zapytanie o zieloną pomoc

Orcs and Goblins

Moderator: Kołata

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ketman
Mudżahedin
Posty: 267

zapytanie o zieloną pomoc

Post autor: Ketman »

Witam was serdecznie,

Na wstępie chciałbym przeprosić za to że założyłem osobny temat, ale jestem mocno przekonany, że pomysł jaki chce wam przedstawić jest warty tego. Od dłuższego czasu nosze się z zamiarem uruchomienia w Internecie nowej strony internetowej związanej z figurkami – nie jest to kolejny sklep jaki można spotkać na naszym rynku (bard, mgła, rebel itd.). W moim zamyśle jest stworzenie pierwszego w Polsce, ale i bodajże w Europie komisu z figurkami. Już tłumacze o co wszystkim w tym chodzi 

Zamysł stworzenia takiej witryny pojawił się w mojej głowie już dawno temu. Idea jest prosta jak barszcz. Skupujemy figurki za z góry określoną cenę (poprzez wpisanie w wyszukiwarce modelu, który chcemy sprzedać bądź wybierając z gotowego panelu), a następnie po wyczyszczeniu wystawiamy ponownie na sprzedaż.
Szczegóły w stylu: co jeśli figurka jest uszkodzona ? itp. jest sprawą drugorzędną, ale dla informacji – to też mam już poukładane w głowie.

Zapewne teraz zadajecie sobie pytanie: po co on nam to wszystko pisze ? Otóż moi drodzy chciałbym was prosić o pomoc w kilku kwestiach.
Sprawy takie jak założenie działalności, podatki itd. nie stanowią dla mnie żadnego problemu – mam natomiast pewne trudności z dotarciem do modeli figurek, które były w użyciu przed 5 edycją. Jako, że sam gram od 6 edycji nie jestem w stanie dotrzeć do wszystkich modeli, które były używane od samego początku. Byłbym naprawdę wdzięczny za wszelką pomoc, linki i sugestie od was. Druga sprawa to cena skupu i sprzedaży  tutaj też w miarę jak będę rozwijał pomysł chciałbym znać wasze zdanie.

Planuje na razie stworzyć bazę figurek do WFB, w następnej kolejności 40k + Gamezone itd.

I teraz przechodzę do najważniejszej kwestii  mam zapał, mam też odpowiednią ilość pieniędzy (na prowadzenie takiego komisu potrzebna jest spora suma), jednak największym problemem pozostaje strona internetowa a raczej jej stworzenie  Dużo siedziałem na necie i wiem, że dyskusja o tym jak ją stworzyć, jaki silnik wybrać jest tutaj całkowicie niepotrzebna, gdyż jest to temat rzeka. Dlatego też mam do was pytanie  Czy posiadacie w tym zakresie jakieś doświadczenie ? chodzi bardziej o rade – techniczne sprawy.

Z tej strony chciałbym się również was spytać czy macie ochotę dołączyć do mnie i razem stworzyć na naszym rynku coś nowego ? bardzo was zapraszam do dyskusji i czekam na wasze opinie.

P.S. chce jeszcze dodać, iż jestem osobą dorosłą i obecnie mam stałą pracę, z której się utrzymuje – a projekt ten traktuje jak najbardziej poważnie i mam nadzieje, że w przeciągu roku uda mi się zachęcić was do tej przygody.


pozostaje z szacunkiem
Tomasz vel „Ketman”

Awatar użytkownika
Deather
Chuck Norris
Posty: 444

Post autor: Deather »

Ketman pisze: nie jest to kolejny sklep jaki można spotkać na naszym rynku
Ketman pisze:W moim zamyśle jest stworzenie ... komisu z figurkami
Niezwykłość poza oferowaniem używanych modeli gdzieś jeszcze jest?
(Nie masz szans być pierwszym, bo w nawet w niewielkim sklepie w Legnicy mamy taki komis, co dopiero w większych miastach)

katerek
Masakrator
Posty: 2976
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

Deather pisze: Niezwykłość poza oferowaniem używanych modeli gdzieś jeszcze jest?
(Nie masz szans być pierwszym, bo w nawet w niewielkim sklepie w Legnicy mamy taki komis, co dopiero w większych miastach)
Jeżeli poza bezkonstruktywną krytyką nie masz nic do powiedzenia to lepiej nic nie mów :), byle jak krytykować potrafi każdy.

Ketman zerknij tutaj http://www.solegends.com/citadel/index.htm tam można znaleźć spory kawałek historii figurek WFB.
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

Awatar użytkownika
Aves
Chuck Norris
Posty: 421

Post autor: Aves »

Tomaszu, mam pewne obawy zwiazane z ekonomicznoscia takiego przedsiewziecia z kilku powodow

- czyscic modele potrafi kazdy kto ma w domu toalete a nie latryne
-modele z przed 5 tej edycji (klasyfikacja jest problemem z modelami ktore pojawiaja sie w edycji X a maja nastepcow dopiero w ed X+3) sa rzadsze ( bo rynek byl mniejszy) i maja status kolekcjonerski, a wszystko co zbliza sie do kolekcjonerstwa ze wzgledu na limitowana powtarzalnosc zalezy od gustu graczy
-nie bylbys w stanie dac jakielkolwiek ustalonej ceny, pewne modele maja rozne zastosowania do np popularnych konwersji bo orginalow nie ma badz sa drogie, inne pomimo teoretycznej ceny wynikajacej z kosztu producenta, sa duzo drozsze w obiegu bo GW zaprzestalo produkcji po kilku miesiacach, sa z kolei modele ktore sa duzo tansze niz cena producenta bo sa niegrywalne, ot tak.
-istniejace portale typu Ebay, Allegro, juz stanowia funkcje posrednika w obrocie figurek uzywanych

wydaje mi sie ze powinienes zrobic SWOT zeby samemu sie przekonac o pewnych zaleznosciach

Pozdro
Aves
Shaman says:

-There is no evil spirits, but some just not like you.

-Spirit lives in de temple of flesh, if u devor flesh you devor spirit and get stronge', now pass me im human leg der is some meat left between der toes.

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

Komis stacjonarny jest a przynajmniej był między innymi w krakowskim Bardzie. Osobną kwestią jest w jaki sposób chcesz uzyskać z tytułu takiej działalności dochód? Osoba, która chce się pozbyć jakiejś figurki żądać będzie od Ciebie podobnej ceny jaką otrzymałaby za nią na allegro, z kolei potencjalny nabywca również nie zapłaci za nią więcej niż dałby na allegro. Generalnie allegro i ebay to Twój największy wróg gdyż można tam dostać figurki w miare tanio, często wystawiane są tam także figurki archiwalne.
Obrazek

Awatar użytkownika
diabloo23
Wałkarz
Posty: 80

Post autor: diabloo23 »

A mi się ten pomysł baaaardzo podoba!
Już nie raz się zdarzyło, że poszukiwałem gdzieś figurki i za cholerę nie mogłem znaleźć. A jak znalazłem to np. na e-bayu a z zasady i złego doświadczenia tam nie kupuję. Przydała by się instytucja (właśnie sklep) która za mnie obserwowałaby rynki i wyszukiwała korzystne oferty, a później figurki odsprzedawała za dalej atrakcyjną cenę (ale oczywiście przy własnym zarobku).
Z resztą pole do popisu jest. Np jak Game 4 Us się otwierał to miał niesamowicie fajne ceny. Teraz wyrównał do góry. A gdyby taki komis skupił trochę towaru od nich to obecnie batalion mógłby wystawić za 190 zł zarabiając na tym 20 zł i dalej byłby niezwykle konkurencyjny.
Dodatkowo proponuję skup bitsów, bo sklepy które obecnie proponują ich sprzedaż poupadały chyba na głowę z jakiejś dużej wysokości. Na Allegro można kupić spora paczkę bitsów za 20 zł a oni życzą sobie 1-2 zł od sztuki... Paranoja.
Trzymam Tomaszu za Ciebie kciuki. Jak taki sklep powstanie to zapewne będe z niego korzystał.
Obrazek

ODPOWIEDZ