Pytania krótkobrodego - stary temat

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

Zablokowany
Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pytania krótkobrodego

Post autor: Arbiter Elegancji »

Hehehe :twisted:
W takim razie będę ją testował i całkiem prawdopodobne że znajdzie się na nią miejsce w rozpie na Bazyla :D

thx.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Grunaldi
Mudżahedin
Posty: 313
Lokalizacja: Wrocław Castle Town

Post autor: Grunaldi »

Powiedziałem tak ponieważ takie pytanie kiedyś już padło . I taka też padła odpowiedz ... skoro tak nie jest tylko się cieszyć.;]
runepriest pisze:
Jankiel pisze:Stary, to co ja zabiję szarżą smoka i dopakowanych z kotła rycerzy Ty sobie wskrzesisz w jedną turę. I tak, jest to straszne.
oj tam oj tam, wystarczy nie szarżować to nie wskrzesi ^^

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5090
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

to raczej nie pytanie a fart i chwalenie sie...
miałem taką sytuację ze 5 chaos knightów z lordem wbilo mi sie w 20 hamów z lorddem i odziwo na stabbornie zucilem 11. :(
no to mysle: dupa, oddział za 700 pkt poszedł się rypać.
na ucieczke rzuciłem 5 czyli 4 a on 3x1...
POTEM DOSTAŁ SZRZE OD BOKU IRONAMI I GO ZJADLEM!!!!!!!!!!
wygrałem 20:0
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

JarekK pisze: 20 hamów z lorddem i odziwo na stabbornie zucilem 11. :(
nic dziwnego. Mi się wiele razy zdarzało dlatego hamki zawsze w zasięgu BSB trzymam.
Obrazek

Awatar użytkownika
ANtY
Kretozord
Posty: 1610
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: ANtY »

Mi spieprzyli za stół na stubbornie z przerzutem :P

Awatar użytkownika
Gogol
Masakrator
Posty: 2305

Post autor: Gogol »

taka sama szansa jak na eksplozję kowadła :) - nie ma co płakać :wink:

Awatar użytkownika
pingu
Falubaz
Posty: 1046
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pingu »

Co zabrać na turniej parowy do 1000 pkt defa czy samą piechotę i zyrka?
Obrazek
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotyka się ich na każdym kroku...

Awatar użytkownika
Gogol
Masakrator
Posty: 2305

Post autor: Gogol »

defens - mi wyszło cuś takiego:


1 Thane @ 146 Pts
General; Great Weapon; Gromril Armour; Shield
Runic Armour [45]
Rune of Preservation
Rune of Resistance
Rune of Stone
Runic Talisman [30]
Master Rune of Challenge
Rune of the Furnace

1 Dragon Slayer @ 50 Pts

21 Warriors @ 223 Pts
Heavy Armour; Shield; Standard; Musician, Veteran

10 Thunderers @ 155 Pts
Dwarf Handgun; Light Armour; Shield; Musician

1 Grudge Thrower @ 155 Pts

Engineering Runes [55]
Rune of Accuracy
Rune of Burning
Rune of Penetrating

1 Engineer @ [20] Pts
Brace of Pistols

1 Grudge Thrower @ 150 Pts

Engineering Runes [50]
Rune of Accuracy
Rune of Penetrating

1 Engineer @ [20] Pts
Brace of Pistols

1 Organ Gun @ 120 Pts


Dispel Pool: 4
Models in Army: 48
Total Army Cost: 999

Jeszcze dość istotne pytanie z kim grasz w sojuszu ?

Awatar użytkownika
pingu
Falubaz
Posty: 1046
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pingu »

własnie jest ten problem że nie mam pary i kto bedzie wolny z tym będę
Obrazek
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotyka się ich na każdym kroku...

Dźwiedź
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 176

Post autor: Dźwiedź »

Witam mam takie małe pytanie....

Czy postać po stracie kamienia przysięgi w wyniku ucieczki oddziału może ów oddział opuścić by np. dołączyć do innego? (wydaje mi się że nie ale wolę się upewnić)

Co w sytuacji, gdy oddział postaci z kamieniem został wybity do nogi, po czym "bohater" ucieka... Czy w takim wypadku po zebraniu się może dołączyć do innej jednostki?

Awatar użytkownika
Grunaldi
Mudżahedin
Posty: 313
Lokalizacja: Wrocław Castle Town

Post autor: Grunaldi »

Czy postać po stracie kamienia przysięgi w wyniku ucieczki oddziału może ów oddział opuścić by np. dołączyć do innego? (wydaje mi się że nie ale wolę się upewnić)
W zasadach jest że bohater z kamieniem nie może opuścić jednostki , więc jak go straci wszelkie opory znikają :P.
Co w sytuacji, gdy oddział postaci z kamieniem został wybity do nogi, po czym "bohater" ucieka... Czy w takim wypadku po zebraniu się może dołączyć do innej jednostki?
Wydaje mi się że nie możesz , jednak zapis mówi że nie można się tylko odłączyć od jednostki ...
runepriest pisze:
Jankiel pisze:Stary, to co ja zabiję szarżą smoka i dopakowanych z kotła rycerzy Ty sobie wskrzesisz w jedną turę. I tak, jest to straszne.
oj tam oj tam, wystarczy nie szarżować to nie wskrzesi ^^

Awatar użytkownika
Aves
Chuck Norris
Posty: 421

Post autor: Aves »

jak sie rozlosowuje trafienia w maszyne gdy dolaczony jest maly inzynier, tak jak gdy jest hero (6 hero, 5 zaloga 4-1 maszyna)
jak sie rozlosowuje trafienia gdy jest zarowno maly jak i duzy inzynier?
Shaman says:

-There is no evil spirits, but some just not like you.

-Spirit lives in de temple of flesh, if u devor flesh you devor spirit and get stronge', now pass me im human leg der is some meat left between der toes.

Awatar użytkownika
Gogol
Masakrator
Posty: 2305

Post autor: Gogol »

Przykład:

5 łuków trafiło w maszynkę z tego 2 w załogę na 5+
W maszynie jest 4 załogantów - 3 zwykłych i inżynier ... losujesz w kogo (dowolnie informujesz przeciwnika) np: 1 inżynier 2-3-4 zwykły 5-6 przerzucasz
ale równie dobrze może być 1-2-3 zwykli 4 inżynier 5,6 re roll itp

Jak jest master inzynier tak samo np: 1-2-3 zwykli 4 mały 5 master 6 re roll

czyli podsumowując od początku:

1) trafienie
2) losujesz w co 1-4 maszyna 5-6 załoga
3) te co poleciały w załogę losujesz w kogo (wedle jakiegoś ustalonego schematu)

Awatar użytkownika
Grazbird
Kretozord
Posty: 1887
Lokalizacja: KGB Klub Gier Bez Prądu

Post autor: Grazbird »

to taki klimat...
po aktywcji Rune of immolation nalezy wycelowac palec wskazujący w przeciwnika i powiedzieć:
"Hasta la vista, baby !" używając oczywiscie odpowiedniego akcentu i modulacji głosu...

Dźwiedź
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 176

Post autor: Dźwiedź »

Mam jeszcze jedno pytanie...
Gdy na katapulcie z inżynierem i mistrzem inż. wypadnie niewypał, (a jego efekt to 2-3 na tabelce) to losujemy kto ginie czy ginie zwykły obsługant?

Jeżeli się losuje i i padnie na MI to czy przysługuje mu magiczna ochrona(jeśli takową posiada)?

Awatar użytkownika
Grunaldi
Mudżahedin
Posty: 313
Lokalizacja: Wrocław Castle Town

Post autor: Grunaldi »

Rozlosowuje się i raczej nie ma rzutu obronnego tak jak od wybuchu kowadła czy misscasta.
runepriest pisze:
Jankiel pisze:Stary, to co ja zabiję szarżą smoka i dopakowanych z kotła rycerzy Ty sobie wskrzesisz w jedną turę. I tak, jest to straszne.
oj tam oj tam, wystarczy nie szarżować to nie wskrzesi ^^

Dźwiedź
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 176

Post autor: Dźwiedź »

Toż to zniewaga dla inżyniera zginąć w tak haniebny sposób... #-o
W każdym razie dzięki za odp.

Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Post autor: Mac »

Dźwiedź pisze:to losujemy kto ginie czy ginie zwykły obsługant?

Jeżeli się losuje i i padnie na MI to czy przysługuje mu magiczna ochrona(jeśli takową posiada)?
Bez żadnego save'a czy ochrony, model po prostu jest usuwany z gry, ginie.
Kto ginie jest rozlosowywane pomiędzy członków załogi i modele, które działają jak jeden z członków załogi (Mistrz Inżynier, Inżynier).
Pamiętaj jednak, że jeśli Inżynier albo Mistrz Inżynier nie działał w danej turze jako część załogi maszyny (czyli Inżynier nie dawał BS baliście/przerzutu misfire chart na cannonie czy katapce, a Mistrz Inżynier nie dawał BS baliście/przerzutu artyleryjki katapce/D6 woundów cannonowi), a w tej turze katapulta dostała wynik 1-3/działo dostało 1 na misfire chartcie, to ani Mistrz Inzynier ani Inżynier nie będą podlegali konsekwencjom tych misfire'ów.
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

Awatar użytkownika
Aves
Chuck Norris
Posty: 421

Post autor: Aves »

tylko nigdzie nie ma podwojnych rzutow na losowanie kto obrywa, randomizacja zawsze i wszedzie jest opisana jako 1 rzut. czy aby na pewno tak jest?
Shaman says:

-There is no evil spirits, but some just not like you.

-Spirit lives in de temple of flesh, if u devor flesh you devor spirit and get stronge', now pass me im human leg der is some meat left between der toes.

Awatar użytkownika
Grunaldi
Mudżahedin
Posty: 313
Lokalizacja: Wrocław Castle Town

Post autor: Grunaldi »

Nie wiem czy tak jest , jednak tak wszyscy grają .
(...)to ani Mistrz Inzynier ani Inżynier nie będą podlegali konsekwencjom tych misfire'ów.
No nie końca trzeba zadeklarować co się robi inżynierem na początku fazy strzelania. Jeśli ja bym o tym zapomniał to rozlosowywałbym także z możliwością spadnięcia inżyniera a od przeciwnika albo rzutu na 4+ co robił albo to co robił w poprzedniej turze.
runepriest pisze:
Jankiel pisze:Stary, to co ja zabiję szarżą smoka i dopakowanych z kotła rycerzy Ty sobie wskrzesisz w jedną turę. I tak, jest to straszne.
oj tam oj tam, wystarczy nie szarżować to nie wskrzesi ^^

Zablokowany