Duelists - Modele.

Dogs of War

Moderator: esgaroth

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5709
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Duelists - Modele.

Post autor: Furion »

Witam.

Moja piękna armia DoW rozrasta się, pomalowanych mam już Asarnila, Magów, 4+1 Maneaterów i 10 kuszników :)

Teraz przyszła pora na zrobienie sobie porządnych duelistów - jako że oddział ten wystawiam w każdej rozpie na każde punkty. I tu pytanie do Was - z czego zrobić te modele? Na początku powiem czego chcę:

Wizualnie to mają być hojracy-zawiadacy. Skreślam modele imperialnych Swordsmenów, Halabardników i innych takich ze względu na uniformy. Jeśli chodzi o wysiwyg to muszą posiadać wyłącznie broń ręczną. Chciałbym uniknąć poz w stylu "w lewej ręce brakuje mi tarczy".

Jakieś pomysły? Oczywiście dość naturalnym wyborem jest free company, ale to raczej ostateczność. Co byście powiedzieli na oddział Duelistów zrobionych z WarDancerów? Proksomon czy dobry pomysł?

pozdrawiam
Furion

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Różne fajne modele szermierzy ma w ofercie reaper, Fish ma ładne modele piratek, zarówno one jak i męskie modele wilków morskich są w ofercie Gildii Najemników:

http://gildianajemnikow.pl/index.php?k60,b-pirates-b

Ewentualnie modele historyczne 25-28 mm z okresu koniec XV-XVII w. tu polecałbym np.
http://www.wargamesfoundry.com/collections/SB/3/2.asp (sam ostatnio trochę wszedłem w historical: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=13&t=21568 w tym temacie zamieściłem fotki.

Awatar użytkownika
Deliberitus886
Mudżahedin
Posty: 262

Post autor: Deliberitus886 »

Co do duelistów to praktycznie wszystko co gołe się nadaje na nich , staro edycyjne ghule, wardancerzy , wiedzimy od DE, biczownicy imperium . Naprawde kupa pomysłów na nich jest .
Widzę Wszystko

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Ghule, no bez przesady.... duelist jak nazwa wskazuje to taki zawadiaka latający ze szpada i wyzywający kogo się da na pojedynek, nie pasuje mi tutaj zaśliniony postękujący ghul, już prędzej wardancer, aczkolwiek oni z lasu nosa nie wyściubiają ;) Poza tym degradowanie ich do roli dow-ych popychadeł też byłoby dziwne.

Awatar użytkownika
Fisch
<><
Posty: 4131
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Fisch »

Na bank nie rób duelistów z imperialnych milicjantów bo wyglądają fatalnie

Ja mam modele piratów do których linka podał Nijlor.
Można zrobić oddziały orków i gobasków, kobitek, facecików, dwarfów itp

Minusem jest ich palne uzbrojenie ale na razie nikt się nie przyczepił do braku wysiwuga.

Można też ich zrobić z ulubionego oddziału w battlu, odpowiednio skonwertowanego.

Ja już swoje DoW skończyłem. Niedługo pstryknę fotki, coby się pochwalić.
Obrazek

Awatar użytkownika
Marko
Mudżahedin
Posty: 305
Lokalizacja: ze Wroclawia

Post autor: Marko »

A może z flagellantów? Łebki jakieś znaleźć (np od maruderów), dorobić bronie i gotowe.

Awatar użytkownika
Hurtmaker
Chuck Norris
Posty: 448

Post autor: Hurtmaker »

ja chciałem kiedyś kupić duelistów z foundry - z wojsk konkwistadorów, ale zabrakło mi zaparcia. i mam milicję imperialną.
jakbyś był zainteresowany.
http://www.wargamesfoundry.com/collecti ... /index.asp

Awatar użytkownika
Deliberitus886
Mudżahedin
Posty: 262

Post autor: Deliberitus886 »

Nijlor ghule oczywiście po licznych konwersjach które upodobnią je do jakiś dzikusów takich ja mam , wardancerów też tak można potraktować . Wszystko lepsze od milicji .
Widzę Wszystko

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Nie lepsze, sorki, ale ta armia, mimo iż to WFB, jakoś się odwołuje do wzorców historycznych, ale nieważne, nie róbmy offtopu bo wyjdzie dyskusja a'la blood elfy :P Zapodaj fotki tych dzikusów...

Janiszek
Masakrator
Posty: 2035

Post autor: Janiszek »

Ja mam kilka pytań odnośnie modelów do DoW.
Czy mogą miec Mengili zrobionych z Kuszników DE+płaszcze Glade Guards ?
Czym moge zastapic duelistów? To musza byc ludzie?
Czy fasty to mogą byc Glade raiders?
Czy magowie mogą byc tacy jak HE DE ?
Czy moga jako smoka miec star dragona?(to raczej tak ale wola zapytac)

Ingen175
Kradziej
Posty: 951

Post autor: Ingen175 »

Co do mengili to jasne że tak ,zawsze oryginalnie będą.
A co do duelistów to ja robię tak:
- jeden oddział to mix piratów orkowo/krasnalo/ludzkich reapera chyba, ale pewien nie jestem co to za firma takich robiła
Ah, no i jeden oddział mam zrobiony ze zmixowanych glade guardów, chłopów bretońskich i tego co pod ręką było.
Ja tam wole sobie kupic oryginalnych yeomanów albo tych zajefajnych od gamezona ale skoro to figsy made by gw to problemu nie będzie, tylko ni listki i różne takie duperele mają ale od czego pilnik masz.
Magów to ja z całego old world biorę:
-jeden fajny skink
- 2 imperialnych
- 2 od gamezona
- coś tam do HE
A ze smokiem to chyba raczej było pytanie retoryczne, chociaż ja ci musze powiedzieć ze będe sobie zamawiał specjalnie od gw takiego fajnego fioletowego smoka, nie pamiętam nazwy ale fajny jest.

Janiszek
Masakrator
Posty: 2035

Post autor: Janiszek »

A co do duelistów. Opcja w szczurach przejdzie? Jakieś pelerynki, kapelusze...
Co do fasta to chyba własnie GR kupię i troszkę po przerabiam.
A co do magów to chciałem miec DE czarodziejkę + maga imperialnego z laską przerobioną na pikę :P

Awatar użytkownika
Fisch
<><
Posty: 4131
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Fisch »

mogę Ci fajne fasty sprzedać

zrobione z:
- koniki od pistolierów
- korpus od milicji, rączki też
- nóżki od pistolierów
- główek mam z tysiąc pięć
jak będziesz na wi to sobie wybierzesz
Obrazek

Awatar użytkownika
Shakin' Dudi
Masakrator
Posty: 2633
Lokalizacja: Moria - Lublin

Post autor: Shakin' Dudi »

o to i ja moze bylbym zainteresowany. Rozumiem, ze modele są niepomalowane? ;>

Awatar użytkownika
Fisch
<><
Posty: 4131
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Fisch »

części pozwalają na złożenie takich kolesi jak ci, których Tobie pożyczałem na Lublin

mam części na 10 kolesi, takze speary i wiele innych
jeden fast zabejcowany a drugi czyścioch
Obrazek

Janiszek
Masakrator
Posty: 2035

Post autor: Janiszek »

NA WI raczej będę. Cena? 8)
A tak na marginesie, to Fish miałeś kiedyś zapodac zdjęcia swojej armii dogsów. hę? :wink:

Ingen175
Kradziej
Posty: 951

Post autor: Ingen175 »

Miałem przyjemność oglądać raz ale troszkę czasu temu, znów bym chciał oczy nacieszyć tą super armią. Moja jest w trakcie rozdawania ulotek w związku z poszukiwaniem najemników. Właśnie toczę bitwę na alldrogo i nie wiem co za ludzie tam licytują, trzeba mieć nierówno pod kopułą żeby z 70 zł zrobić 140zł, a jeszcze zostały 2 dni do końca, coś czuje że drożej to wyjdzie jak zakup przez bard.pl no ale w końcu to nie ja będę tyle płacił.

A masz jeszcze jakieś rzeczy do sprzedania Fisch? bo ja mam narazie chłopaków Braganzy, Vespero i 4 duelistów, wood elf wardancer lorda co za kapitana będzie robił, Elendila z LotR co będzie lordem ..... a no i Glade Guards miksowanych z chłopami bretońskimi - mają być jak mówiłem duelistami.

Awatar użytkownika
Fisch
<><
Posty: 4131
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Fisch »

Obrazek

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Fajne i klimatyczne modele, a że są nieco większe (jako że z maszynek) niż GW pasują pod Kislev :)

Awatar użytkownika
Krzyżu
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 172

Post autor: Krzyżu »

Jakieś takie dziwne twarze mają :|

ODPOWIEDZ