Ice vs Bless :D starcie ostateczne

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

Zablokowany
Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Re: Ice vs Bless :D starcie ostateczne

Post autor: Robson »

Raptor ale to jest master a nie gra funnowa. Przez brak wysiwigu mozna przegrac w łatwy sposób bitwę. I nie mozna utrudniac przeciwnikowi gry tylko dlatego, ze chce miec wyjątkową armię.
RIP
Ziemko pisze:Ja Robert Mrozek kajam się przed Wami wszystkimi, zrobiłem błąd, chcemy bardzo wygrać, ale nie zrobiliśmy tego umyślnie, padamy na kolana - WYBACZCIE

Awatar użytkownika
Raptor
Kretozord
Posty: 1990
Lokalizacja: True Legion Kraków!!!

Post autor: Raptor »

Moim zdaniem armia ze stolu i nara.
No to gratulacje Barbaro!
Raptor ale to jest master a nie gra funnowa. Przez brak wysiwigu mozna przegrac w łatwy sposób bitwę.
Ja wiem ze sie spuszczasz przed kazdym masterem Robercie :mrgreen: , ale umowmy sie tu niema wielu obcji ekwipunku jak w imperium... dr z pistoletami to dr z kuszami kazdy noob powinien to rozkminic. Kazdy noob powinien rozkminic ze pierd... lwy z egzekami to coki ktore z bazy maja lance i shieldy F*CK!

pozdro
Ostatnio zmieniony 3 mar 2010, o 10:54 przez Raptor, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Raptor pisze:
Moim zdaniem armia ze stolu i nara.
No to gratulacje!
Dzię-ku-je-my.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Raptor
Kretozord
Posty: 1990
Lokalizacja: True Legion Kraków!!!

Post autor: Raptor »

Dębek pisze:
Raptor pisze:
Moim zdaniem armia ze stolu i nara.
No to gratulacje!
Dzię-ku-je-my.
epud w ic juH
Lubisz zabawy słowne? jak w przedszkolu =D>
Obrazek

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Po ostrzeżeniu dla Dębka i Trytona. Jak Was temat nie interesuje, to załóżcie sobie inny do pisania głupot
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Uwielbiam zabawy słowne i mam dwa pytania:
1) Czy ten rebusik jest kierowany konkretnie do mnie?
2) Czy wiesz, że to pierwsze pisze się przez "ch"?
Obrazek
Obrazek

Dźwiedź
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 176

Post autor: Dźwiedź »

Raptor pisze:
Nie dla wydzimisia orgów, tylko dla wygody oponenta,
zeby nie musial sie non stop zastanawiac, co ma jaki ekwipunek np. to ze twoje lwy ruszają sie 7", a te z HE 8"
albo czy pistolet u szade to dodatkowa broń? czy nie?
czy pistolet u Driders to kusza czy nie?
czy piechota to w końcu egzeki/gwardia/czy spearmani.
jak to poprawisz, to na pewno nie będzie problemu na kolejnych mastrach.
Robson jak ktoś jest noobem i nie ogarnia prostych zależności to niech gra w garażu z kumplem.
Jeśli według Ciebie "Progamerzy' mogą wystawiać na turniejach np. krasnala z tarczą jako orka z tarczą (i to według ciebie nie jest prox tylko prosta zależność) to chyba wole zaliczać się do noobów i grać w garażu:)

Awatar użytkownika
Aldean
Kretozord
Posty: 1997

Post autor: Aldean »

swieta_barbara pisze:NIC! TRZEBA JE DOBRZE SKONWERTOWAC!

Crus mial na tym turnieju dwie gorgony. Nikomu nie przyszlo do glowy zdejmowac ich ze stolu.
czekam na ladnie skonwertowanych shadów z GW!
;]

Awatar użytkownika
4 karabiny
Beast from the East
Posty: 1188
Lokalizacja: Moria Green Team

Post autor: 4 karabiny »

Moje trzy sestercje.
Imho niektóre oddziały Ic`a to po prostu ordynarny proks: szejdzi, hydra, kocioł.

Robson natomiast poruszył bardzo ważny problem. Granie na proksach optycznie wprowadza ludzi w błąd. Wiele bitew przegrałem bo po fazie ruchu okazało się, ze stoję flanką przed ciężką kawą z pierdolnięciem, szmatą full commandem itd, a nie fastem bo przeciwnik proksuje. Człowiek poniekąd gra oczami i szczególnie np w drugim dniu gry przy piątej bitwie jak jestem zmęczony, w trzeciej turze mogę zapomnieć, że to co do mnie idzie to nie to co do mnie idzie i wtopa.

Bless postąpił słusznie. I jednocześnie w końcu jako jeden z pierwszych - o ile nie pierwszy - zdecydował się na wyjeb....e armii ze stołu. Jeżeli częściej będzie się to zdarzało, zniknie w końcu problem armii śmieci. Skądinąd Ice znałeś zasady turnieju. Kto pyta nie błądzi. Mając wątpliwości mogłeś rzucić fotę i zapytać Blessa. Jestem pewien żeby odpowiedział tym bardziej, ze jako pierwszy podszedł profesjonalnie do sprawy i nawet faka wrzucił na forum coby żadnych wątpliwości nie było.
W swojej ocenie malowania na Koziołku będę się wzorował na jego systemie. I nie będę w skrajnych przypadkach miał dylematów z wyje....m armii ze stołu. W ramach promocji dam człowiekowi do gry moje imperium :D

Awatar użytkownika
Cosmo
Oszukista
Posty: 886
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Cosmo »

Ice-T pisze:no tylko że np mi się taka typiara podobała, jeszcze wizja pół lwica pół kobieta już wogóle wypas(pasowała do ogólnej koncepcji lwy + kobiety), a skrzydła nadają jej takiej anilskości nieco.
Swintuch ;P
Dębek pisze:
Aldean pisze:
Dębek pisze: "Ice vs Bless starcie ostateczne" - ja jebie, co za pomysł, weź coś twardego i pierdolnij się w głowę.
sam sie pierdolnij :Q :roll:

rozumiem ze wszyscy ktorzy wykupili Shadom GW mieli na modelach GW.
Tym bardziej nie rozumiem komu przeszkadzają wiedzmy z pistoletami?
O zajebiście. Zatytułujmy to "Aldean vs Dębek" - kolejne starcie. Co ty na to?
Debek, nie jestes za stary na takie przepychanki slowne o niczym? Daj spokoj, rozkrecasz tylko niepotrzebny flejm w temacie ktory mimo ze zalozyl Ice, dotyczy wielu graczy ;*
quas pisze: pomysl fajny
[BTW-> akurat undeady na wyebanym w kosmos poziomie mozna zrobic z dowolnej armii,kwestia konceptu i umiejetnosci+zasobu portfela; taki urok niektorych nacji.]
A widzisz - tutaj tez jest ciekawy problem, bo pamietam bardzo dobrze jak sedzia podszedl kiedys do skonwertowanej kawalerii Karlee'go i powiedzial 'dla mnie zamienione glowki i przyklejone tarcze to nie konwersja. 0'. Wiem ze Bless tak nie postapil i nie karce go. Ale po prostu sedziowanie na masterow konwersji bywa subiektywne. To samo np z balistami Jankiela.

Panowie, temat Ice vs Bless dostal chyba wyczarpany, kazdy z nich przedstawil swoje stanowisko. Nie wmawiajacie teraz Ice'owi ze to on bluzga przez 5 stron tematu ktore powstaly w 3h ;P Widac ze to temat wazny dla wielu osob.

Konwersja im bardziej nietypowa tym wiekszy lans. Nie kazdego satysfakcjonuja przeklejone glowki. Mysle ze dzieki temu tematowi przynajmniej kilka osob spojrzy z innej perspektywy na lepienie lansiarskich chipkow - vide WYSIWYG.

Pasiak robi teraz dla mnie Abominacje z Carnifexa i Bestii Nurgla. Te modele ni chuja nie sa z armii myszolakow, ale jestem pewien ze bedzie ogien. Wlasnie dzieki WYSIWYG. Nie zawsze elf musi byc elfem. Np Bless na wykurwista konwersje Duchow, ale spora czesc z nas zna tez pewnie statek ciagniety przez pokutnikow ktory robi jako Altar. I o ile sie nie myle, statek ten na kazdym masterze dostaje maksa za konwersje. STATEK KURWA! I zeby nei bylo - mi sie ta figsa zajebiscie podoba :) ;* Nie chcialbym po prostu zeby sedziowie zaczeli popadac w paranoje. Chociaz zdjecie Hydry i kotla Ice'owego to paranoja rzeczywiscie nie jest i zdaje sie ze Ice to rozumie wiec tez na niego tak nei bluzgajcie.

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

słusznie prawisz Cosmo : ] a teraz na rozluźnienie atmosfery zagadka :

bezczelny prox czy ciekawa konwersja? :


Obrazek
Obrazek
T

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14642
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Cosmo pisze:Panowie, temat Ice vs Bless dostal chyba wyczarpany, kazdy z nich przedstawil swoje stanowisko. Nie wmawiajacie teraz Ice'owi ze to on bluzga przez 5 stron tematu ktore powstaly w 3h ;P Widac ze to temat wazny dla wielu osob.
Nikt nie zarzuca Ice-T bluzgania ani nikt na niego nie najezdza - czytaj ze zrozumieniem i dokladnie, Cosmo.
Temat sie rozrosl, bo ludzie nie mogli powojowac w temacie turnieju, bo go po prostu zbyt dobrze przygotowalismy, a wiadomo - emocje narosly, frustracje zwiazane z miejscami tez wyszly w koncu na wierzch, no i w tym temacie dalo to swoj upust, hehe.

edit: trzy raze zianie? blady bez skrzydel? Nielegalne! Won ze stolu!

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Jasiuuu pisze: a teraz na rozluźnienie atmosfery zagadka :
bezczelny prox czy ciekawa konwersja? :
Bezczelnie nieciekawe obrzydlistwo. :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Jedy Knight
Forma Skrótowa
Posty: 3439

Post autor: Jedy Knight »

swieta_barbara pisze: edit: trzy raze zianie? blady bez skrzydel? Nielegalne! Won ze stolu!
Pewnie jeszcze wykupił Immortal Fury na Bloodziu dosiadającym Hydro-Smoka...
Bezwstydny Pałergaming ...
Obywatelu, zrób sobie dobrze sam.

Awatar użytkownika
4 karabiny
Beast from the East
Posty: 1188
Lokalizacja: Moria Green Team

Post autor: 4 karabiny »

Nie no chłopaki [-X po prostu wyszły kompleksy niezbyt dużego Jasia ;)
Rekompensuje sobie inne rozmiary ;)

A na poważnie smok wypas - czysty Chaos United. Tylko kiedy Jasiu w końcu go pomalujesz?

Awatar użytkownika
Cosmo
Oszukista
Posty: 886
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Cosmo »

Re Baska:
Hurtmaker pisze: sposób w jaki załatwiłeś całą sprawę, zwłaszcza Twoje wypowiedzi - dają wyraźny sygnał dla wszystkich potecjalnych organizatorów, żeby odpuślili sobie.
;> Nastepnych nie chce mi sie szukac. I nie wyjezdzaj mi tu z czytaniem ze zrozumieniem, bo zaraz mnie sprowokujesz do nastepnego flejmu ;P

Btw przypomniala mi sie jeszcze jedna figsa. Cos o tym Pasiaku ostatnio niezdrowo duzo mysle, a on zonaty przeciez ;P Anyway Pasiakowy Cannon. Drzewo zionace plazma? Chuj to ma wspolnego z zeliwna lufa, czarna kulka w srodku i bobkiem odpalajacym lont (chcialbym zobaczyc mine treemena do ktorego zbliza sie jakis obdartus zeby go 'odpalic' ;P). A jednak to wlasnie Pasiak wygral hobbiste. I moim zdaniem calkiem zasluzenie. To taka kontra dla konserwatystow w dziedzinie 'elf to elf' ;*

Awatar użytkownika
-SaH-
Chuck Norris
Posty: 601
Lokalizacja: Zad Trolla Koszalin
Kontakt:

Post autor: -SaH- »

No właśnie, ten Statek o którym mówisz wygląda jak Altar. Ma złotego Gryfa i Priesta widocznego, a nie perdol***ętą na podstawkę dużą figurkę... :)
To fight Chaos on the battlefields, not to grow rich and fat in the golden halls of the capital, that is the purpose of our Cult! - Boomed Luthor's voice at the Council

tomekjar
Falubaz
Posty: 1007
Lokalizacja: Ośmiornica Łódzka
Kontakt:

Post autor: tomekjar »

Raptor pisze: Robson jak ktoś jest noobem i nie ogarnia prostych zależności to niech gra w garażu z kumplem.
No pięknie, to teraz mastery są tylko dla pro-graczy, tak? A każdy, kto nie wciska masakr i nie zna na pamięć książki DE to noob i jedyna gra dla niego to taka w garażu? Żal mi Ciebie kolego, rozumiem, bronić kumpla piękna sprawa, ale bez przesady... Kolega Ice-T miał modele ładne, ale zupełnie nieadekwatne do tego, co miał w rozpisce, więc zdjęcie ze stołu bardzo słuszne.

Jak już pisałem wcześniej: skoro wszyscy ogarniają proste zależności, to czy dopuścił byś chłopów bretońskich jako handgunnerów/kuszników imperialnych? Przecież człowiek to człowiek, a że ma inną broń, to przecież nie prox, jeno brak WYSIWYGU. Ciekaw jestem odpowiedzi, bo to sytuacja identyczna z Shadow Warriorami robiących za Shadów, gdzie uważasz, że sytuacja była w porządku.

Albo przykład podany przez kogoś już: Steam Tank z napisem "hydra" na pancerzu. Przykłady można by mnożyć, ale wszystko sprowadza się do zdrowego rozsądku i możliwości poznania co jest czym.

Osobiście mam zamiar wystawiać czasem działo DoW w Warriorach i myślę, że nikt nie będzie miał pretensji, że działo to staroedycyjny dwarficki Cannon, a obsługą są 3 Chaos Dwarfy od Hellenki. Bo wiadomo co to jest, trzyma klimat armii i spójnie wygląda. Ale jak bym wystawił Knightly Orders pomalowanych ślicznie i klimatycznie w barwy np Khorna i powiedział, że to Knechci Chaosu z lancami, to chyba coś jest nie tak. Mimo, że ekwipunek ten sam (pancerz 4+, koń z bardingiem, lanca i tarcza), to jednak kurde coś jest nie tak chyba. Szkoda, że niektórzy tego nie widzą...



@Cosmo
Ale czy grając z Pasiakiem wiesz praktycznie od razu, że to działo? Czy musisz domyślać się patrząc na każdy oddział czym on jest? Podobnie do Pasiaka ma zrobione działko DoW Zembol, zdjęcie poniżej. Owszem, jest to Kroxigor, którego nie powinno być, ale czyż od razu nie widać, że to działo? Także nie porównywałbym dział DoW robionych tak, by były spójne z armią do tego, co mamy na zdjęciach w pierwszym poście tego tematu.

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksch »

To co piszą Karabiny jest ważne. WYSWIG jest po to, żeby ludzie wiedzieli w każdej chwili przeciw czemu grają. Nie pytali, nie kombinowali, tylko wiedzieli. Jeśli mimo WYSWIGu nie wiedzą, to po prostu gorzej znają zasady tej gry - trudno. Ale przegrać, bo się zapomniało, że trzecia kawa od lewej ma sztandar - raczej słabo.
To raz. A dwa to pytanie o jakieś granice trzymania klimatu gry. Dla jednych ma to znaczenie duże, dla innych mniejsze, a innym nie przeszkadzałby nawet kał na stole, ważne żeby można sobie było kostkami pokulać i jakieś maski zasadzić. Co kto lubi. Jedni poprą Blessa, inni Ice'a. Szkoda trochę, że padło akurat na nich, bo pierwszy świetnie to malowanie oceniał, a drugi dobrze figurki maluje. Tyle.
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Dębek pisze:Uwielbiam zabawy słowne i mam dwa pytania:
1) Czy ten rebusik jest kierowany konkretnie do mnie?
2) Czy wiesz, że to pierwsze pisze się przez "ch"?
...
Obrazek
Obrazek

Zablokowany