Skaveńskie Q&A

Skaven

Moderator: Hoax

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skaveńskie Q&A

Post autor: Arbiter Elegancji »

wystarczy malowanie i brak sztandaru :)
Choć dziwne że wystawiasz slavesów z tarczami :wink:
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

Arbiter Elegancji pisze:wystarczy malowanie i brak sztandaru :)
Choć dziwne że wystawiasz slavesów z tarczami :wink:
Clanratów też można wystawiać bez tarcz \:D/
Obrazek

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Ja w sumie moim slavom "obcinałem" ogonki ^^

Awatar użytkownika
Goglem
Wodzirej
Posty: 773
Lokalizacja: Koszali, Klub Zad Trola

Post autor: Goglem »

Qc-Rat pisze:Ja w sumie moim slavom "obcinałem" ogonki ^^
#-o No to to już jest przesada, przecież żeby szczur mógł normalnie chodzić to potrzebuje ogona do utrzymywania równowagi

Awatar użytkownika
Hobbit
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: O(j)pole

Post autor: Hobbit »

Ja moich slavów maluje w różnych kolorach jako zbieraninę "trofeów" z różnych wojen klanowych, plus parę modeli z innych ras (jakiś flagelant, gnoblar itp) dla kolorytu, podczas gdy klanraci są wszyscy w ciemnozielonej tonacji.
O największy z wielkich! Co będziemy robić w tej edycji? To samo co w każdej głupcze... Opanowywać świat!
Opolski klub gier bitewnych "WarAcademy"

kszyhu
Chuck Norris
Posty: 378
Lokalizacja: kraina wolnego rynku

Post autor: kszyhu »

jeśli seer na dzwonku albo monk na furmance odmówi pojedynku, to czy obsluga tych machin bije oddział?
I czy jeśli przyjmie, to czy ta obsługa też bije w pojedynku?

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1722
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

Furman na furmance nie może odmówić pojedynku :)

kszyhu
Chuck Norris
Posty: 378
Lokalizacja: kraina wolnego rynku

Post autor: kszyhu »

aha, a jak z resztą pytań? I jeszcze jedno, furmanka na początku tury robi tak, że wszyscy w kontakcie się testują na tafnesa?

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

kszyhu pisze:aha, a jak z resztą pytań? I jeszcze jedno, furmanka na początku tury robi tak, że wszyscy w kontakcie się testują na tafnesa?
każda jednostka na początku CC (również pchająca furmankę) dostaje ma do zdania d6 testów T (z tym że monki pchające oblewają tylko na "6")
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Bartas
Chuck Norris
Posty: 640

Post autor: Bartas »

kszyhu pisze:aha, a jak z resztą pytań? I jeszcze jedno, furmanka na początku tury robi tak, że wszyscy w kontakcie się testują na tafnesa?
dokładnie tak jak napisał Arbiter. Jedynym powodem dla którego każdy w styku w walce musiałby testować T byłoby posiadanie przez Plague Priesta censera

Awatar użytkownika
Luciu
Mudżahedin
Posty: 235

Post autor: Luciu »

Jak się dokładnie ustawia jednostke giant ratów? Trzeba packmasterów ustawiać zawsze w ostnim rzędzie i w dodatku w tym rzędzie nie może być już ratów? Bo wszędzie ta jednostka tak jest przedstawiana :/ A ja chce wystawić np. 4 rzędy w hordzie, bo wtedy moge walić z 4 szeregu (zasada wave of rats) i w dodatku chce żeby packmasterzy mogli walić zza 3 szczurów:P To czy moge dać np. 1. rząd 10 ratów, 2rz.: 10ratów, 3rz.: 10ratów, 4rz.: 5 ratów i 4 packmasterów ze Skweelem (a w 5 i każdym następnym ewentualnie kolejne 10 ratów)??? Mam nadzieje że choć troche załapaliście o co mi chodzi:PPPP
P.S. rząd = rank :D

Awatar użytkownika
Hobbit
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: O(j)pole

Post autor: Hobbit »

Jedynym wymogiem jest to, aby master moulder (champion) stał w pierwszym szeregu, a tak możesz ich ustawić wedle własnego uznania. Stąd też popularne w 7ed rat torpedo do zdejmowania szeregów. Pamiętaj też, że nie możesz strzelać z bicza przez innych packmasterów. Skweelem chyba też jest championem więc...
O największy z wielkich! Co będziemy robić w tej edycji? To samo co w każdej głupcze... Opanowywać świat!
Opolski klub gier bitewnych "WarAcademy"

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

W linii z poganiaczami mogą stać szczury, Skweel jest master moulder i musi stać z przodu.
U mnie Giant Raty stoją tak:

RPRPR
RRRRR
RRRRR

R-Rat
P-Packmaster
Obrazek

Awatar użytkownika
Luciu
Mudżahedin
Posty: 235

Post autor: Luciu »

Nie mam AB ale co do skweela to napewno nie musi stać z przodu:P W raporcie bitewnym w WD dotyczącym skavenów stał zawsze w 4tym:P Chyba, że coś się zmieniło w 8 ed. (a jeszcze nie doczytałem do commandów):D Ok dzięks:)

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

Luciu pisze:Nie mam AB ale co do skweela to napewno nie musi stać z przodu:P W raporcie bitewnym w WD dotyczącym skavenów stał zawsze w 4tym:P Chyba, że coś się zmieniło w 8 ed. (a jeszcze nie doczytałem do commandów):D Ok dzięks:)
W White Dwarfach często piszą różne dziwne rzeczy. Poza tym było to kilka faq-ów temu. Tym razem jednak masz rację, w AB jest napisane, że Sweel to Packmaster a nie Master moulder
Obrazek

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Ginie dzwonek seer dożywa - liczymy VP za dzwon, jeżeli lord stoi? (pytanie do 8 edycji w 7 jestem pewien że liczymy)

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1722
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

Q: If I kill a character but not their mount, do I score victory points for just the character, the character and their mount, or must I kill the mount too in order to score any victory points? (p143)
A: You must kill the character and his mount to score any victory points.

Dzwon jest "special kind of mount", więc nie liczymy VP za dzwon, jeżeli lord stoi.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Dzięki (nie mając booka uznałem, ze czytanie erraty mi nic nie da i to był błąd ; ) )

Awatar użytkownika
Bartas
Chuck Norris
Posty: 640

Post autor: Bartas »

w erracie jest parę fajnych zasad, które warto znać :)

Awatar użytkownika
Pacek
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3404
Lokalizacja: XIII Kohorta Bydgoszcz

Post autor: Pacek »

M.T. pisze:Q: If I kill a character but not their mount, do I score victory points for just the character, the character and their mount, or must I kill the mount too in order to score any victory points? (p143)
A: You must kill the character and his mount to score any victory points.

Dzwon jest "special kind of mount", więc nie liczymy VP za dzwon, jeżeli lord stoi.
czy ta zasada obowiązuje również w 7ed?
The messanger bowed low. "Speak-speak" snarled the Grey Seer, to agitated to appreciate the fawning. "Unexpected complications, most powerful of the potentates" said the Scurrier. Before the creature finish,Grey Seer sent bolt of lightning to roast him alive."Bad news can always wait" thougt the mage..

ODPOWIEDZ