PAINTED by RAFIX (14.04 SMOK CHAOSU)

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Re: PAINTED by RAFIX (1.01.10 BLODZIO NR 2)

Post autor: szczurek »

Jak dla mnie to przerobione ostrze oryginalnego :wink:
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Awatar użytkownika
Niko
Oszukista
Posty: 794
Lokalizacja: Warszawa, Yelonki "GAMONIE"

Post autor: Niko »

ostrze to raczej robota Rafixa... bo przed pomalowaniem bylo bialo zielone :P

Awatar użytkownika
RAFIX
Falubaz
Posty: 1272
Lokalizacja: WAWA Przyczółek Inkwizytorów

Post autor: RAFIX »

Topór to jest wykonany z pleksy odpowiednio przycietej i wypiłowanej (tylko jedna strona ta wieksza) oraz GS

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16598
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »


Awatar użytkownika
RAFIX
Falubaz
Posty: 1272
Lokalizacja: WAWA Przyczółek Inkwizytorów

Post autor: RAFIX »

Witam wszystkich

Po dłuższej przerwie związanej z modernizacją sprzętu chciałbym wam zaprezentować nowe dzieło SMOK DE

Ludek z WH40k trochę powykrzywiany i opiłowany, skrzydła od blodzia

miłego oglądanie :D :D :D

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
morgan10005
Falubaz
Posty: 1001
Lokalizacja: MSWiA Stare Babice

Post autor: morgan10005 »

Żaba będzie tym latał?

Awatar użytkownika
Magda
Wałkarz
Posty: 60

Post autor: Magda »

malowałeś jakimś lakierem, że sie tak świeci? Oprócz tego fajnie wygląda, i może się powtarzam ale to moje ulubione zestawienie kolorów :)
Obrazek

Awatar użytkownika
GraveDigger
Chuck Norris
Posty: 411
Lokalizacja: WMG

Post autor: GraveDigger »

zgłoś smoczka na Goblina :wink:
http://www.unlimitedcolours.com.pl/


Znajcie chamy swoje miejsce w szeregu
VegaMStudio pisze: bo żaden z was wielcy malarze nie da 300$ za model to raz a po drugie ja wybieram klientów a nie klienci mnie więc raczej byś szans na zamówienie u mnie takiej pracy nie miał bez względu czy masz pieniądze czy nie
UP

Awatar użytkownika
Niko
Oszukista
Posty: 794
Lokalizacja: Warszawa, Yelonki "GAMONIE"

Post autor: Niko »

malowanie jak zawsze bardzo dobre =D> szczegolnie skrzydla od spodu =D> =D> ale sam model do mnie nie przemawia... tzn super wygladaja skrzydla i bardzo ratuja smoka znacznie poprawiajac jego wyglad... a jezdziec jak dla mnie jest zbyt eldarski... za malo battela za duzo 40k ale coz nie moj wiec to nie mi ma sie podobac koncepcja... :)

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16598
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Oplacalo sie dlugo czekac na up ,bo model gniecie jaja.
Super robota, dokladnosc, kolorystyka itd.
Chociaz jezdzca mogles rzeczywiscie jeszcze troche bardziej uwfbeowic ;)

anonimbs
Pseudoklimaciarz
Posty: 25

Post autor: anonimbs »

Technicznie najbardziej podoba mi się Eldar za to kolorystycznie zupełnie nie pasuje
ładne są przejścia między łuskami a ciałem (albo to efekt światła )
Ja się nie zgodzę że kolorystycznie fajnie bo przegiąłeś , za dużo fioletowego/różu najgorzej prezentuje się na skrzydłach
o jeden kolor za dużo czerwone kolce zupełnie nie pasują
przez to zestawienie kolorów nie ważne jak technicznie fajnie to nie ma żadnego kontrastu, cały model się zlewa i przestaje być ciekawym bo człowiek zaczyna się skupiać na poszczególnych partiach by zobaczyć gdzie co jest bo ten fioletowy-róż bije po oczach.

jak dla mnie na każdym elemencie brakuje ostatniego akcentu/rozjaśnienia
dałeś światło od góry jak na pozowanych fotkach by uzyskać jaśniej na górze ciemniej na dole ale dałeś za duże to światło od góry a za mało miałeś światła rozbitego na modelu i dziwacznie to wygląda

bardzo słabe fotki , za blisko całość , zbliżenia mogłeś dać pojedynczych elementów , jestem przekonany że model wygląda 3 razy lepiej niż na tych zdjęciach , zrób fotki przy dziennym świetle koniecznie i nie baw się w jakieś oświetlanie sztuczne modelu bo pogarszasz sprawę (przy słabym aparacie i słabej matrycy tylko światło dzienne)
robisz fotki z makro? to koniecznie sprawdź odległość od obiektywu (nie mniej niz15-20cm) przy zwykłych aparatach kompaktowych , jeżeli masz ustawienie ekspozycji zdjęcia to zobacz czy nie lepiej jak obniżysz o -1 , jeżeli możesz ustawić ISO to zadbaj o dobrze oświetlony pokój światłem dziennym i ustaw iso między 100-200 wtedy unikniesz takiego odbitego światła , jeżeli masz możliwość ustawienia pomiaru światła to ustaw na "wielopunktowy"

Awatar użytkownika
bem
Kradziej
Posty: 974

Post autor: bem »

Malowanie zajebiste (bardzo smakowite cieniowanie), ale kolory jak dla mnie są za mało 'dark'. No i mówcie co chcecie, ale jak dla mnie to czerwony do purpury czy fuksji ni chu chu nie pasuje.
Es ist wirklich phantastisch. Es ist wirklich ehrlich phantastisch. Es ist so phantastisch phantastich, ich glaube, ich würde es gerne klauen.

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

Technika - brak zastrzeżeń
Kolory - ok, może troszke za bardzo cukierkowo
Największe zastrzeżenie mam do jeźdźca. Nie dlatego, że mało batlowy ale wg mnie powinien się wyróżniać kolorystycznie. Obecnie zbyt bardzo zlewa się ze skrzydłami. Jak na Ciebie to imo średnio ale to Twoja wina bo poziom innych Twoich prac wysoko ustawił poprzeczke.
Obrazek

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Super, ale zgodzę się że czerwony tu nie pasuje. Lepiej było pojechać kolce tym fioletem/ różem/ purpurą czy jakkolwiek się to nazywa.
No i taki model prosi się o lepsze, mniej prześwietlone fotki, bo byłoby fajnie zobaczyć więcej :)

A malowanie rzecz jasna bardzo porządne.

anonimbs
Pseudoklimaciarz
Posty: 25

Post autor: anonimbs »

rafix o ja pierdziu, właśnie zobaczyłem twoje fotki na cmonie weź to skasuj w cholerę i się odezwij do mnie najlepiej na gg9947914 to coś zrobimy z tymi fotkami bo są koszmarne i po tych na cmonie to bym powiedział ze to twój pierwszy model pomalowany w życiu!

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14644
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Nie ma WYSYWIG. Prawa lapa lewituje.
Ladny :]

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Świetnie pomalowany, choć te kolorki takie obłędne nie od końca mnie przekonują. Model jeźdźca pasuje, ale mógły być lepszy, choćby dodanie płaszczu z łusek smoczka by pomogło.

Awatar użytkownika
jamakot
Wodzirej
Posty: 688
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jamakot »

Super pracka!!
Jakimi kolorami malowałeś rogi???
]arrrr

Awatar użytkownika
RAFIX
Falubaz
Posty: 1272
Lokalizacja: WAWA Przyczółek Inkwizytorów

Post autor: RAFIX »

Dziękuje wszystkim za te złe i dobre słowa

mam nowy aparat i jeszcze go nie opanowałem, inna sprawą jest to ze cholernie trudno się robi zdjęcia dużym modelom
model jest ciemniejszy niż na fotach i kolory a zwłaszcza czerwony tak nie rażą

dzięki za rady co do ustawienia aparatu, na pewno skorzystam
innych zdjęć nie będzie bo model odfruną do właściciela i zostały mi tylko te co zaprezentowałem

@morgan10005 Żaba nie będzie nim latał, może następnym :wink:
@jamakot czarny, scorchet brown, german camo medium brown ( MODEL COLOR vallejo) wyciągany do blanchet bone

kolory wybierał właściciel, a ze bardzo lobię klimaty fioletowo/niebiesko/różowe :mrgreen: to inna sprawa 8)

A to już następny smok na tapecie tym razem chaosowy jeszcze WIP, myślę że będzie gotowy jakoś pod koniec przyszłego tygodnia( sorry za kiepskie foty)

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Grabz
Kretozord
Posty: 1540
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Grabz »

No to czekam na nowego.W sprawie pierwszego,jeśli jest w rzeczywistości ciemniejszy to musi się obłędnie prezentować.Patrząc na to widać i tak miazga,poroże (te kościane nie czerwone)doskonałe.

ODPOWIEDZ