DE na masterach - czym, z kim i jak graliśmy

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Re: DE na masterach - czym, z kim i jak graliśmy

Post autor: Murmandamus »

Oto więc ja

Master z pedałem Khaletha na koniu jako generał
BSB na kotle krwi
czarodziejka z darkstarem
21 wiedzm z banner of murder
2x mroczni jezdzcy
2x harpie
hydra
kusznicy


1 Bitwa - Skaveni na piechocie samej bez obciążenia maszynami. Trzeba było porobić nieco naporu i przyjść do przeciwnika. Hydra wzięłą flankę i po przejściu lasu zdjęła nieco censerów z ognia potem pozwalając się zaszarżować. Niestery gazownicy zdjęli obsługe w rezultacie po ich śmierci hydra pilnowała ich ciałą do ustranej śmierci a tak miała czystą szarżę na monków. Moje rydwany zajęły się rat ogrami wgniatając je w glebę a wiedzmy po wejsciu i wyjsciu z domku przyjęły na siebię regiment clanratów który zgodnie wycięli. Weapon teamy zdjęte zostały przez strzelanie i magię moją sam potraciłem raczej tylko lekkie rzeczy i mastera. Kontygent w postaci goblinów i fanatyków moimi harpiami zmanipulowałem tak by przeszkadały bardziej niż pomagały.

wynik: 13:7

2 Bitwa - Lizardmeni z dwarfami

Znów trzeba iść do przeciwnika. MEtodycznie raniłęm stegadona z enginem zestrzeliwując nawet priesta jednak nie wystarczyło i ten żył do końca bitwy. Trochęstrat od ostrzału miałem samemu trochę odstrzeliwując z jego lżejszych unitów. Moje rydwany niestety tutaj głupiały. Wiedzmy zwarły się z saurusami i młuciły się zdrowo. Dzięki kotłowi saurus bsb na coldzie złąpał KB i niewiele brakowało ze generałposzedłby w jego slady lecz kości nie dały. W ostatecznym rozrachunku przegrałem: 5:15

3 Bitwa - Demony

bloodletterzy , psy, dwa jugger heraldzi, trochę horrorów, nurglingi, flamery

Trzeba było nieco pomanewrować sobie. Udało się wyciągnąć harpiami główny klocek letterów z bsb i wystawić na boczną szarżę wiedzm. Wiedzmy Zaszarżowały i dzięki kociołkowi od KB pożegnał się Herald Khorna. Potem w w ciągu dwóch tur walki letterzy wyparowali. Tymczasem rydwany i hydra niszczą furię , horrory i nurglingi. MAster bawi się w kotka i myszkę z flamerami bez większych efektów. W końcu generał herald z ostatnimi dwoma psami (reszta od ostrzału padłą) szarżuje na hydrę. Hydra zjada psy i herald wraca do khorna. Rezultat 19:1 dla mnie.

4 Bitwa - Wood Elfy PAsiaka.

Szło źle. Osłoniłem wiedzmy hydrą od treemana z którym ta się zwarła bijąc się do końca bitwy z nim jeden na jeden. Hydra padłą ale Treeman był mocno ranny. Rydwany nieco pogłupiały i ostrzał elfów mocno mnie pozmiękczał. Popełniłem błąd i uciekłem rydwanem na który szarżował Alter i w rezultacie wiedzmy musiały na niego szarżować odginając się od innych sił. Potem dostały kanapkę i w ciągu dwóch tur walki się zwinęły. Tylko kocioł na koncu bitwy żył. przegrana 0: 20

5 Bitwa - Dwarfy Supła

mało krasnoludów i wielki kontygent skaven slavów , 3 katapy. Zostałem mocno przetrzebiony. Hydra obrywała z katapy ale na ranie ostatniej biłą się długo ze slavami. Rydwan jeden padł od katapy, drugi na chwilę przytrzymał longbeardów i uciekła. Kusznicy uciekli od paniki po ostrzale. Wiedzmy dostały dwa kamyki z klop i zostało cztery. Desperacko próbowałem zszarżować ich i liczyć na kb na generała i bsbka. Niestety nie udało ale istniałą spora szansa. 13:7 (chyba)

6 Bitwa - Dark Elfy

NA czarnej Straży w dużym klocku hydrze, kotle, harpii , i ridersów oraz shadów.
Początkowo smyraliśmy się harpiami i ridersami, hydra z masterem zajęli się shadami w lesie. Niestety potem master uciekł od terroru i rozbił się o obelisk. Ja odstrzeliłęm jednych ridersów i wlazłem na flankę. W międzyczasie na total powerze wszedł wall of fire na black guardów. Paru padło ale ważne że i magiczki poraniło. Potem nie zdispelował tego i posłąłem na pożarcie resztę dark ridersów by zmusić do gonienia. Dzieki temu wall of fire spali 11 gwardzistów zabił magiczki i zostało czarnych w liczbie 4. Zionięciem zdjąłem mu obsługę z hydry, potem obie zwarły się w smiertelnej walce. Posłął black guardó resztę na pomoc i zdjął moją obsługę hydry. Moje zwierzątko na to się zdenerwowało dostając frenzy i hate. Jego zwierzątko uciekło i się już nie zebrało.

w rezultacie : około 15:5

W rezultacie nabiłem z bitew 60 pkt.
Ostatnio zmieniony 29 mar 2010, o 11:29 przez Murmandamus, łącznie zmieniany 1 raz.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Crane
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3291
Lokalizacja: Biała Podlaska/ Warszawa - Czarne Wrony

Post autor: Crane »

Udało się wyciągnąć harpiami główny klocek letterów z bsb i wystawić na boczną szarżę wiedzm. Wiedzmy Zaszarżowały i dzięki kociołkowi od KB pożegnał się Herald Khorna. Potem w w ciągu dwóch tur walki letterzy wyparowali.

:shock: wystawić sie na szarze 20 wiedźm od boku :shock:

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

Nie miał wyjścia, dostałby wiedzmy tak czy inaczej. Jedyna szansa była taka że by dopadł harpie i poleciał poza mój kąt widzenia.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Crane
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3291
Lokalizacja: Biała Podlaska/ Warszawa - Czarne Wrony

Post autor: Crane »

Nie miał wyjścia, dostałby wiedzmy tak czy inaczej.
ale chyba nie od boku?

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

właśnie z boku. Pochodzi. Ja w swojej turze z boku nachodzę nieco. Harpiami blokuję tuż przed jego odziałem. Ma wybór. Stać albo próbować szarży i złapać harpie co go weźmie poza mój zasięg widzenia. Nie złapał i ja go z boku.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Raptor
Kretozord
Posty: 1990
Lokalizacja: True Legion Kraków!!!

Post autor: Raptor »

kogo to byly demony? 12latka?

A ja tyle pkt co Murmi(ah te głupoty :roll: )
master co full armour pendant som
cok fcg asf roh
2xrydwan
hydra
2xharpie
6xdr(kamikadze)
10 kuszoli tarcze muz
czarka ds guiding eye
cauldron bsb

9 furii
10 demonetek

1 bitwa lizaki Kostka7 13 :roll: chyba
na dwuch klocach saurich :roll: . w skrócie nie zdałem żadnej głupoty w pierwszej turze a potem dostalem klocek na klate kawaleri bo rzucil 6" na huanchi :roll: .
2 impreium. Początkujący gracz 18:2
3nie pamietam ale chyba wygralem
4 Crusek z bestiami :roll: 7 rydwanow moje bledy + zdanie braka na 3 driad Crusa przesadzilo o porażce 5;15
5Kalesoner na 100 driadach
trimen stal 8 tur combatu z hydra i masterem :roll:. Dlatego reszta armi zostala zjedzona przez driady :roll: . Nie mówiąc już o rydwanie który w kluczowym momencie nie zdał głupoty. wtopa
6 Supełek
Master z pendantem schodzi w pierwszej turze od klopy. resztki przebijaja sie daremnie. rydwan z 7 impactow zabija jednego longbearda, hydra natomiast zabija generała. W kolejnej turze z klopy zniosło tak ze dupnelo w hydre i rydwan w combacie(zeszlo to i to :roll: rydwan byl na 4+ wiec nie schodzil z automatu)
w ostatniej turze siada black horror i panikuje drugi kloc z bsb(ucieka za stół)8;12

chcialem grac klimatem no to sie Bozia zemściła
fajnie ze się można wyżalić
Obrazek

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

wiecie może które były pierwsze DE na koziołku :?:

pozdro,
Ż.

Awatar użytkownika
Siweusz
Kretozord
Posty: 1884

Post autor: Siweusz »

Jankiel.
GrimgorIronhide pisze:
Ziemko pisze:Cholera jak od lapowek sie lysieje to gdzie moje miliony :(
Tą logiką Kudłaty jest wzorem uczciwości i nieprzekupności :mrgreen:

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

No więc które miejsce zajął? Bo o to chodziło raczej Żabie ;)

Awatar użytkownika
Siweusz
Kretozord
Posty: 1884

Post autor: Siweusz »

W temacie o Koziołku widać wyraźnie, który był Jankiel. :wink:


Dla leniwych dodam, że 16. :wink:
Pozdro.
GrimgorIronhide pisze:
Ziemko pisze:Cholera jak od lapowek sie lysieje to gdzie moje miliony :(
Tą logiką Kudłaty jest wzorem uczciwości i nieprzekupności :mrgreen:

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

:wink: najwyższy czas wprowadzić Euro CS :mrgreen:

pozdro,
Ż.

Awatar użytkownika
Siweusz
Kretozord
Posty: 1884

Post autor: Siweusz »

Żaba pisze::wink: najwyższy czas wprowadzić Euro CS :mrgreen:
Hmm, lobby zbyt słabe. :wink:
GrimgorIronhide pisze:
Ziemko pisze:Cholera jak od lapowek sie lysieje to gdzie moje miliony :(
Tą logiką Kudłaty jest wzorem uczciwości i nieprzekupności :mrgreen:

Awatar użytkownika
Wisnia
Chuck Norris
Posty: 607
Lokalizacja: Battleground - Chodzież

Post autor: Wisnia »

Euro CS właśnie tnie DE dość mocno.

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

dlatego trzeba je wprowadzić - wtedy przegięte DE nie wejdą nawet do top 50 na turach :lol2:

oczywiście to ironia - EURO CS pociął De jakby były diabelskim połączeniem Doch i VC jego tfurcy mogą być dumni :roll:

pozdro,
Ż.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Żaba pisze:dlatego trzeba je wprowadzić - wtedy przegięte DE nie wejdą nawet do top 50 na turach :lol2:
czyzbys uwazal, ze de sa teraz zbyt mocno sciete?

bo to, ze na pojedynczym turnieju sie pojawily we w top5 chyba nie oznacza, ze sa jedna z pieciu najmocniejszych armii ;)

Awatar użytkownika
Wisnia
Chuck Norris
Posty: 607
Lokalizacja: Battleground - Chodzież

Post autor: Wisnia »

O, jedną z pięciu to rozumiem, ale z trzech to trochę przesada :)
Jednak na Euro CSie też da się sporo wyciągnąć. Podręcznik jest dobrze skonstruowany, nie idzie go tak pociąć, żeby był słaby. DE właśnie na zwykłym BP nie są cięte, ale przeważnie mają dodatkowych 10 cięć "organizatorskich".

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

DE są w top 4/5, a przy okazji są bardziej pocięte niż chociażby skaveny i lizzi - ich kodex miał pecha wyjść wcześniej.

EOT

pozdro,
Ż.

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Kilka słów wyjaśnienia słabego wyniku DE

Grałem w Lublinie jedną armią

Bsb na piechotę, pendant, soulrender
Sorc, scroll, +1PD
Sorc, +1DD, tome of furion
3x10 kusz
2x5 harpii
14 BG, champion, MR (1), ASF
14 BG, champion, armour piercingy
5 shades
2 RBT


1 Bitwa
Wapiry Zielonego (zbyt hardcorowe - blood knights, black knights i jakieś klocki)
Nie pamiętam zbyt wiele, ale skończyło się 20:0

2 Bitwa
Demony Polita (dwa duże kloce horrorów, reszta standard)
Rzuty na magię miałem zajebiste (od drugiej tury nic nie wchodziło i mimo 2xchillwind i word of pain nie miałem jak wyłączyć flamerów), natomiast rzuty Darka na magię były odwrotnością moich. Żle się rozstawiłem (dwie gwardie z magami po jednej stronie, strzelanie po drugiej) i skończyło się 0:20

3 Bitwa
Brzemienna w skutki - niby wygrałem z bayem 16:4 i z browarami 5:0, ale w

4 Bitwie

Trafiłem lizaki Handełka. Było ciężko - najpierw losowałem czary z metala (nie wiem po co), potem kusznikami z magiczką szarżowałem na kohortę z kowbojem (nie wiem, po co), na koniec przyjąłem stegadona gwardią z magiczką (też nie wiem po co) i oblałem breaka. Nawet nie pamiętam, co zostało na stole 0:20

5 Bitwa
Tocz i HE. Najpierw się zdziwiłem, po co na drugopoziomowych magach flames of phoenix, vauls unmaking i kometa. Okazało się, że plan przeciwnika był genialny w swej prostocie - kometa nie weszła raz, flames of phoenix też chyba raz.
Gwardia zmasakrowała DP z bsb z battle bannerem, resztka kuszników i bsb dobiegli do magów i strzelców przeciwnika i uratowali resztki armii przed pędzącą w ich stronę kometą. Na koniec został mi champion jednej gwardii, 4 kuszników, 3 kuszników, 4 gwardzistów i herosi. Ale na 20:0 starczyło

6 Bitwa
Krasnale z dwoma cannonami i organkami. Ruszyłem biegiem w kierunku przeciwnika wspomagając się popychaczkami z shadowa. Organy i tak przyjąłem na gwardię, ale drugą wepchnąłem w główny kloc przeciwnika. Kiedy już szykowałem się drugą gwardią i bsb na szarżę na plecy longbeardów, oblałem stubborn z przerzutem. Zaowocowało to smutnym 15:5


Rozpa jest fajna, ale byłaby fajniejsza z hydrą zamiast rbt. Nic sensownego nie ustrzeliłem, a zawsze cierpiałem z powodu fastów i skirmisha przeciwników. Na lizaki hydra jest niezastąpiona, na demony zresztą też. Dwa bolty na duże punkty można wziąć, ale na małe są stanowczo za słabe.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Yudokuno
Kotu
Posty: 3017
Lokalizacja: HLOS

Post autor: Yudokuno »

Kochanie... a może Ty po prostu już zapomniałeś, jak się gra? :mrgreen:
lohost pisze:wspolczuje komus kto byl moderatorem gdy ja sie podobnie zachowywalem. od czytania tego szajsu mozg sie lasuje.
...mój bohater :D

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Nie ma to jak rodzinna motywacja ;)

Jankiel a ktore miejsce?
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

ODPOWIEDZ