Skaven 2350

Poczytaj jak słaby i dziurawy jest dany pomysł na armię, zanim nie przyniesie on wygranej na następnym masterze.

Moderatorzy: Yudokuno, PAWLAK

ODPOWIEDZ
densew15
Wałkarz
Posty: 62

Skaven 2350

Post autor: densew15 »

1 Grey Seer @ 505 Pts
General; Magic Level 4
#D3 Warpstone Tokens [0]
Skalm [30]
Staff of Sorcery [35]

1 Screaming Bell @ [200] Pts

1 Rat Ogr Crew @ [0] Pts

1 Plague Priest @ 319 Pts
Frenzy; Magic Level 2; Flail
The Foul Pendant [30]

1 Plague Furnace @ [150] Pts

1 Plague Monk Crew @ [0] Pts

1 Warlock Engineer @ 145 Pts
Magic Level 2
Warp-Energy Condenser [20]
Pipes of Piebald [25]

1 Warlock Engineer @ 65 Pts
Dispel Scroll [25]
Dispel Scroll [25]

21 Skaven Slaves @ 44 Pts
Musician

21 Skaven Slaves @ 44 Pts
Musician

21 Skaven Slaves @ 44 Pts
Musician

40 Clanrats @ 212 Pts
Spear; Light Armour; Shield; Standard; Musician

7 Gutter Runners @ 91 Pts
2ndWeapon; Sling; Throwing Stars

30 Plague Monks @ 225 Pts
Frenzy; 2ndWeapon; Standard; Musician

8 Plague Censer Bearers @ 128 Pts
Frenzy; Censer

8 Plague Censer Bearers @ 128 Pts
Frenzy; Censer

1 Hell Pit Abomination @ 250 Pts
Warpstone Spikes

1 Doomwheel @ 150 Pts

1 Crew (Warlock & Rats) @ [0] Pts

Casting Pool: 12

Dispel Pool: 6

Models in Army: 162


Total Army Cost: 2350

Poprawiona juz rozpa co teraz uwazacie ??
Ostatnio zmieniony 9 cze 2010, o 15:37 przez densew15, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
warkseer
Wodzirej
Posty: 741
Lokalizacja: żyrardowskie kanały

Post autor: warkseer »

Niestety nie daje rady. Za dużo "Power" a za mało "Fun"
Obrazek

densew15
Wałkarz
Posty: 62

Post autor: densew15 »

Ale spytałem czy daje rade a nie czy jest funowa czy mocna ( bo wiesz grac na funie to moge codziennie np. ratogrami a chce sie dowiedziec czy cos takiego daje rade na forum turniejowym)

Twoja-Stara
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 157
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Twoja-Stara »

Da rade . Ale ja zamiast 1 abomki dałbym doomwhella i wcisnął jeszcze 2 odziały slaves po 21 z muzykiem za 44pkt i lordowi nie jest potrzebny ten drugi przedmiot (skalm)Shadow Magnet Trinket - to po prostu lekka strata punktów lepszy by był już oddział 20 niewolników ale jak chcesz...on ma czarowć a nie być super hiro... i wykombinował bym jeszcze że zamiast czegoś dał bym jeszcze 1 oddział censerów.to tyle chyba,A i rada na przyszłość dawaj zawsze 21 slavów nie wiedziałem czemu ale ostatnio się dowiedziałem wystawisz 20 przez przypadek zginie Ci ten jeden nie wiem ze strzelania czy z wybuchu oddziału wsparcia i już nie masz tych pieprzonych 3 szeregów
Powrót WE

Twoja-Stara
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 157
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Twoja-Stara »

A i moge wiedzieć czemu clanraty bez oddziału wsparcia?! Nie ma wogóle klimatu oddziały wsparcia to klimat i standard uwierz potrafią coś zrobić ja zabiłem jednym oddziałem wsparcia (miotaczem) 2 czarodziejki jedna na koniu i drugą z fajnymi przedmiotami oraz 3 errantów :)
Powrót WE

densew15
Wałkarz
Posty: 62

Post autor: densew15 »

znaczy to jest taka rozpiska robiona na szybko bo dopiero testuje oddziały i clanraty zostana raczej zastąpione stormverminami( do pchania bella bo narazie na kazdej bitwie sie zwracaja)

Twoja-Stara
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 157
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Twoja-Stara »

nie zamieniaj na storverminy ,clanraty lepsze zrób sobie mini bitwe 35 clanratów kontra 20 storverminów clan wygrają...to tyle w zasadzie to zależy od gustu ale ja nie wystawiam w rozpiskach stormów wole jak coś mnichy lub censerów ale to niestety jednostka specjalna
Powrót WE

Marcins
Masakrator
Posty: 2012
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Marcins »

Twoja-Stara pisze:nie zamieniaj na storverminy ,clanraty lepsze zrób sobie mini bitwe 35 clanratów kontra 20 storverminów clan wygrają



nie,
zależy kto zaczyna kto szarżuje

jeżeli szarżują stormverminy to:
5ataków-3trafia-2rani i 2trupy w rezultacie
odda5[jeżeli zdecydujemy się ustawić 7w szeregu] 2,5trafi,1,25zrani w rezultacie mamy jeszcze sejwa na 5+ powiedzmy jeden trup

wyniki walki to remis ale trza wziąć pod uwagę ze stormy szybciej zabiją clanraty niż clanraty stormy

jeżeli szarżują klanraty w formacji 7 z przodu to:
3,5trafi,1,75 zrani po sejwach w rezultacie jeden trup
4odda-3trafi niecałych 2spadnie

remis powtarza się-statystyka wygląda właśnie tak

stormverminy są lepsze pod tym względem że można je bardziej podpakować

densew15
Wałkarz
Posty: 62

Post autor: densew15 »

znaczy chodzi zeby stormverminy mogły wzisc cos na klate typu chaos knighci bo wiadomo ludzie chcą ubic dzwonek (a clanraty niestety bardzo łatwo padna i moj generął pojdzie sie ......
Jeszcze zastanawiam sie nad wyrzuceniem jedengo elektryka(tego z 1 levelem magicznym dania Spikes abomką i zmainą clanów na stormy co wy na to??

Twoja-Stara
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 157
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Twoja-Stara »

same storki nie wezmą mocnego oddziału chaosu na plecy ,a co do stormów to są lepsze tylko w szarży z halabardami ,bo przynajmniej siła 4 no i ww4 ale gdy clanratów się troche dopakuje i będą mieć save na +4 w walce wręcz to mogą więcej tur zablokować mocny oddział przeciwnika niż stormy ... Po za tym sztormy są żeby coś zrobić ,a clanraty są raczej po to aby zatrzymać ,więc czasem trudno je porównać
Powrót WE

Twoja-Stara
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 157
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Twoja-Stara »

Więc moim zdaniem stormy są tylko dobre jak pójdą do pchania dzwonka ,same niby pokonają np.oddział 30 łuczników itp. ale jak wjedzie w nich taki oddział np. Knights ,cheriot czy Blood Knights to na miejscu giną i to strata punktów już wole wystawić slaves za 44 punktów który może cudem zatrzymać ich ture czy dwie bo no i tak w końcu mnie zjada ,niż wystawić stormków za 200pkt które wytrzymają tyle samo ...
Powrót WE

densew15
Wałkarz
Posty: 62

Post autor: densew15 »

no ok wiec co mozecie polecic zeby długo utrzymało dzwonek 40 clanratów?? czy 30 stormów?? (wiadomo niechce stracic tego za szybko bo jednak troszke pkt jest w tym klocku z dzwonem

Rabsp
Masakrator
Posty: 2445
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Rabsp »

30 stormow kosztuje duuuzooo wiecej niz 40 clanów, więc ja polecam 40 clanów... powinni przetrwac do konca.

Twoja-Stara
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 157
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Twoja-Stara »

na pewno 30 stormów moim zdaniem . 40 clanratów to większa chopłota i trudniej ich złamać ale jak pchają dzwonek to no i tak są niezłomni wię ja polecam 30 stormów
Powrót WE

densew15
Wałkarz
Posty: 62

Post autor: densew15 »

wiec co sie bardziej sprawdzi bo koszt pkt to 160pkt 40 clanów , a 210pkt 30 stormów ( oddziały gołe bez wykupionch rzeczy jeszcze)

wiec obstawiam ze clany raczej duzej ustoją czy mam racje??

Awatar użytkownika
warkseer
Wodzirej
Posty: 741
Lokalizacja: żyrardowskie kanały

Post autor: warkseer »

Tylko jeszcze jest jeden fakt. Stormy mogą wziąć magiczną szmatę...
Obrazek

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

Dzwonek z banner of the under empire to mocna rzecz ale chyba mimo wszystko wole 40 clanów.
Obrazek

kanister
Chuck Norris
Posty: 362

Post autor: kanister »

Stormy ze stormbannerem to też fajna rzecz, ale tutaj i tak masz już monków więc mozesz dać do dzwonu ileśtam clanratów.
kanister pisze:Fajnie jest cytować siebie.
jawora pisze:Ja tam w lidze online nie startuję, bo za daleko od mojego miasta.

Awatar użytkownika
Pacek
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3404
Lokalizacja: XIII Kohorta Bydgoszcz

Post autor: Pacek »

Warp condenser na warlocku, nie na seerze imo, na seera skalm. dwa DS prędzej na małym warlocku, zamiast pistolca. koniecznie pipes of piebald też na warlocku, którego możesz wsadzić do oddziału z dzwonem.

Na 2350 masz tyle ciekawych rzeczy do walki, że oddział z dzwonem powinien jedynie być liczny, niekoniecznie turbo silny do walki (dublety i trypelty na dzwonieniu) stormy to strata punktów, lepiej dać clanów i dodatkowo np. 2x 5gratów i jeden/dwa oddziały slavów...Dzwon ma czarować, nie walczyć, poza tym piebaldy dają szanse, że nic w niego nie zaszarżuje przy dużym szczęsciu :D

stormbanner na monkach styknie.

6 jezzaili prawdopodobnie nie zrobi nic, więc albo 6+7 jezzaili, albo drugi oddział censerów.
The messanger bowed low. "Speak-speak" snarled the Grey Seer, to agitated to appreciate the fawning. "Unexpected complications, most powerful of the potentates" said the Scurrier. Before the creature finish,Grey Seer sent bolt of lightning to roast him alive."Bad news can always wait" thougt the mage..

densew15
Wałkarz
Posty: 62

Post autor: densew15 »

Tylko pytam bo to ma byc rozpiska na wsyzstkei armei wiec daltego 6 jezzali bo konkretnie wystawiajac dwie 6 mam za mało rzeczy do bicia sie i na odwrót dwa oddziały censweró i mocna konnica chaosu jak zda test tafa to jezdzi mi po armi jak chce(chyba ze cos fajnego na dzwonku siądzie :D)

ODPOWIEDZ