Imperium 1650p BP

Poczytaj jak słaby i dziurawy jest dany pomysł na armię, zanim nie przyniesie on wygranej na następnym masterze.

Moderatorzy: Yudokuno, PAWLAK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Galanot
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 43
Lokalizacja: Białystok

Imperium 1650p BP

Post autor: Galanot »

Moja pierwsza rozpiska Imperium:

Captain of the Empire @100p.
Hammer of Judgment
Armour of Meteoric Iron

Battle Wizard @145p.
Level 2
Rod of Power
Talisman of Protection

Warrior Priest @146p.
Sword of Justice
Doomfire ring
heavy armour; shield

10 Crossbowman @80p.

10 Crossbowman @80p.

10 Handgunners @80p.

20 Sperman @100p.

19 Sperman @95p.

10 Swordsmans @60p

6 Knighty Order @162p.
Standar Bearer; musican

Great Cannon @100p.

Mortal @75p.

9 Great Swords @108p.
Standar Bearer; musican

Steam Tank@300p.

Punkty: 1647
PD: 4
DD: 4
Modele: 106

Rozpiske robiłem pod meczyk towarzyski, ale wstawiam bo chce wiedzieć co ma sens a co powinienem bezwzględnie wywalić. Dałem tylko jednego maga bo wiem, że mój przeciwnik ma 0 magii.

Awatar użytkownika
Galanot
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 43
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Galanot »

Nikt nie odpisał a ja już walke skończyłem ;P

CAR2N
Chuck Norris
Posty: 562
Lokalizacja: Kraków

Post autor: CAR2N »

To opisz jak ta rozpiska sie sprawdzila bo byla nawet niezla ;)
WFB playing since 1994

Awatar użytkownika
Galanot
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 43
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Galanot »

Dobrze sprawdzili się GS z Kapitanem i Rycerze, bo sporo ugrali. Działo też dobrze. Czołg, rewelacyjnie. ;) Wszelkiej maści piechota nawet dobrze, tylko troche jej było za dużo jak na nasz stół i się troche pałętali. Problem był z kuszami i handgunami bo przez stand and shoot mało zdziałali. Najgorzej poszło z moździerzem bo wybuchł w pierwszej turze. Zero porzytku. Fajne są blesy Prista, przydają się. Troche gorzej było z magiem, bo stał na górce z swordmenami, a miał czary z domeny ognie 1 i 3. O ile kula ognie coś tam ugrała to czerep nic ponieważ na drodze stali handgunerzy. Na przyszłość wezme mniej piechoty, więcej knigtów, i inne magiczne przedmiosty. Ogólnie jednak przyjemnie się grało, wygrałem 11-9 ;P

Awatar użytkownika
Tofic
Chuck Norris
Posty: 448
Lokalizacja: Animosity

Post autor: Tofic »

Rozpiska lightowa w sumie spoko. Widać, że nie jesteś całkiem zielony w battla. Wiedziełeś, że przeciwnik nie ma magii i mogłeś taką sytuacje bezlitośnie wykorzystać, ale ty tego nie zrobiłeś. Z tego co wiem z Core do CC najlepsi są swordmani, ale nie można nie doceniać spearmanów. Trochę mało tych Graetswordów. Co do bohaterów, to z Capitana zrobiłbym BSB, a Talisman of Protection wyrzucił (nie da się wyrzucić tej 6 :P ). Ogólnie to każdy gra jak chce, a imperium jest bardzo różnorodne i ma naprawdę wiele taktyk. Najważniejsze, żeby ci się przyjemnie grało tak jak teraz.
Obrazek

Awatar użytkownika
morgan10005
Falubaz
Posty: 1001
Lokalizacja: MSWiA Stare Babice

Post autor: morgan10005 »

Steam Tank to rzeź na punkty <2k
mortar jest świetny na O&G i mały stół

osobiście z walczącej piechoty wole używać swordsmenów -w grach towarzyskich

GS coś robili i jak??

Awatar użytkownika
Galanot
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 43
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Galanot »

GS wyrżneli około 20 gorów, poczym padli w walce z minosami. Ale walczyli dzielnie.

Awatar użytkownika
-SaH-
Chuck Norris
Posty: 601
Lokalizacja: Zad Trolla Koszalin
Kontakt:

Post autor: -SaH- »

Strzelców generalnie możesz sobie porozbijać na detachmenty do oddziałów piechoty, wtedy co prawda "szybciej" się wystawisz i przeciwnik lepiej może ogarnąć rozstawienie, no ale masz strzelanie z oddziałów, które możesz dowolnie poświęcać, podstawiać pod szarże, uciekać, wydawać jako mięsko armatnie:)

A co do Mortara, to że rzuciłeś missfire nie świadczy, że jest nieprzydatny:P każda maszyna by wybuchła akurat w Imperium w tym przypadku :D
To fight Chaos on the battlefields, not to grow rich and fat in the golden halls of the capital, that is the purpose of our Cult! - Boomed Luthor's voice at the Council

Awatar użytkownika
Galanot
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 43
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Galanot »

Nowa wersja

Warrior Priest @144p.
Hammer of Jugment
Armour of Meteroic Iron
Second Warhammer

Captain @115p.
Battle Standar Bearer
Banner of Valour
Full plate armour; shield;

Battle Wizard @130p.
Rod of Power
2 Level

19 Spearman @175p.
Detachment: 5 Crossbowman
Detachment: 5 Crossbowman

20 Spearman @180p.
Detachment: 5 Handgunners
Detachment: 5 Handgunners

10 Swordmans @60p.

5 Knightly Order @115p.

5 Knightly Order @115p.

Great Cannon @100p.

Mortal @75p.

14 Greatsword @140p.

Steam Tank @300p.

Total Army Cost: 1649p.
Models in Army: 105

I jak?

Awatar użytkownika
Tofic
Chuck Norris
Posty: 448
Lokalizacja: Animosity

Post autor: Tofic »

Nigdzie nie masz nawet muzyka, uwierz mi CG bardzo pomaga. Szczerze banner jest taki sobie, wiadomo, że najgorzej jeżeli najgorzej będzie kiedy uciekną ci od strzelania, ale 30 pkt to trochę za dużo jak na Immunne to Panic, a jak bohater jest sztandarowym to nie musi wcale brać bannera, może też coś innego zamiast niego, ale nie wiem jak ty wolisz. Nie wiem na 100%, chyba BSB nie może mieć shielda :P, ale ogólnie rozpa po ulepszeniach lepsza. To wszystko z mojej strony, niech wypowie się ktoś bardziej doświadczony! Po co chłopak ma się męczyć i czekać.
Obrazek

Awatar użytkownika
Galanot
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 43
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Galanot »

Warrior Priest @144p.
Hammer of Jugment
Armour of Meteroic Iron
Second Warhammer

Captain @120p.
Battle Standar Bearer
Down Armour
Full plate armour; shield;

Battle Wizard @130p.
Rod of Power
2 Level

19 Spearman @175p.
Detachment: 5 Crossbowman
Detachment: 5 Crossbowman

20 Spearman @140p.
Detachment: 5 Handgunners

10 Swordmans @60p.

5 Knightly Order @123p.
musician

5 Knightly Order @123p.
musician

Great Cannon @100p.

Mortal @75p.

14 Greatsword @158p.
musician, champion

Steam Tank @300p.

Total Army Cost: 1648p.

Awatar użytkownika
Tofic
Chuck Norris
Posty: 448
Lokalizacja: Animosity

Post autor: Tofic »

Dobra przejrzałem sobie dokładnie i powiem co ja bym zrobił, nie wiem czy lepiej dla ciebie, ale mi by było lepiej. Mówiłem, że nie można mieć shielda na bsb, save na 4+ z przerzutem jest dość marny. Combo Hammer of Jugment & Armour of Meteroic Iron wrzucamy na BSB, a priestowi dajemy Down Armour wtedy ma save na 3+ re-roll z daleka, a 2+ re-roll w HtH. Mag może być całkiem niezły :wink:. 2x razy po 20 Spearmanów( w znaczeniu, że jednych 19) i każdym tarcze i muzyka, bez tego strzelania, bo itak jest go zbyt mało. 10 swordów moim zdaniem do niczego ci się nie przyda, ale skorzystał bym z tego, że możesz wstawić męczeników jako core i wrzucił bym ich 20 bez niczego. Jak ciężko ci grać z morta to lepiej zrób sobie rycerzy z 4 siły (a jak grasz z orkami to się przydaje), a muzyka zostaw. Great Swordom odpuść championa, Generał powinien poradzić sobie w challange. Wtedy masz po jednym ze stubbornem i unbreakabke, ktoś się w nich wbija, a ty na rankach masz knightów, więc przeciwnikowi będzie ciężko ci ich ominąć, nawet z dużą ilością śmiecia. Gdy jednak masz grać z dużą ilością strzelania to wszystkim na maksa do przodu i liczysz, że dojdą, a steam tank i działo zabiją jak najwięcej. To jest wszystko co ja bym zrobił, ale ty grasz jak chcesz i nie musisz się do tego stosować, ale pamiętaj o tej tarczy na bsb :twisted:.
Obrazek

admolikkk
Wałkarz
Posty: 78
Lokalizacja: Tychy

Post autor: admolikkk »

ja bym wywalił greatswordow i mortara zamiast nich dał 2 armaty albo jedna i pistolierów. ogolnie zrezygnowałbym z piechoty:) dowalił piątkę kawalerii jeszcze jedną i 2 oddziały kuszników, zamiast kapitana drugi mag i postacie na koniach :) ale to tlyko moja wizja i w zasadzie to ja na tym gram;)
LEAVE NO MAN BEHIND!

Awatar użytkownika
Galanot
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 43
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Galanot »

Warrior Priest @144p.
Down Armour
Sigil of Sigmar
Second Warhammer

Captain @125p.
Battle Standar Bearer
Armour of Meteroic Iron
Hammer of Jugment

Battle Wizard @130p.
Rod of Power
2 Level

19 Spearman @158p.
shields; musician
Detachment: 5 Archers

20 Spearman @164p.
shields; musician
Detachment: 5 Archers

5 Knightly Orders @123p.
musician;

5 Knightly Orders @123p.
musician;

14 Greatswords @146p.
musician;

Great Cannon @100p.

6 Outriders @134p.
musician;

Steam Tank @300p.

Total army cost: 1647p.

Mi się coś takiego podoba.

Awatar użytkownika
Tofic
Chuck Norris
Posty: 448
Lokalizacja: Animosity

Post autor: Tofic »

No to zdecydowanie najlepsza rozpa 8) , tylko ten priest trochę mięciusieńki.
ogolnie zrezygnowałbym z piechoty:) dowalił piątkę kawalerii jeszcze jedną i 2 oddziały kuszników, zamiast kapitana drugi mag i postacie na koniach :) ale to tlyko moja wizja i w zasadzie to ja na tym gram;)
Muszę cię zawieść to wizja większości graczy, max tanków i dział, a do tego z core wchodzą kusze, handguny i knighci :P , a hero to zawsze magowie i na 2250 arch lector na war altarze.
Obrazek

Awatar użytkownika
Dzidzia
Mudżahedin
Posty: 334
Lokalizacja: Z lasku Athel Loren ;]

Post autor: Dzidzia »

Bardzo fajne, podobnie grał mój kumpel, sporo piechoty :wink:

Jednakże to
Warrior Priest @144p.
Down Armour
Sigil of Sigmar
Second Warhammer
bym zmienił z miejsca. Save 4+ przerzucany to lipa, kapłana sklej na koniku z bardingiem, ze słomką i enchą (porządny 1+save). Koszt mniej więcej chyba ten sam.

Pzdr
Parravon pisze:
mi_hau pisze:w RB nie ma ze Terki to Flaing Skirmisza jedynie - cold blod, Poison, flaing cavalary
Człowieku jaka " Flaing Skirmisza" #-o mają zasadę Flying Cavalry a w rulebook-u poczytaj sobie o zasadach Flyers od strony 68 czytaj wszystkie zasady to nie będziesz miał takich problemów.

Awatar użytkownika
Galanot
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 43
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Galanot »

Dzidzia pisze:, kapłana sklej na koniku z bardingiem, ze słomką i enchą
Czym??

Matis99
Chuck Norris
Posty: 526

Post autor: Matis99 »

Galanot pisze:
Dzidzia pisze:, kapłana sklej na koniku z bardingiem, ze słomką i enchą
Czym??
Sword of might, enchanted shield.

Awatar użytkownika
Dzidzia
Mudżahedin
Posty: 334
Lokalizacja: Z lasku Athel Loren ;]

Post autor: Dzidzia »

Czym??
To już wyjaśnił Matis99, sorki za te skróty, spieszyłem się nieco :wink: Naprawdę tak go sklej, nie będziesz musiał się obawiać, że twój generał warty łącznie 250 pkts, zejdzie od byle pierdu ze swoim sv 4+ przerzucanym. Znacznie pewniejszy jest 1+ zwykły, a wychodzi w koszcie podobnie pkts. (no tylko podstawka większa ale to tam szczegół). No i słomka, te dwa A z S5 przerzucane mogą coś tam ewentualnie nabić, ale cudów na bank nie będzie :wink:

Zastanowiłbym się także na twoim miejscu nad piechotą. Myślę że jednak lepiej byłoby, gdyby zamiast jednego z tych oddziałów włóczników wszedł oddział swordsmenów, te dwa oddziały fajnie się mogą uzupełniać (swordsmeni lepsza wytrzymałość, spearmani ataczory).

Pzdr
Parravon pisze:
mi_hau pisze:w RB nie ma ze Terki to Flaing Skirmisza jedynie - cold blod, Poison, flaing cavalary
Człowieku jaka " Flaing Skirmisza" #-o mają zasadę Flying Cavalry a w rulebook-u poczytaj sobie o zasadach Flyers od strony 68 czytaj wszystkie zasady to nie będziesz miał takich problemów.

Awatar użytkownika
Galanot
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 43
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Galanot »

Taki priest 134p. i musiałbym skąś wziąść 20p. na tych swordmanów, albo wystawić 15. Pomyśle.

ODPOWIEDZ