@ Longbeards

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
salvo89
Warzywo
Posty: 14
Lokalizacja: Wrocław

@ Longbeards

Post autor: salvo89 »

Witam ! Czy Dwarf Longbeards sa dostepni tylko w 5-ciopaku czy moze istnieje jakis inny zestaw / sposob aby ich pozyskac ?? Widzialem gdzies informacje ze bazowych warriorsow mozna zlozyc jako longbeards'ow ,ale nie wiem za bardzo jak to zorganizowac badz skad wziasc potrzebne czesci . Z gory dziekuje za odpowiedz i pzodrawiam
Siala la murzyn nam gra!

Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Post autor: Mac »

Aktualni 7-ed Longbeardzi to są warriorzy ze zwykłego regimentu wojasów tyle, że ... dla rozróżnienia możesz dodać wojownikom maski, które również znajdują się pudełku ... według GW niczego więcej nie potrzeba - plewne rozwiązanie.

Natomiast 6-ed bardzo ładnych i fajnych Longbeardów, chyba wciąż można zamówić ze strony Games Workshop, ale tak - tylko w ilościach po 5 (wszyscy metalowi).
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

Awatar użytkownika
Aron_Banalny
Masakrator
Posty: 2167
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Aron_Banalny »

niestety, tak jak mówi Mac, długobrodych można dostać albo przez internet, albo polując na resztki w sklepach. ale to droga impreza

jeżeli interesuje Cie wersja loł-budżetowa to możesz zwyklakom zrobić długaśne brody z greenstuffu.

Awatar użytkownika
CzarnY
Falubaz
Posty: 1470
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok!

Post autor: CzarnY »

przeciez w boxie 7ed zwyklakow masz dwa typy brod: normalne i dlugie (charakterystyczne warkocze).

sklejasz, malujesz na siwo i masz swietnych longbeardow - ja ich nawet wole od 7ed, bo sa bardziej dynamiczne.

Awatar użytkownika
Łukasz_
Chuck Norris
Posty: 544
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Łukasz_ »

Ja osobiście też nie mam nic przeciwko plastikowym longom. Fakt. Pojedyńczo modele są dużo brzydsze i mniej szczegółowe od metalowych odpowiedników ale w klocku nie wyglądają przynajmniej tak sztywno (i nie są wszyscy klonami). Co do masek to moim zdaniem średni pomysł. Nie podobają mi się dlatego ich nie dokleiłem. Dłuższa broda z GSu to bardzo dobry pomysł ale niestety nie każdy umie takową ulepić. Ja swoje plastiki pomalowałem poprostu odpowiednio - białe brody, dużo złota dla oddania wysokiego statusu społecznego :wink: , uzbrojenie (a szczególnie tarcze) wystylizowałem na zużyte aby podkreślić, że to weterani i niektórym dorobiłem z GSu futra. Całość wygląda całkiem sympatycznie i jeszcze się nie spotkałem z jakimś pretensjami, że moje plastiki nie wyglądają jak longbeardzi. Teraz myślę o dorobieniu im przy brodach długich warkoczy (bo te w przeciwieństwie do bród mi jakoś wychodzą :roll: ). W przyszłości jak będę miał jakąś niewykożystaną kaskę to może kupię kilku metalowych dziadków i przemieszam ich z nowymi modelami ale kupować całego klocka kloników nie zamierzam (drogie to i w moim odczuciu wcale nie tak ładne jak wszyscy dookoła trąbią).

Tyle z mojej strony
Łukasz

Awatar użytkownika
Samael
Kradziej
Posty: 919
Lokalizacja: Pomiechówek

Post autor: Samael »

Ja swoich longbeardów robię tak jak mac i czarny - daję im maski, maluje brody na szaro i daje dużo złotych elementów...oto są długobrodzi :mrgreen:
"JOIN OR DIE"

Awatar użytkownika
salvo89
Warzywo
Posty: 14
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: salvo89 »

Zarzucicie moze kilka fotek ew link na pw ? ;]
Siala la murzyn nam gra!

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

ja jednak preferuje metalowych 4, 5 i 6 ed longbeardów. Plastikowi to dla mnie kompletny szajs w porównaniu do tych modeli. Ogólnie GW poszło na łatwizne i zrobiło żenułe moim zdaniem.
Obrazek

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3443
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

look pisze:Ja swoich longbeardów robię tak jak mac i czarny - daję im maski, maluje brody na szaro i daje dużo złotych elementów...oto są długobrodzi :mrgreen:
chyba: oto są zwykli zamaskowani wojownicy, którzy lubią się obwieszać.
:P
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Post autor: Mac »

Ja swoich longbeardów robię tak jak mac (...)
No no no, to że powiedziałem, że GW dało nam taką beznadziejną opcję tworzenia Longbeardów z boxa warriorów, nie znaczy od razu, że ja ich tak robię. Przygodę z Warhammererm zacząłem parę miesięcy temu i Longbeardów jeszcze nie mam, ale na pewno nie zamierzam dawać warriorom po prostu masek, a ich bród malować na biało.

Jestem jak Rakso i Klaufti (choć nie tak fanatycznie jak Klaufti :P) zwolennikiem starych wzorów Longów (ogólnie starych wzorów również) - i jak już to raczej załatwię sobie dwudziestkę zamawiając ze stronki GW.
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

Awatar użytkownika
Grazbird
Kretozord
Posty: 1887
Lokalizacja: KGB Klub Gier Bez Prądu

Post autor: Grazbird »

ja jestem fanatyczny...w moim długobrodym umyśle nie przyszło by mi do głowy że Longbeard może być nie metalowy...
powiem więcej...systematycznie powiększam swoją kolekcję metalowych warriorów z 4,5 edycji oraz beczułek :D
samych beczułek mam na dzień dzisiejszy 60 sztuk :D
a już niedługo, po pomalowaniu, będę miał całą armię w metalu...

specialowa piechota powinna być tylko metalowa-żebyśmy czuli wagę tego wysokiego sejwa...
Ostatnio zmieniony 16 lis 2009, o 16:34 przez Grazbird, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Bayard
Chuck Norris
Posty: 404
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Bayard »

Grazbird pisze:specialowa piechota powinna być tylko metalowa-żebyśmy czuli wagę tego wysokiego sejwa...
Zgadzam się całkowicie. Jak tylko będzie mnie stać, kupuję hammerersów i slayerów, uzupełniam Ironów i poluję na longbeardów oraz inne staroedycyjne wzory. Po tym, co GW zrobiło z Imperium (cała armia, razem z bohaterami, w plastiku :evil: ) chcę mieć jak najwięcej starych, metalowych wzorów- po prostu biją plastiki na głowę :wink:
P.S. pozazdrościć całej armii w metalu :wink:
Ostatnio zmieniony 16 lis 2009, o 17:23 przez Bayard, łącznie zmieniany 1 raz.
Mój blog: http://arsbelli.blogspot.com/
"Kiedy atakujecie- wyjcie jak furie!"- Thomas "Stonewall" Jackson

Awatar użytkownika
Grazbird
Kretozord
Posty: 1887
Lokalizacja: KGB Klub Gier Bez Prądu

Post autor: Grazbird »

tzn armię już mam metalową.. tylko nie wszystko pomalowane.....

Awatar użytkownika
CzarnY
Falubaz
Posty: 1470
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok!

Post autor: CzarnY »

z czysto praktycznego punktu widzenia wole plastiki, bo jak je podkleisz magnesami, to nie lataja po calej walizce - to wielkie udogodnienie.

ale fakt faktem, ze staroedycyjnych krasi nic nie przebije. nie wszystkich, bo np. 6 ed. Longbeardzi mi nie podeszli w ogole (ale ta starsze sa juz fajne).

Awatar użytkownika
Aron_Banalny
Masakrator
Posty: 2167
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Aron_Banalny »

oj tak, piąto edycyjni są cudni. i w dodatku maja broń jedno ręczną. mam taki cały oddział dopchany konwersjami z "pieńków".

a jeżeli chodzi o szóstą edycję, to że są statyczni jest ekstra. oni fluffowo mają emanować spokojem, meeeeen. no, ale gusta i guściki. na bank plastikowi wymiękają przy reszcie

Awatar użytkownika
Jacuchna
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 193
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jacuchna »

Noo, 6edycyjni są przepiękni. Chciałbym mieć takich długobrodych, ale zakup 20 metalowych kolesi to dosyć drogie rozwiązanie.
Ja swoich longbeardów zrobiłem bez masek, bo są OBRZYDLIWE!!! ( nie urażając oczywiście tych, którym podobają się te maski :wink: )
z czysto praktycznego punktu widzenia wole plastiki, bo jak je podkleisz magnesami, to nie lataja po calej walizce - to wielkie udogodnienie
Fakt. To akurat jest duży plus tych 7 edycyjnych.

noggin
Chuck Norris
Posty: 362

Post autor: noggin »

Ja te preferuje metal. Mam 20 z 4 & 5 edycji, ale jeszcze nie pomalowani. Plastiki moze i majá zalety, ale nie macie tak ze jak sie wezmie metalowa figurke do reki to czuje sie ten ciezar i ten... respekt?

Awatar użytkownika
Niko
Oszukista
Posty: 794
Lokalizacja: Warszawa, Yelonki "GAMONIE"

Post autor: Niko »

a moi dlugobrodzi maja krotkie brody :| przynajmniej czesc z nich... bo jako dlugobrodych wystawiam mix 4-5ed metali, w koncu to najstaris wojownicy jakich mam 8)

6ed sa swietni tylko ze ja nie daje swoim 2rakow wiec wole swoj mix z handweaponami...

Awatar użytkownika
chronoss
Warzywo
Posty: 14

Post autor: chronoss »

Dla mnie osobiście 6 edycyjni Longbeard-si są najpiękniejszymi figurkami. Obecnie posiadam tylko 5 z Command Group, ale poluje i na pewno dokupię 15 zwykłych aby mieć pełną 20. Bo jak powiedział:
siupal pisze:a jeżeli chodzi o szóstą edycję, to że są statyczni jest ekstra. oni fluffowo mają emanować spokojem, meeeeen
:)

Arsene
Wałkarz
Posty: 57
Lokalizacja: Kutno

Post autor: Arsene »

Witajcie długobrodzi amatorzy browarów! Widząc, że mamy już temat o Długobrodych postanowiłem zadać wam nurtujące mnie pytanie: Czy macie jakieś pomysły na zrobienie Długobrodych z piechoty z BfSP ?

ODPOWIEDZ