BITWA O BIAŁYSTOK 2009, 5.12.2009, Białystok, Master WFB

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Re: BITWA O BIAŁYSTOK 2009, 5.12.2009, Białystok, Master WFB

Post autor: thurion »

mlepkows pisze:
thurion pisze: - czy wejscie i ogranie takich armii jak Lizaki i Skaveny powinno spowodowac efekt odwrotny i powolne wycofywanie sie z BP+R

pzdr !!
Zaproponuj to moim ogrom. Moje orkasy też chętnie posłuchają :evil: :lol2:

Maciek
oczywiscie armie mocno pokrzywdzone przez los powinny byc dopakowywane nadal, ja calkowicie zgadzam sie z postem Kacpra z tego tematu:
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... &start=700
swieta_barbara pisze: Moim zdaniem - bez przesady. Nalezy powoli wracac do limited, ludzie juz sie troche nauczyli grac z nowymi armiami + podciagnal sie poziom ogolny. Jak dla mnie, kolejny BP powinien pojsc wylacznie w ograniczenia magii (najlepiej takie jak teraz - sa swietne), przyciecie wrathow i flamerow do 0-1 i dalsze wzmacnianie armii uposledzonych. Reszta jak dla mnie jest zbalansowana.

Awatar użytkownika
Smiechu
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3357
Lokalizacja: Rogaty Szczur (Stare Babice)

Post autor: Smiechu »

thurion pisze:
runepriest pisze:ja bym nie pytał może o demony lecz o VC, ta armia z najlepszej została wykastrowana tak że nie ma jej w top od jakiegoś czasu
jakbym byl nieuprzejmy to bym powiedzial ze od jakiegos czasu:
- Holan nie jezdzi
...

:twisted: :mrgreen:

pzdr !! i no offence oczywiscie

Hmm.
Z tego co mi wiadomo to Holanowi jeszcze bardziej zależy na zmianie BP dla VC niż innym graczom tej armii, więc Thurionie napewno nie jest stwierdzeniem że VC nie jest w Top bo nie ma takiego czy innego gracza.
Poza tym może sie zapytasz Furiona i Holana dlaczego nie jezdzi VC tylko innymi armiami, albo wogóle nie przyjezdza.

Generalnie czas na BP dla kanalarzy, więc może przy tej okazji coś pomyślą nad naszymi skromnymi papierzami.

pozdro.

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Smiechu pisze:Poza tym może sie zapytasz Furiona i Holana dlaczego nie jezdzi VC tylko innymi armiami, albo wogóle nie przyjezdza.
Pronto. VC mam rozkminione i gra nimi stała się nudna.

A BP tnie VC dobrze i nie ma potrzeby tego zmieniać. Ja bym tylko dołożył ograniczenia dla demonów i skavenów ;)

pozdrawiam
Furion

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

Biedni gracze VC ; ( ale whine przenieście do innego tematu bo żal : ]

Awatar użytkownika
Smiechu
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3357
Lokalizacja: Rogaty Szczur (Stare Babice)

Post autor: Smiechu »

Jasiuuu pisze:Biedni gracze VC ; ( ale whine przenieście do innego tematu bo żal : ]

+1
---------------------------------------------------------------------

Co do tematu Mastera.

Chłopaki może byście otwożyli winiarnie ze swoim logiem daktylowym, bo winko było przednie.

sYsek
Kretozord
Posty: 1516

Post autor: sYsek »

ja tez dziekuje wszytkim :) szczegolnie za pokera do 6 ^^

co do bitew, to nie zauwazylem aby ktos napisal na ostatnioch 3 stronach ale bitwa nr 3 stol nr1. de vs doc ostatnia runda doc magia. Wrona rzuca cos z 4 kosci... 3x gala... misscast... 2xgala ^^ z 19-1 na 15-5 jak dobrze pamietam :)

ale wszyscy sie az zbiegli po okrzykach radosci/smiechu/zdziwienia/bolu... Akcja przednia :)
Byłoby afrontem nie napić się z FRONTEM!

"Nie ma innych armii w WFB. Jest WoCh i są zbiory proxów na zasadach wochu prowadzone przez graczy nie mających jaj żeby grać WoChem oficjalnie!"
Szczur22

Awatar użytkownika
SlanesH
Falubaz
Posty: 1296
Lokalizacja: Warszawa KulT

Post autor: SlanesH »

Oki moj raport:

1 bitwa: Duke - bretka (8-12)
Defensywna bretka :mrgreen: Generalnie remisowo, Duka mial troche wiecej szczescia, pokroil mi kawalerie, zgarnal sztandar i wpadl z overruna w las gdzie go nie mialem jak dorwac niestety dzieki czemu z remisu zrobila sie lekka wtopa. Troche miziania sie i wynik jak widac.

2 bitwa: nie pamietam niestety :oops: - WOC (19-1)
Duze pierdolniecie z dyskowca po zabraniu 6ek slannem stalo sie totalnie niegrozne, Slann zmasakrowal rycerzy kuzniami, terki zniszczyly 2 cannony, wsparcie wessaly skinki itp W tej bitwie jak i w kazdej innej od tej pory kostki byly zdecydowanie po mojej stronie.

3 bitwa: takze nie zapamietalem imienia :oops: - HE (14-6)
Arcymag z ksiazka z popychaczka, 2 sklady dragonow swordmasterzy z BOS jacys white lioni i bateria 3 bolcow + cannon. W pierwszej turze z magii zabilem caly sklad swordmasterow (kolega sie przestraszyl boundow jednorazowych wiec wpuszcil maly i duzy missle a ja przyfarcilem na hitach). Z paniki uciekl cannon i bolec :) Generalnie dzieki temu engine i terki poczuly sie pewniej i zaczely napor. Niestety nie dorwalem arcymaga ani bsbka bo schowali sie za duzym obeliskiem na srodku a temple sie jakos dziwnie zaklinowali przez fasta ktory zdal pare niskich breakow pod rzad (chyba jedyny fart przeciwnika w calej bitwie)

4 bitwa: Żaba (16-4)
Znowu kostki po mojej stronie. Na poczatku mine mialem dosyc niewyrazna bo smok z hydra tooth zabil mi caly oddzial skirmishu reszta strzelania zczyscila caly screen i pol klocka templi ;| Ale potem sie przyfarcilo bo np rzucilem ifke na piorun w harpie ktore sie szykowaly na nieobstawionego cannona, ten sam cannon strzelil po 3 shadach z 10(z nieujawionym assassinem) ktorzy mieli na sobie -3 do ld i spanikowal ich za stol :) Żaba sie troche podlamal i stwierdzil ze raz kozie smierc i zaszarzowal smokiem na bok templi. Mialem championa z boku oczywiscie wiec 1 ture wytrzymalem, potem dostawilem tam herosa z 0+ save ktory szczesliwie dostal tylko jedna rane w challengu. Smok mial na sobie -3 do ld z tego co pamietam (ale Żaba i tak rzucil twardo kolo 10 na breja :) ) wiec bryknal az milo i zginal w lesie. Probowalem dobic co sie dalo ale 4 bolce sciagnely jeszcze calkiem sporo rzeczy.

5 bitwa: Shino (16-4)
Jako ze Shino nie mial zadnego oszukanczego lasu w deployu a ja zaczynanie to od razu zaczalem fest smazyc oddzial z liczkami. Przez to ze Shino zmuszony byl sie leczyc nie dal rady sie za bardzo popychac przez co moja armia ogarnela reszte. Z ciekawych akcji engine krojacy szarzujacego skorpiona w 3 tury (bez straty skinka), kometa nie spadajaca 4 razy bedac 3 cale od klocka z liczkami (wszystkie na 1 ranie), zapomnialem tez ze zadeklarowalem bane head na hierofante a nie na kina przez co zginela nie za pierwszym wall of fire a drugim :)

Generalnie dziekuje wszystkim z ktorymi gralem za zajebiste bitwy, dziekuje mojej ekipie samochodowej Nemezisowej a takze wszystkim organiztorom ktorzy zrobili ten mega turniej. Nie bede wypisywac wszystkich zalet bo wypiasne zostaly juz duzo raaazy :P


PS: oplaca sie malowac armie i czytac booka :)
Moja galeria - klik!
Maluje za kasę - klik!

Relosu
Kretozord
Posty: 1869

Post autor: Relosu »

akcja była przednia z racji tego ze przy stole pierwszym było 3 obserwatorów a przy 3 stole było z 20 xD i to do końca(już po "Policie" czyli oficjalnie nazwania przerzuceniu co najmniej 3 jedynek na co najmniej 2 jedynki).

Awatar użytkownika
Kotlet
Wodzirej
Posty: 763
Lokalizacja: Nemezis P.P.S.

Post autor: Kotlet »

Chlopacy zrobiliscie najlepiej zorganizowanego Mastera na jakim dane mi bylo sie pojawic, a na paru juz bylem. :D Mnie najbardziej urzeklo to, ze widac bylo wasze zaangazowanie i wielka chec zrobienia swietnej imprezy. Chodzi mi o smaczki typu gastro-ciasto, dodatkowe atrakcje typu master w czoko kosci(Thain dzieki tobie z Manfredem i Dastorem poczulismy sie jak w Las Vegas 8) ), winiacze dla top10 pierwszego dnia i wiele wiele innych milych akcentow. Pozdrowki dla Frontu Wschodniego, szczegolnie dla Siwego, ktory znow mnie ratowal z figsami( do tej plewnej armii :wink: ) i Czarnego za przyjecie na siebie najazdu Nemezis. :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

SlanesH pisze: zapomnialem tez ze zadeklarowalem bane head na hierofante a nie na kina przez co zginela nie za pierwszym wall of fire a drugim :)
trtzeba bylo pozostac w wkrecie, ze byl na krola jak go zdejmowalem z kolejnego wall of fire :D

;)

Awatar użytkownika
Siweusz
Kretozord
Posty: 1884

Post autor: Siweusz »

Relosu pisze:już po "Policie"
Ciebie etyki w szkole nie uczyli? Może zgłoś się na jakieś zajęcia z kultury osobistej lub wypowiedzi, bo strasznie nieelegancko Ci na tym forum idzie.

Awatar użytkownika
Delight
Chuck Norris
Posty: 374

Post autor: Delight »

SlanesH pisze:Oki moj raport:


2 bitwa: nie pamietam niestety :oops: - WOC (19-1)
Duze pierdolniecie z dyskowca po zabraniu 6ek slannem stalo sie totalnie niegrozne, Slann zmasakrowal rycerzy kuzniami, terki zniszczyly 2 cannony, wsparcie wessaly skinki itp W tej bitwie jak i w kazdej innej od tej pory kostki byly zdecydowanie po mojej stronie.
5 infernal getaway'ów poszło się je......
z czego 3 na IF ;]
Do tej pory nie mogę się po tym pozbierać :cry: :(

Ale to była super bitwa :)

ps. Kuźnia boli woch... ojj jak boli ...oooj...

Awatar użytkownika
antonio
Chuck Norris
Posty: 529
Lokalizacja: Front Wschodni

Post autor: antonio »

Skrobnę dwa słówka :D

=D> =D> =D>

Impreza niesamowita, jednak cały trud włożony w każdą czynność z nią związaną idzie w zapomniane podczas czytania Waszych opinii o pierwszym Majstrze na Podlasiu. Większość już została powiedziana, ale postaram się co nieco od siebie dorzucić:

1. Kilka pamiętnych wydarzeń z tych jakże wypasionych dni:

Piątek + piątek wieczór
- wydrukowanie 76 złych rozp w xero (złych, w sensie przyciętych) i przerzucanie ich pozniej przez 1,5h do worda :P + zabawa z drukarka ( pozdro Thorek! )
- „standardowa” impreza w Levelu, niech wszystkie moce Chaosu pobłogosławią go za to, że nas nie wypieprzył z pubu :mrgreen:
- Dziewczyna z sali obok wychodząca z WC: „Pewnie jest bezpłodny [Eliah]. A ja jeszcze jestem dziewicą” Ja: „Bo każdy ma jakieś swoje problemy”
:twisted:
- bukkake! :wink:
- atak na Bigosa pod hotelem

Sobota:
- pierwszy master FW rozpoczęty!
- ciasto i bigos (nie mylić z Bigosem) czyli mam jednak co jeść :wink: !
- pewien miscast na pewnej wronie w 6 turze na pewnym stole :mrgreen:
- stwierdzenie, że Żilwanias zrozumie chyba lepiej mój polski niż angielski 8)

Sobota wieczór
- chociaż winka nie wygrałem to i tak nie żałuję, piwko, winko, to czekoladowe (?) coś, żołądkowa gorzka ( dzięki sYsek ) w menu znalazlo swoje miejsce :P
- myślałem że obessę w czoko, a tu przyszło mi grać w finale I PMwCK i zająć w teorii 2, w praktyce exequo 2 miejsce :twisted: zajebista sprawa, sądzę że będzie to staly punkt naszego mastera
- kalambury :twisted: :twisted: :twisted: – pierwsza rozgrywka kapitalna, walka z każdą sekundą, chyba za bardzo się wczuwałem, ale co tam. Druga rozgrywka przerodziłą się w końcu w wolną amerykankę :twisted: , trwającą do ok. 2.30, z hasłami niekoniecznie do powtórzenia :P No i Żulus wycierający się o podłogę ze śmiechu, ledwo co trzymający się na nogach. Masakra, za rok zrobimy warhammerową familiadę oczywiście z Zulusem w roli prowadzącego :twisted:
- Morrok niczym abominacja powstający z martwych z 5 woundami i licznymi markami chaosu :twisted:
- i wiele wiele innych, które na pewno były, ale których mój umysł chwilowo nie pamięta :P

Niedziela:
- Ogry klimatem turnieju :P
- wszystko co dobre musi się kiedys skończyć, master się skończył i otworzył nowy rodział w historii wfb na Podlasiu. Wielkie dzięki dla Was wszystkich!

=D> =D> =D>


2.Bitwy

Ogry nie są takie złe, potrzebuję tylko jeszcze nimi trochę więcej ogrania ( pierwsza bitwa na masterze to była moja łącznie 4 bitwa ogrami na punkty>2000) i czasami szczęścia :P Jeszcze trochę i zacznę cisnąć demony :P Wszystkie bitwy przebiegały w bardzo fajnej atmosferze, podziękowania dla przeciwników za zero spięć i humor podczas rozgrywek

1. Offspringman, Demony (genio jugger, bsb, tzeentch, 20horrorów, 15 blodzi, 15 demonetek, 2xpsy, flamery, 2xbestie nurgla, furie)
Demony, nawet tylko na Heraldach to nadal demony. W momencie kiedy mój lord nie zadal ani jedenej rany bsb wiedziałem że jestem w dupie. Szczególnie że ture wcześniej było całkiem całkiem, bo mój bsb, 2 ironow i tyrant wreszcie dorżneli demonetki i generała na juggerze. Fajna akcja była też, gdy menetersi z magiem i 3 ironami zaatakowali 2 bestie nurgla i zadału im łacznie chyba z 2 rany :P W następnej turze do ironów doszły flamersi nie trochę je uszkadzając, ale stubborn na meneterach i jakiś bardzo niski rzut na brejk ironowi spowodował, że w następnej turze resztki ogrów wyrżneły zarówno bestie jak i flamery :twisted: :twisted: :twisted:

Plewa: oba oddziały leadbelchersów, które nic nie zrobiły i tyrant który dał dupy w najważniejszym momencie ( nie jedyny na tym turnieju ) [-X
Men of the Match: ironi zarzynający flamery

Ostatecznie: 4 – 16 (1107-2461)


2. Romek, HE ( smok, 2xcaddy, 2xłuki, dragoni, lioni, 2xrydwany, 4 bolce )
Szło dobrze, dopóki nagle moim oddziałom przestało się chcieć zdawać paniki… co zmieniło prawą flankę z czystek elfów na czystkę ogrów. Znowu dał dupy tyrant, który kiedy już dorwał sie do walki w ostatniej turze to nie potrafił zadać jednej jedynej rany stardragonowi ( 2trafienia, 2 pały na wounda :evil: [-X ).

Plewa: Tyrant, ja, który zapomniałem że mam przerzut na hunterze za scenariusz #-o ( wiadomo że nie mogłem trafić wielkiego smoka na małym dystansie z kuszy, no wiadomo że nie :P )
Men of the Match: kotki, które ustały szarżę rydwanu :twisted:

Wynik: 10 – 10 z przewagą na mnie (1445-1341)


3. Żilvanias, WE ( 2xcaddy, lord alter, noble alter, 3xluki, 1fast, 2xwildy, 2x wardencerzy, 9way, cannon)
Wyszło moje całkowite nie granie z tą armią, choć tym razem dupy dał bsb :P Tyrant z resztą też :P Ale bsb bardziej: ostatnia tura – bsb na ostatniej ranie walczy z lordem biegaczem – tamten nie ma Warda ( tj. miał, ale na niemagiczne ataki, a ja miałem słomkę :P ), za to ma dwuraka i wali ostatni vs. Mój bsb z 4 atakami z silą 6 . oczywiście 4 dwójki na trafienie i nie ma bsb… :evil:

Plewa: bsb, za to że nie może trafić durnego elfika
Men of the Match: zaloga armaty która pięknym strzałem zrobiła kebaba z malego biegacza :twisted:

Wynik: 5 – 15 (1087-2340)


4. Misha, VC (lord latacz, bsb, wamp na kuniu, necro na corpsie, 3xghule, 2xpsy, 10kawy, 6kawy, vargulf)
No i tu mogłem wampirski pojechać, gdyż w 4 turze leadbelchersi zadali ostatnią ranę lordowi, przetrąconemu wcześniej przez dwuraki meneterów ( choc tych zdążył wyrżnąć do zera ). Niestety, Misha się spóźnił dobre ponad pól godziny i musieliśmy wczesniej skończyć. Szkoda, bo miałby przed sobą jeszcze 2 tury sypanka… Straszna dupa była gdy oddział ghuli z malym wampirem wbił się w ironowi z tyrantem. Potrzebowałem jednej rany zadanej przez tyranta żeby zremisowac, ale ten postanowil być bardzo milusi dla ghuli i nie zabił ani jednego….. Za to bsb z ironami zrobili akcję dnia, kiedy to w szarży zżarli 10 BK a w overrunie bsb biegacza :twisted: :twisted: :twisted:

Plewa: Tyrant nie zabijający jednego ghula :evil: :evil: :evil:
Men of the match: bsb z ironami oraz leadbelchersi 8) , irongut ubijający necro

Wynik: 10 – 10 znowu na moją korzyść :P (1872 – 1736)


5. Arbiter Elegancji, Dwarfy (2organki, 2balisty, 2katapy, longi, hamki, bsb, lord na tarczy, 2xrunesmith, strzelcy, warriorzy)
Jak to na dwarfy, ja ide, on strzela :P Skirmish z klocków gnoblarów nawet spełnił swoje zadanie, ani tyrant, ani bsb, ani 2x ironi skitrani za nimi nie ucierpieli do konca bitwy :P Nie miałem jak za bardzo ruszyć dwóch pancernych klocków ( longów i hammerersów z generałem na tarczy w srodku i bannerem z wardem od strzelania). Ogolnie zgineło mi: 1 reg gnobów, pół maga i pół huntera, pół bulli, leady, reg ironów oraz armata, Daniel w ostatnich 2 turach stracił 2x orgańce, oba bolce i 10 warriorów, zająłem 2 cwiartki co dało nam łądny remisik :)

Plewa: armata, przez 3 tury strzelała do organek i zawsze mijała je o tyci tyci, az w koncu zmisfajerowała na 2 tury, zasłużenie zniszczona w końcu przez katapę
Men of the match: hunter co zżarł oba bolce i gnoblarki walczące lepiej niż ironi :P

Ostatecznie: 10 – 10 ( 680 – 765 )


39 z bitew, co jak na ogry i ich pierwszy master uważam za bardzo dobry wynik :twisted:


3. Podziękowania

Dla wszystkich i za wszystko!
- dla naszych Gości, z różnych miejsc Polski, tych bliższych jak i dalszych, bez Was, tak jak już wspomniano, to byłby tylko dobry lokal =D>
- dla nowopoznanych ludziów, kocham te imprezy wlasnie za to - że można poznać i pogadać z ludźmi, których zna się tylko z forum
- dla Misia Pysia Karabinka, Fischa, Blessa, Justyny i Furiona, Shino, Assassella, Kielona, Morroka, Runepriesta, Grichalka, Offspirngmana i Arbitra, dalej nie będę wymieniać bo jeszcze o kimś zapomnę i będzie wtopa :mrgreen:
- dla Towarzyszy z FW, za to że jesteście, taka ekipa to tylko na wschodzie się może zebrać, jesteście zajebiści po całości, muszę dodawać coś więcej? =D>
- dla Czarnego za ogarnianie całego majstra, bez Ciebie to byłby syf, Z(Ż)ulusowi za wtopę z Blessem, malinkę Akadery i kalambury, Andrzejowi że był, Akaderze za to że był i jest zajebistym wariatem, Beniowi za bigos i bycie, Thorekowi za wspólne użeranie się z drukarką i ostatnimi stołami :wink: , Inferno za bukkake, Thainowi za Mastera w Czoko Kości, Borysowi za to że ułożył dla mnie test wiedzy i sprawdził za mnie wszystkie inne, ale wyniki wpisywaliśmy po pijaku i pozniej Czarny musiał poprawiać :P , Syskowi za to że jest bardzo fajnym gosciem i całej reszcie czerwonoczarnych,
- GW za to żę wymyslili Ogry, które ze wszystkich armii jakimi grałem ( a grałem większością:P ) dają mi największy fun z gry, nawet jak dostają po dupie :twisted:


Na zakończenie, jako autor testu wiedzy dziękuję wszystkim za opinie - te pochlebne i te mniej pochlebne, człowiek uczy się na błędach, więc jeśli funkcja pierwszego tesciarza FW zostanie w moich łapkach, to obiecuje że na kolejnym dużym turnieju test wiedzy będzie jeszcze lepszy! ( teścik oczywiście zaraz wrzucę )


Z partyjnym pozdrowieniem!



(kuźwa, miały być dwa słówka …. :mrgreen: )
Obrazek

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Chlopaki dajcie ten test, bo tak chwalony z checia bym sam rozwiazal. Jak to bylo w zaleznosci jaka armia grales dostawales pytanie o niej??

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Ziemko pisze:Chlopaki dajcie ten test, bo tak chwalony z checia bym sam rozwiazal. Jak to bylo w zaleznosci jaka armia grales dostawales pytanie o niej??
z tego co pamiętam to 5-6 pytań do armii którą się gra i 4-5 z zasad (wspólne dla wszystkich).
Ale schemat pytań był armijnych był taki sam u wszystkich.
podać prawidłowe staty jakiegoś spec-herosa (spośród 4 wymienionych)
podać koszt punktowy jak8egos speca.
opisać co robi jakiś przedmiot magiczny
opisać co robi jakiś czar z lora danej armii (jeśli taki mają)
jakieś kosmiczne pytanie z fluffu.

i chyba coś jeszcze.. mam nadzieje że zaraz wrzucą wszystkie testy, bo widziałem tylko ten do swojej armii :)

średnia z testu wypadała gdzieś w okolicach 5-6 punktów, choć były też jakieś 9 i 1 :)
Ostatnio zmieniony 7 gru 2009, o 22:38 przez Asassello, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Jerzyn
Zły Dotyk
Posty: 1072
Lokalizacja: Barcelona, Moria Śmoria
Kontakt:

Post autor: Jerzyn »

ahahaha, Robson nizej od karabina :D co twoj stary na to Robson ;) podobno nawet na lidze nie jest #-o
RaptorJesus jest fajny, ale trochę za duży.

Awatar użytkownika
Zulus
Mudżahedin
Posty: 283
Lokalizacja: Front Wschodni

Post autor: Zulus »

Antonio familiada wfb to przezajebisty pomysl - na nastepnym masterze zrobimy na bank ;)
Największym wrogiem słonia jest smok.

Awatar użytkownika
antonio
Chuck Norris
Posty: 529
Lokalizacja: Front Wschodni

Post autor: antonio »

Schemat był mniej wiecej taki jak Asassello napisał - 6 armijnych 4 wspólne.
Najpierw zapodam część ogólną:

1. Które stwierdzenie jest nieprawdziwe?
a) Przerzuty wyniku tabelki lub zmiany tabelki miscasta o d3 nie chronią przed wynikiem „2”.
b) Jeśli w wyniku nieudanego testu strachu oddział ma trafiać przeciwnika na szóstkach, to efekt ten dotyczy wyłącznie ataków skierowanych w ten oddział przeciwnika, który spowodował nieudany test strachu.
c) Jeśli nie ma miejsca, żeby umieścić wszystkich załogantów w linii przed maszyną po szarży, załoga wystawia się jak skirmish, w legalnej formacji.
d) Oddział znajduje się częściowo w promieniu 8” od wroga i znajduje się w nim bohater. Jeśli wychodzi on z oddziału to nigdy nie może maszerować.
2. Który z wyników miscasta nie powoduje obrażeń u rzucającego czar?
a) „4”
b) „5”
c) „7”
d) „10”
3. Może tak "Jakiego rzutu wymaga aby kusznik imperialny wyposażony w kuszę przemoczoną czarem Rain Lord (Władca Deszczu) trafił w wardancerów w lesie będących od strzelającego 11" będących pod wpływem czaru Howler's Wind” (Zawodzący Wiatr)
a) 6+
b) 7+
c) 8+
d) Trafienie niemożliwe
4. Pojedynczy krasnoludzki bohater mający 2 rany atakuje domek obsadzony przez 9 orków, każdy mający po jednym ataku. Jaki jest wynik walki, jeśli wiadomo, że:
- bohater ma wyższą inicjatywę i zabija 1 orka
- każdy atak orków trafia i rani krasnoluda
- krasnolud zdaje pomyślnie 4 armour save’y
a) krasnolud ginie - zieloni (waaagh! )|rzondzom!
b) remis! – w następnej turze klepiemy się dalej!
c) szturm nieudany, krasnolud odsuwa się od tej cuchnącej rudery
d) zielone ścierwo przegrywa walkę i zdaje breaka na -1 - krasnolud
wyjmuje beczułkę gorzały
Obrazek

Awatar użytkownika
Borys-Cyrulik
Warzywo
Posty: 16
Lokalizacja: Front Wschodni/Przywilcz

Post autor: Borys-Cyrulik »

Tosiek, nie "czekoladowe coś" tylko "kukułeczka" heretyku Ty jeden,

Awatar użytkownika
antonio
Chuck Norris
Posty: 529
Lokalizacja: Front Wschodni

Post autor: antonio »

Borys-Cyrulik pisze:Tosiek, nie "czekoladowe coś" tylko "kukułeczka" heretyku Ty jeden,
a żeby ja pamietał :twisted:

Pytania armijne cz.I (alfabetycznie)


Beastmen

1. Zaznacz prawidłowe statystyki Khazraka:
M Ws Bs S T W I A Ld
a) 5 8 1 5 5 4 6 4 9
b) 5 7 1 5 4 3 6 4 8
c) 5 6 1 5 4 4 7 5 8
d) 5 6 1 6 4 3 6 4 9

2. Koszt punktowy Giganta Chaosu z wykupioną Mutant Monstrosity wynosi:
a) 205
b) 215
c) 225
d) 235

3. Podaj działanie przedmiotu Great Fang:

4. Na czym polega zasada Drunken Centigorów?

5. Najpotężniejszym i najstarszym Dragon Ogrem jest:
a) Kholek Suneater
b) Krakanrok the Black
c) Khurag the Evil
d) Korgarak Starslayer

6. Które zdanie na temat Gorthora Beastlorda jest fałszywe?
a) Zabił orkowego warlorda Gugruda Gutrippera
b) Spustoszył Ostland, prowincję Imperium
c) Zarżnął księcia Leśnych Elfów i zabrał mu jego magiczną włócznię, Impalera
d) Zrobił sobie płaszczyk z ubitych szamanów


Bretonnia

1. Zaznacz prawidłowe statystyki Green Knighta:
M Ws Bs S T W I A Ld
a) 4 6 3 4 4 3 6 5 10
b) 4 6 3 6 4 3 7 4 10
c) 4 7 3 4 4 3 6 4 9
d) 4 6 3 4 4 3 7 4 9

2. Koszt punktowy lancy 9 Questing Knightów z FCG wynosi:
a) 285
b) 279
c) 305
d) 311

3. Podaj dokładne działanie przedmiotu Sword of the Quest:

4. Na czym polega działanie Virtue of Stoicism?

5. Herb Maldreda z Mousillonu to:
a) czarny topór na białym tle
b) czerwony gryf na białym tle
c) żółta brama na czarnym tle
d) czarny kwiat lilii na żółtym tle

6. Jeden z towarzyszy Gillesa, Balduin z Brionne zasłynął z tego że:
a) walczył przez całą bitwę z tarczą, w której był wbity topór wroga
b) zabił smoka Samaegraha a potem nosił jego skórę
c) będąc jeszcze młodziakiem zabił własnoręcznie wściekłego niedźwiedzia
d) stoczył pojedynek z Wojownikiem Chaosu pozbawiając go życia jednym machnięciem swojego dwuręcznego miecza


Chaos Dwarfy
1. Zaznacz prawidłowe statystyki Lammasu:

M Ws Bs S T W I A Ld
a) 6 4 - 6 5 4 3 3 7
b) 6 3 - 5 5 4 2 2 8
c) 6 4 - 5 5 5 2 2 7
d) 6 3 - 5 5 4 4 3 7

2. Koszt punktowy Bull Centaur Lorda z wykupioną cieżką zbroją, dwurakiem i Talizman of Obsydian wynosi:
a) 244
b) 266
c) 282
d) 298

3. Podaj działanie przedmiotu Armour of Gazrakh:

4. Wynik „2” na tabelce misfire Earthshakera oznacza:

5. Zorn Uzkul to inaczej:
a) Dolina Płynnego Ognia
b) Krwawa Góra
c) Kraina Wielkiej Czaszki
d) Rzeka Śmierci

6. Najstarszym żyjącym Czarownikiem Krasnoludów Chaosu jest:
a) Zhatan
b) Gharazagoth
c) Astragoth
d) Azgurh


DE

1. Zaznacz prawidłowe statystyki Bloodshade’a(mroczne widmo):
M Ws Bs S T W I A Ld
a) 5 5 6 3 3 1 5 1 8
b) 5 5 5 3 3 1 5 2 8
c) 5 5 6 3 3 1 5 2 8
d) 5 6 5 3 3 1 5 1 8

2. Koszt punktowy Malusa Darkblade’a wynosi:
a) 255
b) 275
c) 375
d) 325

3. Podaj działanie przedmiotu Sword of Ruin (Klinga Zniszczenia):

4. Na czym polega zasada Slavers (Łowcy niewolników) Korsarzy?

5. Główny ośrodek kultu Khaina to:
a) Hag Graef
b) Karond Kar
c) Har Ganeth
d) Clar Karond

6. Kim jest Anath Raema?
a) aktualną władczynią miasta Ghrond
b) wiedźmą z Mrocznych Gór, od której Malekith otrzymał
swoją magiczną tarczę
c) przywódczynią korsarzy
d) siostrą Khaina


Demony


1. Zaznacz prawidłowe statystyki Masque of Slaanesh:

M Ws Bs S T W I A Ld
a) 8 6 0 4 3 2 9 5 8
b) 10 7 0 4 3 2 8 4 9
c) 10 6 0 4 3 2 9 5 9
d) 10 7 0 4 3 2 7 5 8

2. Koszt punktowy 3 Bloodcrusherów z wykupioną pełną grupa dowodzenia i z Icon of Endless War wynosi:
a) 265
b) 315
c) 285
d) 275

3. Wymień wszystkie działania przedmiotu Trappings of Nurgle:

4. Podaj dokładne działanie czaru Shrivelling Pox:

5. Imiona dwóch Niebieskich Skrybów Tzeentcha to:
a) T’ox i Q’rit
b) Xiq’s i Tpir’x
c) P’tarix i Xirat’p
d) Tar’ix i Opra’x

6. Tłumacząc na język ojczysty, topory Skarbranda to:
a) Przynoszący Śmierć i Rzeźnik
b) Burza Krwi i Niewola
c) Rzeź i Masakra
d) Pogromca i Rozpacz


Dogs of War


1. Zaznacz prawidłowe statystyki Mengila Menhide’a:

M Ws Bs S T W I A Ld
a) 5 6 7 4 3 2 7 3 9
b) 5 6 6 4 3 2 7 3 9
c) 5 6 6 4 3 2 6 3 8
d) 5 5 6 4 3 2 8 4 9

2. Koszt punktowy Gotrek i Felixa wynosi:
a) 450
b) 455
c) 475
d) 495

3. Podaj działanie przedmiotu Bright Helm of Myrmidia:

4. Na czym polega czar Coils of the Serpent Mrocznego Emisariusza?

5. Kim był Long Drong zanim stał się piratem?
a) ambasadorem krasnoludów na Sartosie
b) Mistrzem Żeglugi Barak Varr
c) kapitanem statku handlowego
d) bosmanem na krasnoludzkim okręcie wojennym

6. Który z dowódców jako pierwszy skorzystał z usług Golgfaga?
a) generał z Tilei Lorentzo Loppi
b) wódz orków Gnashrak Badtooth
c) krasnoludzki król Ungrim Ironfist
d) elektor Wissenlandu Franz Borhoster


Dwarfy

1. Zaznacz prawidłowe statystyki Daemonslayera:
M Ws Bs S T W I A Ld
a) 3 6 3 4 5 3 4 4 10
b) 3 7 3 5 5 3 5 5 10
c) 3 7 3 4 5 3 5 4 10
d) 3 7 4 4 5 3 4 4 10

2. Koszt punktowy Króla Thorgrima wynosi:
a) 700
b) 740
c) 780
d) 820

3. Jak działa broń z wykutą na niej Wielką Runą Skalfa Czarnego Młota (MR of Skalf Blackhammer)?

4. Na czym polega działanie Runy Męstwa (Valiant Rune) wyrytej na maszynie?

5. Krasnoludzka twierdza zwana przez ludzi „Miedzianą Górą” to
a) Karak Azul
b) Karak Izor
c) Karak Norn
d) Karak Kadrin

6. Varn Drazh to:
a) najbardziej na północ wysunięta twierdza
b) samotny posterunek krasnoludzki na Czarnych Pustkowiach
c) droga łączącą Karaz a Karak z Altdorfem
d) jezioro powstałe w kraterze po uderzeniu meteorytu


Empire

1. Zaznacz prawidłowe statystyki Karla Franza to:
M Ws Bs S T W I A Ld
a) 4 7 6 4 4 3 7 4 10
b) 4 6 5 4 4 4 7 5 10
c) 4 6 6 4 4 4 6 4 10
d) 4 6 5 4 4 3 6 4 10

2. Koszt punktowy Hellblastera (Piekielnik) wynosi:
a) 100
b) 110
c) 115
d) 125

3. Wymień wszystkie statystyki zamieniane przez Van’Horstmann’s Speculum (zwierciadło Van’Horstmann’sa) w pojedynku:

4. Jak działa modlitwa Unbending Righteousness (Nieugięta Prawość) ?

5. W jakich okolicznościach powstał zakon Rycerzy Pantery?
a) podczas I Wojny z Ożywieńcami z Południa
b) po Bitwie o Magritte
c) podczas Waaagh Gribzgruha
d) po krucjacie przeciw Arabii i pokonaniu Kalifa Jaffara

6. Czym wsławił się Pumhart von Steyer?
a) jednym strzałem z armaty pozbawił smoka głowy
b) wpadł na pomysł połączenia wielu małych luf od dział w jedną maszynę – zwanej póżniej Hellblasterem
c) dowodził artylerią z Nuln podczas Bitwy Stu Dział
d) wynalazł Hochland Long Rifle
Obrazek

ODPOWIEDZ