Codex 7 edycji dla besti?

Beastmen

Moderator: Dibo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Re: Codex 7 edycji dla besti?

Post autor: Dibo »

A mnie ucieszyło wszystko w tej plotce poza kawalerią #-o ... Spoko spoko już niedługo jeszcze tylko 2 miechy :mrgreen:
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

Awatar użytkownika
Ratzing
Kretozord
Posty: 1549

Post autor: Ratzing »

Wygląda mi to na plotę - tylko i wyłącznie. Brak razorgorów w specialach, gorgony w rare - czyli coś, co bardzo często się powtarzało w plotach. No i kawaleria na tuskgorach - litoooości....

Acha, no i jeszcze tekst, że wszystko miałoby wyjść w plastiku - razorgory są w metalu, i to jest pewne na 99%
Uerph.

Awatar użytkownika
Kasquit
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 41
Lokalizacja: Lustria

Post autor: Kasquit »


Awatar użytkownika
kotson
Falubaz
Posty: 1123
Lokalizacja: Tarnów\Lublin

Post autor: kotson »

=D> Gratuluję zapłonu
BEER FOR THE BEER GOD
CANS FOR THE CANS THRONE

Klops
Falubaz
Posty: 1062

Post autor: Klops »

przynajmniej nie będzie problemu z mamutem bo forgeworld go produkuje ;P

Awatar użytkownika
likaon
Kretozord
Posty: 1862
Lokalizacja: Warszawa, Białystok

Post autor: likaon »

Niestety też słyszałem o kawalerii Tusk-gorów, zwierz na zwierzu to nieludzkie.
"Księga Armii Nocnych Goblinów"( 09.11.2011
http://www.docstoc.com/docs/94525591/No ... 99ga-Armii

Awatar użytkownika
Druchii
Kretozord
Posty: 1878

Post autor: Druchii »

Dibo pisze:A mnie ucieszyło wszystko w tej plotce poza kawalerią
Wszystko? Minosy i centki jako spec też?
Dziwne te plotki...Nie ma w nich mowy o gargulcach...Albo zawalanie corów ungorami z javelinami w skirmishu? [-X can't really believe that ;)

Awatar użytkownika
Dziki
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 150
Lokalizacja: Limanowa

Post autor: Dziki »

Jak dla mnie to ktoś chciał namieszać i puścił taką plotę nie wiadomo skąd wyjętą. Najpierw, że ma być gorgona, centki w corach itd. a teraz taka drastyczna zmiana. Coś mi się to nie wydaje...
"...And in that time of darkness,
Man became Beast and Beast became Man..."

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

@DarkDruchii - tak właśnie .. a szczególnie to o przedmiotach i magii

Zresztą wiecie ze ja jestem zboczony na punkcie słabości Kózek i nie chce dobrego podręcznika mi wystarczy taki poniżej średniej :wink:
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

Awatar użytkownika
Ratzing
Kretozord
Posty: 1549

Post autor: Ratzing »

To sobie graj na psach. Z silnego AB można bez problemu stworzyć obsysającą armię, o to się nie martw.

Ja chcę mieć armię której nie muszę zbierać ze stołu po otrzymaniu informacji, że gram z demonami
Co do kwestii 'rzucenia się nowych graczy na bestie' - spora część graczy nie pamięta nawet, że taka armia istnieje - jest mniej więcej w szeregach chadecji i OK, z których to pierwsze zostało przez GW olane, a to drugie zanosi się na podzielenie losu krasnali [obym plótł bzdury, bo szkoda by było stracić jeszcze jedną armię, szczególnie na rzecz takiego DoC...]
Po drugie - nie widzę specjalnie takiej opcji, żeby bestie były do DoCH zbliżone potęgą - nie przy normalnej psychologii, braku warda i sporym niedoszacowaniu punktowym. Jeden z tych elementów może wystąpić, ale żeby wszystkie?
Po trzecie - niektóre warianty rozpisek bestii ciężko będzie zastąpić kasztanami i plasteliną. Jeżeli okaże się, że na topie będą wielkie ilości skirmishujących ungorów, klocki gorów i bestigorów, plus minusy i jakieś dzikokształty, to raczej karkołomnym będzie złożenie tej armii na szybkiego za 100 złotych.
Uerph.

war2bone
Chuck Norris
Posty: 583

Post autor: war2bone »

DarkDruchii pisze:
Dibo pisze:A mnie ucieszyło wszystko w tej plotce poza kawalerią
Wszystko? Minosy i centki jako spec też?
Dziwne te plotki...Nie ma w nich mowy o gargulcach...Albo zawalanie corów ungorami z javelinami w skirmishu? [-X can't really believe that ;)
nie rozumiem czemu minosy mają być w corach ? albo centki ? przecież to i to jak najbardziej pasuje do slotu special,
od razu to wszystko w corach niech będzie a w specialach nic ( bo wszystko jest w corach ) w rarach jakieś 2 przegięte bestie i będzie OK

tak samo to że kiedyś były jakieś plotki nie ma znaczenia - plota to plota - wszystkie są tak samo prawdopodobne o ile nie są ewidentnym wishlistem,

Awatar użytkownika
szafa@poznan
Rulzdaemon
Posty: 2099

Post autor: szafa@poznan »

jeśli nie bedzie oopcji zmarkowania oddziałów "gor fighters" i "ungors javeliners" to bedzie mega z dupy = to co boli nas teraz czyli uciekalnośc podstawy armii będzie cały czas tak samo bolesne.

Tak samo jeśli rzeczywiscie nie byłoby żadnych furiogargulców latających (choc i tak o niebo lepiej niz w wochu, gdzie w ogole lekkiego skirmisza nie ma).
Beasts of Chaos - circa 5k
Warriors of Chaos - circa 5k
Daemons of chaos - circa 3,5k

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Posiedziałem troszkę na Warseerze i znalazłem taki coś:
- New "Grulgor" unit
Nie mam pojęcia, co do może być, aczkolwiek, jak ktoś już zaznaczył na WS, "Grul" znaczy horror,strach.
Może to te latające paskudztwa?

Awatar użytkownika
Shinue
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6756
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Shinue »

Occ pisze:Posiedziałem troszkę na Warseerze i znalazłem taki coś:
- New "Grulgor" unit
Nie mam pojęcia, co do może być, aczkolwiek, jak ktoś już zaznaczył na WS, "Grul" znaczy horror,strach.
Może to te latające paskudztwa?
to pumbagor ;)
(a tak naprawdę Razorgor)
tu masz podsumowanie wszystkich plotek:
http://www.warseer.com/forums/showthread.php?t=228039
Obrazek

Awatar użytkownika
Dziki
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 150
Lokalizacja: Limanowa

Post autor: Dziki »

I mam nadzieje, że w takiej postaci będzie nowy AB. Jak dla mnie to najlepsza kombinacja. No ale szkoda mi Shaggotha :(
"...And in that time of darkness,
Man became Beast and Beast became Man..."

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

Mozecie wrzucić te podsumowanie na forum? Mam blokadę w robocie :)

Awatar użytkownika
Shinue
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6756
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Shinue »

proszę bardzo
Revlid@Warseer pisze:It is not my intention to imply that only these rumours may be discussed, only that these are the ones I have determined to be strong enough to put in a summary (and have actually read).

People should feel free to post and discuss anything that they hear, regardless of the source, but the Summary will only ever include those rumours which I feel deserve to be here.

General info

Release is February 2010, after Tyranids, with advance orders starting January 4th. There will be a preview in WD362.

Was to be written by Andy Hoare, but he has since quit Games Workshop. Believed to have been finished by Jeremy Vetock.

The name of the book has changed from "Beasts of Chaos" to "Beastmen". The cover art is below.

The initial fluff for the army book claims that Beastmen were the original inhabitants of the Old World - although initially seeming odd, this is in line with fluff found in Liber Nurgle.

Rules

Army-wide Special Rules, Magic Lores, and Magic Items

Ambush is supposedly staying much the same, though it has been suggested that it will no longer be dependant on the General. No news on Unruly.

An "all new magic lore" (singular) has been promised, believed to be an entirely new "Lore of the Dark Forest".

Alongside Magic Items, "Mutations" will be available in the same way as WoC Gifts or Vampire Powers, operating on the same budgetary lines. Bonuses, like Scaly Skin, extra Strength and Movement are expected, as well as more esoteric abilities like Breath Weapons. Multiples of the same Mutation are expected to be allowed.

The traditional marking system may have been scrapped, in keeping with the less obvious devotion to the Godly "cults" of Chaos.

*Note, army-list slots are representative only until more solid rumours appear*

Lords & Heroes

Beastlord/Wargor – Ld 9, T5, with appropriate price hikes. May take Chaos Armour. May be accompanied by a 'pet' Revered Beast Spawn.

Great Bray-Shaman/Bray-Shaman – Beast Spawn as above, access to new Lore. No other news.

Doombull– A metal box set release is confirmed; it is assumed that the Doombull will still allow Minotaurs as Core.

Centigor Hero - Aside from the Centigor Special Character, it has been rumoured that there will be a Centigor character available as a standard Hero choice.

Core

Gor Herds - Ranking issues are fixed. Foe-Renders will no longer provide +1Ld. May have a Great Weapon option. Formation is unknown.
It is unknown if mixed herds will still be an option, as in the current book.
Ungor Herd - A seperate Ungor unit, known to have short bows available to it. Supposedly on 20x20mm bases. Formation is unknown.

Bestigor Herds – New Plastic Models (see below).

Warhounds - Varieties of Warhounds allowed through upgrades - Hunting, Guarding, etc.

Centigor Herd – Moved to Core. Fast Cavalry.

Special

Tuskgor Chariots – Believed to be a 2-4-1 choice.

Minotaurs – New plastic models. Access to Shields, Additional Handweapons, Great Weapons and a Musician. Still Core with Doombull. The only "Ogre-Sized" infantry in the list.

Razorgor - The previously mentioned "Gruulgor". A single metal model, similar in appearance to a warthog. Possibly a large Tuskgor.

Rare

Chaos Giant – As in WoC book.

Spawn – Assumed to be as in WoC book. Possibility of slight changes with regards to "Marks".

Gorgon – A new monster, based around the Catoblepas. Chariot-base, with Movement 8 and stats in the 5s, with Impact Hits and a Breathweapon. No model has been reported.


Special Characters

All the Special Characters from the last book will return in this one. New ones talked about include:
- A Centigor character by the name of Ghorros Warhoof, with special Drunken rules and a magical Great Weapon. As his name suggests, he has hooves rather than claws.
- A Bray-Shaman by the name of "Malagor the Dark Omen", with a feather-lined cloak.
- A Minotaur character dragging a Herdstone that allows him to cast spells. May be a Champion upgrade.
- A Daemon Prince. May have Bloodthirster-level stats. Possibly Nurgle/Slaanesh marked.
- A Foe-Render character with the +1Ld of the old book, among other things.
- The Thing From The Woods, a giant Warhound/Spawn from Mordheim.

Models and Army Book

No pics yet. Work by Aly Morrison and Mark Harrison. Releases rumoured are:
* New Beastlord and Bray-Shaman models.
* Special Characters Malagor and Ghorros have generic models at unknown prices.
* Metal Doombull Box, sculpted by Mark Harrison. One model, £25.
* Metal Razorgor Box. One new model, £15.
* Plastic Bestigor Box. Ten models, £25.
* Plastic Minotaur Box, sculpted by Mark Harrison. 3 models, with options for greatweapons, two handweapons, and shields. £27.
* Ungors and Gors are being resculpted and split up into seperate plastic boxes, at £15 for 10 models each. They will be extremely similar to the current models (as can be seen below) but more detailed, and with a greater variety of poses. Ungors will come with shortbows, and are on 20x20mm bases.
* The Tuskgor Chariot is receiving a new product code as a metal box at £18. This doesn't mean it's receiving a new model.
* The same applies to Centigors, who are now a metal box at £35.
* The Battalion will consist of 20 Gor, 10 Ungor, and 10 Bestigor, and costs £55.

If you intend to start BoC, I'd advise you to do so before the release, as Gor and Ungor (their basic troops) are becoming 67% more expensive. Snap up those Beast Herds!
Obrazek

Awatar użytkownika
Crane
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3290
Lokalizacja: Biała Podlaska/ Warszawa - Czarne Wrony

Post autor: Crane »

jeśli nie bedzie oopcji zmarkowania oddziałów "gor fighters" i "ungors javeliners" to bedzie mega z dupy = to co boli nas teraz czyli uciekalnośc podstawy armii będzie cały czas tak samo bolesne.
Dać im wyższego lidera i Will of Chaos i da radę

Klops
Falubaz
Posty: 1062

Post autor: Klops »

z 7 na ponad 75 procent zdajesz z will of chaos.
z 8 prawie zawsze się zdaje patrz minosie.
MArk of chaos undiwided na wszystkim i mamy swojego rodzaju Coldblooded lizardmeński, co niweluje nasz niski LD.

Awatar użytkownika
szafa@poznan
Rulzdaemon
Posty: 2099

Post autor: szafa@poznan »

nie sądze żeby herdy dostały ld8, raczej dostana powszechną 7kę a nie tylko foerender.

Z will of chaos byłoby juz przyzwoicie, ale nadal jest gnój z terrorami, fearami etc. Jak możemy nawiązac równą walkę z VC czy demonami majac 50% szans na zaszarżowanie połową armii? Bezsens... marki slanesza za 10p na herdach byłby rozwiązaniem.

ld7 z rerolem to 83%.
ld8 z rerolem to 92%
ld9 z rerolem to 97%, nieiwelka roznica w stosunku do 9.
Beasts of Chaos - circa 5k
Warriors of Chaos - circa 5k
Daemons of chaos - circa 3,5k

ODPOWIEDZ