Pytania co do Vc

Vampire Counts

Moderator: misha

Zablokowany
Awatar użytkownika
Lordzik
Mudżahedin
Posty: 260
Lokalizacja: z Mrocznej Wieży na Froncie Wschodnim

Re: Pytania co do Vc

Post autor: Lordzik »

Nie do końca - kiedyś chyba było coś takiego, bo też niemal pewien byłem, że jest taki zapis. A grałem tak jeszcze tydzień temu, bo pamiętam, że widziałem taki zapis na własne oczy... Ale pamięć i oczy figle płatać lubią... :mrgreen:

Awatar użytkownika
Browar
Mudżahedin
Posty: 245
Lokalizacja: Twierdza Toruń

Post autor: Browar »

misha pisze:w uściśleniach sędziowskich nie ma nic na temat krzyku banshee, ktoś ci wała wcisnął =D> who cares :)

banshee krzyczy zawsze i wszędzie bez ograniczeń, zgodnie z zasadami army booka i faq

wtedy mi pokazał to na wydrukowanej kartce wiec niewiem czy wała ale teraz faktycznie czegos takiego niema, Dobrze dla mnie ^^ GL hF

lizardboy
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 105
Lokalizacja: Poznań

Post autor: lizardboy »

Hellsteed na jakiej podstawce jest?

Awatar użytkownika
Solider
Falubaz
Posty: 1433
Lokalizacja: Świdnica/Warszawa

Post autor: Solider »

40x40
"Three things make the Empire great: faith, steel and gunpowder".

- Magnus the Pious
Dymitr do Lohosta pisze:Wrocław nie jest częścią Śląska, który jest powszechnie rozumiany jako Górny Śląsk, geograficzny matole
No, nie inaczej !!!

lizardboy
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 105
Lokalizacja: Poznań

Post autor: lizardboy »

a ma ktoś pomysł na ciekawą konwersje tego konika?

Awatar użytkownika
Solider
Falubaz
Posty: 1433
Lokalizacja: Świdnica/Warszawa

Post autor: Solider »

Ja swojego zrobiłem z bretońskiego pegaza. Dałem mu metalową głowę konia z chaosowego rydwanu, zrobiłem kilka ran (gorącym nożem) i posadziłem na niego starego wampa z lancą. Całości dopełnia podstawka ze starym metalowym szkieletem opartym o duży kamień. Kumpel robi swojego z pegaza DE. Więc są możliwości.
"Three things make the Empire great: faith, steel and gunpowder".

- Magnus the Pious
Dymitr do Lohosta pisze:Wrocław nie jest częścią Śląska, który jest powszechnie rozumiany jako Górny Śląsk, geograficzny matole
No, nie inaczej !!!

Awatar użytkownika
Samael
Kradziej
Posty: 919
Lokalizacja: Pomiechówek

Post autor: Samael »

No raczej z pegaza najlepiej wychodzi, lecz widziałęm gdzieś jak ktos grał hellsteed'em zrobionym z konia od tego wampira http://www.games-workshop.com/gws/catal ... rod1140295 - Doczepił mu skrzydła takie demoniczne poszarpane i odpowiednio pomalował...
"JOIN OR DIE"

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

ja do tego używam starego BloodDragona na Winged Nightmare :) 40x40 jest w zestawie, z tego nawet może być Abysal Terror tylko podstawka 50x50 potrzebna
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
mati.pl
Falubaz
Posty: 1318
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mati.pl »

ten qmpel solidera, to ma robionego helka z pegaza DE, ale made by game zone, bo jest nieźle wyczesany ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Solider
Falubaz
Posty: 1433
Lokalizacja: Świdnica/Warszawa

Post autor: Solider »

mati.pl pisze:ten qmpel solidera, to ma robionego helka z pegaza DE, ale made by game zone, bo jest nieźle wyczesany ;)
O kumplu mowa, a kumpel tuż, tuż :wink:
"Three things make the Empire great: faith, steel and gunpowder".

- Magnus the Pious
Dymitr do Lohosta pisze:Wrocław nie jest częścią Śląska, który jest powszechnie rozumiany jako Górny Śląsk, geograficzny matole
No, nie inaczej !!!

Awatar użytkownika
Lordzik
Mudżahedin
Posty: 260
Lokalizacja: z Mrocznej Wieży na Froncie Wschodnim

Post autor: Lordzik »


misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

no i git bez ograniczeń dla batów z dużego summona :) pomęcze ich jeszcze o corpse carta :D
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Lordzik
Mudżahedin
Posty: 260
Lokalizacja: z Mrocznej Wieży na Froncie Wschodnim

Post autor: Lordzik »

I żadnych przeliczników 2:1 - ile wyrzucisz, tyle ran na batach wstaje. :D

Awatar użytkownika
White Lion
Kretozord
Posty: 1883
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: White Lion »

czy oddział który w pościgu wybiegł za stół, a w tej samej turze walki (chwilę później) ginie generał to zdaje test sypania na koniec tury walki ?


ew. czy na początku kolejnej tury najpierw jest test sypania czy najpierw powrót oddziału
zza stołu ?


ew.2 w tomb kingach niewykopane oddziały zdają test sypania ?

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

nie ma sypania w tym momencie w żadnym z przypadków, jednostka jak wyleci za stół to jej nie bierze udziału w grze więc nie ma co się sypać
jednostka w raca na stół w etapie "remaining moves"
in its following movement phase (during remaining moves), the unit will be placed back as close as possible to the same point from which it left the table (...)
natomiast sypanie armii VC następuje:
if the General is destroyed, an Undead army will slowly crumble to pieces (...) to represent this at the end of the phase when General is killed and at the start of each friendly turn thereafter, all friendly Undead units on the battlefield must take a Leadership test(...)
jednostki które wyleciały za stół nie są brane pod uwagę, wracają dopiero w remaining moves a nie na samym początku nowej tury. Czyli jak gienio padł w fazie magii przeciwnika to sypiemy się na koniec tej fazy, a później na początku tury. Nie wiem jak armia Tomb Kings :) ale powiedziałbym, że jest tak samo, jednostki nie ma na stole nie bierze udziału w grze, nie sypie się
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Myter
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 119
Lokalizacja: Galaktyka Siusiacz, Planeta Burgundowy Kutacz

Post autor: Myter »

Miałem na turnieju (który nie chwaląc się wygrałem :P ) dość ciekawą sytuację, na którą ciężko znaleść jednoznaczną odpowiedź otóż: Black Coach miał 5 kości zassanych, czyli eteryczność. Wpadłem w przeciwnika, on ucieka z combatu, ja gonie. I tu jest problem - wpadam w las. Mam zasadę chariot czyli powinienem dostawać D6 St5 hits za wjechanie w las, z drugiej strony jestem eterykiem więc można mnie ranić tylko magicznymi atakami - z tego co wiem to lasy nie są raczej magiczne. Co w tym przypadku, dostaje hity z zasady chariot czy, nie dostaje z zasady eteryczności ??

Awatar użytkownika
MORFI
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 164
Lokalizacja: Poznań

Post autor: MORFI »

Przydaje się umiejetność czytania z zrozumieniem jest napisane przy zasadzie eteryczność ze takowe rzeczy nie działają na modele eteryczne
„Jedźcie i walczcie. Szkolcie się i zwyciężajcie! Bracia Krwawego Smoka od dziś misję swoja już znacie, na chwałę Abhorasha, wypełnijcie ją i bądźcie wolni!”- Kirthor Bathed-in-Blood- Rycerz Krwawego Smoka z Mousilion do swych Thrali

Awatar użytkownika
Nordri
Chuck Norris
Posty: 575
Lokalizacja: Greifenhagen

Post autor: Nordri »

Zarówno pierwsze jak i drugie stwierdzenie jest słuszne, czyli dostajesz hity które nie mogą zranić coacha.

Awatar użytkownika
Madimiel
Mudżahedin
Posty: 260
Lokalizacja: Opole

Post autor: Madimiel »

MORFI pisze:Przydaje się umiejetność czytania z zrozumieniem jest napisane przy zasadzie eteryczność ze takowe rzeczy nie działają na modele eteryczne
Nie eterycy kazdy teren traktuja jako otwarty ten las dla niego nie istnieje

Awatar użytkownika
MORFI
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 164
Lokalizacja: Poznań

Post autor: MORFI »

nie skumałem o czym mówisz ale W nie dostaje
„Jedźcie i walczcie. Szkolcie się i zwyciężajcie! Bracia Krwawego Smoka od dziś misję swoja już znacie, na chwałę Abhorasha, wypełnijcie ją i bądźcie wolni!”- Kirthor Bathed-in-Blood- Rycerz Krwawego Smoka z Mousilion do swych Thrali

Zablokowany