popisy i wpadki

Warriors of Chaos

Moderator: JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Górken
Falubaz
Posty: 1005
Lokalizacja: Lublin/ Kraków

Re: popisy i wpadki

Post autor: Górken »

gram ze skinkami i mam 2 helle w lesie strzela w jedną 1 oddział skinek zabija hellke bo żadnego save nie zdałem i 1 obsluganta
strzela druga zabija hellke i wszystkich obslugantow;d
albo wpadam smokiem w 5tke errantów nie zadaje wounda (stary lord z 6 atakami i 7 sil a smok 7 ataki 6 siły) one mnie pogoniły:D

o i sytuacja z imperium na 4 armatach
1wsza tura ustawiłem smoka za górką za psami jeden cannon rzucił 10 i 10 i wpadło w mojego smoka zadał 6 woundow
lord schował się do pieszych maruderów druga tura 1 armata strzeliła w nich bo nie miałą w co i oblałem lookouta i warda i padł lord:D
Ostatnio zmieniony 30 gru 2009, o 23:30 przez Górken, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
gerald_tarrant
Masakrator
Posty: 2630
Lokalizacja: Liverpool/Wrocław

Post autor: gerald_tarrant »

dzisiaj mojego lorda na dysku pogoniła i zjadła obsługa doom-divera
żal pl :oops:

Awatar użytkownika
Jab
Kradziej
Posty: 924
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jab »

Fart:
Mój BSB na cycorobalu z chaos swordem wbił się w organki, zabił wszystko over run w katapultę gdzie był runeprist. Challange. Trafiam wszystkim wounduje też wszystkim.

Pech:
Tym wszystkim zadaje jednego wounda. Rune priej wykonał 4/5 rzutów na 4+. W tym samym momencie wbija się 15 wojowników, no i break na 5 czy 6 nie zdaje dwa razy i uciekam on goni...

Fart:
Postać nie ucieka za stół a przy okazji ucieka wojownikom. Odwraca się po 2 rundach combatu ich brekuje, rzuca się na runpreja i go brekuje. No i generalnie masakra dla Wochu.
Paskudny uśmiech power gamera

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Bitwa w wakacje.

Fart:Helena strzela sobie do pedo-elfów.
Zahacza dosłownie kawałeczkiem templatki o jednego.
Zabija go. Oddział nie zdaje paniki i za stół.

Niefart:Zdawania Wardów na Blasted Standardzie przeciw krasiom. No żesz..

Awatar użytkownika
Rainhold
Chuck Norris
Posty: 402
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Rainhold »

Fart: cztery moje trolle przyjęły szarżę 10 driad. Drewniaki wbiły 8 ran...trolle wszystko zregenerowały :lol2:
Given the choice, whether to rule a corrupten, failing empire or to chalange the fate through another throw, a better throw against one's desteny, what wos a king to do?

Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 156

Post autor: PIOTROSLAV »

dzisiaj zagrałem z demonami na 3500 z losowanymi rozpiskami....

wygrałem z bilansem około +3000 :twisted:

Awatar użytkownika
Gajowy
Masakrator
Posty: 2710
Lokalizacja: Białe Błota
Kontakt:

Post autor: Gajowy »

PIOTROSLAV pisze:dzisiaj zagrałem z demonami na 3500 z losowanymi rozpiskami....
co to znaczy?

Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 156

Post autor: PIOTROSLAV »

tzn. ja wylosowałem że moge wystawić do walki:
Lord: Kholek, Valkia
Hero:Festus,Wulfrik,Throgg,Sorcerer
Core: 2*Marudy, 2*konne marudy, 2*psy
Special:2*chariot,2*Trolle, DragonOgry, Ogry
Rare: Spawn, Warshrine, Shaggot

Z tych jednostek zbudowałem sobie rozpiske na 3500 (bez ogrów,spawnów i dragonogrów).

Samo losowanie polega na tym:
decydujesz ilu chcesz mieć lordów i rzucasz tyle razy k6 lub k10 (zalezy ilu jest do wyboru)
potem losujesz pozostałą ilość bohaterów, przerzucając te wyniki na których więcej niż raz wylosowałeś bohatera imiennego
Potem losujemy minimum+2 jednostek Core
Potem max jednostek Special i Rare

Takie zastawienie pokazuje jakie jednostki (i w ilu kopiach) można wystawić...

Mój przeciwnik miał pecha z losowanie Rarów, bo na wszystkich slotach wylosował Bestie Nurgla... i nie zdecydował się żadnej wystawić...

sYsek
Kretozord
Posty: 1516

Post autor: sYsek »

5 psow wpada w oddzial ludznikow Orkaskich. w tym samym czasie walczy 5 knightow z spiderriderami. knighci lamia przeciwnikow i wpadaja w kombat z lucznikami. 5 knightow i psy zadaja lacznie 1 rane. przeciwnik zadaje 2 rany psom, jest na gorce, przegrywam o 2. Rzucam 2 razy i nie zdaje liderki, uciekam. na 3d6 rzucam w sumie 7 a on na 2d6 10...
Byłoby afrontem nie napić się z FRONTEM!

"Nie ma innych armii w WFB. Jest WoCh i są zbiory proxów na zasadach wochu prowadzone przez graczy nie mających jaj żeby grać WoChem oficjalnie!"
Szczur22

Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 156

Post autor: PIOTROSLAV »

zle policzyliscie, bo miales outnumber wiec przegrywales o 1

tomekjar
Falubaz
Posty: 1007
Lokalizacja: Ośmiornica Łódzka
Kontakt:

Post autor: tomekjar »

Inna sprawa, że chciałbym widzieć sytuację, gdy ktoś wpada z Overruna/pogoni w łuczników trzymanych przez psy, które niemal całkowicie zasłaniają cały oddział Error Boyzów (powinien zostać jako możliwy cel szarży sam rożek), byłaby to iście aptekarska precyzja. A jak wpadli z boku, to powinien być remis ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
jachu_ka
Chuck Norris
Posty: 497
Lokalizacja: Bray, Eire

Post autor: jachu_ka »

PIOTROSLAV pisze:zle policzyliscie
tomekjar pisze:A jak wpadli z boku, to powinien być remis ;)
No to w dobrym temacie kolega pisze, nie? :mrgreen:

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

Popis & wpadka:
Gra Chaos vs Brettonia, scenariusz polega na tym, że Bretka ma się przebić na drugi koniec stołu. Kumplowi tak się spodobało dobijanie moich chałaśników, że zdjął mi wszystko ze stołu ale niczym nie dojechał w moją strefe rozstawienia i ... przegrał bitwę :D
Obrazek

sYsek
Kretozord
Posty: 1516

Post autor: sYsek »

lucznikow bylo 10 w kresce, wiec jesli chodzi o miejsce to bylo ok, bez zadnych tam superprecyzji. A i policzylismy chyba outnumber, ale i tak oblalem ;x
Byłoby afrontem nie napić się z FRONTEM!

"Nie ma innych armii w WFB. Jest WoCh i są zbiory proxów na zasadach wochu prowadzone przez graczy nie mających jaj żeby grać WoChem oficjalnie!"
Szczur22

tomekjar
Falubaz
Posty: 1007
Lokalizacja: Ośmiornica Łódzka
Kontakt:

Post autor: tomekjar »

sYsek pisze:lucznikow bylo 10 w kresce, wiec jesli chodzi o miejsce to bylo ok, bez zadnych tam superprecyzji. A i policzylismy chyba outnumber, ale i tak oblalem ;x
Ano racja, nie wiem czemu byłem stuprocentowo pewien, że łuczników było 5 :P

To rzeczywiście pech lekki :D
Obrazek

Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 156

Post autor: PIOTROSLAV »

tomekjar pisze:
sYsek pisze:lucznikow bylo 10 w kresce, wiec jesli chodzi o miejsce to bylo ok, bez zadnych tam superprecyzji. A i policzylismy chyba outnumber, ale i tak oblalem ;x
Ano racja, nie wiem czemu byłem stuprocentowo pewien, że łuczników było 5 :P

No bo jak stali na wzgórzu to wiadomo, że w dwuszeregu

Awatar użytkownika
zi0ł0
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 174
Lokalizacja: z zielonej wyspy

Post autor: zi0ł0 »

wpadka-pech?
walka klimatyczna, nurgl WoCH na nurgl Demonow 2300.
ja zaczynam ruchy zrobione, strzelanie: hellka zdaje LD mowie "42 w grobego" srodek:) missfire:( rzucam: czarodzieje maja misscast, on nic doslownie bez odzewu a moj jedyny czarodziej na koniu dwie palki. zalamka juz w 1 turze #-o

Awatar użytkownika
Delight
Chuck Norris
Posty: 374

Post autor: Delight »

wczoraj z dwarfami:

oddział 4 knightów slaanesha odbiło się od organek (dobici w nast turze)

bohater slaanesha ze sword +1 hit odbija się od bolt throwera

oddział 5tki knightów slaanesha zadaje 1 rane dla oddziału warriorów krasnoludzkich (i zostaja zagonieni: :shock: )

Demon prince rzuca brame na 5 kościach wypada 15, przeciwnik dispeluje na 4 kościach.....

Demon prince oblewa WSZYSTKIE wardy i spada ;/

ostatnia kawaleria z 2 blesami z warshrine (5T i AS 0+) zostaje rozstrzelana przez oddział tundererów.


no poprostu........ :roll: :( #-o

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

kostki nie były z tobą... ja kiedyś dawno temu jakoś chyba 2 edycje wstecz grałem Chaos kontra Dwarfy... w armii miałem prawie samych warriorów i knightów troszke beastmenów i jakiś magów/szamanów + charpie ( wtedy to był do Chaosu taki czerwony podręcznik ) w każdym razie gośc wystrzelał mi z organków, knightów i beastemnów zostały 2 oddziały Warriorów po kilka sztuk reszta albo martwa albo uciekła... udało mi się zaszarżować oddział 25 Hammerersów i 25 Slayerów wtedy a przed każdą turą rzucało się 2k6 i losowało karty giftów (tak mi jeden mag znikną wylosowałem taki co powodował że musiałem odesłać jednego charactera). Warriorzy byli Khorna a wtedy frenzy podwajało ataki i jak w fazie walki wręcz wywaliłem te gifty co miałęm to po slayerach nic nie zostało a hammerersów zostało bodajże 2 :mrgreen: oczywiście grę przegrałem z kretesem ale podobała mi się mina przeciwnika jak kilku Warriorów wyrzyna jego całe regimenty :mrgreen: :mrgreen:
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Awatar użytkownika
Izo
Falubaz
Posty: 1112
Lokalizacja: Front Wyzwolenia Pragi

Post autor: Izo »

Knighci dalej potrafią dobrze zjadać, a khorne'owi to już w ogóle.

Mi sie ostatnio dobrze strzela z helki:

Bitwa na małe z WE:
pierwsza moja tura, wymierzyłem idealnie pomiędzy dwa oddziały łuków na górce (8 ld, może spieprzą), rzucam - misfire, helka wyparowała, dobrze, że nic nie było w pobliżu.

Bitwa z imperium 2250:
Wymierzyłem idealnie obie - jedna na steam tanku, druga pomiędzy knightami i klocem piechoty. Ta po piechocie HIT i misfire - zjadła załogę. Myślę sobie, no trochę lipa, ale mam jeszcze jedną. Strzelam po ST - HIT i ... misfire. Na całe szczęście 3 a ja miałem puppeta - moim magom nic się nie stało, natomiast przeciwnika jeden wyparował, drugi stracił poziom i czar oraz dostał ranę, a trzeci dostał ranę. Nie tak źle, w sumie nie wiem czy to popis czy wpadka ^^
Marek Hłasko pisze: ... rzecz działa się na Pradze, gdzie - jak wiadomo - jedyną atrakcją są niedźwiedzie i pijacy. Praga wciąż jest jeszcze innym miastem i często człowiek ze śródmieścia przystaje tu zdziwiony.

ODPOWIEDZ