Skaven 7ed AB - czyli co wyszło z kanałów...

Skaven

Moderator: Hoax

Zablokowany
P..
Wałkarz
Posty: 69

Re: Skaven 7ed AB - czyli co wyszło z kanałów...

Post autor: P.. »

Ja w opisie warpstone tokena nie widzę żadnego zapisu że mogę wykorzystać je na turę. Oznacza to, że mogę wrzucić komplet tokenów na każde zaklęcie. Mam nadzieje że GW szybko to uściśli.
"Przyszliśmy po prośbie-prośbie... daj nam trochę sera... od biedy może być spaczeń..."

kanister
Chuck Norris
Posty: 362

Post autor: kanister »

P.. pisze:Ja w opisie warpstone tokena nie widzę żadnego zapisu że mogę wykorzystać je na turę. Oznacza to, że mogę wrzucić komplet tokenów na każde zaklęcie. Mam nadzieje że GW szybko to uściśli.
Mag by ci po turze zginął.
kanister pisze:Fajnie jest cytować siebie.
jawora pisze:Ja tam w lidze online nie startuję, bo za daleko od mojego miasta.

Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Post autor: Mac »

P.. pisze:Ja w opisie warpstone tokena nie widzę żadnego zapisu że mogę wykorzystać je na turę. Oznacza to, że mogę wrzucić komplet tokenów na każde zaklęcie. Mam nadzieje że GW szybko to uściśli.
Jest przecież zapisek:
"A spell may be cast entirely with warpstone"
- więc żadnych uściśleń nie trzeba

Teoretycznie, daje to po prostu skaveńskim szarym prorokom i inżynierom szansę na wyczarowanie każdego im znanego czaru. W praktyce będą się obawiali jedynek.
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

P..
Wałkarz
Posty: 69

Post autor: P.. »

Zginał po jednej turze? prorok na dzwonie z wardem 4+, foul pendantem (ward 5+), scrying stonem (ward 3+ one use) i skalmem (regeneracja ran) może się w ten sposób długo bawić... Tak skonfigurowany prorok może wygenerować 48 PD zanim statystycznie łyknie pierwszą ranę.
"Przyszliśmy po prośbie-prośbie... daj nam trochę sera... od biedy może być spaczeń..."

Awatar użytkownika
vocal
Masakrator
Posty: 2096
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: vocal »

w praktyce to jest 'kostka powera na 2+, na 1 dostajesz wounda, 15p, można mieć parę'. w 6ed używałem tokenów i tak raczej żeby boostować ilośc możliwych PD na czar, wystarczająco często się sami zabijali żeby jeszcze ich narażać na woundy z tokenów:P teraz to skalma na seera i jedziemy dopiero:P

Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Post autor: Mac »

Hmm zauważyłem, że abominacja nie jest ITP, czyli jednak jest jednak na nią jakaś kontra (spanikowanie - flame cannon, helka itd.), ale ...

To oznacza, że abominacja może również robić Flee as Charge Reaction ... chyba jako jedyna jednostka z losowym ruchem w grze. A więc na ile porusza się abominacja, jeśli robi Flee as Charge Reaction (jeśli ktokolwiek chciałby tą maszynką do mielenia czegokolwiek uciekać od walki)? Nie ma dokładnie podanej wartości ruchu - poniżej lub powyżej 6 - a więc to jest 2D6 czy 3D6?
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

Awatar użytkownika
Hobbit
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: O(j)pole

Post autor: Hobbit »

Ucieka na tyle samo, na ile goni :P
O największy z wielkich! Co będziemy robić w tej edycji? To samo co w każdej głupcze... Opanowywać świat!
Opolski klub gier bitewnych "WarAcademy"

Awatar użytkownika
skaven13
Wałkarz
Posty: 89
Lokalizacja: Killing Blow - Piastów

Post autor: skaven13 »

mi się zdarzyło deklarować flee jak pierwszy raz ją wystawiłem. Później się nie zebrała na 8 i za stół :lol2: Rzucałem 3D6+1 na ucieczkę.
Obrazek
Nowe Skaveny Z/R/P
4/0/3
Nie lubię demonów i mroczniaków :(

Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Post autor: Mac »

skaven13 pisze:Rzucałem 3D6+1
Hellpit Abomination nie ma zasady Scurry Away! :P
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

Awatar użytkownika
skaven13
Wałkarz
Posty: 89
Lokalizacja: Killing Blow - Piastów

Post autor: skaven13 »

Mac pisze:
skaven13 pisze:Rzucałem 3D6+1
Hellpit Abomination nie ma zasady Scurry Away! :P
No patrz jaki powolny badziew :lol2:
Obrazek
Nowe Skaveny Z/R/P
4/0/3
Nie lubię demonów i mroczniaków :(

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

skaven13 pisze:nie, nie ma ograniczenia jednej sztuki na maga i nie liczy się do limitu arcane. Możesz zrobić Seera z 13 kościmi powera + 2 z pool'a :shock:
Wydawało mi się, że tylko power stone, dispel scrolle i itemy przy których jest napisane że można brać ich więcej można brać w większej ilości. Nie mam ze sobą rulebooka bo rzadko zabieram go do pracy:P
Obrazek

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3144
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Tokens są właśnie z tego rodzaju przedmiotów, które można brać ile się chce w armii.
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

Nie ma przy tym itemie żadnego tego typu dopisku więc to tylko domysły. Teraz to nie jest pojedynczy token tylko tokeny. Enginneer z 3-ema tego typu itemami ma potencjalnie 7 power diców w turze więc to chyba zbyt duże przegięcie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Hobbit
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: O(j)pole

Post autor: Hobbit »

I nie dożywa do trzeciej :)
O największy z wielkich! Co będziemy robić w tej edycji? To samo co w każdej głupcze... Opanowywać świat!
Opolski klub gier bitewnych "WarAcademy"

Awatar użytkownika
Stefczyk
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 164
Lokalizacja: Obecnie plątam się po Wrocku

Post autor: Stefczyk »

Lazur pisze:Nie ma przy tym itemie żadnego tego typu dopisku więc to tylko domysły. Teraz to nie jest pojedynczy token tylko tokeny. Enginneer z 3-ema tego typu itemami ma potencjalnie 7 power diców w turze więc to chyba zbyt duże przegięcie.
Polecam pierwszy akapit tego przedmiotu:
Multiple Grey Seers or Warlock Engineers may purchase as many WT as are allowed within the limit of points they are able to spend on magic items. WT do not count against the total Arcane items a model is allowed to bear.
- Hej móżdżku, co będziemy robić dziś wieczorem?
-To co zwykle Pinky, to co zwykle. Spróbujemy opanować świat.
***
Z cyklu na turnieju:
Master Assassin z Fellbladem wpada w 1 turze w Maga Chaosowego na smoku, wypłaca ataki i wypada: 4x1 pada głośnie K*** i cała sala zaczyna klaskać...
***
A mój Bóg w dłoniach ma błyskawice,
miotając gromy, odbiera życie...

Marcins
Masakrator
Posty: 2012
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Marcins »

co robi
''warlock-augmented weapon''za45pnkt. u elektryka :shock:
szukam i szukam po booku i nie ma nigdzie o tym
możecie mnie oświecić

Awatar użytkownika
skaven13
Wałkarz
Posty: 89
Lokalizacja: Killing Blow - Piastów

Post autor: skaven13 »

spójrz na listę magicznych broni.
Ta jeżeli mnie pamięć nie myli daje +1 S i +1 A
Obrazek
Nowe Skaveny Z/R/P
4/0/3
Nie lubię demonów i mroczniaków :(

Marcins
Masakrator
Posty: 2012
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Marcins »

dzięki nie zauważyłem teraz wiem co i jak. Było w magicznych przedmiotach,szukałem nie tam gdzie trzeba
dzięki :P

Awatar użytkownika
Stefczyk
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 164
Lokalizacja: Obecnie plątam się po Wrocku

Post autor: Stefczyk »

skaven13 pisze:spójrz na listę magicznych broni.
Ta jeżeli mnie pamięć nie myli daje +1 S i +1 A
Dokładnie tak po prostu można ją zabrać bez wydawania punktów z limitu na magiczne itemy.
Swoją drogą przeglądał ktoś propozycje uściśleń? Bo niektóre jak zostaną uściślone na naszą niekorzyść to chyba się w ogon ugryzę...
- Hej móżdżku, co będziemy robić dziś wieczorem?
-To co zwykle Pinky, to co zwykle. Spróbujemy opanować świat.
***
Z cyklu na turnieju:
Master Assassin z Fellbladem wpada w 1 turze w Maga Chaosowego na smoku, wypłaca ataki i wypada: 4x1 pada głośnie K*** i cała sala zaczyna klaskać...
***
A mój Bóg w dłoniach ma błyskawice,
miotając gromy, odbiera życie...

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

ta, w sumie IMO wszystkie pytania poza dwoma wymagają uściślenia. Ale odpowiedzi na pytania 2 i 4 są dla mnie dość naturalne, choć widać potrzeba to uściślać bo jacyś ciśnieniowcy mogą wziąć naszego booka i doszukiwać się w tej materii kruczków :roll: #-o
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Zablokowany