Pytania początkującego

Empire

Moderator: #helion#

Zablokowany
Awatar użytkownika
Grand Admiral Thrawn
Falubaz
Posty: 1258
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: Pytania początkującego

Post autor: Grand Admiral Thrawn »

Wg zasad maszyn str 109 i zasady ME tak.

To spraw sobie wersję ang :wink:
Remember, having fun and keeping to the spirit of the game is more important than winning at any cost.

von Kopf
Wałkarz
Posty: 70

Post autor: von Kopf »

1.Pistolierzy - jakie mają kary do strzelania ? imo sa dobzi dzieki tej nowej zasadzie vanguard
2.Jak strzela hellblaster (niech ktos mi wytlumaczy krok po kroku bo przez te erraty sie pogubilem)
3.Czy hellstorm ma armour piercing i czy moge przerzucac artylerke ,scaterke jak mam inżyniera to samo dot. mortara i hellstorma
4. Jak teraz wyglada strzelanie do chlopow na monsterze(np. smok) wiem ze jest +1 AS ale czy losuje sie tak samo
5. kpt na pegazie ma teraz po prostu 3 W, tak?
6.Jak teraz dzialaja bound spelle
7. Czy jak bsb nie zda breaka to ginie czy po prostu traci banner
i tyle czytalem nowe zasady ale pare rzeczy nie zrozumialem rozwiejcie moje watpliwosci
z gory danke

Awatar użytkownika
tedzio
Masakrator
Posty: 2149
Lokalizacja: Nordland > Gdynia > SNOT

Post autor: tedzio »

1. są chu*owi bo sprawili im że mają karę za zasięg (więc multiple + daleki = 6+)
2. rzucasz artyleryjską, możesz zrobić to maks 3 razy (ale nie musisz). Normalne kary za strzelanie (bez multiple)
3. nie/tak, ale jedynie jedną kość i nie może to być bounce kuli armatniej
4. tak
5. tak
6. rzucasz jak normalny czar, z tym że jak będziesz mieć miscasta to przedmiot z któego rzucałeś się psuje, a heros/unit jeśli ma zdolność rzucania BS (np treeman) nie może rzucać w tej turze już żadnych innych boundów
7. ginie

Awatar użytkownika
Legion
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Ostland

Post autor: Legion »

1. są chu*owi bo sprawili im że mają karę za zasięg (więc multiple + daleki = 6+)
Dlatego trzeba podejść bliżej i strzelać z 6 cali. Rozegrałem nimi tylko dwie małe bitwy, ale sprawdzili się, byli cholernie wrednym wrzodem na tyłku przeciwnika.
Vae victis!

von Kopf
Wałkarz
Posty: 70

Post autor: von Kopf »

maja kare za marsz ? jak nie to w 1 turze sa na bliskim ale chyba ouci sa lepsi

Xeratus
Wałkarz
Posty: 69

Post autor: Xeratus »

Witam na forum :)

Powiedzcie mi, Ci którzy już zasady 8 ed. poznali, jak wygląda obecnie Imperium jeśli chodzi o grywalność/przydatność (wady, zalety) poszczególnych jednostek?

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

niska Inicjatywa boli, ale posiadamy baaardzo tanią piechotę, maszyny typu mortar, helstorm rządzą, czołg to wielka niewiadoma i zależy od antymagii, kawaleria tylko z dwurakami opłacalna, herosi tani jak barszcz można pokombinować, może ktoś doda coś jeszcze
"(...)Imperium raz zaatakowane, zawsze kontratakuje(...)"
Kajus C+, Misja Kleopatra
Obrazek
GALERIA

Reksio
Wałkarz
Posty: 71

Post autor: Reksio »

W telegraficznym skrócie:

1. Nadal słaba piechota. Szkoda inwestować w duże klocki, chyba że tej najtańszej.
2. Kawaleria ujdzie, szczególnie z zasadami covera od strzelania polegającego na charakterystyce BS. Nie bolą już tak bolt throwery.
3. Magowie fajni, bo tani. Bólem jest brak itemków, które generują bez skutków ubocznych kostki magii oraz brak możliwości poznania naszymi magami wybranych czarów z danych lore'ów.
4. Strzelanie bardzo dobre, niektórzy mówią, że za dobre. No ale imo coś za coś - nie mamy nic lepszego, to futrujemy z maszyn :)

Xeratus
Wałkarz
Posty: 69

Post autor: Xeratus »

Powiem szczerze, że ostatni raz w WFB grałem jakieś 7-8 lat temu, chyba w 5 ed. Krasnoludami więc zupełnie nie mam pojęcia co i jak ? :)
Wolę grę defensywną jednak z możliwą kontrą jak coś dojdzie, i chyba poczarować też polubię :)

Reksio
Wałkarz
Posty: 71

Post autor: Reksio »

No w Imperium głównie Knightly Ordersy stanowią teraz kontrę. Powiedziałbym, że miejscami nawet całkiem niezłą :)

Awatar użytkownika
tedzio
Masakrator
Posty: 2149
Lokalizacja: Nordland > Gdynia > SNOT

Post autor: tedzio »

zgadza się, rycerze są fajni, ale w oddziałach 10+, bo teraz trafiasz na coś co ma 4I i np bazowe 4 siły + halabarda/gw bądź milion ataków i oddział wyparowuje :|
mowa tutaj o WL, sm, gwardii z ap, chaos warriorach, wardancerach...
rycerze teraz bardziej do zdejmowania śmieci (np łuki) chociaż z tego co wiem, teraz bedzie się wystawiać po 15/20 w oddziale, co oznacza, że oddział stoi tam minimum 2 tury walki

Awatar użytkownika
Wilqu
Falubaz
Posty: 1250

Post autor: Wilqu »

#helion# pisze:niska Inicjatywa boli, ale posiadamy baaardzo tanią piechotę, maszyny typu mortar, helstorm rządzą, czołg to wielka niewiadoma i zależy od antymagii, kawaleria tylko z dwurakami opłacalna, herosi tani jak barszcz można pokombinować, może ktoś doda coś jeszcze
Nie zgodze sie nasza piechota nie jest ani tania jak mowisz ani dobra wbrew potocznemu wyobrażeniu.
Zestwiam zawsze naszych do DE warriora w tej samej cenie (badz punkt drozyszy)z wyzszym Ws I ld + hate co jest hore do potegi N
Generalnie gdyby nie strzelanie (a to i tak tylko maszynki nie nasi wybitni strzelacze) to imperium by sssało kazdemu ODRADZAM WYBIERAC TE ARMIE DL AGRACZA ZACZYNAJACEGO PRZYGODE Z GRA JEST TRUDNA W PROWADZENIU nie to co proste danonki vacusie czy inne samograje.
Obrazek






_________________

Awatar użytkownika
Piotr
Masakrator
Posty: 2186
Lokalizacja: XIII Kohorta Zławieś Mała

Post autor: Piotr »

Xeratus pisze:Powiem szczerze, że ostatni raz w WFB grałem jakieś 7-8 lat temu, chyba w 5 ed. Krasnoludami więc zupełnie nie mam pojęcia co i jak ? :)
Wolę grę defensywną jednak z możliwą kontrą jak coś dojdzie, i chyba poczarować też polubię :)
Xer, jaka paralelna reaktywacja... Na liście mailingowej i nagle tutaj... Proszę, proszę... :D

A zastanawiałeś się nad krasnoludami?
Bo w 8 ed krzaty zawalczą - poprawiono ich i tak dobre machiny, bardzo wydłużył się zasięg szarży wojowników...

Co do Imperium, to naprawdę ciężko wyrokować. Ja zacznę testy od rozpisek zbliżonych do VII ed - dużo kawalerii, działa i czołgi. Dołożę kapitanów na pegazach i dużego maga. I zobaczymy. CO do szumnie zapowiadanego powrotu piechoty to mam mieszane uczucia. Może się okazać, że Imperium to nie dotyczy.

Awatar użytkownika
Grand Admiral Thrawn
Falubaz
Posty: 1258
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Grand Admiral Thrawn »

Katapultę to Krasnoludom zmiękczyli. S4 i noAS a S3 i normalnie AS jest dużą różnicą na niekorzyść nowych zasad.
Remember, having fun and keeping to the spirit of the game is more important than winning at any cost.

Reksio
Wałkarz
Posty: 71

Post autor: Reksio »

Piotr pisze:
Xeratus pisze:Co do Imperium, to naprawdę ciężko wyrokować. Ja zacznę testy od rozpisek zbliżonych do VII ed - dużo kawalerii, działa i czołgi. Dołożę kapitanów na pegazach i dużego maga. I zobaczymy. CO do szumnie zapowiadanego powrotu piechoty to mam mieszane uczucia. Może się okazać, że Imperium to nie dotyczy.
Dokładnie - moim zdaniem klocki piechoty mogą okazać się sensowne np. w orkach, gdzie za psie pieniądze mamy kupę przyzwoitych wojaków. W imperium imo będzie grała kawaleria (wliczając w to np. pistoliersów, którzy już w 1 turze mają możliwość znalezienia się za liniami przeciwnika - dzięki vanguardowi), scouci + maszyny.

Xeratus
Wałkarz
Posty: 69

Post autor: Xeratus »

Piotr-> coś mnie naszło :)

Nie wiem czy bym chciał krasnoludy :) kiedyś miałem na 4000 full metal army :) ale to stare dzieje.

Teraz bardziej ku Imperium się skłaniam chociaż to cała armia w plastiku:), którego obrabianie i sklejanie doprowadza mnie do szału :D

Pytka: Czy box Empire Knightly Orders daje możliwość sklejenia ich z bronią dwuręczną ?

zaborek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 162
Lokalizacja: Piła/Warszawa/VA Beach

Post autor: zaborek »

Xeratus pisze:Powiem szczerze, że ostatni raz w WFB grałem jakieś 7-8 lat temu, chyba w 5 ed. Krasnoludami więc zupełnie nie mam pojęcia co i jak ? :)
Wolę grę defensywną jednak z możliwą kontrą jak coś dojdzie, i chyba poczarować też polubię :)
Witaj, witaj Xer :)

Prosze, prosze, czyzbys na powaznie powrot na lono WFB rozwazal?? :D

Spoko, nie przejmuj sie tym, ze ostatnio w WFB kulales kilka lat temu. Teraz akurat masz swietny moment na powroty :) Nowa edycja jest jeszcze cieplutka i praktycznie wszyscy sie ucza :). Poza tym 8 jest sporo rozna od poprzednich dwoch i miejscami nawiazujaca do starszych edycji.

Tak czy siak, milo Cie znowu powitac i mam nadzieje, ze kiedys przy stoliczku z WFB sie spotkamy :)

A jesli chodzi o Imperium w 8 edycji, to jak to sie tutaj mawia - "daje rade" :) Na jednym z ostatnich sporych turniejow, zdaje sie ze TOP3 bylo 100% Imperium 8) Maja dostep do prawie wszystkiego, co sie w tej edycji dobrze sprawdza. No i co wazne - oplaca sie nimi grac korzystajac z zasad hordy, czego juz nie bardzo da sie powiedziec o moich lesnych ludkach :lol2:

Zatem mysle, ze jesli pojdziesz w Imperium, to nie powinienes zalowac :)

A w kwestii plastik vs. metal - od jakiegos juz czasu, wiekszosc nowych zabawek robiona przez GW jest z plastiku i niewiele sie na to poradzi. Ale przeciez nikt nie zabroni wystawiac starych poczciwych "metalowcow" - czasami mozna ich znalezc na jakichs aukcjach, za przyzwoita cene :)

Serdecznie pozdrawiam
Brat Na Wygnaniu

P.S.
Koniecznie pozdrow i wysciskaj przy najblizszej okazji Brata Karganka!!!! :)
Seek honour as you act
and you will know no fear

Awatar użytkownika
tedzio
Masakrator
Posty: 2149
Lokalizacja: Nordland > Gdynia > SNOT

Post autor: tedzio »

zaborek pisze: Na jednym z ostatnich sporych turniejow, zdaje sie ze TOP3 bylo 100% Imperium 8)
Mówisz o tegorocznym drakonie?

Xeratus
Wałkarz
Posty: 69

Post autor: Xeratus »

zaborek-> witaj Bracie !

Coś mnie kręci Imperium więc pewnikiem się skuszę :)
Kargan swoich Krasnoludów ma więc będzie git :) Pozdrowię go oczywiście jak się zobaczymy :)

Co do plastikowych figurek to mnie wkurza to, że jak sobie je kupuje i chcę pograć to mam dylemat sklejać i malować, czy malować i sklejać ? :D
chyba, że poklei się delikatnie żeby można było rozkleić potem do malowania :)
Do wh40k mam Vostroyan i nie mam problemu :)

Rady doświadczonych Imperialistów mile widziane :) Na początek pewnie zakupię Empire Battalion i działo :) no i jakiegoś kapitana, potem się zobaczy :)
Tylko mam pytanie czy w Empire Battalion są te same figurki co w boxach czy starsze ?

Awatar użytkownika
Blaesus
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: "Twierdza Wrocław"
Kontakt:

Post autor: Blaesus »

Grand Admiral Thrawn pisze:Katapultę to Krasnoludom zmiękczyli. S4 i noAS a S3 i normalnie AS jest dużą różnicą na niekorzyść nowych zasad.
Ostatnio Malal zadał mi proste pytanie. "Czemu nie mam masy inżynierów z gołębiami?" Dają przerzuty i są lepsi od krasnoludzkich katapult... mały placek z S4 i bez ograniczeń zasięgu. :)

Zablokowany