Zabójcy Trolli, Gigantów, Smoków i Demonów.

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mongrim
Mudżahedin
Posty: 211
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem slayerów

Post autor: Mongrim »

Witam ;)
Ma ktoś może jakieś doświadczenie w używaniu Slayerów przeciwko Warriorom Chaosu?
Ja dosyć mieszane - czasem trzymają a czasem rycerze rozkręcają klocka w dwie tury walki.. uzywam 19 slayerów (w tym 2/3x gigant slayer) no i oczywiście Dragon Slayer w wersji Raksa (ASF,+1 A,+1 S)
Jakies porady może? :)

A Dragon Slayer puszczony samopas na armie mało strzelające (ten chaos np. jest nastawiony na full combat) jest po prostu niesamowity :D raz pół oddziału khornitów, raz połowa tzeentchowców.. świetny :D

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

według mnie na warriorów chaosu są właśnie wypasieni slayerzy. Po pierwsze przeciwnik nie ma strzelania praktycznie więc są bezpieczni pod tym względem. Po drugie mają gdzieś wszelkie feary i terrory, a u Chaośników troche tego jest. Po trzecie wiadomo, że jak dostaną szarże np od rycerzy khorna z bohaterem to zostaną wybici w 2 tury ale tu chodzi o to, że oni przyjmą szarżę, ustoją i pozwolą nam np zaszarżowac czymś od boku. Inny oddział miałby już problem z czymś takim.

A biegający samopas Smokobójca to już ma w ogóle bajke w bitwach z chaosem :D wprawdzie trzeba na czary uważać ale krasnoludy sobie z tym jakoś zazwyczaj radzą ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Mongrim
Mudżahedin
Posty: 211
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mongrim »

Wszelkie fasty, oddziały rycerzy od boku czy nawet od przodu - ogólnie mieli bardzo przyjemnie :) z gigantem i herosami pewnie nie dałby rady, ale zdarzało mu się już katować i herosów :D

Awatar użytkownika
drozd-26
Wałkarz
Posty: 89

Post autor: drozd-26 »

Slayerzy w kresce

Koledzy brodacze!
Uzywacie jeszcze tej formacji?
Jeśli tak to piszcie w jakim wydaniu i jaka macie dla niej funkcję 8)

Jeśli wątek już wcześniej się gdzieś pojawił to z góry proszę moderatora o wybaczenie ( dziecko właśnie zasnęło i nie chcę żeby się obudziło od klikania myszki... [-o< ) dlatego nie szukałem.

[pozwoliłem sobie dołączyc to do istniejącego tematu - Wasz podpity mod Rakso ;) ]

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

jak juz wystawiasz pomaranczowych w kresce to pewnie tylko po to by utrzymali jakiegos kafara do konca gry.
tj. ustawiasz 5 zabojcow gigantow w kresce i np. czekasz na abominacje czy inne cos czego sie obawiasz.
w tym trzymasz to do konca gry ale masz pewnosc, ze sama w/w abominacja nic ci tez nie zrobi.

innego zastosowania nie widze.

a jesli chodzi o demono- czy tez smokobójcow to zazwyczaj wystawialem ich z first strikiem albo armor penem, inaczej poprostu mi sie nie sprawdzali.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
pingu
Falubaz
Posty: 1046
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pingu »

tak dokładnie dragon slayer z first strikiem bardzo dobrze się sprawdza.
Obrazek
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotyka się ich na każdym kroku...

Kraggo
Chuck Norris
Posty: 585

Post autor: Kraggo »

Pewnie, że się sprawdza ;) Wczoraj odbyłem walkę na 1100 pkt z Leśnymi Elfami i miałem Zabójcę Smoków w kombinacji ASF +1S +1A i... najpierw musiałem trochę kluczyć nim po skałach, żeby nie odstrzelili go Strażnicy Ścieżek na tyłach, a potem osiem driad chciało połakomić się na tzw. łatwe punkty... pierwsza runda walki - brak obrażeń po obu stronach, ale w drugiej Zabójca łupnął dwa stwory i nie miał mu kto oddać :) Driady dostały dodatkowo szarżę "z boku" (jak wiadomo driady to skirmish) od 15 Wojowników Klanowych i zwiały ;)

Awatar użytkownika
Grunaldi
Mudżahedin
Posty: 313
Lokalizacja: Wrocław Castle Town

Post autor: Grunaldi »

Jednakże nawet skirmish który jest w combacie np z zabójcą smoków i dostanie potem szarże na flankę to odziały krasnoludzkie dostaną ten +1 za bok .
runepriest pisze:
Jankiel pisze:Stary, to co ja zabiję szarżą smoka i dopakowanych z kotła rycerzy Ty sobie wskrzesisz w jedną turę. I tak, jest to straszne.
oj tam oj tam, wystarczy nie szarżować to nie wskrzesi ^^

Kraggo
Chuck Norris
Posty: 585

Post autor: Kraggo »

Grunaldi pisze:Jednakże nawet skirmish który jest w combacie np z zabójcą smoków i dostanie potem szarże na flankę to odziały krasnoludzkie dostaną ten +1 za bok .
Bardzo ciekawe jest to, co napisałeś :) Wczoraj nie zastosowałem tego bonusu, bo nie miałem pojęcia, iż jest on dopuszczalny. Z czego to wynika? Zasady w tej konkretnej sytuacji wypowiadają się gdzieś wprost? :)

Awatar użytkownika
Grunaldi
Mudżahedin
Posty: 313
Lokalizacja: Wrocław Castle Town

Post autor: Grunaldi »

Właściwie to wynika to z podręcznika :
Obrazek
runepriest pisze:
Jankiel pisze:Stary, to co ja zabiję szarżą smoka i dopakowanych z kotła rycerzy Ty sobie wskrzesisz w jedną turę. I tak, jest to straszne.
oj tam oj tam, wystarczy nie szarżować to nie wskrzesi ^^

Awatar użytkownika
ANtY
Kretozord
Posty: 1610
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: ANtY »

Bo jak dochodzą do walki to powinni się ustawic jak normalna rankowa piechota i maja takie same zasady wtedy

Awatar użytkownika
Aron_Banalny
Masakrator
Posty: 2167
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Aron_Banalny »

czy ktos long drongami grał, jeżeli tak to jak wrażenia?

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

grałem wystawiając ich i przeciwko nim i musze przyznac, że to bardzo ciekawa jednostka. Bat na wszelkie kawalerie i niezbyt liczne oddziały bo potrafią ściągnąc takich jedną salwą. Przyjmowanie nimi szarż to też nie problem bo zawsze robią S&S. No i to slayerzy więc nie przejmujemy sie psychologią czy brejkami. Będę teraz polował na ich modele bo to już ostatnia jednostka jakiej mi brakuje do kolekcji, jak zdobędę to na pewno jeszcze nie raz wystawię.
Obrazek

Awatar użytkownika
Aron_Banalny
Masakrator
Posty: 2167
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Aron_Banalny »

są na MO? figurki maja zacne, zdecydowanie ładniejsze od standardowych slayerów.


lekki oftop ale czy w Twojej "prawie pełnej kolekcji" są norse dwarfs i dragon company?

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

kilku norse dwarfs tak. O dragon company zapomniałem :oops: faktycznie, w takim razie brakuje mi dwóch jednostek. Nie mówie o pojedynczych wzorach bo tych w przypadku krasnoludów jest kilkaset i zebranie ich wszystkich to chyba zadanie na dłuuugie lata.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

Long Drongi nie tylko na kawalerie są dobrzy. LTargety też świetnie koszą ze swoich pistoletów. Jest to jeden z nielicznych w miarę opłacalnych RoRów.
Obrazek

azv
Warzywo
Posty: 19

Post autor: azv »

taki temat juz chyba byl, ale nie chcialo mi sie szukac (wybaczcie [-o< )

jakie to to ma zasady - ktorych ja nie znam, ze wszyscy mowia o tym, jacy to oni sa potezni. Bo w kazdej mojej grze oni spadaja tak naprawde zanim cokolwiek zrobia. nie maja zadnego save'a, ani warda na strzelanie, a klocka 20 Slayerow, ktorzy ruszaja sie na 6 cali nie da sie latwo schowac, zeby potem zaszachowac nim jakis wrogi oddzial.

jednym slowem - HILFE i wytlumaczcie mi jak tym grac, tym bardziej w dobie 8 edycji, gdzie i tak slayerom przeciwnik bedzie oddawal (bo jednostki schodza od tylu)

Awatar użytkownika
Grunaldi
Mudżahedin
Posty: 313
Lokalizacja: Wrocław Castle Town

Post autor: Grunaldi »

http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=34&t=5976

Polecam na przyszłość połączenie runy "ctrl" z wielką runą "f" .
runepriest pisze:
Jankiel pisze:Stary, to co ja zabiję szarżą smoka i dopakowanych z kotła rycerzy Ty sobie wskrzesisz w jedną turę. I tak, jest to straszne.
oj tam oj tam, wystarczy nie szarżować to nie wskrzesi ^^

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

azv pisze:taki temat juz chyba byl, ale nie chcialo mi sie szukac (wybaczcie [-o< )
nie wybaczamy :evil: rach-ciach - łączę!

jakie to to ma zasady - ktorych ja nie znam, ze wszyscy mowia o tym, jacy to oni sa potezni. Bo w kazdej mojej grze oni spadaja tak naprawde zanim cokolwiek zrobia. nie maja zadnego save'a, ani warda na strzelanie, a klocka 20 Slayerow, ktorzy ruszaja sie na 6 cali nie da sie latwo schowac, zeby potem zaszachowac nim jakis wrogi oddzial.

jednym slowem - HILFE i wytlumaczcie mi jak tym grac, tym bardziej w dobie 8 edycji, gdzie i tak slayerom przeciwnik bedzie oddawal (bo jednostki schodza od tylu)
cóż... cały myk polegał tak na prawdę na tym by przeciwnik miał inne cele do ostrzału i zeby własną siłą ognia wyeliminowac jego jednostki strzelające. Potem już wpuszcza się slayerów do combatu i zaczyna się rzeź :twisted:

a w 8 ed będą fajni bo nawet jak przeciwnik w nich wpadnie i wykosi cały pierwszy szereg to i tak wszyscy będą oddawać :twisted:
Ogólnie slayerzy będą schodzić jak muchy ale będą też dużo zabijać. Dlatego trzeba będzie zwiększyć liczebność oddziałów.
Obrazek

Awatar użytkownika
lividius
Mudżahedin
Posty: 295
Lokalizacja: głęboka prowincja

Post autor: lividius »

Rakso_The_Slayer pisze:
azv pisze:Ogólnie slayerzy będą schodzić jak muchy ale będą też dużo zabijać. Dlatego trzeba będzie zwiększyć liczebność oddziałów.
Co bardzo cieszy speców od sprzedaży GW...

ODPOWIEDZ