Katastrofa rządowego Tu-154

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

ODPOWIEDZ
Zwolin
Falubaz
Posty: 1118
Lokalizacja: Podkowa Leśna - Warszawa

Re: Katastrofa rządowego Tu-154

Post autor: Zwolin »

widzę człowieku że mało wiesz o ludziach
bardzo mało

może niektórzy mają potrzebę napisania czegoś takiego ?
jak ci się to nie podoba to nie zaglądaj tu
dla Emiel'a-regisa pisze:jeśli f(x), tak jak poprzednio opisuje pole widzenia jednostki, a raczej konkretnie "szerokość" widzenia w punkcie x, to całką tej funkcji będzie pole widzenia
Sf(x)= x^2+cx
funkcja ta opisuje pole objęte wzrokiem unitu
chciałeś to masz
jeśli pod x podstawisz podwojony M oddziału to masz pole obszaru zagrożonego szarżą

szrama
Chuck Norris
Posty: 450
Lokalizacja: Radomsko/Częstochowa
Kontakt:

Post autor: szrama »

swidr pisze:to jest forum o figurkach a nie pisaniu opowiesci o wspanialosci ofiar tej katastrofy. Prosze jakiegos moda o zamkniecie tego tematu bo to jest masakra co tu sie dzieje- nabijacie posty powtarzajac to samo i to przewaznie tylko kilka osob ustawicznie dopisuje swoje przemyslenia (rozumie jak ktos jeden post napisze tak jak w czyms w rodzaju ksiegi pamiatkowej ale po co odrazu co chwila dopisywac nowe refleksje). Na poczatku czytania postu szramy myslalem ze pomylil sobie forum warhammera ze strona, na ktorej prowadzi sie dyskusje o zyciu politykow. Jakiej barykadzie? Co on z karabinem krew przelewal? tak nas wszyscy bija na tym podlym swiecie i uciskaja, ze na barykadach Polska sie broni? :roll: Nie bawcie sie w analize zycia i podkreslanie wspanialosci tych ktorzy zgineli, najbardziej sie liczy, ze to byli ludzie- kazde zycie jest rownie cenne. Kraj sobie poradzi, wszystko toczy sie dalej- niepotrzebne sa tony spamu. Macie potrzebe napisac cos w takim temacie jak ten, to chyba wystarczy wpisac 1 moze 2 zdania ale konkretnie a nie tone smiecia, zeby pokazac jak wielkim patriota i Polakiem sie jest.
Nie, Boże uchowaj od tego, żebym uważał się za mega patriotę, czy pisał SPAM. To co pisałem mogę powtórzyć, bo nie zmienię zdania. Tak, masz rację, życie każdego człowieka jest równie ważne, co prezydenta czy papieża. Chodzi tylko o to, że o tej tragedii się dowiadujesz. Myślisz, że nie reagowałem tak samo na wieść o każdym samolocie jaki spadł? Przejmuję się losem tych ludzi dokładnie tak samo. Złych ludzi żałuje się jednak mniej. A wskaż mi choć kilka rzeczy, za które mógłbym nie żałować własnego prezydenta?
Przypominam sobie Annę Walentynowicz jako pieniaczkę, która razem z Lechem walczyła przeciw Wałęsie o schedę po Solidarności. Teraz posłuchaj słów Wałęsy co w nich jest - jest zadowolony, czy wyraża smutek?
Sądzisz, że to co piszę to SPAM, proszę bardzo, usunąłem właśnie kilka postów swoich starszych, byś nie poczuł, że sobie cokolwiek nabiłem. Tak czy siak, jeśli ochota mi najdzie i administrator nie zakaże napiszę kolejne, pod warunkiem, że nawiedzi mnie chęć.
Płytkim kontrargumentem będzie jeśli to napiszę, ale napiszę - czy po śmierci Twojego dziadka chciałbyś, by wszystko zamknęło się jak książka, czy rozpamiętywałbyś ostatnie chwile i gloryfikował jego pamięć, mimo iż tydzień przed śmiercią byłeś na niego zły? Oczywiście nie oskarżam Cię o to, to pytanie hipotetyczne i co ważniejsze retoryczne. Zrozum, mnie to wszystko po prostu przybija, być może dla Ciebie jestem jakimś EMO, czy innym dzieciakiem, ale mi zależy tylko na wyrażeniu własnego odczucia.

Pozdrawiam i jeszcze raz łączę się w żalu.
(Chyba najpopularniejsze zdanie dziś :| )

Awatar użytkownika
swidr
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 35
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: swidr »

Pisalem o nabijaniu postow ale niestety nie unikne odpisania Ci. Jezeli moge Cie prosic to nie porownuj smierci prezydenta, ktory dla mnie byl obca osoba znana jedynie z telewizji, z ktorym nie bylem emocjonalnie zwiazany w zadnym stopniu, do smierci mojego dziadka- nawet sam dobrze wiesz, ze to nie ta liga :wink: masz racje kontrargument bardzo plytki :wink:

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

swidr w czy problem? to forum nie tylko o figurkach a ten dział jest szczególnie nie o figsach tylko o tematach takich jak ten! Jeśli wszyscy użytkownicy zechcą wyrazić swoje zdanie na temat katastrofy to ja nie widzę żadnego problemu! Nie pitol mi tu, że ludzie spamują albo nabijają sobie posty bo to dziecinne podejście... Widać że wszystko Ci nie pasuje... jeśli tak nie wchodz na ten dział, wstrzymaj się z komentarzem i zostaw w części o figurkach ;) Zostaw na boku politykę dziś zginęło przede wszystkim 96 osób... i tak naprawdę to jest najważniejsze dla mnie! Ale nie zapominam też kim byli!
Jakbyś poczytał cały temat to byś sobie dał spokój z pisaniem Twoich postów, a tak to mi pasujesz do tych wszystkich typów o których była mowa wcześniej! Chcesz napisać coś sensownego to czuj się z tym free ale jak masz objekcje że ludzie mądre rzeczy piszą (które warto przeczytać) na temat tego co się stało to może lepiej żebyś sobie dał spokój z tym tematem?

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

Murmandamus pisze:Naszła mnie refleksja. Być może bo już się o tym mówi w niektórych zakątkach sieci że to scenariusz z Tiblisi. Jak pamiętamy byłą afera gdy kapitan sprzeciwił się i odmówił lądowania na terenie objętym działaniami wojennymi ze względu na bezpieczeństwa. Pamiętamy jak się do tegoż pilota wtedy odnoszono i skończyło się że załoga złożyła wypowiedzenie. Dziś samolot podchodził 4 razy do lądowania i raczej normalnie to by poleciał lądować na zastępczym lotnisku więc być może znów był nacisk lecz tym razem pilot się ugiął? Nie wiadomo ale wg mnie taka możliwość istnieje.
niestety sie ugiol. i o ile czarna skrzynka czegos nie podrzuci to bedzie to 100% blad pilota (choc pewnie parcie na ladowanie bylo przeogromne skoro "impreza" sie w zasadzie juz zaczynala)

BTW,ja tam kaczynskiego nie lubilem i nadal nie lubie. uwazam ze to byla bardzo slaba prezydentura. Natomiast nalezy sie pewna doza szacunku do samej instytucji prezydenta.

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

Głupio teraz przypomnieć sobie żarty z "kaczorów" prawda?
jesli mam byc szczery to nie. cos takiego to hipokryzja.
szrama ma jak najbardziej rację
na naszym forum jest sporo ludzi którzy rozumieją powagę sytuacji ale niestety polski naród taki jest że istnieje niewielka grupa ludzi elitarnych i masa idiotów i ignorantów
"pseudo-żal" - tak, tak, to jest właśnie to o co mam żal do polaków
powage sytuacji powinno sie utrzymywac we wlasnym domu/szkole/pracy/podworku a nie w internecie na forum o figurkach (jak juz ludzie wczesniej pisali).
i moze ludzie (ci ktorych nazwales, grupa elitarna, masa idiotow i ignorantow) nie chca na kazdym kroku widziec jakichs modlitw, durnych swieczek (prawdziwa radze zapalic a nie, znaczki na forum stawiac), czy zmiane layoutu forum.
i IMHO pseudo-zal, jak napisales, wcale nie jest duzo lepszy od nadgorliwego-zalu.
wypadek byl tragiczny, zgadzam sie z tym ale to nie znaczy, ze mam teraz caly tydzien lezec krzyzem czy biczowac sie z tego powodu. nie jest zbyt milo z tego powodu ale zycie toczy sie dalej. face it!
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Yourself
Mudżahedin
Posty: 295
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Yourself »

Kto z was stanął o 12:00?
matilizaki napisał:
Na brete

wybiegac biegaczem do przodu i wbijac sie od tyłu w kawalerie jak sie wyjdzie z tyłu

Awatar użytkownika
wiadrowod
Mudżahedin
Posty: 298
Lokalizacja: Kutno

Post autor: wiadrowod »

Shadow Warrior pisze:Kto z was stanął o 12:00?
dobry żart... :lol2:

Ja raczej podzielam poglądy tego jegomościa ------------>
http://www.sadistic.pl/damianero-o-mart ... t36792.htm

Tandor92
Chuck Norris
Posty: 593
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Tandor92 »

Ja stałem, nie przepadałem za prezydentem, ale jest to w końcu tragedia. Nie będe go uważał za bohatera narodowego ani mówił o nim samych dobrych rzeczy ale odrobina szacunku dla ofiar. Dziwi mnie jedno, wszyscy mówią, że każdy człowiek jest równy itd. ale w telewizji pisze ciągle "Zginą prezydent Polski Lech Kaczyński" "trwają modlitwy ku pamięci prezydenta" i gdzie jest ta równość? Zginęło ponad 94 osoby, a piszę się głównie o prezydencie, generałów i polityków czasem się wymienia a o załodze ani słowa.

Awatar użytkownika
Dziekan
Chuck Norris
Posty: 536
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Dziekan »

Shadow Warrior pisze:Kto z was stanął o 12:00?
Ja w metrze, a co?

Grabz
Kretozord
Posty: 1540
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Grabz »

Kto dał wam prawo osądzać osoby dzielące się swoim żalem na forum?Miejsce dobre jak każde inne,piszesz o swoich emocjach a tu co?Sposoby na poradzenie sobie z tą tragedią są różne,zamieszczanie postów to jeden z nich.Być może nie każdy tak to przeżywa ale kpić z osób które mają z tym problem jest dla mnie zupełnie niezrozumiałe.Jestem osobą od dawna dorosłą,w pełni ukształtowaną i sobie,przynajmniej na razie,z tym nie radzę.Drwiących postaw zupełnie nie ogarniam.Po co?Przeszkadza komuś to?

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Skoro jedni mają prawo wylewać swoje żale na forum, nikt nie broni innym ustosunkować się do takowych. Na tym polega wolność słowa i wyrażania opinii.
Mnie już, tak swoja drogą, zaczyna wkurwiać wałkowanie na okrągło tej katastrofy. Wypadki się zdarzają, przykro nam, koniec. Teraz zaś czyni się podsycana przez media psychoza podobna do tej po śmierci jp2.
Rozumiem tragedię, lecz zaczyna mnie już ta atmosfera irytować.

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

grabz pisze:Kto dał wam prawo osądzać osoby dzielące się swoim żalem na forum?Miejsce dobre jak każde inne,
I takie jest stanowisko obecnego, tymczasowego moderatora tego forum. Jezeli sama rozmowa o katastrofie obraza czyjes uczucia, prosze tu nie wchodzic. Prosze tez nie deprecjonowac naszego forum piszac, ze to "forum o plastykowych zolnierzykach", bo zolnierzyki moze i sa plastykowe, ale na forum pisza normalni ludzie a nie zolnierzyki.

Nie każe nikomu płakac. Kazdy ma prawo przezywac te sytuacje na swoj sposob, albo nie przezywac jej wcale, ale prosze wszystkich o trzymanie poziomu.
Obrazek

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

bless pisze:Kazdy ma prawo przezywac te sytuacje na swoj sposob, albo nie przezywac jej wcale, ale prosze wszystkich o trzymanie poziomu.
I to jest także oficjalne stanowisko administracji.
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksch »

Bless - jasne, że ludzie piszący tutaj są normalni, a nie plastikowi, ale wiesz BP to wciąż forum o graniu w ludziki i pewne wypowiedzi do niego po prostu nie pasują, stąd czasem reakcją na nie jest irytacja. Ale oczywiście niech każdy pisze na co ma ochotę, tylko tego Wiadrowoda byś wyciął, bo chłopak schodzi poniżej jakiegokolwiek akceptowalnego poziomu.

Tak ontopic jeszcze - mnie tak naszło, że mamy poniekąd ofiary naszej walki politycznej. Gdyby nie była ona tak zajadła i niemerytoryczna to podejrzewam, że dawno już te samoloty zostały wymienione. A tak, to wiadomo PO wymieni, to im PiS dowali i na odwrót. Wiem, że nie jest pewne, czy rola przestarzałości samolotu była decydująca, ale podejrzewam, że nie była pomijalna. No i to cholerne ciśnienie, żeby zdążyć za wszelką cenę na jakąś oficjałke. Szkoda ludzi. Porażająca sprawa.
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

Zwolin
Falubaz
Posty: 1118
Lokalizacja: Podkowa Leśna - Warszawa

Post autor: Zwolin »

coś w Polakach po prostu jest
damianero ma rację w swoim "reportażu"

równości nie ma, zaraz się okaże że Tusk kochał Lecha
będzie się o nim mówić dobre rzeczy

ja uważam że obowiązuje nas żałoba narodowa i tyle - ustanowiona prawnie i dlatego poddałem pomysł zmiany kolorów
a czy ja w domu siedzę, rozmyślam, "biczuje się" ?
nie
o 12:00 jeszcze leżałem w łóżku
normalnie maluje figurki, normalnie robię zadania z matmy
jak się w moim otoczeniu pojawi ktoś cierpiący to zachowam powagę i pozwolę mu cierpieć w ciszy, spokoju
ale sam się tym za bardzo nie przejmuje
żal mi tylko 4-5 osób
reszta mogła by zginąć i nie zrobiło by to na mnie żadnego wrażenia
możecie o mnie powiedzieć "zimny drań" i pewnie będziecie mieli rację

a co do samego prezydenta:
cieszę się że Lech poszedł do piachu
przynajmniej nie będzie już niszczył Polskich stosunków narodowych czy wygłupiał się na forum światowym
za to jest mi trochę żal że zginą Prezydent RP - nie Lech tylko Prezydent
dla Emiel'a-regisa pisze:jeśli f(x), tak jak poprzednio opisuje pole widzenia jednostki, a raczej konkretnie "szerokość" widzenia w punkcie x, to całką tej funkcji będzie pole widzenia
Sf(x)= x^2+cx
funkcja ta opisuje pole objęte wzrokiem unitu
chciałeś to masz
jeśli pod x podstawisz podwojony M oddziału to masz pole obszaru zagrożonego szarżą

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

widac, ze jestes mlody, wiek dorastania?
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Zwolin
Falubaz
Posty: 1118
Lokalizacja: Podkowa Leśna - Warszawa

Post autor: Zwolin »

zależy jak definiujesz

wiele osób mówi mi że moje zdanie na takie tematy świadczy o mojej niedojrzałości czy o fakcie że chcę być "oryginalny" i "buntowniczy"
że wcale tak nie myślę, że robię to na pokaz

ale mnie śmierć po prostu nie rusza
3 lata temu zmarła mi babcia - bardzo ją kochałem a mimo to nie uroniłem łzy
milczałem tylko i czekałem aż przygnębiająca atmosfera zniknie i wszystko wróci do normy
reszta rodziny rozmawiała, wspominała a ja tylko taktownie milczałem

jaki na prawdę jestem gdy dotknie mnie jakaś wielka strata okaże się pewnie gdy umrze mój dziadek od strony mamy - osoba której zawdzięczam wszystko co umiem z matmy i fizy, człowiek którego zawsze bardzo ceniłem
jak się zachowam nie wiem i nie prędko chcę się dowiedzieć
dla Emiel'a-regisa pisze:jeśli f(x), tak jak poprzednio opisuje pole widzenia jednostki, a raczej konkretnie "szerokość" widzenia w punkcie x, to całką tej funkcji będzie pole widzenia
Sf(x)= x^2+cx
funkcja ta opisuje pole objęte wzrokiem unitu
chciałeś to masz
jeśli pod x podstawisz podwojony M oddziału to masz pole obszaru zagrożonego szarżą

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Co to ma być? Emo-prezentacja osóbki Zwolina?

Zwolin
Falubaz
Posty: 1118
Lokalizacja: Podkowa Leśna - Warszawa

Post autor: Zwolin »

nie
już się nie wypowiadam

ps. nie trzeba być emo żeby mieć takie poglądy
dla Emiel'a-regisa pisze:jeśli f(x), tak jak poprzednio opisuje pole widzenia jednostki, a raczej konkretnie "szerokość" widzenia w punkcie x, to całką tej funkcji będzie pole widzenia
Sf(x)= x^2+cx
funkcja ta opisuje pole objęte wzrokiem unitu
chciałeś to masz
jeśli pod x podstawisz podwojony M oddziału to masz pole obszaru zagrożonego szarżą

ODPOWIEDZ