Szarża taktyczna?

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Szmajson
Postownik Niepospolity
Posty: 5104
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"
Kontakt:

Post autor: Szmajson »

Szarża jest możliwa.
Spokój to kłamstwo, jest tylko pasja. Dzięki pasji, osiągam siłę. Dzięki sile, osiągam potęgę. Dzięki potędze, osiągam zwycięstwo.

Obrazek

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

:shock: a to od kidy Christos smokiem grasz?
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Aro
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: GW - Rogaty Szczur

Post autor: Aro »

Kharnan pisze:IMO brudne zagranie, podobnie ja bym mógł szarżować TG z Rakaphem wpiździet i kawałek dzięki dziwacznym reformom- można, co nie znaczy, że trzeba by wygrać.
Dlaczego brudne ?? szarżuję na Single model łapię go Cornerem i się dostawiam. Ja tam nic złego nie widzę :) no i za wszelką cenę wygrywać nie muszę ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Orkgrinder
Wałkarz
Posty: 60
Lokalizacja: Loch / Kutno

Post autor: Orkgrinder »

To taka sytuacja też jest prawidłowa w myśl zasad?
Obrazek
Smok, oddział, szaman..
Ruch do przodu, 1 piwot/wheel, align do shamana - powiedzmy zabicie i wpadnięcie w oddział od tyłu?
Hm, strange.

PS: Szaman zdał terror i nie powiedział flee, żeby nie było :]

Awatar użytkownika
Szmajson
Postownik Niepospolity
Posty: 5104
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"
Kontakt:

Post autor: Szmajson »

co innego jakby celem byl oddzial, w przypadku pojedynczego modelu i skirmishu moze sie dostawic.
Spokój to kłamstwo, jest tylko pasja. Dzięki pasji, osiągam siłę. Dzięki sile, osiągam potęgę. Dzięki potędze, osiągam zwycięstwo.

Obrazek

Awatar użytkownika
Aro
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: GW - Rogaty Szczur

Post autor: Aro »

Dokładnie tak jak pisze Szmaja- jest to szarża na pojedynczy model - więc takie dostawienie jest możliwe. Gdyby shaman dołączony był do np 1 kawalerzysty to taka szarża jest już niemożliwa.
Obrazek

Awatar użytkownika
raf
Oszukista
Posty: 852
Lokalizacja: FKCC, sekcja Gdańsk Południe, oddział Zakoniczyn

Post autor: raf »

Aro pisze: Gdyby shaman dołączony był do np 1 kawalerzysty to taka szarża jest już niemożliwa.
Tryb rozsądku / logiki / praw fizyki / praw pola bitwy / klimatu / wyłączony.

Tryb "kurwa, przez coś takiego odechciewa mi się grać" włączony.

Awatar użytkownika
szafa@poznan
Rulzdaemon
Posty: 2099

Post autor: szafa@poznan »

oczywscie ze szarza legalna i mozna tak zrobic :)

lith
Oszukista
Posty: 872

Post autor: lith »

Ja bym sie poczul oszukany gdybym tak nie mogl zaszarzowac tego szamana. Ale fakt, ze szarze taktyczne jakos trzeba uscislic.

Awatar użytkownika
Aro
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: GW - Rogaty Szczur

Post autor: Aro »

raf pisze:
Aro pisze: Gdyby shaman dołączony był do np 1 kawalerzysty to taka szarża jest już niemożliwa.
Tryb rozsądku / logiki / praw fizyki / praw pola bitwy / klimatu / wyłączony.

Tryb "kurwa, przez coś takiego odechciewa mi się grać" włączony.
Wiesz ile sytuacji na zdrowy rozsądek powinno się brać w Battlu a tak nie jest.

Czyli co Szarża na Shamana jest niemożliwa ??

Raf a może napisz na jakie modele i kiedy można korzystać z szarży taktycznej - bo ja Ciebie nie kumam teraz.

No i bez Ciśnień nie ma co się denerwować.
Obrazek

Awatar użytkownika
Szmajson
Postownik Niepospolity
Posty: 5104
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"
Kontakt:

Post autor: Szmajson »

raf pisze: Tryb rozsądku / logiki / praw fizyki / praw pola bitwy / klimatu / wyłączony.

Tryb "kurwa, przez coś takiego odechciewa mi się grać" włączony.
Praw latania smoków:P
Praw rzucania czarów :P
itd. itd.

Warhammer to tylko gra, która ma Swoje zasady... nie ma co porównywac z prawdziwymi bitwami, fizyka itd.
Spokój to kłamstwo, jest tylko pasja. Dzięki pasji, osiągam siłę. Dzięki sile, osiągam potęgę. Dzięki potędze, osiągam zwycięstwo.

Obrazek

Awatar użytkownika
Izo
Falubaz
Posty: 1112
Lokalizacja: Front Wyzwolenia Pragi

Post autor: Izo »

No dobra szarża wchodzi w szmana, ale przecież od boku prawda? Nie mozna typa dostawić od tyłu chyba nie?

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

@gogol Jako chyba pierwsza osoba stad trabilem o tym calym braku robienia pivotow przez lataczy (z prostego powodu. jesli errata jest wazniejsza to moze zorbic wg. niej pivot oddzialem bo alternatywa Or na to pozwala) ale to juz jest nadinterpretacja (podobnie jak zmiana zasad fliersow).

Jednak zostalo ustalone inaczej i dopoki teog sie nie zmieni to mozna taka szarze wykonac.

Awatar użytkownika
wrogu
Falubaz
Posty: 1041

Post autor: wrogu »

Gdyby byla zasada ze musisz minimalizowac dlugosc lotu to byloby od boku... a takto mozesz sobie smignac od tylca i dokonac penetracji :wink:

Eh te zasady...

Awatar użytkownika
raf
Oszukista
Posty: 852
Lokalizacja: FKCC, sekcja Gdańsk Południe, oddział Zakoniczyn

Post autor: raf »

Szmajson pisze: Warhammer to tylko gra, która ma Swoje zasady... nie ma co porównywac z prawdziwymi bitwami, fizyka itd.
Ale jednak odzwierciedla w uproszczony sposób pole bitwy. Po czym wnioskuje? Gra się żołnierzykami, a nie, dajmy na to, maszynami do pisania, a owi żołnierzykowie trzymają w rekach miecze, topory i halabardy, a nie, dajmy na to, walkmany, rakiety do tenisa czy wibratory...

A choć doświadczenia wojskowego nie mam, to coś mi mówi, że jak żołnierz słyszy sierżanta krzyczącego: szarża na tą armatę!!!! To biegnie po prostej omijając co najwyżej przeszkody uniemożliwiające mu tę szarże (robiąc niezbędny pivot :evil: ) a nie leci w innym kierunku by ni z tego ni z owego 2 metry przed celem zrobić zwrot o 90 stopni i wlecieć w armatę z zupełnie innego kierunku. Zwłaszcza, że zgodnie z "zasadami" nie mógłby zrobić tego samego gdyby zamiast armaty i 3 załogantów stało 2 halabardników...

Awatar użytkownika
Aro
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: GW - Rogaty Szczur

Post autor: Aro »

RAF a mówi Tobie coś słowo FANTASY ??

Nie porównuj np: bitwy pod Grunwaldem do Bitwy pomiędzy Chaosem a Skavenami.

Widziałeś film Eragon i szarżę smoka ?? Widzi cel, przelatuje obok i wbija się z dowolnej strony.

Według rozsądku smoki zieją ogniem z paszczy - w Battlu mierzymy zionięcie od podstawki (nie to żebym nawiązywał do mojego tematu o zionięciu).

Myślisz, że nam graczom każde uściślenie lub każda odpowiedź, ze strony GW pauje, że jest dla nas satysfakcjonująca ?? Na pewno nie i nawet czasami zdrowy rozsądek nie pomaga.
Obrazek

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

raf pisze: Ale jednak odzwierciedla w uproszczony sposób pole bitwy. Po czym wnioskuje? Gra się żołnierzykami, a nie, dajmy na to, maszynami do pisania, a owi żołnierzykowie trzymają w rekach miecze, topory i halabardy, a nie, dajmy na to, walkmany, rakiety do tenisa czy wibratory...
niektorzy sa kawalkami drzewa... niektorzy sa zieloni... niektorzy nie maja ciala
spora ich czesc trzyma ksiazki w lapskach zamiast toporow.. sporo modeli ma na sobie wrecz bilblioteczke ze zwojami...

to swiat wypelniony magia... szarze tez takie sa ;)

Awatar użytkownika
raf
Oszukista
Posty: 852
Lokalizacja: FKCC, sekcja Gdańsk Południe, oddział Zakoniczyn

Post autor: raf »

Aro pisze: Nie porównuj np: bitwy pod Grunwaldem do Bitwy pomiędzy Chaosem a Skavenami.
Dlaczego?
Aro pisze: Widziałeś film Eragon i szarżę smoka ?? Widzi cel, przelatuje obok i wbija się z dowolnej strony.
Fajnie. Zajmie mu to 2 tury. A jeżeli nie, to z pewnością 2 tury powinno to zająć klockowi elfickiej jazdy. A poza tym dlaczego w takim razie smok nie może w batlu zrobić tego samego z klockiem piechoty? Może przecież "widzieć klocek, przelecieć obok i wbić się z dowolnej strony"

Aro pisze:Według rozsądku smoki zieją ogniem z paszczy - w Battlu mierzymy zionięcie od podstawki.
I słusznie, bo smok zajmuje dokładnie podstawkę, reszta to tylko symbol.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

raf pisze:
Aro pisze: Nie porównuj np: bitwy pod Grunwaldem do Bitwy pomiędzy Chaosem a Skavenami.
Dlaczego?
bo to klimaciarze byli i wogle nie uzywali fazy magii... nawet caddych nie mieli :P

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4288
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

ja piernicze ale dyskusja... Czy ktokolwiek może mi dać linka do zasad tych szarż taktycznych. Nie chce teraz wiedzieć czy szarża ta jestm możliwa czy nie, ja chce tylko linka do fragmentu o szarżach taktycznych mówiącego ;]
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

ODPOWIEDZ