Nowy, fanowski Al DoW - tak czy nie?

Dogs of War

Moderator: esgaroth

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Xet
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3087
Lokalizacja: Rumia

Re: Nowy, fanowski Al DoW - tak czy nie?

Post autor: Xet »

Ten temat jest Super ! :mrgreen:

Awatar użytkownika
Fisch
<><
Posty: 4131
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Fisch »

temat jest super bo ja jestem super :lol2:
Obrazek

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Jestem za ugrywalnieniem DoW/RoR, nawet za nowym podręcznikiem, ale Fisch ma rację to są najemnicy ze świata FANTASY, mają takie, nie inne opcje, dla jednych może to być klimat, dla drugich skuteczność w działaniu, ja sam nie widzę problemu w zestawianiu ze sobą w tej armii he, de ogrów etc. To jest specyfika klimatu fantasy, a jeśli ktoś chce spróbować pograć taktycznie w realiach XVI-XVII w. pola walki polecam Warhammer Historical - ja sam się już wciągnąłem, i sprowadzam sobie z netu figurki z okresu wojny 30 letniej. Historical to fajna opcja dla tych, którzy nad ogry i elfy przedkładają hiszpańskie tercio i husarię. Pozdrawiam...

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Nie za bardzo rozumiem tutaj podjętej dyskusji.

DoW w ten czy inny sposób muszą zostać "odświeżone" inaczej znikną całkowicie jako armia z turniejów. Jeśli teraz tego się nie zrobi to problem DoW wróci jak bumerang w dobie nadchodzącej 8 edycji. Bardzo tu dużo może zmienić oficjalne stanowisko GW, które zrezygnuje z pomysłu wynajmu jednostek DoW przez inne armie. Obecnie errata GW pozwala wynajmować jednostki DoW armiom 7 edycyjnym, jednak nie wiadomo jak będzie to w 8 edycji. Drugą zaś sprawą będzie dalej posunięta deaktualizacji armii - kolejna edycja.

Warto też zadać sobie pytanie czy kilka kosmetycznych zmian to wszystko co gracze DoW chcieliby otrzymać. Jeszcze jakiś czas temu chciano kilka kosmetycznych zmian w krasnoludach chaosu np. wilczą kawalerię wystawianą w oddziała po 5+, jakieś nowe przedmioty magiczne np. z 5 edycyjnej księgi armii itp. rzeczy. Ostatecznie krasnoludy chaosu otrzymały własny nowy podręcznik, z pełną listą przedmiotów magicznych, z własnymi zasadami armii, z nowymi jednostkami, nową wyceną jendostek i statystykami, nowymi bohaterami itd. Inny słowy w końću otrzymali nowo edycyjny army book, tyle że napisany nie przez GW a przez graczy.

I tu jest pytanie do Fischa i Furiona. Jeśli zbieralibyście armie krasnoludów chaosu wolelibyście grać dalej na RH krasnoludami chaosu z kosmetycznymi zmianami czy jednak wolelibyście nową księgę armii? Tak szczerze. Nawet jeśli nie gracie tą armią to napewno jesteście wstanie sobie odpowiedzieć na to pytanie.

Identyczny problem jest z DoW. Ich zasady podobnie jak krasnoludów chaosu z RH są przestarzałe, w większym jeszcze stopniu nieprzemyślane za dobrze jeśli chodzi o RoR (kompozycja, wycena punktowa itd.), bez własnych przedmiotów magicznych, z przestarzałymi zasadami. Ja osobiście jeśli miałbym wybór czy chciałbym grać na zmodyfikowanym army liście z annuala a nową księgą armii bez chwili wachania chciałbym posiadać grać armią z nową księgą armii. Z kilku prostych powodów. Bez własnej księgi armii w pewnym momencie armią nie będzie można grać, albo poprostu będzie już zbyt zacofana w stosunku do innych armii, a w przypadku DoW do nowej edycji. Po drugie jestem pewien, że nowa księga armii DoW wydana przez GW czy fanów napewno byłaby ciekawsza niż obecne DoW. W przypadku GW nie byłoby wyboru. W przypadku fanowskiego projektu słaba ksiąga armii odpada, a jeśli odpadnie może zostac poprawiona lub ktos inny może przedstawić lepszy projekt. Stąd w przypadku fanowskiego projektu ma się pewność, żę owy twór będzie na odpowiednio dobrym poziomie - inaczej nie zostanie oficjalnie dopuszczony do gry turniejowej.

Zatem skoro jest potrzeba i chęć do nowego AB DoW to skąd tyle nięchęci do nowego AB lub poprzestania na kilku kosmetycnzych boostach, które jednak ogólnego problemu armii nie rozwiązują?

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Może to wynikać z niewiary w dopuszczenie zmian przez LS ?? Wiecej optymizmu, mniej niepotrzebnej dyskusji i cierpliwe czekanie na wyniki pracy tych, którzy się już podjęli. Imo powinny to robić max 2 osoby, burza mózgów jest chyba niewskazana...

Awatar użytkownika
Aves
Chuck Norris
Posty: 421

Post autor: Aves »

gdyby osoby tutaj tworzyly jakas organizacje to taki temat mialby sens, ale ja mam gdzies czy furionowi czy fishowi sie podoba to co jest wymyslane w innym temacie, to co oni uwazaja to ich sprawa, temat fanowskiego AB do DoW sluzy osobom ktore chca to robic a nie osoba ktore nie chca, a wszelkie placze sa niezasadne.
Shaman says:

-There is no evil spirits, but some just not like you.

-Spirit lives in de temple of flesh, if u devor flesh you devor spirit and get stronge', now pass me im human leg der is some meat left between der toes.

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

ak widać wiesz lepiej niż LS co może przejsć w nowych DoW. Maneaterzy z regenką? Kolejny przykład, ze nie masz pojęcia co jest przegięte (mocne) i czego boi się LS przy takim posunięciu dla DoW (...) LS boi się tylko ikony.
Fish, nic do Ciebie nie mam ale nie cierpię tonu który prezentujesz (w tym do mojej osoby).
Ikona (Icon of Rakapch) jest dla Skeleton Warriors/Tomb guard only. Chyba ze masz na mysli Icon of Magnus..
Rozumiem ze masz wizję morderczej rozpiski DoW na gwardii Grobowców, Panie "ultrakompetentny" na widok któego "gracze robią w portki"?

Zastanów się zanim zaczniesz zarzucac komuś niekompetencję. Zwłaszcza ze grał w battla w czasach kiedy na kakę mówiłes papu.

Rozmawiamy dalej w tym tonie czy wracamy do normalnego poziomu dyskusji?

Ps:
Po prostu trzeba mieć odrobinę fantazji przy składaniu rozpy a jeszcze większa w graniu.
Masz rację. Do tego zeby do jednej rozpu włożyc Asarnila, Mengili, chłopa z piką na pegazie i maneaterów z ikoną trzeba miec naprawdę fantazję. Przyjmij gratulacje od maluczkiego, "klimaciarzu z muszelkami".

Awatar użytkownika
Aves
Chuck Norris
Posty: 421

Post autor: Aves »

Fluffy +1

ja tez mam muszelki:D
Shaman says:

-There is no evil spirits, but some just not like you.

-Spirit lives in de temple of flesh, if u devor flesh you devor spirit and get stronge', now pass me im human leg der is some meat left between der toes.

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Wydaje mi się, że maneaterzy nie mogą brać sztandarów....

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Geez ;/ Jak tak dłużej zaczniemy gadać to się jeszcze rozmyślimy :roll:

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

Wydaje mi się, że maneaterzy nie mogą brać sztandarów....
Teoretycznie z dołączonym paymasterem coś tam moga miec...

Awatar użytkownika
Aves
Chuck Norris
Posty: 421

Post autor: Aves »

Bez znaczenia, na czym skonczylismy? Paymaster czy przedmioty, czy moze tytuly?
Shaman says:

-There is no evil spirits, but some just not like you.

-Spirit lives in de temple of flesh, if u devor flesh you devor spirit and get stronge', now pass me im human leg der is some meat left between der toes.

Awatar użytkownika
Deliberitus886
Mudżahedin
Posty: 262

Post autor: Deliberitus886 »

Powiem tak tworzenie nowego AL do DoW przypomina Polski sejm .
Chciałem też powiedzieć że robimy to bo nie mamy szans na nowy AB i sami chcemy zrobić sensowny w miarę grywalny list dzięki któremu nawet bez aprobaty GW będzie można pograć w 8 albo nawet 9 edycji w grach dla funu z kumplami niekoniecznie na turniejach .
Ciągłe kłótnie i przepychanki nic nie dadzą tylko nas rozproszą i spowolnią a chcemy przecież żeby nasza armia przetrwała i dało się nią grać w wielu kombinacjach.
Widzę Wszystko

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

Prace toczą się cały czas. Po prostu to otwarte forum jest tyko "wrzutnią pomysłów" i narzędziem do przedyskutowania kilku rzeczy. To że jakiś "wybitny"gracz z przerośniętym ego próbuje pokazac jaki jest zajebisty torpedując ten pomysł nie ma znaczenia.

Psy szczekają, karawana jedzie dalej.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

Fluffy nie prowokuj.

Ja szanuje sceptyczne podejście Fisha i Furiona. Od czasu do czasu napiszą coś merytorycznego ;)
Prace nad AL trwają dalej. Może wolniej, ale trwają.
Obrazek

Awatar użytkownika
Aves
Chuck Norris
Posty: 421

Post autor: Aves »

Dobre podejscie kokesh, a co do AL, moze hot poty dac rzeczywiscie 2 na special ale wybalansowac to punktowo poprzez wymuszenie wystawienia zwyklych halfingow na kazde 2 hot poty, oczywiscie zakladajac ze halfingi nie sa liczone jako core.

Wolalbym uniknac dow parku maszyn z 8 potami i 2 dzialkami .
Shaman says:

-There is no evil spirits, but some just not like you.

-Spirit lives in de temple of flesh, if u devor flesh you devor spirit and get stronge', now pass me im human leg der is some meat left between der toes.

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Aves pisze: Wolalbym uniknac dow parku maszyn z 8 potami i 2 dzialkami .
Ja bym nie zaryzykował wystawiać 8 hot potów zamiast Kawy, ogrów czy czego tam ;)

Awatar użytkownika
Aves
Chuck Norris
Posty: 421

Post autor: Aves »

przy fakcie ze poty sa lepsze niz bolce? a na 8 bolcach sie gra?
a kawa jest w core.
Shaman says:

-There is no evil spirits, but some just not like you.

-Spirit lives in de temple of flesh, if u devor flesh you devor spirit and get stronge', now pass me im human leg der is some meat left between der toes.

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

Oczywiscie ze poty sa lepsze :)

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Mówiłem o kawie z RoR i poniekąd o innych RoRach.

ODPOWIEDZ