Wybory prezydenckie

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Grand Admiral Thrawn
Falubaz
Posty: 1258
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: Wybory prezydenckie

Post autor: Grand Admiral Thrawn »

Świetny filmik. Tylko więcej takich.
Remember, having fun and keeping to the spirit of the game is more important than winning at any cost.

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Kaczor pocisnął Komora :P Był bardziej rzeczowy, a najlepszy był manewr z "prospołecznymi" głosowaniami Bronka ;) Nie wiem jak Was, ale mnie nudzi już ta wszędobylska rodzinka marszałka.

Matis99
Chuck Norris
Posty: 526

Post autor: Matis99 »

Nijlor pisze:Kaczor pocisnął Komora :P Był bardziej rzeczowy, a najlepszy był manewr z "prospołecznymi" głosowaniami Bronka ;)
Dla mnie to typowy krzykacz, na dodatek w mocno faworyzującej go telewizji. Zresztą nic dziwnego, Pospieszalski i spółka zrobią wszystko by wygrał, bo wiedzą, że gdy Bronek zostanie prezydentem, to wylecą jak z procy :).
Nie wiem jak Was, ale mnie nudzi już ta wszędobylska rodzinka marszałka.
Rzeczywiście, kot Rudolf jest dużo bardziej interesujący :twisted: . Jak pisał Ziemko "Nie dopuśćmy do tego, aby Pierwsza Dama Polski sikała do kuwety!"

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Moja babcia wychowała 9 dzieci, dziadku na prezydenta. Sorki ale dla mnie to żaden plus dla niego. Zresztą rozbawił mnie jak wśród 5 dzieci JEDNEMU kupił buty na zimę a INNEMU rower na wiosnę....

Awatar użytkownika
Virgo
Chuck Norris
Posty: 583

Post autor: Virgo »

Matis99 pisze:na dodatek w mocno faworyzującej go telewizji.
Matis99 pisze:jakieś urojeniowo-spiskowe brednie.
:mrgreen:

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Qc-Rat pisze:
Stocznie: zamknąć je, bo są niezdrowe, nierentowne i nie mają szans z azjatami
Prosto łatwo i przyjemnie, prawda? Ciekawe który pamieta, że najlepsze drogi na świecie (na Świecie! co prawda w bloku czerwonym ale sa do dzis bez jednej dziury w Iraku i Libii) budowały ... polskie firym komunistyczne _-_ No ale tak myslący ludzie rzucili "Sprzedajmy bedzie na piwo. A jak bedzie trzeba dróg to kupimy. Od Chinczyków". Taka własnie filozofia - sprzedajmy co polskie bo złe - rządzi w PO, a przez to i w Polsce. Czy jest jakiś kraj, który ma 80% sektora bankowego z obcym kapitałem? Nie mówie o panstwowym - tylko o obcym. Ktos powie że jestem nazista nacjonalista itp, ale jak nazwac kogoś kto mówi - "dobre bo niemieckie a nie polskie" hm? W czym ta postawa jest od mojego "dobre, bo polskie" nie tyle lepsza co po prostu rózna? Chyba tylko w tym, ze w kazdym kraju mówi sie "dobre, bo własne" i promuje swoją rodzima produkcję, a tylko u nas najwazniejszy priorytet to "inwestycje zagraniczne"... potegi kapitalistyczne rodziły sie z inwestycji, żeby podac najprostszą z XIX wieku w Prusach - armaty Kruppa. Krupp produkował armaty do dupy w porównaniu z firmami angielskimi i szwedzkimi. Na logike panów Komorowski Tusk et consortes "Sprzedać!". Na logike cesarza Wilusia - inwestowac inwestowac do oporu aż zaczna coś porzadnego robić. Obie wojny pokazały, że Niemcy mieli rację - ale tak wszędzie rodził sie kapitalizm. Tylko u nas ciekawa Polska modą jest "pozbądźmy się wszystkiego i we własnym kraju miejmy tylko ulice, żeby mieć gdzie żebrać". Choć przeciez przed II wojna tak nie było, ciekawa sytuacja do porównania - II Rzeczpospolita na siłe budowała i szukała własnego przemysłu i kapitału. III Rzeczpospolita mając go (kopalnie, stocznie, zakłady itd) je zniszczyła - nie "sprzedała", zniszczyła. Przykład? Zespół Łaziska - huta, kopalnia, elektrownia. Elektrownie sprzedaje się Szwedom (Vattenfall bodajże), oni podnoszą cenę prądu, huta i kopalnia plajtuja (udział dyrektorów w dopomożeniu do plajty jest nadal kwestią dyskusyjna, ale taka była moda w cąłej Polsce, chocby na KWK "Piast' przyszła pani dyrketor i po roku, gdy wykazała zyski, została zwolniona za "nie prowadzenie polityki zgodnej z planem restrukturyzacji") i sa sprzedawane po złotówce - bierze je tzw. "Hindus" (nie dam glowy za nazwe firmy) i - nagle - huta zaczyna przynosic zyski... to wlasnie jest polska droga liberalizmu made by UW/KLD/PO.

Ktos powiedział, że po tych wyborach sie nic nie zmieni - nie zgadzam się, jak wygra KAczyński to nic sie nie zmieni, bo bedzie wetował pewne ustawy. Jak wygra Komorowski to sporo się zmieni. I to bardzo szybko bo na uwłaszczenie sie na majątku narodowym będa mieli tylko 500 dni - "500 dni spokoju", które poświecą na takie osłabienie polskiego panstwa bynie podniosło sie już nigdy.

A tyrania w Grecji to nic innego jak demokracja dziś - jeden facet ładnie mowi i zdobywa poparcie ludu. Jak jest wredny i zły to na ostrzach utrzymuje sie dozywotnio - jak przeprowadza słuszne reformy, ten sam lud albo zabije jego, albo jego synów, a najchętniej go spali i rozrzuci jego popioły we wszystkie strony świata - jak dla mnie marny biznes.
O rany. U nas od lat ciągną nierentowne zakłady, przynoszące tylko i wyłącznie straty. Trzeba koniecznie sprywatyzować własność państwa ponieważ były to zakłady w większości założone przez komunistów i są tak bezużyteczne, że pochłaniają masę pieniędzy. Niestety coś tak radykalnego może zrobić tylko Korwin-Mikke, ale on niestety odpadł. Jakim skończonym durniem trzeba być by wierzyć, że prywatyzacja to zło wcielone. Jedynym sposobem na dobre obroty pieniędzmi jest to, że są one własnością prywatną. Kapitalizm polega właśnie na tym, że słabi zdychają, a silni i bezwzględni się rozwijają. To co ty byś chciał nazywa się gospodarka centralnie sterowana i kończy się epicką plajtą całego systemu. Zobacz, bo chyba nie rozumiesz: to podobnie jak z pociągiem: jak masz choćby w jednym wagoniku zaciągnięty hamulec, to nie ma siły, żeby pojechać. Tak samo jest z bezużytecznymi zakładami przemysłu ciężkiego. Już nie wspomnę o tym, że prawdziwie nowoczesna gospodarka nie opiera się na przemyśle czy rolnictwie tylko na usługach, czyli wymaga ludzi wykształconych. Nie ma tu miejsca dla słabych. Jedyne co może nas uratować to pozwolenie na dobór naturalny.
"500 dni spokoju" z całą pewnością pozwoli na wprowadzenie reform, które sprawią, że Polska stanie się tak potężna, jak nie była od czasów Rzeczypospolitej Obojga Narodów. To właśnie uwstecznione myślenie żałosnych, zaściankowych prymitywów sprawiło, że doszło do rozbiorów. Bezmyślne weta, tylko dlatego, że nie mieściło się to w maciupeńkiej czaszce jakiegoś zaściankowego ciemniaka. Niby po co wprowadzono Konstytucję 3 maja? Po to żeby reformować! Niestety było już za późno.
Na koniec jeszcze powiem, że to ci, którzy oparli swą władzę na rozwoju i odważnych reformach odnosili największe sukcesy, choćby Stefan Batory (chyba najlepszy król jakiego Polska miała). Strażnicy tradycji przepadli na arenie dziejów, pokonani przez silniejszych, albo zdegenerowali się samoistnie: jak stoisz w miejscu, to się cofasz i zdychasz, że nawet pies z kulawą nogą co najwyżej cię oszcza.
Co do ekipy Kaczyńskiego: przez dwa lata, w czasach koniunktury, nie zrobili absolutnie nic użytecznego, za wyjątkiem paru takich debilizmów, że aż wstyd o tym wspominać. A, no tak, całą pozostałą energię władowali w kłócenie się i wyciąganie wszelkich brudów oraz sianie wstydu na świecie, i w ogóle zrobił się taki burdel, że trzeba było nowe wybory rozpisywać. I całe szczęście, bo chybaby trzeba było robić rewolucję i prosić o pomoc Rusków. Za to Platforma, w czasach kryzysu, zdołała uratować nasz kraj przez tak drastycznymi skutkami jakie dotknęły resztę świata. Mam nadzieję, że w przyszłości również zdołają dokonać podobnie wspaniałych wyczynów.

Ty za to jak chcesz to se możesz machać szabelką i bić pianę, nawet jak chcesz to możesz nawet samojeden ruszyć na Kreml, albo podbić Białoruś. Może nawet odzyskam włości przodków. Ale to jest żałosne i buraczane. Dlatego wolę wybrać kogoś światłego i opanowanego, kto nie przyniesie wstydu.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Matis99
Chuck Norris
Posty: 526

Post autor: Matis99 »

Virgo pisze:
Matis99 pisze:na dodatek w mocno faworyzującej go telewizji.
Matis99 pisze:jakieś urojeniowo-spiskowe brednie.
:mrgreen:
Nie ma to jak wyrywać wypowiedzi z kontekstu. Oglądałeś w ogóle tę debatę ??

Awatar użytkownika
Virgo
Chuck Norris
Posty: 583

Post autor: Virgo »

Tak, a co to ma do rzeczy? To zestawienie cytatów miało na celu pokazanie hipokryzji. Dziwne, że jak ktoś mówi, że TVN to Tusk Vision Network to nagle się wszyscy oburzają, że to najbardziej obiektywna i profesjonalna stacja.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Matis99 pisze:
Virgo pisze:
Matis99 pisze:na dodatek w mocno faworyzującej go telewizji.
Matis99 pisze:jakieś urojeniowo-spiskowe brednie.
:mrgreen:
Nie ma to jak wyrywać wypowiedzi z kontekstu. Oglądałeś w ogóle tę debatę ??
ja ogladalem. W tvn 24 :)

Awatar użytkownika
Grand Admiral Thrawn
Falubaz
Posty: 1258
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Grand Admiral Thrawn »

Nijlor pisze:Kaczor pocisnął Komora :P Był bardziej rzeczowy, a najlepszy był manewr z "prospołecznymi" głosowaniami Bronka ;) Nie wiem jak Was, ale mnie nudzi już ta wszędobylska rodzinka marszałka.

Masz budżet państwa na który składają się wszyscy podatnicy. Wydatki są uzależnione od dochodów. Im większy dochód tym można więcej wydać - oczywista oczywistość. Oczywiście może też zdarzyć się, że będzie więcej wydatków niż kaski więc mamy deficyt. Im większy deficyt tym państwo jest gorzej widziane przez rynki światowe. Te głosowania to były poprawki wrzucane przez PIS do budżetu. Czy uważasz, że tzw życie na ciągły kredyt jest odpowiedzialne? Bo tego typu wydatki do tego doprowadzają. Nie mówię, że byłyby złe ale z pustego się nic nie naleje.
Remember, having fun and keeping to the spirit of the game is more important than winning at any cost.

Awatar użytkownika
4 karabiny
Beast from the East
Posty: 1188
Lokalizacja: Moria Green Team

Post autor: 4 karabiny »


QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

"500 dni spokoju" z całą pewnością pozwoli na wprowadzenie reform, które sprawią, że Polska stanie się tak potężna, jak nie była od czasów Rzeczypospolitej Obojga Narodów. To właśnie uwstecznione myślenie żałosnych, zaściankowych prymitywów sprawiło, że doszło do rozbiorów.
Moim zdaniem to magnateria (najbogatsi!) przy pomocy manipulacji nad gołotą (najbiedniejsza szlachta) uzyskała większość i w ten sposób doprowadziła do rozbiorów. Bardzo ważna była dla niej "wolność" czyli byli liberałami. Nie wiem jak dla Ciebie, ale dla mnie Twój argument jest ciekawy, bo pokazuje że takie szlacheckie PO doprowadziło do rozbiorów - wcześniej na to porównanie nie wpadłem, więc bardzo dziękuję ; ) [szkoda że magnaci nie mieli własnej telewizji)

I tak - uważam że ekipa Tuska to ekipa zdrady narodowej mającej na celu nachapać się jak najwięcej i tak zmaltretować państwo by nikt po nich się już nie nachapał.

A jak dla kogoś w wyborze liczy się Pierwsza Dama to gratuluję. Choć w takim razie wybrałbym raczej na Prezydenta męża Nataszy Urbańskiej, ale może to mój osobny gust ; p

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

:shock:

a magnaterii-liberałom sprzeciwiali się odważni bolszewicy - przodkowie obecnego PIS-u, bo dla nich wolność była i jest bez znaczenia :wink:

no proszę #-o

Ż.

Awatar użytkownika
Grand Admiral Thrawn
Falubaz
Posty: 1258
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Grand Admiral Thrawn »

Qc-Rat pisze:I tak - uważam że ekipa Tuska to ekipa zdrady narodowej mającej na celu nachapać się jak najwięcej i tak zmaltretować państwo by nikt po nich się już nie nachapał.

#-o #-o #-o #-o #-o

Pewno dowodów na to nie masz żadnych ale bzdety takie opowiadać to każdy może. Chyba, że masz jakieś tajne teczki to dawaj.
Remember, having fun and keeping to the spirit of the game is more important than winning at any cost.

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2180
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

Qc-Rat pisze:Moim zdaniem to magnateria (najbogatsi!) przy pomocy manipulacji nad gołotą (najbiedniejsza szlachta) uzyskała większość i w ten sposób doprowadziła do rozbiorów. Bardzo ważna była dla niej "wolność" czyli byli liberałami. Nie wiem jak dla Ciebie, ale dla mnie Twój argument jest ciekawy, bo pokazuje że takie szlacheckie PO doprowadziło do rozbiorów - wcześniej na to porównanie nie wpadłem, więc bardzo dziękuję ; ) [szkoda że magnaci nie mieli własnej telewizji)
Magnateria liberałami :shock: :shock: :shock: :lol2: . Coś kolega historii nie doczytał. Polecam zapoznanie się z tym czym jest prawdziwy liberalizm, bo na pewno nie wygląda malują go socjaliści z PiS. Liberałami to dopiero można nazwać autorów Konstytucji 3 Maja. W niej chodziło nie o odbieranie wolność, ale o jej rozszerzenie na inne stany i wprowadzenie praworządności . Bo wolność jest konieczna, ale nie może istnieć bez praworządności.
Qc-Rat pisze:I tak - uważam że ekipa Tuska to ekipa zdrady narodowej mającej na celu nachapać się jak najwięcej i tak zmaltretować państwo by nikt po nich się już nie nachapał.
I tu zgadzamy się w całej rozciągłości, z tym że ja uważam, że Kaczyński jest takim sam, więc czy jedni czy drudzy są przy korycie nie będzie większej różnicy. No może poza tym, że jak Kaczyński zostanie Prezydentem, to wiadomości będzie się ciekawiej oglądać, bo znów się o coś pokłócą.
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Ee tam twórcy Konstytucji 3 maja nie uwłaszczyli chłopów.... co to za liberalizm...

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2180
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

Nijlor pisze:Ee tam twórcy Konstytucji 3 maja nie uwłaszczyli chłopów.... co to za liberalizm...
Bo to już jakiś durny socjalizm :wink: :D
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Awatar użytkownika
Virgo
Chuck Norris
Posty: 583

Post autor: Virgo »

Grand Admiral Thrawn pisze:Chyba, że masz jakieś tajne teczki to dawaj.
Ludzie mają słabą pamięć :)
http://www.youtube.com/watch?v=rXvmiPzbJoA
5:17
Tylko, że to jest trochę gangsterski chwyt... - Pan Waldek
Panie Tadeuszu, bo jak tego dziś nie zrobimy to mamy duży, duży pasztet - Bolek
Jak SLD nie skrewi, to przejdzie - młody Tusk
I Polska tego błędu politycznego wam nie zapomni - Niesiołowski (dobrze obrazuje ile naprawdę są warte ideały w polityce :roll: )
Mam nadzieję, że będzie w stanie sformułować rząd, który będzie służył dobrze Polsce Ludowej - dobre podsumowanie :mrgreen:

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

a mógłbyś przypomnieć któż jest autorem tego dokumentu (nocna zmiana) :?:

Ż.

P.S. otóż jest nim pan Jacek Kurski :lol2: i specjalnie dla tego Pana
http://www.youtube.com/watch?v=14Voq8JvzPI
dziękuję :mrgreen:

Awatar użytkownika
Virgo
Chuck Norris
Posty: 583

Post autor: Virgo »

Właśnie czekałem, aż ktoś do tego uderzy.
Rozumiem, że jest to film propagandowy PISu (wtedy jeszcze nie istniejącego), a kwestie wszystkim wymienionym przeze mnie osobom pisał Kurski? :mrgreen:

ODPOWIEDZ