8 Edycja Warhammera (kontynuacja dyskusji) II

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

Zablokowany
Awatar użytkownika
Lugburc
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 117

Re: 8 Edycja Warhammera (kontynuacja dyskusji)

Post autor: Lugburc »

Mnie się wydaje, że nie Wh40k, ale bardziej mamy WotR`a. Tak czy siak jest ciekawie.
Nie potrzebny mi twój żal ani twoje miłosierdzie. Już wolę jak walczysz!
http://www.youtube.com/watch?v=5nyDYI-bO-8

Durbgu Dashu! Durbgu Dashu! Durbgu Dashu! [Władco świata!]
http://www.youtube.com/watch?v=XNNqc4pdbNA
Lugburc

Awatar użytkownika
Mhroczny Rycerz
Falubaz
Posty: 1146

Post autor: Mhroczny Rycerz »

Virgo pisze:
Merged profiles
• Monstrous mounts (such as Giant eagles, Juggernauts, Pegasi, Unicorns and so on, but not large monsters like Dragons and Griffons) "merge" their profile with the rider. They cant be targetted or slain seperately. Instead the model will use the toughness of the rider and the higher of both wound stats. A hero (2 wounds) riding a Pegaus (3 Wounds) will have 3 wounds and the T stat of the rider.
:mrgreen:
Już widze DE bsb na dark pegasusie :twisted: (a potem go kolcek ng archers uszczeli :D)
White Lion pisze:Mam prośbę :)

Nie, nie masz. Chyba że znudziło Ci się to forum, to wtedy możesz kontynuować nakłanianie do piractwa -- Tomash
Why so serious? ;)

Awatar użytkownika
Solider
Falubaz
Posty: 1433
Lokalizacja: Świdnica/Warszawa

Post autor: Solider »

amadeus pisze:
solider4 pisze: "Płacisz" dodatkowo slot hero za smoka, bo jest to baaardzo rzadki i baaardzo silny monster i tyle. Nieźle kombinujesz, ale wydaje mi się, że nie tędy droga i nic nie zmienią w tej kwestii.

no i teraz macie potwierdzenie od kolegi noggin'a ze mialem racje z tymi smokami ;)
:shock: Aż siadłem. Ja pitolę niczego nie ograniczyli. Jak zerknąłem, tak na szybko, to każdy może wystawić smoczura na 1500, zło. No cóż szkoda, że tak zrobili.
"Three things make the Empire great: faith, steel and gunpowder".

- Magnus the Pious
Dymitr do Lohosta pisze:Wrocław nie jest częścią Śląska, który jest powszechnie rozumiany jako Górny Śląsk, geograficzny matole
No, nie inaczej !!!

Awatar użytkownika
szafa@poznan
Rulzdaemon
Posty: 2099

Post autor: szafa@poznan »

Luknijcie na post noggina z tematu bezspamowego obok. Miażdżący.

Moje ulubione to:
Imperium wygrało zaczynanie. Zabiło połowę orków w 1 turze dzięki baterii złożonej z działa, 2 moździerzy, helblastera i hellstorm rocket.

- 25% herosi i 25% lordowie.
- Nie ma nic o bohaterach. Mozasz spokojnie wystawic tych 10 elektrykow czy 20 goblinskich bossow
dziekuje, dobranoc. Idę pograc w maszynki.
Beasts of Chaos - circa 5k
Warriors of Chaos - circa 5k
Daemons of chaos - circa 3,5k

turalyon
Mudżahedin
Posty: 211

Post autor: turalyon »

Całkiem przyjemnie. Na 2250 w HE wystawiam lorda na moon dragonie i lorda na sun dragonie i każdy bedzie miał komplet magicznych przedmiotów. Lub golasów +kolejny lord na koniku golas.
Do tego 5 bolców i orła(o ile faktem jest że HE nie maja restrykcji) + jakieś śmieci za reszte pkt.

Oj nie podoba mi się ta edycja...

Awatar użytkownika
General Baga
Kradziej
Posty: 918
Lokalizacja: AjWajHajm/ True Legion

Post autor: General Baga »

nie wiem czy juz było czy nie; http://www.youtube.com/watch?v=kL9MGlQW ... eature=sub możecie pooglądać ja na "zywo" - i mały reviue. książka potężna, kolorowa, śliczna, 528 stron podrecznika... 150 stron to zasady gry - reszta to fluff, malkowanie i scenariusze....hahahha ponad 100 stron (rozdział miniature showcase) to zdjęcia poszczególnych figurek...ot taki katalog. Inne 100 stron to historia ras (pewnie skrócona wersja tego co w dexach armijnych) - hahahah ogólnie genialny wydawca niezłą maniane odwalił dajac tak wielki podrecznik....nie chciałeś kupowac katalogu, to go dołączyli do ksiazki...
Ahh i potwierdzone, można mierzyc przed strzałem i szarżą i jedna żecz która mnie przeraziła - kolo w pewnym momencie mówi - "and yes, breath weapons are ONE USE ONLY''
I nigdzie w życiu nie wyjadę
Mnie u siebie horoszo
Na inne kraje lachę kładę
Tam w kieliszkach wyższe dno
Tu chcę umrzeć w kraju cnót

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9570
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Oj tam. Pogra sie, zobaczy co jest zjebane, zrobi nowy BP i będzie fajnie :)

Super że będzie na nowo rozkminianie wszystkiego :D

Fajny review rulebooka w tym linku. Z jednym nie sposób sie nie zgodzić na pierwszy rzut oka. Bitwy będą ostrą wyżynką.

Awatar użytkownika
Jab
Kradziej
Posty: 924
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jab »

Po co smoki wystawiać? Nie mają sensu xD Skoro mają merged profile, czyli taki SD ma 7W z T3 :shock: <bo T bierzemy od jeźdźca>
Pozostaje tylko magia #-o
Paskudny uśmiech power gamera

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

Kolego Jab czytaj poprzednie posty dokładnie, kolega który umieścił tą informację napisał że mounty NIE będące large targetem będą mieć merget profile.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Kwaśny
Wałkarz
Posty: 71
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Kwaśny »

Merged profiles
• Monstrous mounts (such as Giant eagles, Juggernauts, Pegasi, Unicorns and so on, but not large monsters like Dragons and Griffons)

To smoków nie dotyczy z tego co widzę bo bez sensu by było totalnie.
Kupię:
- 4 edycyjnych bretonnian knights on foot
- bretonnian trebuchet
-wood elves treekins

Awatar użytkownika
Grazbird
Kretozord
Posty: 1887
Lokalizacja: KGB Klub Gier Bez Prądu

Post autor: Grazbird »

wynika z tego że w krasiach 3 katapki, 2 organki i 2 flame cannony to mus.
do tego parę bolców i możemy się bawić.

Awatar użytkownika
MAĆKO
Kradziej
Posty: 932

Post autor: MAĆKO »

ktoś wspominał o tym że to nie będzie era kraśkó i imperium...? :twisted:

Awatar użytkownika
Solider
Falubaz
Posty: 1433
Lokalizacja: Świdnica/Warszawa

Post autor: Solider »

Już widzę te wielkie kloce piechoty dzielnie maszerujące przed lufy plutonów egzekucyjnych. :wink: Ciekawe kto poza WoChem i VCtami będzie jeszcze wystawiał klocki piechoty? Ale pożyjemy zobaczymy, bo narazie nie wygląda to najlepiej, chociaż nie da się nie zauważyć niektórych zmian na lepsze.
"Three things make the Empire great: faith, steel and gunpowder".

- Magnus the Pious
Dymitr do Lohosta pisze:Wrocław nie jest częścią Śląska, który jest powszechnie rozumiany jako Górny Śląsk, geograficzny matole
No, nie inaczej !!!

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6354

Post autor: Naviedzony »

Hmm... Nowe kompozycje są bardzo sprytną sztuczką ze strony panów z GW. Teraz każdy będzie chciał mieć milion smoków i magazyny z uśmiechniętą mordką smoka na drzwiach opustoszeją. Za chwilę się okaże że puste są też magazyny z maszynami, bo wzięli je szturmem gracze dwarfów i imperium, hurtowo wykupując hellstormy, katapulty i mortary. :P

Z tego co widzę, to lista zmian nowego BP będzie musiała wyjść od ustalenia slotów na herosów i slotów na maszyny. Inaczej bitwy zamienią się w pojedynki armii smoków bijącej się z artylerią godną Wehrmachtu.

Awatar użytkownika
MAĆKO
Kradziej
Posty: 932

Post autor: MAĆKO »

Tak zacząłem rozmyślać o tej 8ed pod katem WE to nie będą miały tak ciekawie... Bo po za rankowymi łucznikami i EG nie mamy co wystawić...

Awatar użytkownika
antonio
Chuck Norris
Posty: 529
Lokalizacja: Front Wschodni

Post autor: antonio »

Grazbird pisze:wynika z tego że w krasiach 3 katapki, 2 organki i 2 flame cannony to mus.
do tego parę bolców i możemy się bawić.
+spam thunderersów ustawianych po 5 :twisted:


W booku sa zasady do sterowca! :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Grazbird
Kretozord
Posty: 1887
Lokalizacja: KGB Klub Gier Bez Prądu

Post autor: Grazbird »

nie wehrmachtu.
Armii czerwonej z końca wojny. tylko gdzie kupić katiusze dla kraśków?
nawet z triplowaniem slotów ilość maszyn jest przerażająca.
na 3k wchodzą 3 klopy, 3 armaty i jeszcze jest sporo miejsca. coś czuję że najlepszym corem w kraśkach będą longbeardzi i kusznicy z dwurakami, kupowani po 20-30 sztuk. wystawiani po 6 w szeregu :D . z bannerkiem odejmującym d6 od szarży przeciwnika :D

zresztą, teraz, przy długich zasięgach szarż, strollaz rune nabiera nowej mocy.

ps. jeśli GW pójdzie po bandzie, to również obniży koszt punktowy jednostek w cześci armii.

Awatar użytkownika
MAĆKO
Kradziej
Posty: 932

Post autor: MAĆKO »

ps. jeśli GW pójdzie po bandzie, to również obniży koszt punktowy jednostek w cześci armii.
To juz przeginka bedzie...

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

Spokojnie najpierw zobaczmy Erraty do Army Booków... wtedy będzie można dyskutować. Bo jak narazie mamy same zasady + Army booki bez erraty...

Co do tych smoków to jak dla mnie bomba Moon Dragon ma inicjatywę 3 a Star Dragon 2... Goli Lordzi co na nich siedzą to też jak dla mnie bomba nie wiem ile dokładnie te smoki kosztują ale pewnie coś koło min. 300 pkt. za jednego + goli lordzi + 200 albo cosik... no i już prawie 1000 pkt. nie ma. U mnie maruderzy mają I 4
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9570
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Jeżeli dobrze rozumie to zasada 'horde' (czyli 10 typów w szeregu) daje tylko +1 rank atakujących modeli? Jeśli nic więcej, to nikt tego raczej nie będzie używał.

Zablokowany