8 Edycja Warhammera (kontynuacja dyskusji) II

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

Zablokowany
Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Re: 8 Edycja Warhammera (kontynuacja dyskusji)

Post autor: Mac »

Wracając do kwestii Inżynierów - będą musieli być 3 cale od maszyny by móc ją obsługiwać.

Ciekawe czy wyklucza to wsadzenie inżyniera do oddziału, czy też jeśli wciąż jest 3 cale od maszyny to będąc w oddziale może ją obsługiwać? No i kwestia, która się już powtórzyła - obsługiwanie paru maszyn na raz, czyli coś jak buff obszarowy dla machin w danym zasięgu - ciekawe czy będzie to działało w ten sposób?
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

Paulus
Pseudoklimaciarz
Posty: 32

Post autor: Paulus »

Po kiego grzyba nakrecac sie na zwykle plotki? Moim zdaniem nie jest to warte takich emocji. Ktos napisze, ze krasie maja zasade fly i cala rzesza bedzie miala pozywke do szalenstwa przed monitorem. Nie lepiej olac plotek i poczekac na rulebooka? Zagryzanie sie o czyjes wymysly jest dla mnie irracjonalne.

P.S. Moj tata, moja mama i starszy brat pracuja w GW, a moj kolega ma super tajne zrodlo w radzie nadzorczej gw i wszyscy potwierdzaja, ze krasnale beda mialy fly. *wymachuje grzechotka, cyckajac smoka*

Z poważaniem
Paulus

Awatar użytkownika
Virgo
Chuck Norris
Posty: 583

Post autor: Virgo »

Szkoda tylko, że te plotki pochodzą z prezentacji nowego rulebooka przeprowadzanych w sklepach GW :mrgreen:

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Virgo już pisał jakiś czas temu, że te ploty są już "potwierdzone" z rulebooków

Zatem na 99% są prawdą o ile osoba nie przekręciła czegoś czytając rulebooka lub (lub spisując te i owe zasady) lub osoba prezentująca nowego rulebooka czegoś nie przekręciła i przypadkiem wcisnęła jakiś kit ;P.

Dlatego chyba można coś nieco wypowiedzieć się na temat 8 edycyjnych zasad. Nie wspominając o tym, że rulebook do 40k był znany już cały kilka mięsięcy przed premierą ;P. I tak dziw, że z battlem musieliśmy tyle czekać na potwierdzone ploty ;P.

A i jeszcze jedno. Jacek i Fluffy dajcie spokój. Ostatecznie to tylko gra, nawet jeśli czasem potrafi nieco "wkurzyć". Z drugiej strony Jacek pamiętaj, że krytykowanie czegoś nie działa na zasadzie: nie podoba ci się "coś" - to nie graj. To tak nie działa. Idąc tym tropem rozumowania większość z nas nie powinna grać w battla z uwagi na samo istnienie BP (co świadczy o dość powszechnym niezadowoleniu), nie wspominając o tym że spora liczba graczy wypowiadając się o poziomie army booków nie omieszkałaby rzucić całkiem sporo mocnych słów czy zmieszać z błotem GW za ich sposób "pisania czy też tworzenia".. WFB to nie tylko zasady. To rzesze znajomych, a nawet przyjaciół przycinających tą gre. Wielu grywa chociażby z tego powodu mimo, że army booki i spora część zasad może im się nie podobać. Zaś krytyka GW to w zasadzie część tej gry - taka stała, trochę jak krytykowanie polityków ;P. Inną już rzeczą jest to, że GW mimo wszystko zaslużyło sobie na kilka słów krytyki, przed którą raczej trudno się zasłaniać marketingiem czy biznesem - tym raczej nie da się usprawiedliwić np. miernego poziomu testów AB lub ich brak wraz z innymi tego podobnymi aspektami tworzenia tej gry. Grać na wcześniejsze edycje mimo, że dla kogoś były zdecydowanie lepsze - to też nie łatwa sprawa. Z jakich względów to chyba każdy wie.

Co do samych plot i tajemniczych faqów/errat to jestem o tyle spokojny, że wierzę iż jeśli wyjdzie jakiś ewidentny babol to jesteśmy na tyle zwartym i świadomym środowiskiem, że bez problemu to naprostujemy/zmienimy/poprawimy. Osobiście mam nadzieje, że te zasady będą na tyle plastyczne, a my na tyle praktyczni, że bardzo łatwo wszystko da się naprostować. Przykładowo jeśli przypuszczenia na temat katapult się sprawdzą i będą strasznie smiercionośne a tym samym całkowicie niezrównoważone, to wierzę że z miejsca zostawimy oczywiście brak potrzeby mierzenia (co jest już mocnym boostem znacznie ułatwiającym gre początkującym osobom, które mogą ominąć etap obliczenia zasięgów - co mi się nawet podoba, bo na pewnym poziomie trafia się z dokładnością do cala) ale z drugiej strony przywrócimy zasadę, że jednostki nie przykryte całe tamplatem sa trafiane na 4+ a nie automatycznie. To np. wydaje mi się dość oczywiste jeśli katapulty będą rzeczywiście uber grand master flamaster.

Zwolin
Falubaz
Posty: 1118
Lokalizacja: Podkowa Leśna - Warszawa

Post autor: Zwolin »

mnie martwi jeszcze jedno

"Wszystko albo nic"

magia, maszynki
to się robi straszne
wszystko zdążą do tego by zamienić ten skomplikowany system w proste rzuty kostką:
haha rzuciłem 36 a ty 35
buhahaha zamieniam maga w mastikorę/smoka
rozpierdalam Ci armię
20;0 dla mnie

to tylko przykład ale każdy, mam nadzieję, zrozumie
dla Emiel'a-regisa pisze:jeśli f(x), tak jak poprzednio opisuje pole widzenia jednostki, a raczej konkretnie "szerokość" widzenia w punkcie x, to całką tej funkcji będzie pole widzenia
Sf(x)= x^2+cx
funkcja ta opisuje pole objęte wzrokiem unitu
chciałeś to masz
jeśli pod x podstawisz podwojony M oddziału to masz pole obszaru zagrożonego szarżą

Awatar użytkownika
MORFI
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 164
Lokalizacja: Poznań

Post autor: MORFI »

Zwolin dobra dobra masz maga smoka albo o k.... rozwaliłeś se maga duży placek siła 5 20:0 dla mnie :D
„Jedźcie i walczcie. Szkolcie się i zwyciężajcie! Bracia Krwawego Smoka od dziś misję swoja już znacie, na chwałę Abhorasha, wypełnijcie ją i bądźcie wolni!”- Kirthor Bathed-in-Blood- Rycerz Krwawego Smoka z Mousilion do swych Thrali

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Nie podoba mi się ani opcja zwolin'a ani opcja MORFI ;P. Znaczy nie chciałbym aby losowość w battlu posiadała takie ostre kontrasty. Głupio też słuchać sprawozdań z bitew typu:

- Przegrałem pierwszą bitwę bo dostałem miscasta. Za to wygrałem drugą bitwę bo wszedł mi uber czar i uniknąłem miscasta ;P

I proszę bez tekstów, że można tego a tamtego nie stosować - to zwykle tak nie działa ;P. Zwykle X armii będzie posiadało pewne zdolności lub magiczne przedmioty, które pewne "nieprzyjemności" będa łagodzić, albo pewne rzeczy mocno ułatwiać. To oczywiście wyłapią w tempie ekspresowym wszyscy gracze nastawieni "na wygraną" ;P. Zatem jestem przekonany, że jeśli magia będzie bardzo potężna ale bardzo ryzykowna, to niektóre armie te ryzyko będą napewno mogły zminimalizować. Taka już kolej rzeczy ;P. Ehhh jak bardzo tesknię za edycją bez ostych kontrastów ;P. Można miec tylko nadzieje, że GW nie pozostawi furtek, które przy pewnych mocnych rzeczach będzie mozna łatwo omijać. Jęsli ta wiara w GW na bardzo kruchych podstawach zawiedzie, pozostanie tylko wiara w "środowisko" jeśli chodzi o turnieje. W przypadku bitew towarzyskich to napewno wszystko sobie sami unormujemy ;P.
Ostatnio zmieniony 30 maja 2010, o 20:52 przez Kal_Torak, łącznie zmieniany 1 raz.

Kozioł
Chuck Norris
Posty: 484

Post autor: Kozioł »

Szczerze mówiąc to jeśli te czary to będą RiPy na obecnych zasadach dispellowania RiPów to będą raczej śmiechowe niż przegięte bo na stole to będzie wyglądać tak:
-Hahaha !! Zmieniłem się w uber smoka któremu nikt nie może podskoczyć i wyleciałem na środek stołu siać zło !
Tura przeciwinika:
- Co to k**** znaczy że dispelujesz mi przemiane i mój golutki arcymag stoi na środku stołku a ty masz ture strzelania!

Także nie ma co złorzeczyć bo jak zwykle wyjdzie że najlepszy lore jest na masie missli

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

A tu suprise - bo np. można dispelować tylko w turze przeciwnika :P

Paku
Oszukista
Posty: 827

Post autor: Paku »

hmm mi tam się podoba ta mega kox magia, bo swoją drogą wole klimaty książek jak trylogia czarnego maga, gdzie magowie byli w stanie spopielić całe armie, a przywołane potwory niszczyły wszystkich :) bo jak regimenty 20 elfów ma mi na 2+ schodzić od katapulty to wole mieć smoczka który potem te katapulty zje. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

No, Paku, nie przesadzaj. Nie każda armia ma magów, którzy spopielą wrogie wojska. Zresztą to nie jest Trylogia Czarnego Maga, tylko zupełnie inny świat i magia działa tam zupełnie inaczej. Jest zawodna, kapryśna i niebezpieczna, ale odpowiednio użyta bywa potężna. I 8 edycja odwzorowuje to raczej lepiej niż gorzej.

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

akceptuje wszystkie zmiany - byleby tylko 8 edycja nie była edycją z pod znaku chińczyka... :(

Ż.

Awatar użytkownika
Mhroczny Rycerz
Falubaz
Posty: 1146

Post autor: Mhroczny Rycerz »

Żaba pisze:akceptuje wszystkie zmiany - byleby tylko 8 edycja nie była edycją z pod znaku chińczyka... :(

Ż.
Żaba zaakceptował! Panowie z GW macie GREEN LIGHT :P
White Lion pisze:Mam prośbę :)

Nie, nie masz. Chyba że znudziło Ci się to forum, to wtedy możesz kontynuować nakłanianie do piractwa -- Tomash
Why so serious? ;)

Awatar użytkownika
Solider
Falubaz
Posty: 1433
Lokalizacja: Świdnica/Warszawa

Post autor: Solider »

Żaba pisze:akceptuje wszystkie zmiany - byleby tylko 8 edycja nie była edycją z pod znaku chińczyka... :(

Ż.
+1

Dokładnie. Jak przeczytałem opisy lorów i ogólnie magii to usiadłem, ale potem pomyślałem i wyszło mi, że nie jest tak źle. Magia= duży zysk, ale i spore ryzyko, maszyny też po chwili zastanowienia nie są taki straszne. Piechota wychodzi na plus, więc jest git. Ogólnie zmiany są duże i ogólnie na "+", ale musimy liczyć się z ewentualną zmianą kosztów, sporą częścią nieznanych zasad i możliwością zmiany statystyk.
"Three things make the Empire great: faith, steel and gunpowder".

- Magnus the Pious
Dymitr do Lohosta pisze:Wrocław nie jest częścią Śląska, który jest powszechnie rozumiany jako Górny Śląsk, geograficzny matole
No, nie inaczej !!!

Miyokari
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 162

Post autor: Miyokari »

Co do Magii Bestii... Jeśli się okaże, że te czary są RiP a RiP będzie działać jak do tej pory... To nie pomyśleliście o tym, że w swojej turze magii będziecie mogli te czary zdispellować? :P


Choć trudno byłoby coś castnąć na +24.... ;) Takie jest moje zdanie, ale ja rzucam dwa misscasty w jednej turze magii... :D

solider4 pisze:
Żaba pisze:akceptuje wszystkie zmiany - byleby tylko 8 edycja nie była edycją z pod znaku chińczyka... :(

Ż.
+1

Dokładnie. Jak przeczytałem opisy lorów i ogólnie magii to usiadłem, ale potem pomyślałem i wyszło mi, że nie jest tak źle. Magia= duży zysk, ale i spore ryzyko, maszyny też po chwili zastanowienia nie są taki straszne. Piechota wychodzi na plus, więc jest git. Ogólnie zmiany są duże i ogólnie na "+", ale musimy liczyć się z ewentualną zmianą kosztów, sporą częścią nieznanych zasad i możliwością zmiany statystyk.

+1

Zwolin
Falubaz
Posty: 1118
Lokalizacja: Podkowa Leśna - Warszawa

Post autor: Zwolin »

hmm
dispelować czary na 24+
ciekawe
w szczególności jak wypadnie ci 2 na PD

magia, jak z resztą wszystko, w tej edycji robi się zbyt losowe
jak dla mnie zbyt losowe
mamy takich kamikadze, łatwo zniszczyć ale oni też miażdżą
dla Emiel'a-regisa pisze:jeśli f(x), tak jak poprzednio opisuje pole widzenia jednostki, a raczej konkretnie "szerokość" widzenia w punkcie x, to całką tej funkcji będzie pole widzenia
Sf(x)= x^2+cx
funkcja ta opisuje pole objęte wzrokiem unitu
chciałeś to masz
jeśli pod x podstawisz podwojony M oddziału to masz pole obszaru zagrożonego szarżą

emiel_regis
Oszukista
Posty: 837

Post autor: emiel_regis »

Z tego co wiemy do tej pory - nie ma miscasta, misdispella pewnie tez nie... i do proby dispella dodajesz poziom maga... co razem daje pewne szanse rozproszenia czaru na 24+. Żeby było smieszniej... to taki czar może teraz rzucić magus na 1 lev... "tylko" trzeba wykulać odpowiednio dużo kości powera. Różnica +1 a +4 to zwyczajnie - 1 kość w tą czy w tamtą. Więcej zależy od rzutu na ilość power dice

ksuM
Falubaz
Posty: 1161

Post autor: ksuM »

A ja popłynę pod prąd i powiem, że ogromnie mi się podoba wizja nowego warhammera - epickiego, bardziej brutalnego i z o wiele bardziej destruktywną magią. W tej chwili magia to żart jakiś - slann, który wg. fluffu anihilował całą armię demonów, w grze jest bezbronny wobec kilku psów khorna ze swoimi żałosnymi pociskami z rulebooka.

Dawać eskalujące kule ognia! Dawać spadające meteory! Dawać przywoływanie piorunów! Dawać prawdziwy wiatr śmierci! :wink:

Magicznemu pierdzeniu mówię nie.

Awatar użytkownika
Grazbird
Kretozord
Posty: 1887
Lokalizacja: KGB Klub Gier Bez Prądu

Post autor: Grazbird »

własnie...
poczekajmy do końcówki czerwca. bo póki co, to mamy bandę starych, użalających się bab.

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

Powiedzmy to po warhammerowemu, płaczą i jęczą jak słabowite gobliny.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Zablokowany