Początki...

ODPOWIEDZ
Semantykibólu
Pseudoklimaciarz
Posty: 21
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Początki...

Post autor: Semantykibólu »

Skavenblight pisze:Eee... łuk kosztuje 10 zk, krótki 5 zk. Dłuższe to już tylko w Erze ;) i innych, nielicznych bandach.
Z Opętanymi musiał się jakiś błąd zakraść.
Dziękuję serdecznie Tragikomiczna.

Awatar użytkownika
Telchar
Wodzirej
Posty: 751
Lokalizacja: Łorsoł

Post autor: Telchar »

Sematykibólu pisze:
Skavenblight pisze:Eee... łuk kosztuje 10 zk, krótki 5 zk. Dłuższe to już tylko w Erze ;) i innych, nielicznych bandach.
Z Opętanymi musiał się jakiś błąd zakraść.
Dziękuję serdecznie Tragikomiczna.
Nie jestem do końca przekonany, jak dla mnie to cena jaką muszą płacić Opętani za łuk w początkowej rozpisce. To nie jedyne miejsce gdzie pojawiają się tego typu sytuacje więc to raczej nie błąd. Nawet w ArmyBuilderze tak jest.

Z resztą po ch... olerę Ci łuk u Opętanych, nimi naprawdę nie opłaca się strzelać.
http://azylium.vot.pl - Serwis Społeczności Mordheim

Semantykibólu
Pseudoklimaciarz
Posty: 21
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Semantykibólu »

Telchar pisze:
Sematykibólu pisze:
Skavenblight pisze:Eee... łuk kosztuje 10 zk, krótki 5 zk. Dłuższe to już tylko w Erze ;) i innych, nielicznych bandach.
Z Opętanymi musiał się jakiś błąd zakraść.
Dziękuję serdecznie Tragikomiczna.
Nie jestem do końca przekonany, jak dla mnie to cena jaką muszą płacić Opętani za łuk w początkowej rozpisce. To nie jedyne miejsce gdzie pojawiają się tego typu sytuacje więc to raczej nie błąd. Nawet w ArmyBuilderze tak jest.

Z resztą po ch... olerę Ci łuk u Opętanych, nimi naprawdę nie opłaca się strzelać.
Więc jest to kwestią umowną - na co się przeciwnik zgodzi?

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Sematykibólu pisze: Więc jest to kwestią umowną - na co się przeciwnik zgodzi?
Z wieloma rzeczami w Mordheim tak jest. Producent się grą przestał zajmować, więc nie ma żadnych uściśleń, trzeba polegać na tzw. zdrowym rozsądku i żeby wszyscy gracze dobrze się bawili :)

P.S. A w ogóle to witaj na forum, miło że się pojawiłeś :)

Awatar użytkownika
Eriks281
Chuck Norris
Posty: 538

Post autor: Eriks281 »

A przecież jest jeszcze tyle do odkrycia w mieście potępionych ;/ szkoda ,wielka szkoda ,że nie ma nowych dodatków ;/
- Klnę się na Sigmara - nigdy nie weźmiecie mnie żywcem, upadli słudzy ciemności!

- Nigdy nie zamierzaliśmy. Zastrzelcie go.

Takaris Fellblade, kapitan Czarnej Arki "Udręka"

Semantykibólu
Pseudoklimaciarz
Posty: 21
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Semantykibólu »

Eriks281 pisze:A przecież jest jeszcze tyle do odkrycia w mieście potępionych ;/ szkoda ,wielka szkoda ,że nie ma nowych dodatków ;/
Ta powyżej =D> dużo w tej materii zmienia, widziałeś scenariusze jak z podręcznika?

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

Eriks281 pisze:A przecież jest jeszcze tyle do odkrycia w mieście potępionych ;/ szkoda ,wielka szkoda ,że nie ma nowych dodatków ;/
Po co? Nie lepiej wymyślić coś samemu?

Semantykibólu
Pseudoklimaciarz
Posty: 21
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Semantykibólu »

Inne zasdnicze pytanie.
Mamy powiedzy sobie mutanta z dodatkową ręką, w dwóch trzyma broń oburęczną a w pozostałej miecz.
Atakuje zgodnie z inicjatywą czy ostatni z powodu broni dwuręcznej, a może najpierw mieczem, potem przeciwnik i dopiero toporem ale jak to wpisać w Fazy jednej tury?

DolmiR
Falubaz
Posty: 1324
Lokalizacja: Krotoszyn, , Zielony Smok

Post autor: DolmiR »

Czysto techniczne pytanie, jakie macie strefy rozstawiania przy zwyklych bitwach?
I czy na turnieje można do rozpisek włączać najemników?

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

Sematykibólu pisze:Inne zasdnicze pytanie.
Mamy powiedzy sobie mutanta z dodatkową ręką, w dwóch trzyma broń oburęczną a w pozostałej miecz.
Atakuje zgodnie z inicjatywą czy ostatni z powodu broni dwuręcznej, a może najpierw mieczem, potem przeciwnik i dopiero toporem ale jak to wpisać w Fazy jednej tury?
Zakładając, że nikt nie szarżował i masz wyższą inicjatywę od przeciwnika, najpierw walisz raz mieczem, potem twój przeciwnik, a potem walisz bronią dwuręczną.

DolmiR
Falubaz
Posty: 1324
Lokalizacja: Krotoszyn, , Zielony Smok

Post autor: DolmiR »

up

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Strefy rozstawienia - zwykle 8 cali. To tak zwyczajowo, bo wszystko zależy od scenariusza, np. chance encounter ma całkiem inne zasady rozstawiania.

Najemnicy są dozwoleni na turniejach, postacie dramatu nie.
Ale nie oczekuj zbyt wielu turniejów Mordheim ;)

DolmiR
Falubaz
Posty: 1324
Lokalizacja: Krotoszyn, , Zielony Smok

Post autor: DolmiR »

Pytam czysto orientacyjnie, żeby nawet przy domowym graniu nie kręcić jakiś wałów z rozpiskami ;)

Awatar użytkownika
Telchar
Wodzirej
Posty: 751
Lokalizacja: Łorsoł

Post autor: Telchar »

Najbliższy turniej Mordheim ma być w Świdnicy na początku września, ostatni był 2 tyg temu w Płocku, więc aż tak źle nie jest. Szkoda tylko że frekwencja słaba.
http://azylium.vot.pl - Serwis Społeczności Mordheim

Awatar użytkownika
Heffe vel Mikołaj
Wałkarz
Posty: 64
Lokalizacja: Zoppot
Kontakt:

Post autor: Heffe vel Mikołaj »

ciekaw jestem, jak wyglądają turniejowe rozpiski.
nuda.
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie. Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę. I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego. (Marek Aureliusz)

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

Zazwyczaj 9 lub 13 modeli, z ograniczonym uzbrojenie (pałka+sztylet), jedynie bohaterowie mają coś lepszego.
Ponadto często są wystawiani najemnicy.

Awatar użytkownika
Eriks281
Chuck Norris
Posty: 538

Post autor: Eriks281 »

Dlatego zrezygnowałem z mordheim jednak monotonia ;/ ,ale życze miłej zabawy na turnieju. Moim zdaniem powinny zostać zmniejszone ceny zbroi :) i niektórych broni jak i przedmitów specjalnych- toby bardzo urozmaiciło bitwe.
Pozdrawiam
- Klnę się na Sigmara - nigdy nie weźmiecie mnie żywcem, upadli słudzy ciemności!

- Nigdy nie zamierzaliśmy. Zastrzelcie go.

Takaris Fellblade, kapitan Czarnej Arki "Udręka"

Awatar użytkownika
Telchar
Wodzirej
Posty: 751
Lokalizacja: Łorsoł

Post autor: Telchar »

M.T. pisze:Zazwyczaj 9 lub 13 modeli, z ograniczonym uzbrojenie (pałka+sztylet), jedynie bohaterowie mają coś lepszego.
Ponadto często są wystawiani najemnicy.
Fakt że pojawiają się głównie 9 i 13, ale co do uzbrojenia bym się nie zgodził. U henchmenów pojawiają się miecze, topory, kusze, proce, łuki, garłacze, pistolety, do tego najemnicy którzy często mają fajne "egzotyczne" uzbrojenie.
Eriks281 pisze:Dlatego zrezygnowałem z mordheim jednak monotonia ;/ ,ale życze miłej zabawy na turnieju. Moim zdaniem powinny zostać zmniejszone ceny zbroi :) i niektórych broni jak i przedmitów specjalnych- toby bardzo urozmaiciło bitwe.
Pozdrawiam
A to błąd, monotonia pojawia się gdy robisz rozpiski które niby są PG, a tak naprawdę przegrywają z dobrze użytym ekwipunkiem. Kwestię cen zbroi i i niektórych przedmiotów niestety da się rozwiązać tylko przez house rulesy, ale kilka niewielkich poprawek wystarczy i nieużywany ekwpiunek pojawia się na stołach. Z resztą wszystko zależy od podejścia graczy...
http://azylium.vot.pl - Serwis Społeczności Mordheim

Awatar użytkownika
Eriks281
Chuck Norris
Posty: 538

Post autor: Eriks281 »

Moim zdaniem lepiej zająć się na przykład warheimem bo mordka,oczywiście ma swój niepowtarzalny klimat ,ale w mordheim nie wprowadza się jakiś poprawek ,tylko wszystko house rules ,a z twórcami warheim-a ma się kontakt.Mordka ma wiele bolączek i jest martwa ,a warheim jest rozwijany i potrzebuje graczy ,bo systemik jak widzę zacny.A taki QC :D będzie happy i w ogóle ;D. Więc ,MOIM ZDANIEM po co grać w mordheim skoro można zagrać w coś rozwijanego ,wspieranego przez twórce ;) i w ogole bigger,better and more badass. Oczywiście jak lubisz mordke to proszę graj ,ale jakby nie patrzeć w warheimie jest więcej możliwości.
- Klnę się na Sigmara - nigdy nie weźmiecie mnie żywcem, upadli słudzy ciemności!

- Nigdy nie zamierzaliśmy. Zastrzelcie go.

Takaris Fellblade, kapitan Czarnej Arki "Udręka"

Semantykibólu
Pseudoklimaciarz
Posty: 21
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Semantykibólu »

Znów pytanie dot. zasad.
Jakie są reguły korzystania z tarczy.
Wiem już, że posiadając tarczę oraz broń dwuręczną daje ona modyfikator obronny jedynie dla ataków z dystansu, a jak to się ma do wojownika uzbrojonego w dwie bronie i tarczę na dodatek? lub Mutanta z trzecią ręką uzbrojonego w oburęczną broń, miecz i tarczę? Czy w tych przypadkach można używać tarczy w walce wręcz a może by użuwać tarczy w walce wręcz należy mieć wolną rękę inaczej da modyfikator tylko przeciwko atakom z dystansu? :?

ODPOWIEDZ