Dwarfy 2500 ptk. Dobry CC

Poczytaj jak słaby i dziurawy jest dany pomysł na armię, zanim nie przyniesie on wygranej na następnym masterze.

Moderatorzy: Yudokuno, PAWLAK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jab
Kradziej
Posty: 924
Lokalizacja: Warszawa

Dwarfy 2500 ptk. Dobry CC

Post autor: Jab »

Dwarf lord
145 + 25 <shield bearers> + 6 <GW> + 20 <karak de grim :wink: > + 25 <+1 A> + 5 <+1 AS> + 25 <reroll AS> + 45 <4+ ward> + 5 <+1 AS, wiem że nic nie daje ale nie powtarza się kombinacja run> = 296 ptk.

Runelord
140 + 3 <shield> + 2x50 <spell eater> + 45 <rune of adamant> + 5 <+1 AS> = 278 ptk.

Thane <bsb>
65+ 25 <bsb> + 25 <1+ AS> + 25 <reroll AS> + 20 <+1 S> = 160 ptk.

Runesmith
70 + 2 + <shield> + 25 <reroll AS> + 5 <+1 AS> + 25 <scroll> + 2x10 <+2 WS> = 147 ptk.

15 wojowników + tarcze + FCG = 160 ptk.

15 LB + Shields + GW + FCG + Master rune of grungni = 285 ptk.

Cannon + engi + reload = 115 ptk.

GT + engi + Accu + 2x penetracja = 170 ptk.

BT + FA + hit na 2+ = 80 ptk.

10 kuszników + SB = 120 ptk.

10 gromowładnych + SB = 150 ptk.

28 Hammererów + FCG + +1 CR = 419 ptk.

Organki 120 ptk.

Total: 2500 ptk.
Ok... jak to działa? Zapewne wprawne krasnoludzkie oko od razu to dostrzeże, ale i tak powiem :wink:

Cała ta rozpa opiera się na prawie nie do rozwalenie deathstarze w CC, która jest wsparta średnim <jak na tą armię> shootingiem. Wszystkich bohaterów wsadzamy do Hammków, zaś LB trzymamy niezbyt daleko aby dostawiać +5 warda na różne paskudztwa. Dałem trochę FA, <w szczególności na jedno zadaniowym bolcu> aby nie musieć się martwić o rożnego rodzaju monstery.
Na początek Hamki wystawiamy w 2/3 albo jednym szeregu <jak mamy miejsce> aby nie bać się np katapult czy cannonów. Potem oczywiście śliczny darmowy reform z muzyka <10+ z przerzutem chyba się uda :wink: > w 5 się ustawiamy. Cały przedni szereg to NAPRAWDĘ twarde kozaki <nawet na sucho próbowałem są w stanie przetrzymać spory kloc wybrańców czy WL> W dodatku niwelujemy kolejną bardzo uciążliwą dla brodatego ludu rzecz. Ataki. Właśnie taki klocek wypłaca w sumie 19 ataków <co prawda z różną siłą, ale hammki za bohaterami mają GW więc tan ASL w ogóle ich nie obchodzi, więc swoje ataki wypłacą na pewno>.
Oczywiście taki klocek jak już dojdzie do combatu z odpowiednio dużym regimentem z pewnością w nim utknie, przez co może być flankowany z jednej strony <drugą flankę osłaniają nam LB>, ale na to mamy oath stone, więc spokojna broda nic się nie dzieje. LB oczywiście <jeżeli nie ma nikogo po drodze to mogą albo szarżować w adwersarza albo stać z boku i bronić dostępu do maszyn.
Czekam na komentarze :wink:
Ostatnio zmieniony 30 lip 2010, o 00:15 przez Jab, łącznie zmieniany 6 razy.
Paskudny uśmiech power gamera

Awatar użytkownika
Casp
Mudżahedin
Posty: 308

Post autor: Casp »

Opcja nielegalna
nie można mieć kilku bohaterów w klocku z oathstonem, nie można go dać lordowi na tarczy.

Awatar użytkownika
Jab
Kradziej
Posty: 924
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jab »

Ok dziękuje za uwagę. Już poprawiam. Czekam na kolejne komentarze :wink:
Paskudny uśmiech power gamera

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

andmiz pisze:Opcja nielegalna
nie można mieć kilku bohaterów w klocku z oathstonem, nie można go dać lordowi na tarczy.
puff..
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
Jab
Kradziej
Posty: 924
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jab »

Rozpiska poprawiona, zapraszam do oceny :wink:
Paskudny uśmiech power gamera

Awatar użytkownika
Jab
Kradziej
Posty: 924
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jab »

Nikt więcej się nie wypowie? :|
Paskudny uśmiech power gamera

kauczuk
Mudżahedin
Posty: 317

Post autor: kauczuk »

tak wygladal podobnie moj klocek glowny z 7edycji ale zamiast bsb 1+save dalem mu +1save bo to roznica jednego save a punktow duzo. po za tym jesli ustawiasz ich po 5 to za duzo o jednego runa bo albo wydzie ci sztandar oddzialu albo bohater jakis.
ja bym szedl w hordy

edit: a i jesli dobrze widze to twoj rune i lord ma te same runy w tej samej konfiguracji obrone

Awatar użytkownika
Jab
Kradziej
Posty: 924
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jab »

kauczuk pisze:zamiast bsb 1+save dalem mu +1save bo to roznica jednego save a punktow duzo.
Ten jeden AS to spora różnica, w szczególności że teraz deatstary robi się z unitów z b.dużą siłą.
kauczuk pisze: po za tym jesli ustawiasz ich po 5 to za duzo o jednego runa bo albo wydzie ci sztandar oddzialu albo bohater jakis.
ja bym szedl w hordy
Hordy Ci wytną. A tego drugiego zdania nie rozumiem. Przecież bohaterowie wypychają cały FCG i kropka :wink:
kauczuk pisze:edit: a i jesli dobrze widze to twoj rune i lord ma te same runy w tej samej konfiguracji obrone
Dzięki za uwagę. Tylko nie bardzo wiem jak temu zaradzić :wink:
Paskudny uśmiech power gamera

kauczuk
Mudżahedin
Posty: 317

Post autor: kauczuk »

jak ustawisz wszystkich bohaterow z przodu to twoj sztandar oddzialu wyladuje w 2 szeregu i nie dziala, czy cos sie zmienilo i niewiem?

admolikkk
Wałkarz
Posty: 78
Lokalizacja: Tychy

Post autor: admolikkk »

w booku jest chyba napisane że sztandar i cały CG musza być z przodu i jeśli nie ma miejsca na bohaterów to oni idą do tyłu.
LEAVE NO MAN BEHIND!

Awatar użytkownika
Jab
Kradziej
Posty: 924
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jab »

admolikkk pisze:w booku jest chyba napisane że sztandar i cały CG musza być z przodu i jeśli nie ma miejsca na bohaterów to oni idą do tyłu.
Fakt. Nie doczytałem :cry: Rozpiska do kosza a ja kombinuje dalej :wink:
Paskudny uśmiech power gamera

kauczuk
Mudżahedin
Posty: 317

Post autor: kauczuk »

wyrzuc runesmitha i bedziesz mial jak ja. tylko przez sztandar w reszta. to nie tak duzo atakow wchodzi

ODPOWIEDZ