Polska Racja Stanu

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

ODPOWIEDZ
szrama
Chuck Norris
Posty: 446
Lokalizacja: Radomsko/Częstochowa
Kontakt:

Polska Racja Stanu

Post autor: szrama »

Możecie się ze mną nie zgodzić, ale uznałem, że temat osobny będzie lepszy, bo chciałem spojrzeć z szerszej perspektywy, a nie stosunki PL - RU w jednym, PL-GB w drugim i PL-Dżibuti w trzecim. Gdyby się wywiązała dyskusja na inny temat to nie ma konieczności dzielenia postów.

Mówiliśmy o zamachu, jakiego teorię (spiskowa, zła, niedobra) wysnułem.
Tullaris pisze: Nie porównuj sytuacji w GB która przez lata toczyła wojnę z IRA, która ma durzą większość muzułmańską, do Polski gdzie zagrożenie terrorystyczne jest znikome. Zresztą, ochroniarz BOR, gdybyś tylko zaczął stwarzać pozory zagrożenia dla osoby którą ochrania obezwładniłby cię, a jeśli uznał by to za niemożliwe, rozwalił na miejscu.
Murmandamus pisze: Szrama
Prawdopodobnie bardzo mało wiesz o prawie zarówno Polskim jak i GB więc nie strugaj autorytetów bo strzelają w Iraku co najwyżej w takiej sytuacji jak mówisz. Zbyt pochopnie krytykujesz co nasze.
Nie strugam autorytetów, a wyrażam opinię. Autorytetem może mnie nazwać ktoś, a nie ja rościć sobie do tego prawo. W Iraku strzelają jak zapewne ostatnio tuż przed katastrofą widziałeśw TV za sam wygląd i chodzenie w grupie. Tam nie ma czasu na zastanawianie się, bo za chwilę możesz mieć RPG na ogonie i wsparcie powietrzne na ziemi.
Nie, nie znam się na prawie GB, ani polskim i co to kurczak ma do zasadności tego co piszę? Była taka sytuacja, że właśnie z powodu jaki opisuje Tullaris zastrzelili jakiegoś muzułmanina, czy brazylijczyka, który potem okazał się nie winny, ale tylko za to, uciekał. Tyle, że to pokazuje jak trudno tam ze zwykłą policją. A chodzi mi o to, że przy takiej imprezie zwiozą kilka tysięcy policjantów do stolicy, którzy nie zrobią nic w obawie przed konsekwencjami. Nasi policjanci nie mają takich uprawnień i zawsze boją się otwierać ogień pierwsi. Inaczej nie byłoby tylu zamordowanych policjantów ostatnio w mediach (co zresztą jest tylko wycinkiem rzeczywistości i chwilowo było to zwyczajnie modne, ale zdarza się częściej niż te 3 razy na rok). O tym mówię. 3000 brytyjskich policjantów to 3000 spluw które wystrzelą, gdy wydasz się podejrzany. A 3000 polskich policjantów to 3000 spluw, które wystrzelą, gdy będzie po ptokach. Nie jadę tu polskim policjantom broń Boże. Chodzi mi o ich możliwości prawne interwencji i nikłą swobodę. TYLKO o to.
murmandamus pisze: bez przesady z tym Obamą. Nie oczekujmy że cały świat ma do nas obowiązek zjeżdżać na pogrzeb łącznie z prezydentami USA, Rosji, Magadaskaru, papieżem i głównym patriarchą prawosławia. Klękajcie narody i rzucajcie wszystkie swoje obowiązki bo w Polsce zginął prezydent.
Nie oczekuję tego od nich. Szczerze powiedziawszy zdziwiło mnie, że wywołaliśmy tak szerokie zainteresowanie i wspomniane kondolencje nawet z Kolumbii i Wenezueli były dla mnie szokiem. Transmisja Tuska w Al-Jazeerze tak samo. I właśnie w związku z tym szokiem dziwi mnie, że Stany lansujące Polskę (jak potrzebna) na swojego wielkiego sojusznika nie wygłosiły nic więcej poza tym kilkuzdaniowym oświadczeniem. Nie wymagam tego - dziwi mnie to. Chyba jest różnica?
Tullaris pisze: Zwrot by się przydał jak by Rosjanie go chcieli.
No a nie chcą? Oni chcą:
Tullaris pisze: chcą mieć szeroką strefę wpływów, w rosyjskiej strefie wpływów są niedemokratyczne,
Uważam, że jest do pogodzenia taka sprawa. Czemu? Bo teraz jesteśmy w Unii i staramy się, by występować przeciw Rosji jako Unia nie Polska. Oni się tego boją i próbują szafować, bo Unię ciężko powstrzymać już, a ciągle rośnie w siłę. Co prawda Ukraina teraz się odwraca na powrót rzekomo obstając neutralnie pomiedzy FR a UE. Uzależenienie 80 czy 70% energetyki od jednego kraju to przestępstwo za które Millera należałoby przed Trybunał Stanu postawić. Ale wykorzystując to, że "nie wypada" Rosji teraz być dla nas szorstkimi można próbować uciec z tego horyzontu. Szkoda, że nie współpracowaliśmy z Norwegami, czy Ukrainą. Ale trzeba wykorzystać obecną sytuację bo w moich oczach to okazja do zmian.
Tullaris pisze: Wiem, że antyamerykanizm jest obecnie trendy, ale Szrama nie przesadzaj.
No fajnie, widzę, że traktujesz mnie dojrzale. :roll: W kicie mam co jest trendy. Trendy to jest postrzeganie Rosji jako ZSRR ciągle. Zanim usłyszę kontry w stylu "bo tak jest, było i będzie", pragnę zauważyć, że ten kraj przeszedł również transformacje. Zauważę nawet, że głębsze niż postPRLowska Polska w niektórych dziedzinach (choć, żeby Ci to konkretnie wynotować musiałbym truć pupę mojemu psorkowi i nie specjalnie jest ku temu sens ;) ). Amerykanie nic dla nas nie robią więc po co się do nich łasić? No po co? Może i racja, że jesteśmy sami sobie winni, ale tak czy siak po co nam oni do szczęścia?

Zwolin
Falubaz
Posty: 1118
Lokalizacja: Podkowa Leśna - Warszawa

Post autor: Zwolin »

jak chcesz millera stawiać przed trybunałem to postaw i kaczyńskiego
może powtarzam to po raz n-ty - mnie to dotyczy bo moja mama jest sędzią i sporo się o tym swego czasu w domu mówiło - ale
kaczyński nie miał prawa nie wydać nominacji sędziom
po pierwsze złamał prawo przekraczając swoje kompetencje
po drugie dokonał czynu nagannego moralnie który prezydentowi po prostu nie przystoi - tak jak sędziemu nie przystoi milczeć gdy ktoś mówi o łamaniu prawa

to był nasz reprezentant a robiąc to co robi pokazywał że polska to kraj oszołomów, debili, przestępców....

powiedz mi, że kłamie, że to co napisałem nie ma odbicia w rzeczywistości

szrama, ja rozumiem twoją opcję polityczną, nie śledziłem twoich wcześniejszych wypowiedzi o polityce więc nie wiem jaka była kiedyś, ale wynoszenie kaczora na pietestały, pisanie że był bohaterem narodowym czy że należy mu się miejsce na wawelu obraża pamięć o tak wielkich ludziach jak Sobieski
a gdzie tu jakiekolwiek porównanie ?
podaj mi choć jeden bohaterski lub wielki czyn jakiego dokonał kaczyński
to że zginą w wypadku lotniczym to zasługa ?
dla Emiel'a-regisa pisze:jeśli f(x), tak jak poprzednio opisuje pole widzenia jednostki, a raczej konkretnie "szerokość" widzenia w punkcie x, to całką tej funkcji będzie pole widzenia
Sf(x)= x^2+cx
funkcja ta opisuje pole objęte wzrokiem unitu
chciałeś to masz
jeśli pod x podstawisz podwojony M oddziału to masz pole obszaru zagrożonego szarżą

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

Jak czytam niektóre posty to myślę, że lepiej siedzieć cicho i sprawiać wrażenie idioty niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości...

Awatar użytkownika
Kotlet
Wodzirej
Posty: 763
Lokalizacja: Nemezis P.P.S.

Post autor: Kotlet »

szrama pisze:I właśnie w związku z tym szokiem dziwi mnie, że Stany lansujące Polskę (jak potrzebna) na swojego wielkiego sojusznika nie wygłosiły nic więcej poza tym kilkuzdaniowym oświadczeniem.
To raczej my uwazamy sie za strategicznego sojusznika. Trzeba odrozniac to co mowia politycy, od realiow. Strategiczny sojusznikiem USA to jest Wielka Brytania albo Izrael. Europa srodkowa jakies 20 lat temu przestala byc dla Stanow frontem gdzie trzeba walczyc o poszerzenie strefy wplywow. Obecnie ten obszar jest silnie zakotwiczony w euroatlantyckich strukturach i nie ma grozby zmiany tego stanu rzeczy. Stany jako globalny wodzirej maja naprawde duzo innych problemow na glowie. Chociazby Chiny bedace najwiekszym wierzycielem amerykanskich obligacji, Iran i Koree z ich ambicjami nuklearnymi, miedzynarodowy terroryzm itd. Z faktu, ze dla USA nie jestesmy obecnie mega wazni powinnismy sie raczej cieszyc niz martwic. 8)
Obrazek

Zwolin
Falubaz
Posty: 1118
Lokalizacja: Podkowa Leśna - Warszawa

Post autor: Zwolin »

a co ma z tym wspólnego GB?
dla Emiel'a-regisa pisze:jeśli f(x), tak jak poprzednio opisuje pole widzenia jednostki, a raczej konkretnie "szerokość" widzenia w punkcie x, to całką tej funkcji będzie pole widzenia
Sf(x)= x^2+cx
funkcja ta opisuje pole objęte wzrokiem unitu
chciałeś to masz
jeśli pod x podstawisz podwojony M oddziału to masz pole obszaru zagrożonego szarżą

szrama
Chuck Norris
Posty: 446
Lokalizacja: Radomsko/Częstochowa
Kontakt:

Post autor: szrama »

Zwolin pisze:a robiąc to co robi pokazywał że polska to kraj oszołomów, debili, przestępców....
Jak myślisz o kim pomyślałem czytając Twój post w całości?
Krótko - spieprzenie bezpieczeństwa 40 milionow w porownaniu z brakiem decyzji zwiazanej z Twoja rodzina sorry - nie badz tak glupi, by kłasc takie porownanie.
Nie wynosilem go na piedestaly za to ze sie rozbil. Czlowieku,widze, ze za wczesnie pochwalilem Cie i jestes ciezko reformowalny. Przeczytaj to http://pl.wikipedia.org/wiki/Lech_Kaczy%C5%84ski . Ile razy mam powtarzać przeczytaj ten życiorys. Jest i tak skrócony.
Dla mnie bohaterem mogę go nazywać za to, że gdy Twoi rodzice oglądali telewizję, to "Kaczor" siedział w więzieniu za to, byś Ty teraz mógł pluć zajadle na jego pamięć nie mając KOMPLETNIE ŻADNEGO ARGUMENTU.

@Kotlet
Odróżniam realia od gadki polityków. Po prostu nie podoba mi się, że nie dostajemy nic, ale i tak ślepo idziemy za USA. Po kiego grzyba nam była ta interwencja w Iraku? Mówię i mówiłem tak zawsze. Pierwsi wyrwaliśmy się do tego działania nie czekając na stanowisko potęg UE i wyszliśmy na "najgłośniej ryczące" kotki zamiast lwy. No ale chyba, że młoda demokracja się musiała popisać chęcią jej szerzenia "za wolność naszą i Waszą".

Awatar użytkownika
mikadorus
Mudżahedin
Posty: 232

Post autor: mikadorus »

Kotlet a kto jest terrorystom?
Terrorysta to np. Piłsudski (chociażby podkładanie bomb pod pociągi CYWILNE, organizacja obozów koncentracyjnych (tylko, że tak to się wtedy nie nazywało).

Szrama - Wypowiadasz się o Rosji, że to już nie ZSRR... masz rację, ale nadal daleko jej do Europy Zachodniej. Polecam lekturę "Pandrioszka". Z rok temu podczas wakacji rozmawiałem z facetem, który zwiedzał Rosję. (Syberia itp.), stwierdzenie - "nocą lepiej nie jeździć po drogach bo można oberwać". Facet obecnie jest przewodnikiem.

Przepraszam za błędy, jestem dyslektykiem ale staram się takowych nie robić.
Uprawianie seksu jest dla każdego faceta imperatywem. Kształtowanie wyglądu bez wątpienia służy poprawieniu swej atrakcyjności, a co za tym idzie możności uprawiania seksu. Jeśli robisz to tylko dla siebie, to znaczy, że chcesz uprawiać seks z samym sobą. Jeśli budujesz mięśnie dla siebie, to jesteś pedałem

szrama
Chuck Norris
Posty: 446
Lokalizacja: Radomsko/Częstochowa
Kontakt:

Post autor: szrama »

Terrorystą to przesada, ale faszystą jak najbardziej (i mimo wszystko go lubię). To polski Mussolini bez dwóch zdań.

Rosja ma obecnie poziom korupcji Sierra Leone, Nigerii i Albanii, czyli troche cienkawo (uff w jednym jesteśmy lepsi).
Ma potencjał militarny znacznie uszczuplony. Zapędy imperialistyczne odziedziczyła po starym "wcieleniu". Ludzie się nie zmienili i nadal jest komunistyczna metoda działań. Tam trzeba dłuuugo pracować nad oświeceniem społeczeństwa. A swoją drogą ciekawe wnioski z pewnego wykładu o Rosji prof. Świecy, jego konikiem są wszelkie "ciekawostki" :wink:
FR po ZSRR zredukowała potencjał militarny o:
-39% bombowców dalekiego zasięgu (z czego i tak 80% to maszyny znacznie przestarzałe i praktycznie nie stwarzające zagrożenia)
-58% ICBM
-80% SLBM
W kraju tym nikt nie przejmuje się opinią publiczną (w związku z ciemnotą jest absolutnie łatwo sterowalna). Słabnie rosyjski potencjał demograficzny. (połowa 16latków nie dożyje 60tki z powodu alkoholizmu szalejącego w tym narodzie).
10krotnie częściej niż Brytyjczycy Rosjanie umierają w wyniku przemocy i wypadków samochodowych. To stwarza dla Rosji poważne pytanie "co z naszym bezpieczeństwem?" bo prognozy mówią, że ze 150mln ludności spadnie ona aż do 100mln w przeciągu 20 najbliższych lat! Tak więc jest to naprawdę kraj, któremu grozi totalny chaos. W końcu kto będzie się bał kraju biednego, zacofanego (mała liczba ludności nie zainteresowanej awansami zawodowymi, tylko konsumpcją bieżącą, przez co wpływy podatkowe niskie i modernizacja droga, konieczność obrony olbrzymiego obszaru) i bezbronnego? Dlatego ośmielam się twierdzić, że czas jest na naszą korzyść i niedługo to my będziemy mogli stawać jak równy do równego ;) (oj oj już nie przesadzam, niedlugo to bardzo nieprecyzyjne okreslenie :) )

Zwolin
Falubaz
Posty: 1118
Lokalizacja: Podkowa Leśna - Warszawa

Post autor: Zwolin »

źle mnie zrozumiałeś szrama
ja po prostu uważam że człowiek taki jak Kaczyński nie zasługuje na przyrównanie do Piłsudskiego, który, co by o nim nie mówić, wyzwolił nasz kraj
porównaj te 2 osoby

i dojdź do wniosków
dla mnie są one dość oczywiste
dla Ciebie być może nie
podsuwasz argument że działał w Solidarności, że siedział za nas w więzieniu
hahahaha
to żaden argument
chcesz to mogę podać Ci listę ludzi którzy też siedzieli
a słyszałeś o kimś takim jak Stanisław Gomułka*?
jego też pochowamy na Wawelu?
a przecież wynegocjował dla nas obniżenie długów


* daleko nie szukałem, fakt, bo to kolega mojego dziadka ze studiów
dla Emiel'a-regisa pisze:jeśli f(x), tak jak poprzednio opisuje pole widzenia jednostki, a raczej konkretnie "szerokość" widzenia w punkcie x, to całką tej funkcji będzie pole widzenia
Sf(x)= x^2+cx
funkcja ta opisuje pole objęte wzrokiem unitu
chciałeś to masz
jeśli pod x podstawisz podwojony M oddziału to masz pole obszaru zagrożonego szarżą

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Zwolin pisze: podsuwasz argument że działał w Solidarności, że siedział za nas w więzieniu
hahahaha
to żaden argument
No i powiedz, jak mamy nie uważać Cię za pyskatego nastoletniego buntownika-nihilistę?

Awatar użytkownika
Zaklinacz Kostek
Falubaz
Posty: 1346
Lokalizacja: In Stahlgewittern

Post autor: Zaklinacz Kostek »

Zwolin pisze:źle mnie zrozumiałeś szrama
ja po prostu uważam że człowiek taki jak Kaczyński nie zasługuje na przyrównanie do Piłsudskiego, który, co by o nim nie mówić, wyzwolił nasz kraj
Sam? Nie zapominaj proszę o KNP we Francji, założonym w Lozannie 15 VIII 1917 r., który od 28 IX był oficjalnym zwierzchnikiem politycznym, powstałej z francuskiego przyzwolenia i niemocy rorysjkiego sprzeciwu, (Błękitnej) Armii gen. Hallera.
Co za tym idzie to KNP została uznana przez Ententę za przedstawicielstwo nieodrodzonej jeszcze Polski. Dalej, dzięki temu Polska została uznana za członka zwycięskiej koalicji i wszystkie walczące oddziały Armii Polskiej uznano za podległe KNP.
Poza tym, warto przypomnieć o udziale AGH, w tym pierwszej i najsłynniejszej 1 DSP, w majowej ofensywie przeciwko URL i ZURL na Wołyniu i wschodniej Galicji.
Tym bardziej jest to wszystkie ważne, gdy pojmie się, że AGH było najlepiej wyszkoloną i najlepiej uzbrojną polską formacją.
Lest we forget:
Obrazek

Zwolin
Falubaz
Posty: 1118
Lokalizacja: Podkowa Leśna - Warszawa

Post autor: Zwolin »

Zaklinacz :
czy ja napisałem że sam ?

Skavenblight:
wiesz, jak się wyrwie czyjeś słowa z kontekstu to se można
to co przed chwilą zrobiłeś/łaś świadczy o tym że:
-uważasz mnie za głupiego i próbujesz sprowokować
-jesteś dziennikarzem

bo używanie czyichś komentarzy wyrwanych z kontekstu jest... dziecinne
doczytaj proszę do końca bo czuje się urażony Twoją postawą
myślisz że jak przeczytasz kawałek czyjejś wypowiedzi to już wolno Ci ją skomentować ?
ps.
dlatego ja nigdy nie komentowałem krótkich wypowiedzi polityków wyrwanych z kontekstu
dla Emiel'a-regisa pisze:jeśli f(x), tak jak poprzednio opisuje pole widzenia jednostki, a raczej konkretnie "szerokość" widzenia w punkcie x, to całką tej funkcji będzie pole widzenia
Sf(x)= x^2+cx
funkcja ta opisuje pole objęte wzrokiem unitu
chciałeś to masz
jeśli pod x podstawisz podwojony M oddziału to masz pole obszaru zagrożonego szarżą

Awatar użytkownika
Zaklinacz Kostek
Falubaz
Posty: 1346
Lokalizacja: In Stahlgewittern

Post autor: Zaklinacz Kostek »

Napisałeś, że "Piłsudski wyzwolił nasz kraj". Widzę tu liczbę pojedyńczą.
Nie miej pretensji, że się z Tobą nie zgadzam, gdy piszesz ogólnikami.
Lest we forget:
Obrazek

Tomash
Spaministrator
Posty: 7885
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Co prawda PiM moderują teraz Gokish z Jasieeem oraz dobrym zwyczajem administracji jest nie wchodzić w paradę moderatorom, ale ja bym bardzo prosił o trochę wyższą kulturę dyskusji. Zwłaszcza Ciebie, Szrama. Czerwona kredka znaczy "mówię bardzo poważnie".

Obrazek
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Zwolin
Falubaz
Posty: 1118
Lokalizacja: Podkowa Leśna - Warszawa

Post autor: Zwolin »

+1 za demota ;)

o.O
miło że to tym razem nie ja
dla Emiel'a-regisa pisze:jeśli f(x), tak jak poprzednio opisuje pole widzenia jednostki, a raczej konkretnie "szerokość" widzenia w punkcie x, to całką tej funkcji będzie pole widzenia
Sf(x)= x^2+cx
funkcja ta opisuje pole objęte wzrokiem unitu
chciałeś to masz
jeśli pod x podstawisz podwojony M oddziału to masz pole obszaru zagrożonego szarżą

Tomash
Spaministrator
Posty: 7885
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Doczytałem temat -- Ty też, Zwolin ;)
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Zwolin pisze: -uważasz mnie za głupiego i próbujesz sprowokować
Co do drugiej części zdania - nie, nie próbuję.
-jesteś dziennikarzem
Nie jestem.
bo używanie czyichś komentarzy wyrwanych z kontekstu jest... dziecinne
Dziecinne jest również porównywanie Kaczyńskiego z Gomułką.
doczytaj proszę do końca bo czuje się urażony Twoją postawą
myślisz że jak przeczytasz kawałek czyjejś wypowiedzi to już wolno Ci ją skomentować ?
Przeczytałam całość. Zacytowałam kawałek. Nie warto było cytować w całości.

Zwolin
Falubaz
Posty: 1118
Lokalizacja: Podkowa Leśna - Warszawa

Post autor: Zwolin »

a o jakiego Gomułkę mi chodziło ?
bo czasem się komuś może pomylić
dla Emiel'a-regisa pisze:jeśli f(x), tak jak poprzednio opisuje pole widzenia jednostki, a raczej konkretnie "szerokość" widzenia w punkcie x, to całką tej funkcji będzie pole widzenia
Sf(x)= x^2+cx
funkcja ta opisuje pole objęte wzrokiem unitu
chciałeś to masz
jeśli pod x podstawisz podwojony M oddziału to masz pole obszaru zagrożonego szarżą

Tomash
Spaministrator
Posty: 7885
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Nie kłóć się ze Skavenblight, zmasakruje Cię bez balsamu zanim zdążysz ją sprowadzić do swojego poziomu ;)
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2177
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

szrama pisze:
Tullaris pisze: Zwrot by się przydał jak by Rosjanie go chcieli.
No a nie chcą? Oni chcą:
Nie, nie chcą, podaj mi jakiś przykład zaproponowania przez Rosje wspólnego projektu gospodarczego korzystnego dla obu stron, lub podjęcia współpracy naukowej. Nic takiego nie było, a co było, zakazu importu mięsa, przerywanie dostaw surowców, budowa północnej rury i uważanie nas za członka UE drugiej kategorii. Rosja nie widzi w Polsce partnera i podmiot stosunków między narodowych tylko przedmiot i stara się przywrócić tutaj swoją strefą wpływów, a, że nie może tego zrobić, to prowadzi politykę izolowania Polski w stosunkach międzynarodowych. I nie wnioskuje tego poprzez patrzenie na Rosje jako ZSRR, tylko przez obserwacje minionych 20 lat polityki rosyjskiej. Zresztą wykaż mi płaszczyzny na których istnieje choć cień porozumienia, bo ja widzę, że jest więcej kwestii spornych, a nie widzę woli ich rozwiązania z drugiej strony, a tym bardziej powodu dla którego my mieli byśmy zabiegać o względy Rosjan.
szrama pisze:Uważam, że jest do pogodzenia taka sprawa. Czemu? Bo teraz jesteśmy w Unii i staramy się, by występować przeciw Rosji jako Unia nie Polska. Oni się tego boją i próbują szafować, bo Unię ciężko powstrzymać już, a ciągle rośnie w siłę. Co prawda Ukraina teraz się odwraca na powrót rzekomo obstając neutralnie pomiedzy FR a UE. Uzależenienie 80 czy 70% energetyki od jednego kraju to przestępstwo za które Millera należałoby przed Trybunał Stanu postawić. Ale wykorzystując to, że "nie wypada" Rosji teraz być dla nas szorstkimi można próbować uciec z tego horyzontu. Szkoda, że nie współpracowaliśmy z Norwegami, czy Ukrainą. Ale trzeba wykorzystać obecną sytuację bo w moich oczach to okazja do zmian.
Polityka rosyjska, zakłada rozbijanie jedności europejskiej i dogadywanie się z poszczególnymi państwami i im to wychodzi. Zakłada także uzależnienie energetycznie europy od siebie. Wspólna polityka zagraniczna UE to mit, a to dlatego, że interesy krajów członkowskich są także sprzeczne. Nam zależy właśnie na tym, aby odsunąć wpływy Rosjan jak najdalej na wschód, a Francuzi i Niemcy chcą od Rosji kupować gaz i są skłonni respektować rosyjska strefę wpływów gdzie szerzy się nie demokracja, aby mieć tylko zapewnione dostawy energii. Zresztą UE jest tworem tak skrajnie zbiurokratyzowanym, że zanim będzie w stanie wykrzesać z siebie jakąś reakcje to miną lata świetlne. Dla mnie wiara w siłę UE jest naiwna.
szrama pisze:No fajnie, widzę, że traktujesz mnie dojrzale. :roll: W kicie mam co jest trendy. Trendy to jest postrzeganie Rosji jako ZSRR ciągle. Zanim usłyszę kontry w stylu "bo tak jest, było i będzie", pragnę zauważyć, że ten kraj przeszedł również transformacje. Zauważę nawet, że głębsze niż postPRLowska Polska w niektórych dziedzinach (choć, żeby Ci to konkretnie wynotować musiałbym truć pupę mojemu psorkowi i nie specjalnie jest ku temu sens ;) ). Amerykanie nic dla nas nie robią więc po co się do nich łasić? No po co? Może i racja, że jesteśmy sami sobie winni, ale tak czy siak po co nam oni do szczęścia?
Jak pisałem wcześniej ja nie postrzegam Rosji przez pryzmat ZSRR. Zauważę tylko, że opluwanie Rosji nie jest tak modne jak USA. Fakt, że Rosja przeszła transformacje, tyle tylko, że rządzi nią nie partia jak dawniej która miała na usługi służby, a służby które ni muszą słuchać sie już partii. Jak powiedział Wiktor Suworow, Kiedyś kraj miał służby specjalne, teraz służby specjalne mają kraj. Politykę rosyjską już przedstawiłem i jest ona pierwszym powodem dla którego nie możliwy jest jakikolwiek sojusz z Rosją. System rządów jaki tam panuje, to drugi powód. Moim zdaniem z takiego sojuszu możemy mieć jedynie tylko uzależnienie polityczne i ekonomiczne od Rosji z resztą wystarczy spojrzeć na Białoruś, mogła wybrać zachód wybrała Wschód. A co do spraw militarnych to powiem szczerzę, gdyby przyszło co do czego to USA były by w stanie obronić nas przed Rosją, a Rosja nie była by w stanie obronić nas przed USA (bo statystycznie w Rosji na wyszkolenie i wyposażenie żołnierza wydaje się mniej pieniędzy niż u nas). USA natomiast to najpotężniejsze państwo świata i na sojuszu z nim można dużo wygrać, tylko trzeba nie być pierdołom i umieć z nimi gadać. A, że przez ostatnie lata pierdołami w stosunku do USA byliśmy (nie potrafiąc wyegzekwować tego co nam się należy) to zostaliśmy odpowiednio potraktowani. Bo nie chodzi o to, żeby się łasić, tylko jak oni przychodzą do nas z jakąś propozycją (Tarcza, atak na Irak itp.), to mówimy ok., ale wystawiamy im z góry rachunek i przygotowujemy się do odebrania zapłaty, a jak się nie zgadzają to mówimy, ok. sorki chłopaki nie, to nie, przeżyjemy bez was.
Ostatnio zmieniony 13 kwie 2010, o 20:51 przez Tullaris, łącznie zmieniany 2 razy.
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

ODPOWIEDZ