Zapytania o zielone zasady

Orcs and Goblins

Moderator: Kołata

ODPOWIEDZ
quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Re: Zapytania o zielone zasady

Post autor: quas »

bedac w domku nie deklarujesz szarzy.
ale np z domku mozna wyjsc przez animozje lub tez inny ruch przymusowy (duze popchniecie) itd.itp.

Marbou
Warzywo
Posty: 10

Post autor: Marbou »

Witam , miałbym pytanie o fanatyków czy oni ruszają się w każdej turze tj. w mojej i przeciwnika czy tylko scatteruje ich w swojej tylko .

Tandor92
Chuck Norris
Posty: 593
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Tandor92 »

Tylko w twojej.

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

przeglądałem nowego White Dwarfa i przy opisie Black Orków napisali, że mogą wybierać broń na początku 'each round of combat', czy to pomyłka, czy black orki mogą tak robić?
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Tandor92
Chuck Norris
Posty: 593
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Tandor92 »

Nie, nie mogą. GW nie zna napisanych przez siebie zasad i co chwila robi błędy. Podobno kiedys zrobili nielegalną rozpiskę do raportów w WD, i źle interpretowali zasady #-o .

Matis99
Chuck Norris
Posty: 526

Post autor: Matis99 »

Tandor92 pisze:Nie, nie mogą. GW nie zna napisanych przez siebie zasad i co chwila robi błędy. Podobno kiedys zrobili nielegalną rozpiskę do raportów w WD, i źle interpretowali zasady #-o .
Takie sprawy są żałosne, ale niestety masz rację :/. Już pół biedy, że goście nie umieją grać we własną grę (według nich 2lvl mag na duże punkty to "heavy magical support"), ale to, że nie znają zasad, to dramat. Inny przykład z White Dwarfa i to też z zielonych: autor raportu wymyślił sobie, że jako fanolowi wpadnie hit, to wybiera kierunek w jakim idzie. Skąd ta zasada? Oczywiście z dupy. Podobnych kwiatków jest sporo.

Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Post autor: Mac »

Matis99 pisze:Takie sprawy są żałosne, ale niestety masz rację :/. Już pół biedy, że goście nie umieją grać we własną grę (według nich 2lvl mag na duże punkty to "heavy magical support"), ale to, że nie znają zasad, to dramat. Inny przykład z White Dwarfa i to też z zielonych: autor raportu wymyślił sobie, że jako fanolowi wpadnie hit, to wybiera kierunek w jakim idzie. Skąd ta zasada? Oczywiście z dupy. Podobnych kwiatków jest sporo.
A propo błędów GW, tutaj mamy taki bezpośredni przykład, zresztą całkiem świeży. Przy wyjściu nowego AB dla Bestii, oczywiście możemy oczekiwać, że na stronie GW pojawią się jakieś "świetne taktyki" dotyczące nowej armii. "Świetność" tych taktyk nie zawsze jednak polega na atutach jednostek i złożenia rozpiski, ale również na braku znajomości AB:
Minotaurs are undoubtedly some of the most powerful models in Warhammer. Like Ogres they get the benefits of being in a unit but have profiles that can match even the hardest of monsters. To add to this they inflict D3 Impact Hits when they charge and their Bloodgreed special rule gives them Frenzy once they have won a round of combat with an additional +1 attack every time they win subsequent rounds. This means that throughout the game your Minotaurs gain in power.
Reszta artykułu: http://www.games-workshop.com/gws/conte ... d=5600001a
Oczywiście, zwykłe modele minotaurów nie zadają D3 impact hitów przy szarży, ale dla autorów artykułów nie stanowi to bynajmniej problemu, by zaliczyć taką bujdę do atutu jednostki.
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

Awatar użytkownika
likaon
Kretozord
Posty: 1862
Lokalizacja: Warszawa, Białystok

Post autor: likaon »

Mówiłem przecież że 2/3 zarządu GW nigdy nie miało figurki w ręce, coś mi się wydaje że ci którzy piszą raporty lub zasady też :lol2:
Oj sporo było tak wpadek co roku kilka raportów które zostąło źle zrobione(i o dziwo błędy są w prawie tylko w battlowych raportach, a w 40-stkowych niema)
Mój ulubiony to bitwa O&G vs Demony(3-4 lata temu), orki wygrały 18:2 #-o
"Księga Armii Nocnych Goblinów"( 09.11.2011
http://www.docstoc.com/docs/94525591/No ... 99ga-Armii

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14640
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Yahoo82 pisze:Kolejne pytanie o hoopków (testuję ich teraz)(...)
No i jak Ci ida testy? Nadaja sie hopki do czegokolwiek? Rozczarowany troche szamanami na wozkach, szukam jakiejs dobrej alternatywy, a na papierze hopki te wygladaja calkiem niezle.

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

a w 40-stkowych niema
Są, są i to sporo, tylko nie aż takie rażące :) ( taktyki do czterdziestki też są zwykle niewiele warte ).
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
maciom
Chuck Norris
Posty: 613
Lokalizacja: wro

Post autor: maciom »

witam! \

Mam pytanko o sztandar

Night goblin big boss ze sztandarem Bad moon, czy jak dam go do oddziału black orcków to będą mieli stuborna/unbreaklble (nie wiem ponieważ w polskiej edycji jest napisane ''niezłomni" a w angielskiej wersji "stuborn")
czy jeśli mam przedmiot, który pozwala mi przerzucać każdego warda to, czy mogę też przerzucać ochronę magiczną?

Awatar użytkownika
likaon
Kretozord
Posty: 1862
Lokalizacja: Warszawa, Białystok

Post autor: likaon »

W opisie piszę tylko nocne gobliny(czyli tylko BSB nocnych)
"Księga Armii Nocnych Goblinów"( 09.11.2011
http://www.docstoc.com/docs/94525591/No ... 99ga-Armii

Awatar użytkownika
maciom
Chuck Norris
Posty: 613
Lokalizacja: wro

Post autor: maciom »

ale chodzi o to czy oddział bedzie z tymi zasadami
czy jeśli mam przedmiot, który pozwala mi przerzucać każdego warda to, czy mogę też przerzucać ochronę magiczną?

Awatar użytkownika
Szemkel
Chuck Norris
Posty: 662

Post autor: Szemkel »

Tylko NG=Tylko NG. Black orki to nie Night Gobliny. Nie będzie miał tych zasad.
Tłumaczenia:
unbreakable=niezłomni
stubborn=uparty
Naród polski jest wspaniały! Tylko ludzie kur...

Awatar użytkownika
Mhroczny Rycerz
Falubaz
Posty: 1146

Post autor: Mhroczny Rycerz »

Oi! Horror show i te sprawy!

Pytanko mieć. Jak sie poruszać herdy? Kumpel mówić, że jak skirmisz. Ja mówić, że jak oddział (z rankami i takie tam). Kto mieć racja?
White Lion pisze:Mam prośbę :)

Nie, nie masz. Chyba że znudziło Ci się to forum, to wtedy możesz kontynuować nakłanianie do piractwa -- Tomash
Why so serious? ;)

nindza77
Wodzirej
Posty: 770
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: nindza77 »

oddział z rankami
Natomiast wszystkim prawicowym purystom ideologicznym, co to rehabilitują nacjonalizm, moge powiedziec że odróżanianie nacjonalizmu od faszyzmu, przypomina poznawanie rodzajów gówna po zapachu;-)).

Awatar użytkownika
Mhroczny Rycerz
Falubaz
Posty: 1146

Post autor: Mhroczny Rycerz »

YES! :D
White Lion pisze:Mam prośbę :)

Nie, nie masz. Chyba że znudziło Ci się to forum, to wtedy możesz kontynuować nakłanianie do piractwa -- Tomash
Why so serious? ;)

Awatar użytkownika
Szemkel
Chuck Norris
Posty: 662

Post autor: Szemkel »

Oddział rankowy. Trzeba pamiętać tez o dowolnym rozmieszczeniu squigów i NG w jednostce.
Naród polski jest wspaniały! Tylko ludzie kur...

Awatar użytkownika
ninjaska
Chuck Norris
Posty: 386

Post autor: ninjaska »

Szemkel pisze:Tylko NG=Tylko NG. Black orki to nie Night Gobliny. Nie będzie miał tych zasad.
Tłumaczenia:
unbreakable=niezłomni
stubborn=uparty
Oi,
ale oczywiscie beda mogli skorzystac z Ld herosa, ktory ma stubborn. Jesli wiec przegraja walke o wiecej niz dwa, beda tak czy siak zdawali na powtarzanym Ld 6. (nie uwzgledniajac generala). Bez szalenstw.
Calkiem inna sprawa, jak utrzymac BSB z T4 i ASv 6 przy zyciu.
Obrazek

Awatar użytkownika
Szemkel
Chuck Norris
Posty: 662

Post autor: Szemkel »

Co nadal nie zmienia faktu, że black orki nie maja zasady stubborn.
Naród polski jest wspaniały! Tylko ludzie kur...

ODPOWIEDZ