Kościół , religia , wiara

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

Zablokowany
Awatar użytkownika
Fanatyk
Masakrator
Posty: 2946
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kościół , religia , wiara

Post autor: Fanatyk »

Błagam, nie porównuj Litwy i jej dosyć skorumpowanego systemu do Polski.

Mówmy o Polsce.

Ostatnio aresztowano paru pedofilów, jeden miał wejście na chatę i wyprowadzili w kajdankach.

Czasami system sprawiedliwości zawodzi.

Nie znaczy to, że pedofilem zazwyczaj uchodzi na sucho. Jeżeli są dowody lub podejrzenia, policja i prokuratura coś z tym robią. Jeżeli były by dowody na winę księdza...dostałby przeniesienie na drugi kraniec Polski.

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

Tia ja gdzieś czytałem, że pedofili z polski przenoszą za wschodnią granicę tam ich łatwiej ukryć...
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Bestialski_Brokuł pisze:Taa przykład Litwy pokazuje jak to aresztuje się normalnych pedofili.
Wreszcie aresztowali Jagiełłę?!
Obrazek

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Nie pisłem, że chcę zamknięcia tematu :) A co do Świderkówny, polecam zwłaszcza "Rozmowy o Biblii". na zachętę cytat ze wstępu do jednej z jej książek ze strony PWn-u

"Z zawodu jestem, jak to się mówi potocznie, „starożytnikiem”, a dokładniej – przede wszystkim historykiem kultury starożytnego świata mówiącego po grecku, z przekonania zaś katoliczką. [...] Przychodząc ze świata pogańskiego nauczyłam się [...] patrzeć na Biblię również z punktu widzenia pogan, co pozwala niekiedy zauważyć rzeczy niedostrzegalne z innej perspektywy. A pisząc jako katoliczka staram się przy okazji przedstawić moim Czytelnikom – tym wierzącym i tym niewierzącym – także i to, co mówi na te tematy Kościół katolicki, a o czym często nie mają pojęcia tak jedni, jak i drudzy. Wszystkim też bez różnicy chciałabym pokazać, jak widzi dzisiaj całą Biblię i Nowy Testament w szczególności współczesna nauka i jak cenne dla każdego może być właściwe zrozumienie biblijnych tekstów, a wreszcie, jak wiele trudności przy czytaniu wynika po prostu z niedostatecznej informacji i bardzo licznych nieporozumień, z których sporo (choć na pewno nie wszystkie) łatwo można wyjaśnić."

Osobiście bardzo podobała mi się analiza przypowieści o Hiobie.

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

Religie monoteistyczne są z reguły nie tolerancyjne... gdyż, dzielą ludzi metodą 0 i 1 -> czyli wierzący (dobry) nie wierzący (zły)... szkoda, że chrześcijaństwo obaliło religie politeistyczne Grecką/Rzymską jako, że były dużo bardziej tolerancyjne. Poza tym tamte bóstwa były fajniejsze np. taka laska ATENA :D dużo lepiej wygląda niż JEZUS ( który mi hipisa przypomina ). Niestety to, że tamte religie przedstawiały bogów wyglądających jak ludzie ułatwiło chrześcijanom ich obalenie... a szkoda.
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Awatar użytkownika
Kervyn
Chuck Norris
Posty: 497
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kervyn »

Chodzenie po ziemi wśród ludzi, zamienianie ich w wierzby i gwałcenie śmiertelniczek jest cool. No i ta laska ATENA.
Queek.

Awatar użytkownika
Bestialski_Brokuł
Oszukista
Posty: 800

Post autor: Bestialski_Brokuł »

Fanatyk pisze:Błagam, nie porównuj Litwy i jej dosyć skorumpowanego systemu do Polski.

Mówmy o Polsce.

Ostatnio aresztowano paru pedofilów, jeden miał wejście na chatę i wyprowadzili w kajdankach.

Czasami system sprawiedliwości zawodzi.

Nie znaczy to, że pedofilem zazwyczaj uchodzi na sucho. Jeżeli są dowody lub podejrzenia, policja i prokuratura coś z tym robią. Jeżeli były by dowody na winę księdza...dostałby przeniesienie na drugi kraniec Polski.
Jeżeli, byłby, dostałby... Jakies przykłady? Zresztą z tą bezwzględną walką policji z pedofilią bym nie przesadzał. Od czasu do czasu policja złapie jakies płotki i odtrąbi sukces. To tak jak walka z piractwem i zrobienie co jakis czas nalotu na handlarzy i rozjechanie im walcem kopiowanych płyt. A biznes dalej się kręci. A co do przykładu Litwy to ojca pokrzywdzonego dziecka olało nie tylko skorumpowane państwo litewskie, ale również instytucje europejskie do których rozsyłał informacje. I jakos nikt się nie zainteresował, a tragiczny finał znamy wszyscy.
Przemcio251 pisze:Religie monoteistyczne są z reguły nie tolerancyjne... gdyż, dzielą ludzi metodą 0 i 1 -> czyli wierzący (dobry) nie wierzący (zły)... szkoda, że chrześcijaństwo obaliło religie politeistyczne Grecką/Rzymską jako, że były dużo bardziej tolerancyjne. Poza tym tamte bóstwa były fajniejsze np. taka laska ATENA :D dużo lepiej wygląda niż JEZUS ( który mi hipisa przypomina ). Niestety to, że tamte religie przedstawiały bogów wyglądających jak ludzie ułatwiło chrześcijanom ich obalenie... a szkoda.
Ateizm jest z reguły nietolerancyjny-dzielą ludzi metodą 0 i 1-> jasnie oswieceni niewierzący i zabobonna ciemna masa. Też tak mogę napisac.

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Nijlor pisze:Nie pisłem, że chcę zamknięcia tematu :) A co do Świderkówny, polecam zwłaszcza "Rozmowy o Biblii".
Przeczytam, przeczytam...
Ale swoja droga, to szkoda, ze biblia potrzebuje tlumaczy i interpretatorów, ktorzy musza wyjasniac "co autor (tu chyba bog, bo to dzielo przez niego natchnione)mial na mysli". Szczegolnie ze tlumaczenia i interpretacje nie maja tak szerokiej publicznosci jak sama biblia.
Powoduje to liczne nieporozumienia - bo jedni mysla, ze musza wierzyc w slowo boze w wersji oryginalnej, inni maja tlumacza w postaci p. Swiderkowny a jeszcze innym slowo boze tlumacza jeszcze inni posrednicy.
Juz sam ten fakt sprawia, ze "tlumaczenie" trzeba traktowac z duza dozą sceptycyzmu.
Obrazek

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

Obrazek
Obrazek
T

Awatar użytkownika
Grodzio
Chuck Norris
Posty: 613
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Grodzio »

Czytając te kilka stron nasuwają mi się jeszcze takie myśli:
-Kościół nie jest nieomylny, księża to tylko ludzie, czasem źle wybierają drogę życia i stąd wychodzą różne pedofilie posiadanie dobrych samochodów i wielkich plebanii itp to nie jest dobre i chyba wszyscy sie z tym zgodza
- teksty biblijne nie mówią wszystkiego, może Bóg stworzył też innych ludzi? wsak nie jest napsiane nigdzie że byli to ludzie, a byc może teoria darwina się tu sprawdza i różne linie ewolucyjne połączone z rozmnażaniem wewnątrz jednej rodziny, poza tym warto zauważyć że teksty ze Starego Testamentu były pisane nie przez naocznych świadków lecz przez osoby natchnione
-Nowy Testament był pisany przez świadków tych zdarzeń więc możemy brac go dosłownie, choć są tam takze metafory
-odnośnie Harrego Pottera to nie uważacie że to troche nienormalne magia, trole, smoki i cała reszta a tu nagle Boże Narodzenie.. :shock: stąd jest to idiotyczna książka o którą KK może sie czepiać, ogólnie rzecz biorąc fantastyka po części wywodzi się właśnie z religii katolickiej po części mitologii zależy od autora
-można wierzyć w piekło lub nie jednak jest szereg przykładów które świadcza za tym że to jednak prawda i powinno żyć się z tą świadomościa- motywacją do działania dobrze na świecie
-religia oferuje wiele co możesz mieć tylko dzięki niej, żaden papa smurf nie zagwarantuje ci życia po śmierci, a jednak tak świadomość jest dość ważna poza tym fakt faktem że Chrystus zmienił postępowanie ówczesnych mu którzy wyznawali oko za oko ząb za ząb, nie znając miłosierdzia. Dziś wyobrażamy sobie życie bez religii tylko dlatego że przez szereg lat miliony ludzi wierzyło w to kultywowało
- zastanawiające jest że skoro religie są niepotrzebne to nie pojawił się nikt kto by je zniósł i nie zastąpił czysta moralnościa i etyką...
-to temat jak rzeka i nikt nikogo nie przekona, choć łatwo jest doszukiwać się tego co jest złe nie dostrzegając tego co jest dobre w tej religii, wszyscy krytykują za wybryki pojedynczych księzy/osób świeckich, czyli zwyczajne błędy ludzkie a co z osobą Jana Pawła II który zmienił świat, przynajmneij próbował i wstrząsnął nim podobnie szereg świętych i błogosławionych o których wiele możnaby mówić, co z cudami? uzdrowieniami o których pewnie nawet połowie nie wiemy ale mają miejsce bo ktoś wyprosi np zdrowie modlitwą, co z misjami które pomagają najuboższym w krajach trzeciego świata, co z działaniami mającymi na celu zatwardziałych grzeszników zmieniać na lepsze, chociażby przystanek Jezus który co roku funkcjonuje i zawsze trafiają tam osoby które borykają się z życiem w którym nie ma Boga i się nawracają, jak mówie najłatwiej wytykać wady, niż dostrzegac zalety dodam tylo, że Kościół nie wypeira się tego co złego robił/robi i stawia temu czoło, choć nie jest to łatwe opanowąc rzeszę osób duchownych i sprawdzać co robią..
Ostatnio zmieniony 21 cze 2010, o 13:57 przez Grodzio, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

Hmmmm moja narzeczona jest wierząca i wcale nie traktuje jej jako ciemną masę :D
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Bestialski_Brokuł pisze: A co do przykładu Litwy to ojca pokrzywdzonego dziecka olało nie tylko skorumpowane państwo litewskie, ale również instytucje europejskie do których rozsyłał informacje. I jakos nikt się nie zainteresował, a tragiczny finał znamy wszyscy.
Czy nieudolnosc aparatu panstwowego w jakimkolwiek stopniu usprawiedliwia chowanie ksiezy w szeregach kosciola przez wymiarem sprawiedliwosci? Czy jest jakimkolwiek uzasadnieniem faktycznej bezkarnosci pedofilii wywodzacych sie z kosciola?
Nie wiem, moze osoba wierzaca zaklada, ze nie ma sie co znecac nad biednym ksiedzem milosnikiem malych dzieci, bo predzej czy pozniej bog go za to ukara i bedzie sie grzesznik smazyl w piekle. Ja, jako ateista, wolalbym, zeby sku..n zaplacil za swoje uczynki jeszcze na tym ziemskim padole. Niech pieklo bedzie bonusem. :twisted:
Obrazek

Awatar użytkownika
Bestialski_Brokuł
Oszukista
Posty: 800

Post autor: Bestialski_Brokuł »

Przemcio251 pisze:Hmmmm moja narzeczona jest wierząca i wcale nie traktuje jej jako ciemną masę :D
No popatrz, a ja mam wielu niewierzących znajomych i nie traktuję ich jak złych, których powinno się posłac na stos.
bless pisze:
Bestialski_Brokuł pisze: A co do przykładu Litwy to ojca pokrzywdzonego dziecka olało nie tylko skorumpowane państwo litewskie, ale również instytucje europejskie do których rozsyłał informacje. I jakos nikt się nie zainteresował, a tragiczny finał znamy wszyscy.
Czy nieudolnosc aparatu panstwowego w jakimkolwiek stopniu usprawiedliwia chowanie ksiezy w szeregach kosciola przez wymiarem sprawiedliwosci? Czy jest jakimkolwiek uzasadnieniem faktycznej bezkarnosci pedofilii wywodzacych sie z kosciola?
Nie wiem, moze osoba wierzaca zaklada, ze nie ma sie co znecac nad biednym ksiedzem milosnikiem malych dzieci, bo predzej czy pozniej bog go za to ukara i bedzie sie grzesznik smazyl w piekle. Ja, jako ateista, wolalbym, zeby sku..n zaplacil za swoje uczynki jeszcze na tym ziemskim padole. Niech pieklo bedzie bonusem. :twisted:
Pokaż mi gdzie w tym zdaniu jest jakiekolwiek usprawiedliwienie dla księży pedofili. Otóż to nie ma go tam. I nie nie zakładam, że nie powinien zostac ukarany, ale pojawiła się teza "księdzu by się upiekło, a swieckiego by zamknęli". Jak widac osobom swieckim też się udaje.

Awatar użytkownika
Grodzio
Chuck Norris
Posty: 613
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Grodzio »

To fakt że bezkarność księży pedofili jest trudną sprawą ale powinno sie moim zdaniem usunąc takiego księdza z grona duchownych i postawić przed sądem jak świeckiego.

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Grodzio pisze: -Nowy Testament był pisany przez świadków tych zdarzeń więc możemy brac go dosłownie, choć są tam takze metafory
Ale z tego co pamiętam tylko 2 ewangelistów było apostołami, a 4 ewangelie były pisane pod koniec I w.n.e. wiec jak to jest z tymi świadkami? Pytanie nie jest podchwytliwe, chciałbym tylko, żeby ktoś obeznany z tematem wyjaśnił tą kwestię.
Obrazek

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Grodzio, z wieloma Twoimi stwierdzeniami moge sie spokojnie zgodzic, ale mam tez zastrzezenia:
Grodzio pisze:-można wierzyć w piekło lub nie jednak jest szereg przykładów które świadcza za tym że to jednak prawda i powinno żyć się z tą świadomościa- motywacją do działania dobrze na świecie
Przedstaw, prosze, te przyklady. Moim zdaniem pieklo nie ma zadnej pozytywnej wartosci wychowawczej. To jest rozumowanie sredniowieczne - ze musi byc bat. Wspolczesna pedagogika mowi jasno - bat jest zły.
-religia oferuje wiele co możesz mieć tylko dzięki niej, żaden papa smurf nie zagwarantuje ci życia po śmierci,
Poniewaz to tylko wiara (jedna z wielu), nie masz zadnej gwarancji. Zastanawiales sie na tym, jak to jest zyc wiecznie? Wiesz w jakich warunkach bedziesz musial zyc wiecznie? Bo biblia nie jest na ten temat zbyt precyzyjna.... Juz wiecej wiedza wyznawcy religii islamskiej, ktorzy podczas wbijania sie samolotem w WTC wiedzieli, ze beda na nich w niebie czekały laseczki i drinki a palemką. Moze niebo katolikow to bedzie szufladka jak w Matriksie, w ktorej bedziesz podlaczony do rurki z ktorej bedzie saczyl sie narkotyk, ktory sprawi, ze bedziesz mial permanentny stan euforyczny i bedzie Ci jak w raju... Poswieciles kiedykolwiek sekunde na namysl nad tym, co sie kryje za haslem "zycie wieczne"?
a jednak tak świadomość jest dość ważna poza tym fakt faktem że Chrystus zmienił postępowanie ówczesnych mu którzy wyznawali oko za oko ząb za ząb, nie znając miłosierdzia.
Oko za oko proponowal Twoj bog, ale w starszej wersji swojej natchnionego dziela (stary testament). milosierdzie bylo wowczas pewnie tak samo czesto stosowane jak obecnie - kiedy pozwalaja na to okolicznosci. Jakos nie widzi mi sie, by w sytuacji, kiedy wybuchnie wojna i ktos najedzie na Polske, cale spoleczenstwo katolickie jak jeden mąż nastawiło drugi policzek. Raczej wsiadziemy w swoje (poblogoslawione, a jakze!) czolgi i ruszymy ze spiewem na ustach na wroga (nam bedzie blogoslawil nasz bog, im bedzie blogoslawi ich bog, obaj jednako milujacy). To obecnie powszechny rytuał ksiezy polowych wojska, by swiecic armaty, czolgi, wyrzutnie rakiet... serio!!! Jezus skacze z radosci.
- krytykują za wybryki pojedynczych księzy/osób świeckich, czyli zwyczajne błędy ludzkie
Osoboiscie staram sie miec szerszy poglad. Nie przecze, ze religia ma pozytywne strony. Ale minusow jest wiecej. Zly jest sam fakt zycia w klamstwie/iluzji. Prawda jest lepsza. Upatruje wiec zla w samej istocie religii.
co z cudami?
Zadnego nie widzialem = w zaden nie wierzę.
Obrazek

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Bestialski_Brokuł pisze:
Pokaż mi gdzie w tym zdaniu jest jakiekolwiek usprawiedliwienie dla księży pedofili. Otóż to nie ma go tam. I nie nie zakładam, że nie powinien zostac ukarany, ale pojawiła się teza "księdzu by się upiekło, a swieckiego by zamknęli". Jak widac osobom swieckim też się udaje.
Jezeli ktos mowi, ze ksieza pedofile sa kryci przez kosciol, Ty odpowiadasz, ze przeciez pedofilom spoza struktur koscielnych tez sie czasem udaje uniknac odpowiedzialnosci. Pytanie - co z tego? Czy to jest jakiekolwiek usprawiedliwienie krycia ksiezy pedofili przez kosciol? Oczywiscie przynasz mi racje, ze nie. Nikt normalny przeciez tej praktyki nie pochwali. Jestesmy po tej samej stronie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Manfred
Postownik Niepospolity
Posty: 5907
Lokalizacja: Cobra Kai

Post autor: Manfred »

Grodzio pisze: -można wierzyć w piekło lub nie jednak jest szereg przykładów które świadcza za tym że to jednak prawda i powinno żyć się z tą świadomościa- motywacją do działania dobrze na świecie
jakich przykładów ? :shock:

Apropos pedofili to księciowie powinni odpowiadać przed normalnymi sądami a nie jakieś ściemnianie z watykanem itd

Grodzio pisze: - zastanawiające jest że skoro religie są niepotrzebne to nie pojawił się nikt kto by je zniósł i nie zastąpił czysta moralnościa i etyką...
bo miliony ludzi żyje w kłamstwie i nie chcą tego zmieniać bo taka tradycja itd, a niektórzy sobie wierzą bądź "wierzą".

obecne religie to obłuda (osobiście to znosiłbym je ogniem :wink: )



jakie cuda znowu, to że ktoś widział coś. Inny przebił sobie ręce, a batmani uczeni powiedzą że to dary od boga to sory ale do mnie to nie przemawia. Tak można było mamić ludzi w średniowieczu :)

Awatar użytkownika
jachu_ka
Chuck Norris
Posty: 497
Lokalizacja: Bray, Eire

Post autor: jachu_ka »

Grodzio pisze:-odnośnie Harrego Pottera to nie uważacie że to troche nienormalne magia, trole, smoki i cała reszta a tu nagle Boże Narodzenie.. :shock: stąd jest to idiotyczna książka o którą KK może sie czepiać
Czemu nienormalne? Św Jerzy walczył ze smokiem, nie? A w domach wielu ateistów stoją choinki bo to bardziej już tradycja niż święto. Zresztą najlepszym dowodem na to, że kultury się przneikają jest owa choinka, która przecież oryginalnie była pogańska. :)

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

jachu_ka pisze:Zresztą najlepszym dowodem na to, że kultury się przneikają jest owa choinka, która przecież oryginalnie była pogańska. :)
Jak zreszta poganskie pochodzenie (prawie zawsze datę a zazwyczaj takze elementy rytuału) maja wszystkie swieta koscielne. To fakt.
Obrazek

Zablokowany