Osieroceni - dyskusja o Krasnoludach Chaosu

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Grunaldi
Mudżahedin
Posty: 313
Lokalizacja: Wrocław Castle Town

Re: Osieroceni - dyskusja o Krasnoludach Chaosu

Post autor: Grunaldi »

Jak każdy student tydzień przed sesją mam dużo czasu :P. Wiec podziela się z wami wiedzą z
"Niebezpieczne stwory
O naturze istot dziwnych i złowrogich
Opis bestii licznych i różnych, jak je widział uczony Magister Odric z Wurtbadu ."
Wydawnictwo Altdorf .
page1
page2
page3
Fragmenty pochodzą z Bestiariusza Starego Świata z 2 ed WHFRP
runepriest pisze:
Jankiel pisze:Stary, to co ja zabiję szarżą smoka i dopakowanych z kotła rycerzy Ty sobie wskrzesisz w jedną turę. I tak, jest to straszne.
oj tam oj tam, wystarczy nie szarżować to nie wskrzesi ^^

zawistos
Warzywo
Posty: 16
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: zawistos »

Grunaldi pisze:Jak każdy student tydzień przed sesją mam dużo czasu :P. Wiec podziela się z wami wiedzą z
"Niebezpieczne stwory
O naturze istot dziwnych i złowrogich
Opis bestii licznych i różnych, jak je widział uczony Magister Odric z Wurtbadu ."
Wydawnictwo Altdorf .
page1
page2
page3
Fragmenty pochodzą z Bestiariusza Starego Świata z 2 ed WHFRP


to już niezbity dowód, że Hashut to nie zmutowany Grimnir :wink:

Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Post autor: Mac »

W Warheim'ie jest zapisana całkiem rozbudowana historia całego świata wgłębiająca się w wiele konfliktów i potyczek. Sam kalendarz chronologii ma parę stron, a książka jest bardzo gruba, dlatego uniemożliwia to wrzucenie fragmentów w postaci obrazków.

Niemniej udało mi się znaleźć w internecie odpowiednią stronę:
http://www.scribd.com/doc/22556335/Warh ... 7-20091114
Na której cała książka jest pokazana. Jeśli chce się przejść od razu do kalendarium - w aktywnym pasku na dole wystarczy wpisać 409/423 i parę razy powiększyć. Obraz jest wyraźny. Jakiś czas temu przejrzałem całe to kalendarium i myślę, że jest tam parę wzmianek o krasnoludach chaosu, ale nie pamiętam dokładnie. Myślę jednak, że każdemu, który interesuje się chronologią świata Warhammer, a także tym, którzy chcą poczytać parę ciekawostek z system Warheim się spodoba.
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3079

Post autor: Morsereg »

Mac pisze:Grimnir w tym samym czasie, gdy krasnoludy chaosu były chronione przez demona Hashuta, opuścił krasnoludzkie klany z World's Edge Mountains i wyruszył na północ, by walczyć z bogami chaosu i zamknąć wrota polarne, odciążając tym samym Caledora w jego wysiłku wytworzenia Wiru.
to chyba nie do konca tak. bo to nie bylo w tym samym czasie :)
grimnir wyruszyl na pustkowia duzo wczesniej. wydaje mi sie, ze krasnoludy chaosu (zakala rodziny ;) ) zaczela czcic hashuta pozniej, w czasie wojny o brode czy nawet pozniej, w czasie najazdu zielonych (tutaj jakis kalendarz by sie przydal).
mozna to wywnioskowac, miedzy innymi, z cytatu Mordiana Krwawej Piesci krasnoludzkiego wojownika chaosu:
"Gdzie był Grimnir, gdy umierali nasi wojownicy? Gdzie była Valaya, gdy chorowały nasze dzieci? Gdy wzywaliśmy pomocy w głębinach, w których się skryliśmy, to nie Grungni odpowiedział na nasze wołanie, lecz potężny Hashut"
i dalej
"Synowie Ojca Ciemności odniosą ostateczne zwycięstwo, a nie pozbawiony silnej woli pomiot żałosnych Bogów-Przodków"

czyli widac, ze czcili oni kiedys krasnoludzkich bogow w tym samego grimnira. ten zas, w czasie wytwarzania wiru przez caledora, nie byl jeszcze bogiem-przodkiem.

to nie zmienia jednak faktu, ze krasnoludy z ziemi wielkiej czaszki bez zadnych oporow oddali sie hashutowi i chaosowi, nie probujac nawet walczyc z przeciwnikiem w obronie swoich twierdz.
rozumiem tez rozgorycznie do swoich braci z gor kranca swiata, podobno byly wysylane prosby by te przybyly z pomoca. ja jednak w zadnym fluffie wzmianki o o poslancach nie znalazlem a jestem pewny, ze jakas mala armia by sie znalazla i pobiegla z pomoca :D. i jesli ch. dwarfy czuja sie urazone do tego, ze nikt nie przyszedl z pomoca przeciw chaosowi to wydaje mi sie, ze zwykle dwarfy maja uraz z tego samego powodu, ze tamci nie przyszli z pomoca w ich walkach.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Grazbird
Kretozord
Posty: 1887
Lokalizacja: KGB Klub Gier Bez Prądu

Post autor: Grazbird »

ch...we dwarfy
dobre okreslenie

Awatar użytkownika
Morghur
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 146

Post autor: Morghur »

Rakso_The_Slayer pisze:Nie przesadzajmy... fakt, że jest to temat tabu, którego się unika i którego krasnolud nie poruszy w rozmowie z człeczyną, ale krasnoludy nie zaprzeczają ich istnienia i nie zabijają każdego kto o nich mówi... nie róbcie z krasnoludów ludzi...
A w booku pisze, że samo wspomnienie o Chadecji przy krasnalach to dla tych ostatnich śmiertelna zniewaga
[CENTER]Obrazek[/CENTER]

Awatar użytkownika
gerald_tarrant
Masakrator
Posty: 2630
Lokalizacja: Liverpool/Wrocław

Post autor: gerald_tarrant »

Morsereg pisze: krasnoludy chaosu (zakala rodziny ;) )
Nie-chaosyckie Dwarfy są raczej zakałą rodziny, bo zamiast przyjść opuszczonym klanom na pomoc zostawili je na pastwę demonow. I to ma być honor? Raczej hipokryzja. Wszyscy powinni zostać slayerami.
Ale oczywiście księgi uraz są wybiórcze i zakłamane...
Morsereg pisze: to nie zmienia jednak faktu, ze krasnoludy z ziemi wielkiej czaszki bez zadnych oporow oddali sie hashutowi i chaosowi, nie probujac nawet walczyc z przeciwnikiem w obronie swoich twierdz.
rozumiem tez rozgorycznie do swoich braci z gor kranca swiata, podobno byly wysylane prosby by te przybyly z pomoca. ja jednak w zadnym fluffie wzmianki o o poslancach nie znalazlem a jestem pewny, ze jakas mala armia by sie znalazla i pobiegla z pomoca . i jesli ch. dwarfy czuja sie urazone do tego, ze nikt nie przyszedl z pomoca przeciw chaosowi to wydaje mi sie, ze zwykle dwarfy maja uraz z tego samego powodu, ze tamci nie przyszli z pomoca w ich walkach.
nie znasz fluffu

koniec OT

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3079

Post autor: Morsereg »

gerald_tarrant pisze:
Morsereg pisze: krasnoludy chaosu (zakala rodziny ;) )
Nie-chaosyckie Dwarfy są raczej zakałą rodziny, bo zamiast przyjść opuszczonym klanom na pomoc zostawili je na pastwę demonow. I to ma być honor? Raczej hipokryzja. Wszyscy powinni zostać slayerami.
Ale oczywiście księgi uraz są wybiórcze i zakłamane...
p***licie hipolicie i do tego "obrazacie"
gerald_tarrant pisze:
Morsereg pisze: to nie zmienia jednak faktu, ze krasnoludy z ziemi wielkiej czaszki bez zadnych oporow oddali sie hashutowi i chaosowi, nie probujac nawet walczyc z przeciwnikiem w obronie swoich twierdz.
rozumiem tez rozgorycznie do swoich braci z gor kranca swiata, podobno byly wysylane prosby by te przybyly z pomoca. ja jednak w zadnym fluffie wzmianki o o poslancach nie znalazlem a jestem pewny, ze jakas mala armia by sie znalazla i pobiegla z pomoca . i jesli ch. dwarfy czuja sie urazone do tego, ze nikt nie przyszedl z pomoca przeciw chaosowi to wydaje mi sie, ze zwykle dwarfy maja uraz z tego samego powodu, ze tamci nie przyszli z pomoca w ich walkach.
nie znasz fluffu

koniec OT
wskaz mi wzmianke, w krasnoludzkim AB o jakichkolwiek poslancach.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
gerald_tarrant
Masakrator
Posty: 2630
Lokalizacja: Liverpool/Wrocław

Post autor: gerald_tarrant »

możesz poczytać fluff CH
wszystkie AB są na moich półkach

nie kłóćmy się na forum

Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Post autor: Mac »

gerald_tarrant pisze:Raczej hipokryzja.
Już Ty mi o hipokryzji nie gadaj... Krasnoludy chaosu... to są najwięksi hipokryci! - najpierw walczą, potem kryją się a na sam koniec poddają... a czemu? CHAOSOWI z którym walczyli, a któremu teraz są sojusznikiem i którego zbroją! Gratuluje pomysłu na życie! Już nie mówiąc o zadawaniu się z zielonoskórymi...

Najwyraźniej i tak nie byliście warci by wam pomagać skoro woleliście się poddać mrocznym potęgom niż z honorem zginąć. Tej zniewagi już na pewno nie oczyściłby los zabójcy... nawet na to nie zasługujecie. Co mogę wam zaoferować to śmierć z ręki tego, który kiedyś zwać mógł was braćmi.
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Yeaah a ja wolę nosić za...sta czapkę i batożyć niewolników niż kisić się w twierdzach i degenerować. My mamy Imperium, stale rozwijający się przemysł, nowe technologie (demoinzynieria), mamy Hellcanon a Wy? :mrgreen:

A tak serio, są dwarfy, które udały sie na północ i poddały wypaczeniu, oddając hołd bogom chaosu (vide Slave to darkness, np. dwarfy - khornici).

Awatar użytkownika
Barth
Falubaz
Posty: 1317

Post autor: Barth »

Dokładnie :mrgreen:
Liczy się przestrzeń i jakość życia :wink:
a nie tylko patrzenie wstecz, na jakieś zaszłośći i nieporozumienia.
Wybieram postęp, przyszłość :mrgreen:
Nie ma co gdybać czy nas zostawili czy nie, to my tworzymy nową jakość - nowoczesną cywilizację :D
a całe to marudzenie o chaosie, sprzedaniu się, sprzeniewierzeniu... cel uświęca środki, a zwycięzców się nie sądzi ;P

Wkład w rozwój świata młotka krasnali chaosu jest ogromny. To u nas tworzy się najnowocześniejszy sprzęt wojenny, to my stworzyliśmy najdoskonalsze z orków :wink: , to my zaopatrujemy ogrze plemiona w światło postępu, to u nas kształciły się kadry nowoczesnej nauki skaveńskiej :mrgreen:

Jesteśmy otwarci na innych :mrgreen:
(i to w sensie dosłownym :wink: )

a nie jakieś ciągłe płacze o krzywdach, przodkach i straconych twierdzach :P

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Ile macie miejsc na wydziale Piromanii i Hashutyzacji?
:wink:

Zapomniałeś o czymś, Barth. Czynicie zwycięskim Legionom Chaosu pancerze i broń :wink:

Awatar użytkownika
Barth
Falubaz
Posty: 1317

Post autor: Barth »

To było w akapicie o najnowocześniejszym sprzęcie wojennym 8)

Awatar użytkownika
Grazbird
Kretozord
Posty: 1887
Lokalizacja: KGB Klub Gier Bez Prądu

Post autor: Grazbird »

ja Wam k..a dam najnowoczęsniejszą naukę.
j....ni czciciele demonów, Hashuta i innego badziestwa.
w imię Grimnira, spalimy Wam te nędzne piramidy...

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Hehe dwarfy PIS-em, CHD - PO Warhammera :P

Awatar użytkownika
Barth
Falubaz
Posty: 1317

Post autor: Barth »

Nie czcimy demony tylko je w y k o r z y s t u j e m y [-X
a co palenia piramid, to zapraszamy... na klapsa :mrgreen:


elektryczność też kiedyś nazywano narzędziem szatana, a co siedzisz teraz przed kompem, nie?
postęp to postęp :wink:

kauczuk
Mudżahedin
Posty: 317

Post autor: kauczuk »

czy ja dobrze slyszalem ze w 8ed wkoncu te pomioty chaosu przestaly istniec :) ?

Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Post autor: Mac »

kauczuk pisze:czy ja dobrze slyszalem ze w 8ed wkoncu te pomioty chaosu przestaly istniec :) ?
Błąd - oni nigdy nie istnieli, nie istnieją i istnieć nie będą. Ale to już było powiedziane.
Barth pisze:cel uświęca środki, a zwycięzców się nie sądzi ;P
Puste słowa, nic innego.
Co to za zwycięstwo, gdy utraciło się honor i godność? Co to za wygrana, gdy wszystko czym byłeś zostało utracone - krasnoludzkość, kultura rasy, błogosławieństwo przodków? Żadne zwycięstwo, a przegrana z biletem to wieczności potępienia.

Teraz kisicie się w Dark Landach - jesteście tak leniwi, że nawet według fluffu rozprzestrzenianie swej domeny was nie interesuje. Obchodzi was tylko niewolnictwo i rajdy w zdobywaniu niewolników. To jest bardziej tępe niż Dark Elfy, którzy jednak jakiś cel mają - odzyskanie tronu Ulthuanu. Co to za postęp ja się pytam? Co to za technologia? Nikczemność i ciemnota.

Posługą demonów - jakkolwiek byłoby to hańbiące - też się nie wyróżniacie. Byle mag chaosu może przyzwać sługę mrocznych potęg, a z odpowiednimi rytuałami nawet rzeczy nieożywione mogą zostać nasycone demoniczną energią. Te wszystkie dokonania... wcale nie są innowacyjne. Zbroje chaosu już wcześniej były darami od bogów, a nie waszym tworem. A brednie o kształceniu ogrów i skavenów wyssane są z palca.
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Hehe a czego Wy nauczyliście te nieszczęsne ludzkie istoty? Chyba chlać tą nieczystą breję piwskiem zwaną (zamiast czysty metyl :P I zabijania prochem.... A o kontaktach ogrów z CHD poczytaj w booku OK :mrgreen: My przynajmniej mamy jakąś rozrywkę z zielonymi, a wy, smutaski ? :P A co do magów chaosu, skora jak piszesz to takie proste spętanie demona to czemu nie ma ich w booku WoCh :P A poza tym jedyna machina w Woch jest NASZEJ produkcji...

ODPOWIEDZ