Schizma? - WFB i zapowiadany Bastard WFB

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Schizma? - WFB i zapowiadany Bastard WFB

Post autor: Murmandamus »

W temacie wrażenia 8ed już grupka zapowiada znaczące zmiany RB , lorów magii itp by sobie stworzyc tzw Bastarda. Jak rozumiem zbierają się pod przewodnictwem Barbarossy gracza który ma znaczny posłuch. Jeżeli to się przyjmie a mam nadzieję że nie to :

a) doprowazi do chaosu gdzie część będzie turniejów 8ed a inna część tego czegoś hybrydowego będzie się trudno połapać w zasadach bo te będą się myliły.

b) system okrzepnie i doprowadzi to do zniszczenia esencji prawdziwego warhammera.


(niektórzy chyba myślą że gra w domu to lajtowa a turnieje to wielka arcy poważna sprawa i napierdalanie pamiętajmy są też ludzie którzy przychodzą na turnieje bo nie mają możliwości się umówić z kimś w garażu i nie patrzą na to jako na czystą rywalizację tylko okazję by pobitewniakowac w figurki w ogóle.) Mam tylko nadzieje że Bless będzie dla zwolenników czystego lub tylko lekko zmodyfikowanej 8ed tym czym Barb dla secesjonistów.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Manfred
Postownik Niepospolity
Posty: 5910
Lokalizacja: Cobra Kai

Post autor: Manfred »

#-o

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

nie rozumiem. Chcesz wmowic graczom, ze maja grac tak jak ty chcesz a nie jak oni chca?

troche chybiony pomysl...

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

Shino, odwrócę twoje pytanie, chcesz wmówić że ktoś ma w ogóle wmówić graczom jak mają grać? Bo twoje pytanie bardziej pasuje do pomysłodawcy bastarda. Nie oszukuj się jak okrzepnie w środowisku tak będzie. Balancing Patch okrzepł i był w zasadzie na wszystkich turniejach w kraju. Nie jestem jedyny chciałby zachowania 8ed w swojej postaci bez zapowiadanych zmian które zupełnie zmieniają system w co innego.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Niech żyje rewolta powergamerów ! Niech żyje Bastard ! Niech żyje nasz przywódca Barbarossa I ! =D> =D> =D>
Precz z ministrem od propagandy GW Murmandamusem. :evil:
Obrazek
Obrazek

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Beton się burzy. Ratunku.
Oczywiście, no offence
:wink:

Awatar użytkownika
Voodoo
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

Murmandamus pisze:Jak rozumiem zbierają się pod przewodnictwem Barbarossy gracza który ma znaczny posłuch.
:lol2:

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Grand Admiral Thrawn
Falubaz
Posty: 1258
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Grand Admiral Thrawn »

A kim są ci dwaj co Barbarossę niosą? :wink:
Remember, having fun and keeping to the spirit of the game is more important than winning at any cost.

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Grand Admiral Thrawn pisze:A kim są ci dwaj co Barbarossę niosą? :wink:
Heniek od VCetów na hełmie i drakenhofie i Marian od Demonow na spamie psów i lamerów
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Murmandamus pisze:Shino, odwrócę twoje pytanie, chcesz wmówić że ktoś ma w ogóle wmówić graczom jak mają grać? Bo twoje pytanie bardziej pasuje do pomysłodawcy bastarda. Nie oszukuj się jak okrzepnie w środowisku tak będzie. Balancing Patch okrzepł i był w zasadzie na wszystkich turniejach w kraju. Nie jestem jedyny chciałby zachowania 8ed w swojej postaci bez zapowiadanych zmian które zupełnie zmieniają system w co innego.
alez nikt nie nakazywal nikomu granie na BP. podobnie nikt nikomu nie nakazuje teraz granie na 8 ed czy jakakolwie jej odmiane.

Zauwaz, ze mowimy tu o wolnym czasie pewnej grupki zapalencow i niczym wiecej. Wiec twoje stwierdzenie "nie robcie niczego ponadto co wyszlo bo tak mi sie gra dobrze" jest o tyle chybione, ze nikt nikomu nic nie nakazuje, a jedynie ludzie chca dac wyraz swojemu niezadowoleniu z powodu bubla jaki wypuscila firma gw.

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Murmandamus, proszę - bez propagandy. Ok? ;P

P.S. Ehhhh czy zawsze znajdą się osoby, które chcą zniszczyć szlachetną i bezinteresowną inicjatywę stworzenia czegoś pięknego. :wink: :D

P.S. Umarł król (GW)! Niech żyje król (Barbarossa)! :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 25 lip 2010, o 09:31 przez Kal_Torak, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

czyli 8 ed tuż po narodzinach prawda?
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

Murmandamus pisze: Nie jestem jedyny chciałby zachowania 8ed w swojej postaci bez zapowiadanych zmian które zupełnie zmieniają system w co innego.
to rób z resztą nie jedynych turnieje na czystą 8 ed kto Wam broni ???

Ż.

P.S. Bringing hurt to the heart's desire I fell in the ring of fire I fell into, into a burning ring of fire
I fell down, down, down, down into the deepest mire and it burns, burns, burns, burns he ring of fire, the ring of fire, the ring of fire.... :lol2: FLEJJJJJJJJJJJM !!!!!!!! :wink:
Ostatnio zmieniony 25 lip 2010, o 09:44 przez Żaba, łącznie zmieniany 2 razy.

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Murmandamus nie chodzi tu tak naprawdę o 8 edycję, ale o brak jakiejkolwiek edycji WFB, która by została napisana porządnie włącznie z ArmyBookami. Już wielokrotnie nawet w dobie 6 czy 7 edycji pisałem, że w końcu graczom skończy się cierpliwość do GW. To wszystko. Zarówno Ty jak i Ja wiemy, że nie zagramy w dobrze napisanego WFB (w tej czy 18 edycji) o ile sami się za to nie wezmiemy. Nasza różnica polega na tym, że ja nie przywiązuje takiej wagi do tego czy WFB ma etykietkę i błogosławieństwo GW czy nie. Chciałbym poprostu móc wybrać taką wersję WFB, która byłaby lepsza. Zaś nie przerzucam się na inny system bitewny, dlatego że WFB nadal jest dla mnie zdecydowanie najlepszy, tyle że GW nigdy nie wykorzystało nawet w połowie jego potencjału. Z uwagi na ten ogromny potencjał cierpliwie czekałem przez lata na "bastard sword" ;P.

I chyba się doczekałem ;P. A jestem przekonany, że jeśli za WFB weżmie się grupa ogranych osób i nie będą się bali porządnego przemeblowania zasad WFB to uzyskamy zajebistą grę, jaką GW nigdy nie wyda. A czemu tego nie zrobi, to jedna z największych tajemnic XXI wieku ;P.

Awatar użytkownika
ShadEnc
Pseudoklimaciarz
Posty: 25

Post autor: ShadEnc »

Abstrahując od kwestii zasad, PG i innych kwestii - zastanawialiście się nad kwestią prawną takiego rozwiązania? Idea wygląda fajnie, zbiór spójnych, zbalansowanych reguł mógłby być ostatecznie przyjęty przez polskich graczy. Ale czy wyobrażacie sobie, że GW będzie spokojnie obserwowało, jak rozpowszechniacie takie materiały bez ich zgody?

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Z czymś takim nie będzie zupełnie problemu. Inaczej nikt nawet by nie mógł sobie napisać fanowskiego army listu i opublikować go na necie bez zgody GW. Tacy producenci figurek jak gamezone już dawno by został pozwny przez GW. Nie wspominając o tym, że nikt nie będzie czerpał korzyści finansowych za publikowanie tego. Dlatego problemu nie będzie. Tak jak nie ma przy żadnej fanowskiej produkcji.

Awatar użytkownika
ShadEnc
Pseudoklimaciarz
Posty: 25

Post autor: ShadEnc »

Nie wiem, jak GW reaguje na takie inicjatywy, jeśli nie robią problemów, to OK.

Tyle, że wydaje mi się, że Wasz "Bastard Sword" nie ma być fanowską armylistą, ale kompletnym podręcznikiem z kompletną listą armybooków, wyręczającym fana z obowiązku kupowania jakichkolwiek książek. Na sprzedaż pewnie to za bardzo nie wpłynie, ale jest jakieś ryzyko, że GW zareaguje w jakiś ostry sposób (jak WotC przy głośnej sprawie piracenia podręczników do D&D).

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Ja tam sie na proroka fanów ósmej edycji nie piszę. Niech Zbychu psize Bastard Sworda, nawet sam go wesprę. Chetnie zobacze, co z tego powstanie. Jesli powstanie Bastard Sword to mam nadzieje, ze skorzysta z wielu fajnych rozwiazan tej edycji, takich jak:
- walka i strzelanie z dwoch szeregów
- zdejmowanie obrażen z tyłu jednostki
- swietne zasady dla monstrous infrantry
- steadfast
- mierzenie zasiegów
- wieksza lawosc przechodzenia przez tereny
- fajne zasady generowania magii (ale nie magia z nowej edycji)
- brak deklarowania zasiegow katapultami i armatami
- procentowo-slotowy podział armii
- zasady skimiszerów
- zasady scoutów
- vanguard

Z 7 edycji przywróciłbym:
-x-fire, bo uciekanie przez wrogie oddzialy jest slabe

Nie jestem pewien, ktore zasady szarz sa lepsze... choc chyba sklaniam sie wobec osmoedycyjnej losowej szarzy. Naprawde bardziej oddaje ona "realizm" pola walki.
Obrazek

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Jeśli chodzi o RB, to będzie po prostu kilkanaście zmian zasad. Nie narusza to w żaden sposób praw GW - nie zamierzamy przepisać RB od nowa, więc nie naruszamy praw GW. Nie będziemy publikować ich IP.

Jeśli chodzi o autorskie księgi armii, to GW nigdy nie miała z nimi problemu.

kauczuk
Mudżahedin
Posty: 317

Post autor: kauczuk »

to bedzie poprostu autorski mod jak warhammer mod do medieval total war
nic nowego i typowego na rynku. nowa gra na silniku starej
niewiem czy juz kiedys robiliscie cos takiego bo ja tworzylem juz takie systemy, ale trzeba pamietac ze wszystko ma swoje bledy, mam nadzieje ze beda mniejsze niz te gw(*1)

*1 a da sie miec wieksze hehe ? :P

edit: spoznilem sie. barb to poczytaj na innych topicach ;) ludzie tu chca od ciebie nowego systemu na wfb a nie zmian kilku zasad. ja wyznaje zasade chaosu gw, warhammer nie jest swiatem zbalansowanym, jak ktos wogole czytal kiedys cokolwiek z ksiazek, armie nie musza byc dla mnie rowne bo to nie prawda jest. nie gramy w dnd
Ostatnio zmieniony 25 lip 2010, o 10:23 przez kauczuk, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ