Obowiązujące zasady i narzędzia wspomagające

Fantasy skirmish ze stajni Reapera.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Nilgar
Kretozord
Posty: 1502
Lokalizacja: Caledor
Kontakt:

Obowiązujące zasady i narzędzia wspomagające

Post autor: Nilgar »

Już drugi dzień przegryzam się przez erraty, erraty do errat i faqi do errat do errat :shock: Czy moglibyśmy mieć w jednym miejscu wymienione z imienia pliki wraz z wersjami do aktualnie obowiązujących reguł? O samych plikach nie wspomnę, bo jak każdy kto chciał będzie zagrać, będzie musiał zarejestrować się na reapergames.com to tłumów wiernych nie wróżę... 8)




A w ogóle to są jakieś słuchy żeby miał być zaktualizowany podręcznik?
Ostatnio zmieniony 30 maja 2008, o 11:51 przez Nilgar, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Obrazek

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Minimalny zestaw lektur:
- Rulebook (jakieś resztki zasad są jeszcze aktualne :roll: )
- aktualne RAGE Chronicles

Tzw. "second printing errata & clarifications" można sobie moim zdaniem podarować, bo dawno nie były aktualizowane.

Ogólnie chyba najlepszym źródłem aktualnych informacji o mechanice jest chyba forum Reapera:
http://www.reapermini.com/forum/index.php?showforum=18

Taki 4-stronicowy tekst erraty i klaryfikacji, odnoszący się do konkretnych stron w podręczniku (tzw. "Warlord 2nd print download"), to tylko upgrade z pierwszego druku rulebooka do drugiego. Nie słyszałem, żeby ktoś w Polsce posiadał pierwszy druk. Znaczy, można olać.
A w ogóle to są jakieś słuchy żeby miał być zaktualizowany podręcznik?
Są. Pomijając jego nieaktualność, redakcja rodziału z zasadami jest beznadziejna i od początku prosi się o przeredagowanie. Na forum Warsztatu też o tym rozmawiamy:
http://www.jotte.com.pl/forum/viewtopic.php?p=8024#8024
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

UPDATE
Bardzo fajny FAQ do obecnych zasad jest tutaj:
http://www.reapermini.com/forum/index.p ... opic=25828

Ogólnie te "second printing errata & clarifications" proponowałbym raz przeczytać, do poduszki na zdrowy sen ;)
Rulebook, RAGE Chronicles i powyższy FAQ powinny w zupełności wystarczyć do bycia up-to-date.
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Prawie jak w Mordheimie :shock: :?
Tyle że tam chociaż wiadomo, co jest oficjalne i niezbędne.
[urok porzuconego przez GW systemu :P ]

Hmmm, że się tak nieśmiało spytam, bo nie mam pojęcia, ilu jest graczy Warlorda w Polsce - nie szykuje się jakieś polskie tłumaczenie, obejmujące wszystkie erraty itd.? ;) nie żebym nie rozumiała angielskiego, ale gdyby to wszystko zebrać w kupę, byłoby lepiej.

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Graczy Warlorda w Polsce... pomyślmy... nasza trójka, Konrad z żoną, być może Spot, do tego na pewno DemoBytom, Nameless i kogo się jeszcze udało temu ostatniemu zwerbować.
Więc jak na razie jest to dość wąska, elitarna grupa ;)

Jeśli się szykuje jakieś polskie tłumaczenie, to:
- na pewno nie oficjalne (JAMA niespecjalnie chce/może wydać coś takiego)
- tym samym jeśli już, to bez zgody i wiedzy samego Reapera, do użytku wewnątrzśrodowiskowego
- będę mógł się tym zająć najwcześniej w wakacje i wszelka pomoc mile widziana ;) ;) ;) ;)
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Wiadomo. Główny Winny też nie chce uznać tłumaczenia Mordheima, więc do użytku wewnętrznego ;)
Już za to Ci koszulki nie przyślą :twisted:

Awatar użytkownika
Nilgar
Kretozord
Posty: 1502
Lokalizacja: Caledor
Kontakt:

Post autor: Nilgar »

Czasem lepiej nic nie tłumaczyć, niż czytać tłumaczenia i tłumaczyć je sobie na biegu na swój :roll: ale wszystkie zasady w jednym miejscu to bardzo dobry pomysł.

Czy moje przegięte elfy mają Sure Shot? Gdzieś tam na forum przeczytałem, że cała armia to ma, a wcześniej nazywało się chyba Practise make Perfect[/list]

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Nie, jasne - trzeba znać i oryginał, i tłumaczenie, by naprawdę dobrze grać. Przede wszystkim oryginał. Ale jak są jakieś dzieciaki, to trudno wymagać, żeby idealnie znały angielski.

P.S. Nilgar, zajrzałam na Twój profil i zobaczyłam zainteresowania. O żesz, z kim ja do samochodu wsiadłam :shock: :wink:
[no jak to z kim? ze swojakiem! :lol: ]

Awatar użytkownika
Nilgar
Kretozord
Posty: 1502
Lokalizacja: Caledor
Kontakt:

Post autor: Nilgar »

:shock: Przepraszam, nie sądziłem, że ktoś zagląda na forum w profile i ...pojechałem po szczerości :? Oficjalnie nadal myślę tylko o figurkach :) :) :)

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Spokojnie, przynajmniej ktoś mnie będzie choć trochę rozumiał na tym okrutnym świecie :D Ja w moim też nieźle pojechałam :P

Ekhm, wybacz Tomku.
[to odnosiło się do Tomasha, nie do Haka]

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Nilgar pisze:Czy moje przegięte elfy mają Sure Shot? Gdzieś tam na forum przeczytałem, że cała armia to ma, a wcześniej nazywało się chyba Practise make Perfect
Dobrze przeczytałeś. To jedna z ich trzech zasad armijnych. Druga to Feathered Sky (łatwiejszy Volley, czyli przykrywanie obszaru strzałami), trzecia to Shadowy (traktują każdą osłonę jak ciężką, czyli -2 do strzelania w nich).
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Nilgar
Kretozord
Posty: 1502
Lokalizacja: Caledor
Kontakt:

Post autor: Nilgar »

Czyli jednak mają ten volley? Cieszymy się, cieszymy... i następnym razem weźmiemy więcej łuków :)

A jak wpadasz w czwartek na lekcje u Kerima i masz czas trochę wcześniej to może mały rewanż? Ja i tak zwykle wożę walizkę z warbandami w aucie jakby mnie spotkał jakiś przygodny Mordheim, więc po prostu daj znać.

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Nilgar pisze:Czyli jednak mają ten volley? Cieszymy się, cieszymy... i następnym razem weźmiemy więcej łuków :)
To nie byłoby tak - volley i tak mogą robić wyłącznie modele posiadające tę umiejętność. U długouchych po prostu jeśli już mają ten volley, to fajniej im wychodzi. Ale...
Aż mnie sprowokowałeś do zrobienia małego poszukiwania na forum Reapera. Volley wyleciało z listy specjalnych umiejętności (sprawdź w RAGE Chronicles). Zobacz:
http://www.reapermini.com/forum/index.p ... ntry391801
A jak wpadasz w czwartek na lekcje u Kerima i masz czas trochę wcześniej to może mały rewanż? Ja i tak zwykle wożę walizkę z warbandami w aucie jakby mnie spotkał jakiś przygodny Mordheim, więc po prostu daj znać.
Niestety, z czwartkiem wyglądam kiepsko - z samych lekcji rzeźbienia będę musiał wcześniej uciec. Może piątek?
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Ja też się w czwartek lub piątek [tylko że na "przygodny Mordheim"] do FiF wpycham ;)
[albo w czwartek I piątek, zobaczymy.]
A z Tomkiem to na poniedziałek jesteśmy umówieni :twisted:

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Wow.
Wow.
WOW!

Właśnie dostałem informację od Namelessa (kto kiedyś kupował w JAMIE albo był na forum Warsztatu, ten wie kto zacz), że Reaper zgodził się na powstanie polskiego tłumaczenia (uwzględnieniem aktualizacji i errat) podręcznika do Warlorda!

Krótkie rozwinięcie tematu:
(ups, przepraszam Namelessa za cytowanie prywatnych wiadomości bez jego zgody :oops: )
Ostatnio zmieniony 23 maja 2007, o 19:47 przez Tomash, łącznie zmieniany 1 raz.
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Brawa dla tych państwa, co się własnych graczy nie boją.

A SG to ssie jak odkurzacz, wrrr.

Awatar użytkownika
Nilgar
Kretozord
Posty: 1502
Lokalizacja: Caledor
Kontakt:

Post autor: Nilgar »

Dałem kumplowi na próbę do przeczytania podręcznik. Nie dał rady i zjechał go podobnie jak Tomash. Zastanawiam się czy polskie tłumaczenie nie mogłoby jakoś naprawić tej sytuacji (tzn. żeby zamiast tylko tłumaczyć zmienić układ podręcznika tak aby stał się bardziej czytelny dla graczy) - może koledzy z Jamy przyjmą jakąś pomoc w tej sprawie, przynajmniej w charakterze sugestii?!

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Głupi by byli, gdyby nie przyjęli. A że głupi nie są, to i nadzieja jest :)

Tyle że Nameless coś się nie garnie do tłumaczenia przed otrzymaniem jakiejś poprawionej redakcji z aktualizacją zasad. Już widzę, jak Reaper specjalnie mu coś takiego przygotowuje :roll:
Więc pewnie skończy się tym, że tłumaczenie popełnią fani, a ewentualnie wyda JAMA (jeśli w porę kupią do tłumaczenia prawa, zanim w drugim obiegu nie zdobędzie tego każdy zainteresowany).
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Nilgar
Kretozord
Posty: 1502
Lokalizacja: Caledor
Kontakt:

Post autor: Nilgar »

No dobra, to ja tłumaczę elfy :wink:

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

W pełni oficjalne Rage Chronicles, dostępne bez rejestracji:
http://www.reapermini.com/pdf/Rage_Chronicles_1_0.pdf

Cholera, gdybym je miał podczas dzisiejszej bitwy ;)
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

ODPOWIEDZ