Wybory prezydenckie

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Duke
Masakrator
Posty: 2008
Lokalizacja: Cobra Kai Warszawa

Re: Wybory prezydenckie

Post autor: Duke »

Mhroczny Rycerz pisze: Natomiast w Polsce powinna zapanować tyrania. Ale taka rodem ze starożytności. Władze przejmuje mocna persona, wyciąga państwo z dołka, "ustawia" je i oddaje stanowisko na rzecz demokracji. Jeżeli nas polaków nie weźmie sie za mordy to sarmatyzm weźmie góre. Taka prawda.
Ty mówisz o Tyrani czy o imperium w starożytnym Rzymie?
Obrazek

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Wątpliwy to jest jaruś, który podczas poprzedniej kadencji wyczyścił sobie teczkę.

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

WSI - teczka mode czyli żenua

Ruscy: trzeba być z nimi blisko, bo są więksi, silniejsi i mają gaz

Stocznie: zamknąć je, bo są niezdrowe, nierentowne i nie mają szans z azjatami

koniec i cześć pieśni.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
Mhroczny Rycerz
Falubaz
Posty: 1146

Post autor: Mhroczny Rycerz »

Duke pisze:
Mhroczny Rycerz pisze: Natomiast w Polsce powinna zapanować tyrania. Ale taka rodem ze starożytności. Władze przejmuje mocna persona, wyciąga państwo z dołka, "ustawia" je i oddaje stanowisko na rzecz demokracji. Jeżeli nas polaków nie weźmie sie za mordy to sarmatyzm weźmie góre. Taka prawda.
Ty mówisz o Tyrani czy o imperium w starożytnym Rzymie?
Nie kumam pytania... Bo co ma przejęcie władzy w starożytnym Rzymie (patrz Cezar) do pierwotnej greckiej tyranii?
White Lion pisze:Mam prośbę :)

Nie, nie masz. Chyba że znudziło Ci się to forum, to wtedy możesz kontynuować nakłanianie do piractwa -- Tomash
Why so serious? ;)

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Tyrania nie bylaby zla, gdyby do wladzy doszedl ktos kto ma poukladane w bani, a z reguly w starozytnej Grecji takowi nie dochodzili patrz chociazby tyrania Pizystrata.
Trzeba zgodzic sie z Churchillem, ze demokracja to najgroszy ustroj, ale nic lepszego nie wymyslono.
JEsli JArus wygra naprawde dojde do wniosku, ze moj ojczysty narod to banda idiotow, ktora nie uczy sie na bledach, ktora bardzo latwo zmanipulowac...

Awatar użytkownika
Duke
Masakrator
Posty: 2008
Lokalizacja: Cobra Kai Warszawa

Post autor: Duke »

Mhroczny Rycerz pisze:
Duke pisze:
Mhroczny Rycerz pisze: Natomiast w Polsce powinna zapanować tyrania. Ale taka rodem ze starożytności. Władze przejmuje mocna persona, wyciąga państwo z dołka, "ustawia" je i oddaje stanowisko na rzecz demokracji. Jeżeli nas polaków nie weźmie sie za mordy to sarmatyzm weźmie góre. Taka prawda.
Ty mówisz o Tyrani czy o imperium w starożytnym Rzymie?
Nie kumam pytania... Bo co ma przejęcie władzy w starożytnym Rzymie (patrz Cezar) do pierwotnej greckiej tyranii?
Przykro mi ale starożytność jest moim konikiem a tu ktoś sie popisuje brakiem wiedzy. Tyrani dobrowolnie nie oddawali władzy co zasugerowałeś. Imperium w starożytnym Rzymie to był zakres władzy (bardzo szeroki) przyznawany jednostce w czasie kryzysu by za pomocą rządów silnej ręki z niego wyszła. Cezar nie dostał imperium.Wszczął wojne domową i zawłaszczył całą władzę dla siebie,niezwykle skutecznie.Grecka Tyrania była czymś zupełnie innym.

Ziemko Prosze Cie nie wypowiadaj osądów na tematy które chyba nie sa twoja mocną stroną. Pizystrat był powszechnie szanowany za swoje dokonania.Krytykowany był sposób osiągnięcia władzy ale nie dalsze decyzje. Ateńczycy nie burzyli się gdy przekazał władzę swoim synom.To też o czymś świadczy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Mhroczny Rycerz
Falubaz
Posty: 1146

Post autor: Mhroczny Rycerz »

Nie popisuje sie brakiem wiedzy a jedynie pisze to co niegdyś wyczytał w internecie. W starożytnym Rzymie wybierano dyktatora w czasie kryzysu. http://pl.wikipedia.org/wiki/Tyrania o to mi chodziło. Może nieco źle ubrałem w słowa swoją myśl. I napisałem, że Cezar PRZEJĄŁ władzę "kości zostały rzucone".
White Lion pisze:Mam prośbę :)

Nie, nie masz. Chyba że znudziło Ci się to forum, to wtedy możesz kontynuować nakłanianie do piractwa -- Tomash
Why so serious? ;)

Miyokari
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 162

Post autor: Miyokari »

Klafuti pisze:WSI - teczka mode czyli żenua

Ruscy: trzeba być z nimi blisko, bo są więksi, silniejsi i mają gaz

Stocznie: zamknąć je, bo są niezdrowe, nierentowne i nie mają szans z azjatami

koniec i cześć pieśni.

Co do stoczni : Nie koniecznie je zamknąć, zamiast budowaniem statków (Z czym nie mamy szans w porównaniu z azjatami) mogłyby stocznie zajać się naprawą statków... Co by wyszło na większy plus niż budowanie nowych.

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Duke no ja Cie prosze...
Takie wielkie przyzwolenie bylo na dalsza tyranie, ze syna Pizystrata , Hippiasza bodajze, usunieto ze stanowiska, a drugiego zamordowano... To, ze ktos zrobil kilka reform dla pewnej czesci spoleczenstwa nie znaczy, ze cala jego "kariera" polityczna uznawana byla za dobra.
Nie wiem moze w podrecznikach do historii po reformie oswiaty Pizystrat uznawany byl za dobrego przywodce, za moich czasow nie byl za takowego uznawany.

Poza tym to nie jest temat na dyskusje o najlepszym ustroju.

Awatar użytkownika
Crane
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3289
Lokalizacja: Biała Podlaska/ Warszawa - Czarne Wrony

Post autor: Crane »

Co ja napisałem?
Czy pisałem cokolwiek o tym, że miał być sądzony w 48h? No nie bardzo.
Co z tego, że coś fajnego w teorii jest, skoro przykrywa się to delikatne udogodnienie [ delikatne bo niefunkcjonalne u nas ] swoimi mega wpadkami? Malutkie rodzynki znikają w morzu zachowań poprzedniej ekipy.

masz co napisałeś, jak juz nie pamietasz
Sądy zgadza się są 48 ale co z tego jak przez ciągłe oskarżenia ekipy Ziobry pod różnymi adresami nie dość że często nietrafne i fałszywe to jeszcze bardzo szkodliwe [ choćby wobec tego lekarza ] znika jakoś ta idea.
Piszesz bzdury -" sądy są 48 godzinne ale Ziobro rzuca oskarżenia i idea ich przez to znika " , wynika z tego że sądy by działały ale Ziobro rzuca oskarżenia np. na wspomnianego lekarza i nie działają tak dobrze. Ewidentnie łączysz te dwa fakty a mylisz sie kompletnie.

One nie dzialaja tak dobrze z innego powodu, na pewno nie z tego ze Ziobro miał jakies "mega wpadki" .

A z jakiego? Ano problemy są np. z zapewnieniem należytej obslugi prawnej- innymi slowy adwokaci nie moga nalezycie pomoc swym klientom w tak krotkim czasie.

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Nitrox pisze: Co do stoczni : Nie koniecznie je zamknąć, zamiast budowaniem statków (Z czym nie mamy szans w porównaniu z azjatami) mogłyby stocznie zajać się naprawą statków... Co by wyszło na większy plus niż budowanie nowych.
Stocznie możnaby jeszcze przerobić na lofty. Co do przekwalifikowania ich na zakłady remontowe też dobry pomysł. Ale przede wszystkim powinno się je zmniejszać. Przecież one się ciągną przez pół wybrzeża miasta.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
jachu_ka
Chuck Norris
Posty: 497
Lokalizacja: Bray, Eire

Post autor: jachu_ka »

Nitrox pisze:
Klafuti pisze:Stocznie: zamknąć je, bo są niezdrowe, nierentowne i nie mają szans z azjatami

koniec i cześć pieśni.
Co do stoczni : Nie koniecznie je zamknąć, zamiast budowaniem statków (Z czym nie mamy szans w porównaniu z azjatami) mogłyby stocznie zajać się naprawą statków...
Tjaa... Mój staruszek aktualnie odbiera w Korei Pd nowego Capesize'a, opowiadał mi jak tam praca wygląda w porównaniu do Polski. W polskim burdelu możesz najwyżej lemiesze od pługa remontować :?

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Stocznie: zamknąć je, bo są niezdrowe, nierentowne i nie mają szans z azjatami
Prosto łatwo i przyjemnie, prawda? Ciekawe który pamieta, że najlepsze drogi na świecie (na Świecie! co prawda w bloku czerwonym ale sa do dzis bez jednej dziury w Iraku i Libii) budowały ... polskie firym komunistyczne _-_ No ale tak myslący ludzie rzucili "Sprzedajmy bedzie na piwo. A jak bedzie trzeba dróg to kupimy. Od Chinczyków". Taka własnie filozofia - sprzedajmy co polskie bo złe - rządzi w PO, a przez to i w Polsce. Czy jest jakiś kraj, który ma 80% sektora bankowego z obcym kapitałem? Nie mówie o panstwowym - tylko o obcym. Ktos powie że jestem nazista nacjonalista itp, ale jak nazwac kogoś kto mówi - "dobre bo niemieckie a nie polskie" hm? W czym ta postawa jest od mojego "dobre, bo polskie" nie tyle lepsza co po prostu rózna? Chyba tylko w tym, ze w kazdym kraju mówi sie "dobre, bo własne" i promuje swoją rodzima produkcję, a tylko u nas najwazniejszy priorytet to "inwestycje zagraniczne"... potegi kapitalistyczne rodziły sie z inwestycji, żeby podac najprostszą z XIX wieku w Prusach - armaty Kruppa. Krupp produkował armaty do dupy w porównaniu z firmami angielskimi i szwedzkimi. Na logike panów Komorowski Tusk et consortes "Sprzedać!". Na logike cesarza Wilusia - inwestowac inwestowac do oporu aż zaczna coś porzadnego robić. Obie wojny pokazały, że Niemcy mieli rację - ale tak wszędzie rodził sie kapitalizm. Tylko u nas ciekawa Polska modą jest "pozbądźmy się wszystkiego i we własnym kraju miejmy tylko ulice, żeby mieć gdzie żebrać". Choć przeciez przed II wojna tak nie było, ciekawa sytuacja do porównania - II Rzeczpospolita na siłe budowała i szukała własnego przemysłu i kapitału. III Rzeczpospolita mając go (kopalnie, stocznie, zakłady itd) je zniszczyła - nie "sprzedała", zniszczyła. Przykład? Zespół Łaziska - huta, kopalnia, elektrownia. Elektrownie sprzedaje się Szwedom (Vattenfall bodajże), oni podnoszą cenę prądu, huta i kopalnia plajtuja (udział dyrektorów w dopomożeniu do plajty jest nadal kwestią dyskusyjna, ale taka była moda w cąłej Polsce, chocby na KWK "Piast' przyszła pani dyrketor i po roku, gdy wykazała zyski, została zwolniona za "nie prowadzenie polityki zgodnej z planem restrukturyzacji") i sa sprzedawane po złotówce - bierze je tzw. "Hindus" (nie dam glowy za nazwe firmy) i - nagle - huta zaczyna przynosic zyski... to wlasnie jest polska droga liberalizmu made by UW/KLD/PO.

Ktos powiedział, że po tych wyborach sie nic nie zmieni - nie zgadzam się, jak wygra KAczyński to nic sie nie zmieni, bo bedzie wetował pewne ustawy. Jak wygra Komorowski to sporo się zmieni. I to bardzo szybko bo na uwłaszczenie sie na majątku narodowym będa mieli tylko 500 dni - "500 dni spokoju", które poświecą na takie osłabienie polskiego panstwa bynie podniosło sie już nigdy.

A tyrania w Grecji to nic innego jak demokracja dziś - jeden facet ładnie mowi i zdobywa poparcie ludu. Jak jest wredny i zły to na ostrzach utrzymuje sie dozywotnio - jak przeprowadza słuszne reformy, ten sam lud albo zabije jego, albo jego synów, a najchętniej go spali i rozrzuci jego popioły we wszystkie strony świata - jak dla mnie marny biznes.

Matis99
Chuck Norris
Posty: 526

Post autor: Matis99 »

Qc-Rat pisze:
Ktos powiedział, że po tych wyborach sie nic nie zmieni - nie zgadzam się, jak wygra KAczyński to nic sie nie zmieni, bo bedzie wetował pewne ustawy.
Tak jak dotychczas. Wetował by kluczowe ustawy, by paraliżować pracę rządu czy ewentualnie zakonserwować istniejący układ w mediach publicznych, czy w innych instytucjach, gdzie PiSowi się udało dopchać do koryta...
Jak wygra Komorowski to sporo się zmieni. I to bardzo szybko bo na uwłaszczenie sie na majątku narodowym będa mieli tylko 500 dni - "500 dni spokoju", które poświecą na takie osłabienie polskiego panstwa bynie podniosło sie już nigdy.
Hej, ty na poważnie uważasz, że Tusk czy Komorowski są agentami obcego wywiady, Ruskich, nie wiem, Nowego Porządku Świata, czy czegoś takiego, i ich celem jest zniszczenie Polski :roll: ?

Awatar użytkownika
Virgo
Chuck Norris
Posty: 583

Post autor: Virgo »

Matis99 pisze:gdzie PiSowi się udało dopchać do koryta...
Jak to dobrze, że PO nigdzie się nie dopchało :lol2:
Matis99 pisze:i ich celem jest zniszczenie Polski :roll: ?
Nie, ich celem jest zapewnienie tobie i innym obywatelom szczęścia :D

Awatar użytkownika
Quaki
Falubaz
Posty: 1006
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Quaki »


Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

specjalnie dla szanownych przedmówców

http://www.youtube.com/watch?v=5DdWSVaRBmA

:lol2:

Ż.

P.S. różnica 2 minut w poscie a moja wersja jest bez reklam :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 30 cze 2010, o 18:35 przez Żaba, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Arqueek
Chuck Norris
Posty: 380

Post autor: Arqueek »

Zaba, przeczytaj doslownie jeden post nad Twoim ;)

Matis99
Chuck Norris
Posty: 526

Post autor: Matis99 »

Virgo pisze: Jak to dobrze, że PO nigdzie się nie dopchało :lol2:
Mi chodzi o to, żeby nie robić z PiSu, typowej partii władzy, grupy świętoszków, a z marnego prezydenta, głosującego ściśle wedle partyjnego klucza, męża stanu...
Nie, ich celem jest zapewnienie tobie i innym obywatelom szczęścia :D
Jest to dużo bardziej prawdopodobne niż jakieś urojeniowo-spiskowe brednie. Ale dlatego, że to drugie jest tak głupie. Poza tym, nie wiem, czemu wprowadzasz od razu taką dychotomię albo-albo. PO nie jest idealną partią, ma swoje wady, ale nie składa się z agentów Sowietów, Iluminatów ani kosmitów.

Awatar użytkownika
Virgo
Chuck Norris
Posty: 583

Post autor: Virgo »

http://www.youtube.com/watch?v=My5bMLnoQks
Prawda tylko w Ministerstwie Prawdy :mrgreen:

ODPOWIEDZ