Psy Wojny - ogólnie.

Dogs of War

Moderator: esgaroth

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Re: Psy Wojny - ogólnie.

Post autor: Kokesz »

Witam wszystkich.

Nie chciałem zakładać nowego tema tu, dlatego piszę tu.

Chciałem się z wami podzielić radosną nowiną. Nastała nowa era... era moda Kokesza, czyli mnie :)
Mam nadzieję, że nie będę zbyt natrętny i mnie nie znienawidzicie. Już zacząłem porządki i przeniosłem ostatnio powstałe, niepotrzebna wątki to odpowiednich tematów. Mam jeszcze w planach przerobienie nieco tematu "Jeśli czegoś nie wiesz...". Tzn. chciałbym by tak jak kiedyś był to po prostu jeden post z wszystkim aktualnymi linkami.

Jeśli będzie cie mieli do mnie jakąś sprawę czy zastrzeżenia, to proszę o PW. Chciałbym zaznaczyć, że nie lubię wulgaryzmów. Sam staram się ich na forum nie używać, w realu ograniczać (nie kiedy coś się wymsknie). Uważam, że język polski jest na tyle bogatym w słowa językiem, że można się obejść bez brzydkich wyrazów. Poza tym na forum zaglądają także osoby nieletnie, jedne bardziej inne mniej. Dlatego chciałbym, by nasze forum wyglądało na forum ludzi kulturalnych. w końcu pochodzimy z Tilei, nie z jakiegoś tam barbarzyńskiego Imperium, czy innych niecywilizowanych krain 8)
Obrazek

Awatar użytkownika
czaros357
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 161

Post autor: czaros357 »

NIe wiedzialem gdzie pytac wiec zapytam tu:D Otoz mialbym prosbe---> w ktorych numerach White Dwarfa byly artykuly o DOW i ROR-o malowaniu, opisy jednostek itd...
KUPIE FIGSY DO CHRONOPII -->oferty na priv
KUPIE DOGS of WAR PO ROZSADNEJ CENIE -->oferty na priv

Awatar użytkownika
cobra651
Wodzirej
Posty: 738
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle, Varangian Guard

Post autor: cobra651 »

Nie wiem, czy zajrzałeś już tutaj :
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=58&t=980

:D

Druga sprawa, artykulów nie było tak znowu o psach wiele w WD.

Awatar użytkownika
Krzyżu
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 172

Post autor: Krzyżu »

Osobiście mam WD 318 i tam jest "sporo" o RoR'ach i ich "przydatności" w innych armiach :wink:

Awatar użytkownika
czaros357
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 161

Post autor: czaros357 »

O to juz w jednym wiem gdzie jest:D Jak ktos sie orientuje w ktorych nr WD jeszcze cos bylo o DoW/RoR byloby super.
KUPIE FIGSY DO CHRONOPII -->oferty na priv
KUPIE DOGS of WAR PO ROZSADNEJ CENIE -->oferty na priv

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

Wystawiał ktoś giganta na 8 ed.?
Obrazek

Awatar użytkownika
Krzyżu
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 172

Post autor: Krzyżu »

Ja wystawiałem tych (fanowskich) RoR'owych, w grze przeciw Krasiom i Goblinom. Co prawda zapominałem o Thunder Stompie, ale i tak jeden z nich powoli, w 2 tury, zbrejkował klocek 30 Długobrodych.

Cóż... Drugiego ubiło 10 Hop-goblinów :mrgreen:

Z drugiej strony, cały ostrzał Krasi koncentrował się na gwardii Paymastera, a maszynki radośnie wybuchały, więc nie wiem jaką przeżywalność by to miało, gdyby całkiem przypadkiem trafiła ich zabłąkana kula.

Ogólnie, to jeszcze kiedyś się pokuszę o ponowne wsadzenie ich do rozpiski :D

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

Krzyżu pisze:Ja wystawiałem tych (fanowskich) RoR'owych, w grze przeciw Krasiom i Goblinom. Co prawda zapominałem o Thunder Stompie, ale i tak jeden z nich powoli, w 2 tury, zbrejkował klocek 30 Długobrodych.
nie zaciukali go? :shock:
9 ataków na turę trafiających na 3+ i raniących na 4+?
hmm...

ktoś jeszcze wystawiał gigusia czy wszyscy na hot-potach jada? ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
ismael
Wodzirej
Posty: 670
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ismael »

Ja nie wystawiałem, bo jeszcze nie zdążyłem zagrać za DoW od czasu jej aktywowania przez LS.
Myślę, że powinien się spisywać minimalnie lepiej niż w 7 edycji, gdyż:
1. Ma Thunderstompa.
2. Jest mniej małych oddziałów strzelających w rozpiskach, które gigantowi robiły kuku.

Ale i tak zacznę o nim myśleć dopiero po umieszczeniu w rozpisce hot potów, cannonów i malakaia, bo te będą w niej zawsze.

pzdr
ism

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

no niby mniej małych oddziałów ale normalnych łuków/kusz/muszkietów nie brakuje. Do tego klopy, canony... za lasem go nie schowasz... a szkoda by go było odstawiać.

A Malakai jest kosa :twisted: będę go razem z ekipą Long Dronga wystawiać.
Szkoda, że w krasnoludach już nie mogę ich wystawiać jak weszła 8 ed to już planowałem, że Malakai będzie jako standardowy element rozpiski :evil:
Obrazek

Awatar użytkownika
Krzyżu
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 172

Post autor: Krzyżu »

Ja chyba jestem trochę nie w temacie, czemu już nie możesz go wystawiać?

Awatar użytkownika
ismael
Wodzirej
Posty: 670
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ismael »

A Malakai jest kosa będę go razem z ekipą Long Dronga wystawiać.
To brzmi jakby niebawem nowa piękna armia DoW miała powstać. Pomysł na figurkę paymastera już masz, jakby co :)

Co do strzelania - ogólną tendencją jest raczej wystawianie 1/2/3 dużych i drogich oddziałów do walki i 1/2 dużych oddziałów strzelających. A przed dwoma dużymi oddziałami łatwiej się schować / ominąć, niż 5/6 małych.
Ja chyba jestem trochę nie w temacie, czemu już nie możesz go wystawiać?
Bo teraz oddziały DoW i RoR tylko w armii DoW są dopuszczone.

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

ismael pisze:
To brzmi jakby niebawem nowa piękna armia DoW miała powstać. .
nie tak niebawem niestety. A DoW mi się zdarzało grać raz na jakiś czas w 7 ed., głównie przy użyciu figurek które miałem na stanie, ewentualnie z małymi proxami typu krasnoludzcy kusznicy zamiast zwykłych itp.

Ale teraz tak sobie patrze i kminie i kilka pytań mam (bo nie mam dostępu chwilowo do AB DoW i opieram się na army builderze):
- naprawdę Hireling Wizard Lord ma tylko 50 pkt na magic itemy?
- Torstonowe krasnoludy - mają jakieś specjalne zasady poza tymi którymi dysponują normalne dwarfy? Bo jeśli nie to się trochę nie opłacają (12 punktów Torstonowy dwarf w light armour, GW, throwing axe; normalny dwarf w tym zestawieniu z GW, LA, bez TA = 9 punktów. 3 punkty za TA to trochę sporo...)
- Halflingi Loompin Croopa mają jakieś zasady specjalne czy to tylko za drogie halflingi?
- co teraz dominuje w core'ach poza kusznikami?
Obrazek

Awatar użytkownika
ismael
Wodzirej
Posty: 670
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ismael »

naprawdę Hireling Wizard Lord ma tylko 50 pkt na magic itemy?
Nie, normalnie Lordowie po 100 pts., a herosi po 50 pts., przy czym Paymaster ma normalne mag. przedmioty, a nie może mieć szmaty.
Torstonowe krasnoludy
Nie znam chłopaków, więc się nie wypowiem. W sensie mam ich w AB, ale nie mam nigdzie ich papierowych zasad, ani nie widziałem figurek. Nie wiem, czy to oficjalny / legalny RoR.
Halflingi Loompin Croopa mają jakieś zasady specjalne czy to tylko za drogie halflingi
Skirmish, no i mają wbudowany command - w tym szefa z Ld9. W 7 edycji byli fajni. Teraz chyba lepiej wziąc klocek 30 zwykłych.
co teraz dominuje w core'ach poza kusznikami?
Nie wiem co dominuje, bo w przypadku tej armii ciężko mówić o standardach z racji jej "niszowości".
Ja będę stawiał na sporo kuszników, 9/10 Volandów i lekką kawę (wersja economic z samymi spearami) / duelistów (economic lub z pistoletami) w zależności od wolnych punktów. Niemniej w tej armii większość punktów raczej będzie się pakować w specjale.

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

ismael pisze:
Nie, normalnie Lordowie po 100 pts., a herosi po 50 pts., przy czym Paymaster ma normalne mag. przedmioty, a nie może mieć szmaty.
No to mam bubla w Army builderze.
Torstonowe krasnoludy
Nie znam chłopaków, więc się nie wypowiem. W sensie mam ich w AB, ale nie mam nigdzie ich papierowych zasad, ani nie widziałem figurek. Nie wiem, czy to oficjalny / legalny RoR.
byli w WD jakimś starym. Gdzieś mam pdf z nimi ale nie bardzo chciało mi się szukać :oops:
Halflingi Loompin Croopa mają jakieś zasady specjalne czy to tylko za drogie halflingi
Skirmish, no i mają wbudowany command - w tym szefa z Ld9. W 7 edycji byli fajni. Teraz chyba lepiej wziąc klocek 30 zwykłych.
widzę, że muszę wymienić pliko DoW w builderze, bo w moim skirmisha nie mają a tak mi się właśnie wydawało, że jednak jakąś zasadę specjalną mieli.... :/

a jak tam pikinierzy? Trochę drodzy moim zdaniem ale dają radę?


Edytka:
Sprawdziłem torstonowych chłopaków. Zwykłe dwarfy z HA, GW i Throwing Axeami z Hatem na greenskeenów i wszystkie rodzaje elfów.
Co do modeli - zwykli dwarf warriors z 6 ed z GW. Szkoda.
Obrazek

Awatar użytkownika
ismael
Wodzirej
Posty: 670
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ismael »

a jak tam pikinierzy? Trochę drodzy moim zdaniem ale dają radę?
Nie dają. Jeśli chodzi o klocki walczące, to trzeba raczej budować z krasnali lub norsmanów.

Awatar użytkownika
Kotar
Chuck Norris
Posty: 531
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Kotar »

Akurat dwarfy DoW to dosyć znośna (ale i niestety kosztowna) piechota - jeden warrior kosztuje 15 pkt - daje mu gw, tarcze i kusze, wystawiam 28 z FCG i wychodzi nawet spoko stand & shoot. Tarcze mają po to aby mieć lepszego save'a przeciwko wszelkim pociskom.

Wieszkto
Chuck Norris
Posty: 588
Lokalizacja: Piekło

Post autor: Wieszkto »

Skoro już tu jestem to mam takie pytanko czy zgonie z stwierdzeniem LS można wstawiać regimenty Manbiters z Gnoblar Hord są DoW więc czy ich teraz można wystawić na legalu wystawić bo byli WD. A jeżeli tka to co z resztą podobnie wydanych regimentów byli jeszcze jacyś scouci goblińscy i tak dalej .
-Qc- pisze:Sie naucz - to jest TROLL. Ja jestem ARTYSTĄ (artystOM dla groszka - ogladasz fulham w niedzielę nie?)

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

Tak z ciekawości... Było jakieś wyjaśnienie zabierania "no AS" Hot Potom? Tzn. dlaczego tak LS postąpiła?
Obrazek

Awatar użytkownika
ismael
Wodzirej
Posty: 670
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ismael »

Kokesz - jako, że swego czasu starałem się powalczyć o zacniejsze potraktowanie DoW przez LS (dopóki nie zdałem sobie sprawy, że to raczej walka z wiatrakami obecnie, zwłaszcze że zainteresowanych graczy DoW było może pięciu), w trakcie dyskusji doczytałem się dwóch argumentów LS:
1. Ujednolicenie wszystkich katapult / rzekome dostosowanie hot pota do 8 edycji.
2. Obcięcie wartości hot pota - padł argument, że jest zbyt mocny jak na swój koszt (argument prawdziwy, ale patrząc przez pryzmat mocno średniej armii, chyba nie powinien nikogo boleć).

ODPOWIEDZ