8 edycja- pytania

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Re: 8 edycja- pytania

Post autor: Lidder »

Laik pisze:Czy oddziały skirmish dają "look out sire"(tego na 4+) bohaterowi w 3 calach?
tak

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

Lidder pisze:
Laik pisze:Czy oddziały skirmish dają "look out sire"(tego na 4+) bohaterowi w 3 calach?
tak
Są r&f tyle że poruszają się w specjalnej formacji i troche dodatkowych zasad mają.
zielonatrawa pisze:jak zasady domku ?
nadal fajne jak w 7ed? :wink:
Fajniejsze.
Nie tylko piechota może atakować domek.
Monstery np już też :mrgreen:
Tylko zająć ich nie mogą
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3079

Post autor: Morsereg »

podoba mi sie zasada, ze kawaleria tez moze szarzowac na domek. tylko, ze w czasie szturmu zsiadaja z wierzchowcow (z czym wiaza sie wszystkie konsekwencje, np: gorszy AS). oczywiscie nie moga go zajac.
Wiewior-lbn pisze:mam pytanie , o co qrwa chodzi w Tlos? , jesli zrobie regiment goblinów z lukami na gurce to moze strzelac nawet 4 szereg, i w koncu co kogo i kiedy zaslania , a kiedy nie.
- tlos sprawdzasz tylko z pierwszego szeregu.
- strzela sie z dwoch szeregow
- jest opcja by strzelala polowa kolejnych szeregow
- gÓrce
- gorka nie zwieksza liczby szeregow strzelajacych

troche dziwna sprawa jest z tym shieldem. bo mozna go uzywac z hand weaponem, natomiast jak oddzial ma special weapon (czyli wszystko inne poza hw) to formalnie rzecz biorac nie moze uzywac tarczy w CC :/ a jesli nie jesttak jak napisalem to:
czy magic weapon + shield daja 6+ ward save'a?
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

Morsereg pisze:czy magic weapon + shield daja 6+ ward save'a?
Nie.
Tak jak i teraz nie dawał +1 asv.
Tyle że nawet zwykła broń + magiczna tarcza już też nie działa razem i nie dostajesz bonusu.
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

dobra, zadam to pytanie wreszcie, bo nikt na PW mi nie chce odpowiedziec:

Potion of Siła
rb8ed. - jeżeli przedmiot z RB ma inny koszt punktowy niż ten w AB używaj kosztu z AB

DE AB:
na początku fazy combatu wypijasz i masz +3 do Siły[30 pts]

RB 8ed
na początku tury wypijasz i masz +3 do Siły [20pts]

moja interpretacja:
Mogę mieć dwa różne Potiony of Siła, gdyż są to dwa itemy o TEJ SAMEJ NAZWIE, RÓŻNYM KOSZCIE I DZIAŁANIU

co wy na to?
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
Korhil
Chuck Norris
Posty: 580

Post autor: Korhil »

wg mnie nazwa to nazwa i nie może być tak że to 2 różne itemy o tej samej nazwie mimo, że działanie teoretycznie różne, ale w praktyce prawie takie samo, jakkolwiek bezsensu by to nie było to do erraty DE mają drożej...
Imperial stormtroopers can never die. They can only go to hell and regroup.

Awatar użytkownika
Havelock
Kradziej
Posty: 919
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Havelock »

na zagranicznych forach narzekają że nie ma co strzelać zwykłými strzelcami w maszynę i jej obsługę - z jakich nowych zasad to wynika? co się zmieniło? Myślałem że będzie wręcz odwrotnie skoro teraz 6stki zawsze ranią, niezależnie od T...
Ludvik pisze:Wystawianie np. Black Knightów jako Blood Knightów uważam za osobistą obrazę

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

a jestes w stanie rozwinąc argumenty. Gdzie jest napisane ze nie moze byc dwu itemków o tej samej nazwie?
a działaja BARDZO różnie
DE jest lepsza, bo decydujesz o jej uzyciu wtedy kiedy już wiesz, że szarża doszła
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

Wg mnie masz dwa różne przedmioty o tej samej nazwie... Dziwne ale common itemy nie zastępują przedmiotów z AB i na odwrót.
Jest tu i tu?
To masz bonus, że 2 herosów może mieć potion of siła.

To jest czysta dywagacja zaznaczam i do errat tyle mogę powiedzieć...
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

i ja też podobnego zdania jestem...

nie tyle dwa potiony mnie interesują a tańszy (mieści się jeden item na Lordzie więcej)
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Pedros
Oszukista
Posty: 856

Post autor: Pedros »

Dmtrij pisze: DE jest lepsza, bo decydujesz o jej uzyciu wtedy kiedy już wiesz, że szarża doszła
Nie tylko dlatego jest lepsza. Gdybym mogl, bym bral potka of sila dla czarodziejki -> przynajmniej mam 84% pewnosc, ze w tej turze nie zginie mi z czaru nr 6 z life.

Awatar użytkownika
tedzio
Masakrator
Posty: 2149
Lokalizacja: Nordland > Gdynia > SNOT

Post autor: tedzio »

Havelock pisze:na zagranicznych forach narzekają że nie ma co strzelać zwykłými strzelcami w maszynę i jej obsługę - z jakich nowych zasad to wynika? co się zmieniło? Myślałem że będzie wręcz odwrotnie skoro teraz 6stki zawsze ranią, niezależnie od T...

Załoganci podczas strzelana mają T = T maszyny.

Awatar użytkownika
Młody Pajak
Kradziej
Posty: 945
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Młody Pajak »

Nie każdy będzie przecież grał Hajami z dużym magiem i z książką...

Awatar użytkownika
Havelock
Kradziej
Posty: 919
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Havelock »

tedzio pisze:
Havelock pisze:na zagranicznych forach narzekają że nie ma co strzelać zwykłými strzelcami w maszynę i jej obsługę - z jakich nowych zasad to wynika? co się zmieniło? Myślałem że będzie wręcz odwrotnie skoro teraz 6stki zawsze ranią, niezależnie od T...
Załoganci podczas strzelana mają T = T maszyny.
thx
swoją drogą już miałem nadzieję że odstawię oklepane RBT na rzecz orzełków, a tu taka niespodzianka :)
Ludvik pisze:Wystawianie np. Black Knightów jako Blood Knightów uważam za osobistą obrazę

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4759
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

jka wyglada sprawa stompa/thundre stompa?? Jesli monster jest w chalangu to hity ida do overkilla czy w odzial?
Obrazek
Highborn Elves Only!

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Semi pisze:jka wyglada sprawa stompa/thundre stompa?? Jesli monster jest w chalangu to hity ida do overkilla czy w odzial?
Stomp i Thunder Stomp to po prostu dodatkowe ataki z zasada ASL.

Kozioł
Chuck Norris
Posty: 484

Post autor: Kozioł »

Ja mam pytanie o ostatni czar beasta, tą transmutacje w smoka. Jest tam wyszczególnione że po przemianie nie działają "mundane or magic items" - co z dokupowanym mocami które nie są itemami ? vide bloodliny VC, morphy beastmenów, dyscypliny slaanów ?

Awatar użytkownika
hypnotic
Kretozord
Posty: 1708
Lokalizacja: Kraków

Post autor: hypnotic »

Jeśli dobrze czytam to obecnie,przy braku limitu punktów na przedmioty i bez erraty do VC, jeden wampir może nabrać wszystkie bloodliney jeśli się zmieści w 25% na lorda?

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1722
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

Limit punktów i przedmiotów na bohaterach nadal obowiązuje.

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Panowie, mam pytanie.
Kawa ma Parry Save'a?

Zablokowany