Sędziowski Rynsztok

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Re: Sędziowski Rynsztok

Post autor: Jankiel »

A poważnie, mnie nie pytaj. Aktualne uścislenie uważam za bzdurę i nie mam pojęcia, jak zostanie utrzymana spójność z innymi zasadami.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Marek G
Kretozord
Posty: 1878
Lokalizacja: Warszawa Kamionek

Post autor: Marek G »

Ja tam nie wiem, dla mnie moga zdawac na niemodyfikowanym, skoro tak jest w RB, choc to glupie. Bug i tyle. Mozna to uscislic :).

Co nie zmienia faktu, ze skoro stubborniarze nie moga korzystac z generalskiej leaderki, to tak samo nie moga korzystac z leaderki rycerskiej (relikwia bretonska) czy innego oddzialu, ktory im daje LD (skavenskie cos tam) i tak dalej, i tak dalej. To by dopiero bylo niespojne. General bretonski dajacy LD do stubborna w 6", ale juz w 12" nie.

Awatar użytkownika
Hobbit
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: O(j)pole

Post autor: Hobbit »

Nie do końca. PCB nie tyle pożyczają Ld od oddziału monków, co traktują szeregi tych monków jak własne na potrzeby używania swojej zasady specjalnej zmieniającej wartość Ld (trochę zagmatwane).

Ale moje pytanie dotyczyło czego innego. W szczurach są 2 itemy zdolne obniżyć Ld jednostce wroga. Czy więc Black Guardzi będący pod ich wpływem będą zdawać stubborn na 9 czy 7? Bo analogia istnieje jak najbardziej.
O największy z wielkich! Co będziemy robić w tej edycji? To samo co w każdej głupcze... Opanowywać świat!
Opolski klub gier bitewnych "WarAcademy"

Awatar użytkownika
Marek G
Kretozord
Posty: 1878
Lokalizacja: Warszawa Kamionek

Post autor: Marek G »

Faktycznie masz racje, troche inaczej to wyglada w skavenach. Zaczynam sie zastanawiac, czy dobrze to uscislilismy :). No ale zgodnie z RB przynajmniej, choc pewnie nie zgodnie z duchem gry :) (raczej nie o to im chodzilo piszac unmodified).

Co do pytania, to analogicznie do uscislenia zdaja na 9. Analogia jest oczywista. (imo)

Remo
Falubaz
Posty: 1247

Post autor: Remo »

Marek G pisze:Ja tam nie wiem, dla mnie moga zdawac na niemodyfikowanym, skoro tak jest w RB, choc to glupie. Bug i tyle. Mozna to uscislic :).

Co nie zmienia faktu, ze skoro stubborniarze nie moga korzystac z generalskiej leaderki, to tak samo nie moga korzystac z leaderki rycerskiej (relikwia bretonska) czy innego oddzialu, ktory im daje LD (skavenskie cos tam) i tak dalej, i tak dalej. To by dopiero bylo niespojne. General bretonski dajacy LD do stubborna w 6", ale juz w 12" nie.
Witam. Nie jestem w temacie od początku i nie wiem co tam uściślacie dla skavenów ale nawiązując do powyższego cytatu oraz do odpowiedzi jakiej udzieliłeś Hobbitowi to mam dwa pytania:

1. Oczywiście, że reliwkia na potrzeby stubborna nie może wziąć LD od generała (jak zresztą żadna jednostak w WFB) ani od rycerzy ani od Świętego Mikołaja. Mogą skorzystać z wyższego LD do breaka jeśli zrezygnują ze stubborna. Mam nadzieję, że nic się w tej kwestii nie zmieniło?

2. Stubborn zdaje się na własnym niemodyfikowanym Ld ("niemodyfikowanym" jest tu użyte w odniesieniu do wyniku combatu oczywiście - niech nikomu się to nie myli z obniżaniem Ld przez przedmioty jak to Hobbit napisał), czemu więc BG z ld 7 mieli by stubborn zdawać na 9?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Remo
Falubaz
Posty: 1247

Post autor: Remo »

Aha, właśnie przeczytałem uściślenia. Widzę, że zdanie jest takie, że niemodyfikowany ld to nawet ten zmodyfikowany ale modyfikacja nie działa po zmodyfikowaniu na potrzeby stubborna. Taka jest przynajmniej wasza interpretacja. Jak jest naprawdę trudno powiedzieć. Mi sie wydawało dotychczas, że "niemodyfikowany" ld w wypadku stubborna dotyczy wpływu combat resultu ale jak już przedmiot czy co czar zmniejsza bazowy ld jednostce to na takiego zmniejszonego powinna zdawać.

Awatar użytkownika
Hobbit
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: O(j)pole

Post autor: Hobbit »

Obrazek

Problemem jest nie to, że jest tam napisane "niezmodyfikowany Ld" tylko "wartość z profilu"

Zasadniczo można by uznać, że te efekty modyfikują profil Ld jednostki, podobnie jak czary odejmujące na przykład Wytrzymałość czy Siłę. Wtedy problem rozwiązuje się sam :)
O największy z wielkich! Co będziemy robić w tej edycji? To samo co w każdej głupcze... Opanowywać świat!
Opolski klub gier bitewnych "WarAcademy"

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Zaczynam sie zastanawiac, czy dobrze to uscislilismy . No ale zgodnie z RB przynajmniej, choc pewnie nie zgodnie z duchem gry (raczej nie o to im chodzilo piszac unmodified).
Nie ma tam ani słowa o unmodified, a dodatkowo kolejne zdanie precyzuje, co autor miał na myśli pisząc "wartość z profilu". Dlatego moim zdaniem nie jest to uściślenie zgodne ani z duchem gry, ani z RB.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Marek G
Kretozord
Posty: 1878
Lokalizacja: Warszawa Kamionek

Post autor: Marek G »

Faktycznie masz racje, to namowmy jeszce kogos i przeglosujmy Twoja wersje.

Remo
Falubaz
Posty: 1247

Post autor: Remo »

Hobbit pisze:Obrazek

Problemem jest nie to, że jest tam napisane "niezmodyfikowany Ld" tylko "wartość z profilu"

Zasadniczo można by uznać, że te efekty modyfikują profil Ld jednostki, podobnie jak czary odejmujące na przykład Wytrzymałość czy Siłę. Wtedy problem rozwiązuje się sam :)
No właśnie. Wszystko jasne. Ld stubborniarzy jest niemodyfikowany na potrzeby break testów i bierze się ich ld z profilu (ale nie ma mowy że ten ld z profilu nie może być niemodyfikowany przez inne czynniki).
Wygląda to tak:

-przegrałeś combat o 3, zdjesz ld na minus 3
-ale moja jednostka ma stubborn i zdaje break na swojego ld niezależnie od wyniku combata
-a ile ld ma twoja jednostka?
-no, dzięki twojemu przedmiotowi/czarowi tylko 7
-no to zdawaj.

To tyle. Piątka Hobbit :wink:

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Apropo dyskusji "Infernal Puppet 2" macie zamiar usunać(zmienic w druga strone) zapisek z uscislen?
Przerzuty kostek / wyniku tabelki / zmiany tabelki o d3 itp. NIE chronią przed wynikiem 2 w tabelce miscast.
Jesli tak, to dobrze bo wyjasni sie wiele sprzecznych spraw(glownie przerzucanie 2 za pomoca cupped hands)

Awatar użytkownika
zembol
Oszukista
Posty: 789
Lokalizacja: XIII Kohorta / Marauder Łódź

Post autor: zembol »

Chciałem się przyczepić do uściśleń, a dokładnie do kwestii rozmiaru podstawki pod czołgiem.
W uściśleniach sędziowskich na stronie 9 stoi:
Czołg może być wystawiany na podstawce 50x100 lub 80x120
Jednakże w tym samym dokumencie na stronie 18 czytamy:
a) Steam Tank: na czołg działa czar „Mork wants ya”. Czołg wystawiamy na podstawce
120x80.
To jak to w końcu jest?
Obrazek Obrazek
Nowe Lizaki: 110/30/89 | Demoniszcza: 16/0/11 | 101st Abn Div: 4/1/8

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

Tankietka może jeździć na podstawce rydwanowej (bądź tej większej jeśli gracz sobie tego życzy). Wyslij PM-kę Barbowi coby skorygował rozbieżność...

pozdro,
Ż.

Awatar użytkownika
Marek G
Kretozord
Posty: 1878
Lokalizacja: Warszawa Kamionek

Post autor: Marek G »

Lidder pisze:Apropo dyskusji "Infernal Puppet 2" macie zamiar usunać(zmienic w druga strone) zapisek z uscislen?
Przerzuty kostek / wyniku tabelki / zmiany tabelki o d3 itp. NIE chronią przed wynikiem 2 w tabelce miscast.
Jesli tak, to dobrze bo wyjasni sie wiele sprzecznych spraw(glownie przerzucanie 2 za pomoca cupped hands)
Sa 3 glosy za zmiana, wiec jesli nikt nie zmieni zdania, to przeglosujemy to w nastepnej wersji uscislen.

Awatar użytkownika
Shyym
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 175
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Shyym »

Remo pisze:
Hobbit pisze:Obrazek

Problemem jest nie to, że jest tam napisane "niezmodyfikowany Ld" tylko "wartość z profilu"

Zasadniczo można by uznać, że te efekty modyfikują profil Ld jednostki, podobnie jak czary odejmujące na przykład Wytrzymałość czy Siłę. Wtedy problem rozwiązuje się sam :)
No właśnie. Wszystko jasne. Ld stubborniarzy jest niemodyfikowany na potrzeby break testów i bierze się ich ld z profilu (ale nie ma mowy że ten ld z profilu nie może być niemodyfikowany przez inne czynniki).
Wygląda to tak:

-przegrałeś combat o 3, zdjesz ld na minus 3
-ale moja jednostka ma stubborn i zdaje break na swojego ld niezależnie od wyniku combata
-a ile ld ma twoja jednostka?
-no, dzięki twojemu przedmiotowi/czarowi tylko 7
-no to zdawaj.

To tyle. Piątka Hobbit :wink:
Czy Ty naprawdę nie rozumiesz sformułowania "wartość z profilu"? Nic nie modyfikuje wartości z profilu, toner na wydrukowanej cyferce nie zrobi magicznego "pshooo" i nie zamieni się w inną cyferkę. Czary itp. nie modyfikują zaś wartości w profilu, tylko mówią o tym, że zdajesz dane testy na modyfikatorze -X/+X.

PS: analogicznie powiedzmy SoM - jak go masz, to zdajesz test siły na swoim X, nie X+1. Dlaczego? Bo nie modyfikuje wartości w profilu!

Awatar użytkownika
kamelot
Kradziej
Posty: 941

Post autor: kamelot »

Czy demoniczny Great Standard of Sundering działa na czar Invocation of Nehek???
Cosmo pisze:Tak sie kurwa hartuje komandosow. Tak sie hartuje zwyciezcow. Wchodzi i ma 6 tur zeby rozpierdolic. A jak przy okazji wygra rzut na zaczynanie, to po prostu rozpierdoli ture wczesniej.

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

nie bo czary "0" nie należą do lora.

Ż.

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Czy Ty naprawdę nie rozumiesz sformułowania "wartość z profilu"?
Mogę zadać równie błyskotliwe pytanie "czy Ty naprawdę nie potrafisz czytać ze zrozumieniem"?
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Gajowy
Masakrator
Posty: 2710
Lokalizacja: Białe Błota
Kontakt:

Post autor: Gajowy »

Shyym pisze:
PS: analogicznie powiedzmy SoM - jak go masz, to zdajesz test siły na swoim X, nie X+1. Dlaczego? Bo nie modyfikuje wartości w profilu!
no wlasnie zdajesz :P

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

Zawsze używają wartości z profilu, ale dalej jest rozwinięte "ignore Break test modifiers, regardless of how much they lost the combat by".

Czy efekty czaru zmniejszającego Ld są Break test modifier? Czy skaveński bonus za szeregi to Break test modifier?
Nie bardzo, wiemy czym jest Break test modifier i wiemy jak się go liczy (RB , combat resolution). Stubborn jasno się odnosi do tych tylko modyfikatorów.
Coma pisze:I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego.

Zablokowany