Rozpiski

Orcs and Goblins

Moderator: Kołata

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Re: Rozpiski

Post autor: loko »

wydaje mi sie ze z powodu taniości zwykle orki potrafią wiecej wytrzymac to savage mają po prostu inne zadania - czasem trzeba wrogi kloc nie tyle ustac co jak najszybciej przepchnac do czego savage ustawione w hordzie z 2 czopami nadają sie jak ulał. ja testuje taka 30 z fcg. szkoda ze nie mogą byc big uns ze względu na totem na zwyklakach.
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

on jest w pyte drogi.
a malo co sie przepycha w 1 ture.
ale chetnie poslucham o wynikach playtestow

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

w dzisiejszej zabili 3,5 albo 4 demony na juggerach w koncu padli (w szarzy dostali asf i re roll) a w poprzedniej w 2 (albo 3 nie pamietam) pokroili kloc pielgrzymow i w kluczowym momencie zrobili reform kanapkując lance. na razie z braku troli gram tylko 1500 ale na wieksze pkt znajdzie sie dla nich na bank miejsce.

ed.te o których pisze to big unsi.
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

Awatar użytkownika
maciom
Chuck Norris
Posty: 613
Lokalizacja: wro

Post autor: maciom »

ja zrobiłem playtest 40 savage z 2 chopami i ubiły dwa TK giganty , a tak to się kolega bał dobiec do nich
czy jeśli mam przedmiot, który pozwala mi przerzucać każdego warda to, czy mogę też przerzucać ochronę magiczną?

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

2500 pierwsza na tak duze pkt. czekam na sugestie , zwalszcza na temat itemów. cholera nie wiem jak 5pkt wywalic :/



1 Black Orc Warboss @ 241 Pts
General; Choppa; Heavy Armour
Warboss Um's Best Big Boss At [30]
Enchanted Shield [15]
Warboss Imbad's Iron Gnashas [30]
Martog's Best Basha [15]

1 Orc Great Shaman @ 265 Pts
Magic Level 4; Big Waagh; Choppa
Dispel Scroll [25]
Amulet of Protectyness [25]

1 Black Orc Big Boss @ 159 Pts
Choppa; Heavy Armour; Battle Standard
Sword of Might [10]
Effigy of Mork [35]

1 Orc Shaman @ 110 Pts
Magic Level 2; Big Waagh; Choppa
Waaagh! Paint [10]

2 Doom Diver @ 160 Pts


8 Trolls @ 320 Pts

3 Rock Lobber @ 225 Pts
Bully



Squig Herd @ 30 Pts


Squig Herd @ 30 Pts



Boar Chariot @ 80 Pts



34 Orc Big 'Uns @ 430 Pts

Choppa; Light Armour; Shield; Standard; Musician
Morks Spirit Totem [50]

1 Orc Boss @ [15] Pts

24 Savage Boyz @ 280 Pts
Frenzy; 2ndWeapon; Choppa; Warpaint; Standard; Musician

1 Savage Orc Boss @ [15] Pts

20 Night Goblins @ 60 Pts
Shield

20 Night Goblins @ 60 Pts
Shield

5 Goblin Wolf Riders @ 60 Pts
Light Armour


Models in Army: 150


Total Army Cost: 2505

kloce ng robią za slejwy duze kloce orkow maja zapewnic duzy boost do casta dla magów, podobnie jak farbki na malym magu. no i costam zabic mają tez:) rydwan sciaga ostrzal , mozna go wyslac na jakies draidy albo lucznikow, wpasc w boczek. ostatnio mnie pozytywnie zaskakuje. do otwierania twardych rzeczy sa trole mam nadzieje ze sie spiszą.
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

Awatar użytkownika
ninjaska
Chuck Norris
Posty: 386

Post autor: ninjaska »

loko pisze:2500 pierwsza na tak duze pkt. czekam na sugestie , zwalszcza na temat itemów. cholera nie wiem jak 5pkt wywalic :/
1 Black Orc Warboss @ 241 Pts
General; Choppa; Heavy Armour
Warboss Um's Best Big Boss At [30]
Enchanted Shield [15]
Warboss Imbad's Iron Gnashas [30]
Martog's Best Basha [15]
Zamiast Enchanted Shield za 15 pkt wez Dragonhelm i zwykla tarcze. 2 pkt taniej plus WSv na Ogien, a ASv ten sam.
1 Black Orc Big Boss @ 159 Pts
Choppa; Heavy Armour; Battle Standard
Sword of Might [10]
Effigy of Mork [35]
Akurat 5 pkt zostalo Ci na Ironcurse. Zawsze to WSv 6+
1 Orc Great Shaman @ 265 Pts
Magic Level 4; Big Waagh; Choppa
Dispel Scroll [25]
Amulet of Protectyness [25]
moze Nibbla Itty ring? Jako snajperka na herosow?
1 Orc Shaman @ 110 Pts
Magic Level 2; Big Waagh; Choppa
Waaagh! Paint [10]
Waagh Paint? Na prawde wydaje Ci sie pomocne? Ja bym sie zastanowil na pierscieniem z fireballem. To zatrzymuje regeneracje.
2 Doom Diver @ 160 Pts


8 Trolls @ 320 Pts

3 Rock Lobber @ 225 Pts
Bully
No to nie wymaga komentarza :)
Squig Herd @ 30 Pts


Squig Herd @ 30 Pts
rozumiem, ze dodatkowe wystawienia? W kazdym razie tu bym szukal punktow.
24 Savage Boyz @ 280 Pts
Frenzy; 2ndWeapon; Choppa; Warpaint; Standard; Musician
1 Savage Orc Boss @ [15] Pts
Myslisz ze dwie choppy sie przydadza? placisz 50 pkt za 5 dodatkowych atakow.
20 Night Goblins @ 60 Pts
Shield
20 Night Goblins @ 60 Pts
Shield
Moze 21? i muzyk?
Obrazek

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

Unnamed2500 Pts - Orcs & Goblins Army

1 Black Orc Warboss @ 239 Pts
General; Choppa; Heavy Armour; Shield
Martog's Best Basha [15]
Warboss Um's Best Big Boss At [30]
Warboss Imbad's Iron Gnashas [30]
Dragonhelm [10]
1 Orc Great Shaman @ 285 Pts
Magic Level 4; Big Waagh; Choppa
Amulet of Protectyness [25]
Dispel Scroll [25]
Nibbla's Itty Ring [20]

1 Black Orc Big Boss @ 164 Pts
Choppa; Heavy Armour; Battle Standard
Sword of Might [10]
Effigy of Mork [35]
Ironcuse Icon [5]
1 Orc Shaman @ 140 Pts
Magic Level 2; Big Waagh; Choppa
Waaagh! Paint [10]
Ruby ring of ruin [25]
Collar of Zorga [5]

2 Doom Diver @ 160 Pts

8 Trolls @ 320 Pts

1 Boar Chariot @ 80 Pts

3 Rock Lobber @ 225 Pts
Bully

32 Orc Big 'Uns @ 410 Pts

Choppa; Light Armour; Shield; Standard; Musician
Morks Spirit Totem [50]

1 Orc Boss @ [15] Pts

24 Savage Boyz @ 280 Pts
Frenzy; 2ndWeapon; Choppa; Warpaint; Standard; Musician

1 Savage Orc Boss @ [15] Pts

21 Night Goblins @ 67 Pts
Shield; Musician

21 Night Goblins @ 67 Pts
Shield; Musician

5 Goblin Wolf Riders @ 60 Pts
Light Armour



Models in Army: 141


Total Army Cost: 2497


teraz dobrze?bsb do kloca z totemem daje im warda. farbki chce zostawic zeby na malym miec tez +4 do casta i kulac z 1 kosci. szkoda herdow bo to najtansze wystawienie jakie sie da. fajnie ze boundspele weszly widac ciązy na mnie ograniczenie z bp ze nie pomyslalem o nich. na savage zostawilem xhw bo oni muszą wygrac kombat bo straca frenzy- ustac na stubbornie to dla nich porażka dlatego trzeba im dobrze wybierac cele i jak sie da to hordą. przez chwile myslalem o tarczy bo byliby zywotniejsi ale tak jak mowie- oni maja sie bic, ginąc i wygrywać!. jak obessają to wcisne czarnuchy zamiast nich.
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

katerek
Masakrator
Posty: 2986
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

loko pisze: 1 Orc Shaman @ 140 Pts
Magic Level 2; Big Waagh; Choppa
Waaagh! Paint [10]
Ruby ring of ruin [25]
Collar of Zorga [5]
Po co mu obroża? Jak dojdzie do starcia i tak jest po nim.

Osobiście uważam że 3 RL to za dużo (skiepszczone strzelanie w 8 edycji), mnie ostatnio doskonale sprawdziły się 2x RL + 2x BCh.

na hordowe rozpiski genialnie sprawdzają się fanatycy w jak największej ilości.

A ta "horda" na wilkach to po co?
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

te klopy to jedyne co mam na 2 czolgi. obroza to tylko 5 pkt, wole sobie potem w brode nie pluc ze nie dałem. co to bh? i jaka horda na wilkach? ocb?

a te fany to testowałes? bo fan ginacy na klocu slavow srednio mnie przekonuje. a pozatym w 6' panikuje mi klocek ng. (nadal jest panika w 6' jak cos zdechnie?)

poza tymi uwagami to reszta jest uber PG rozumiem? :)
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

loko pisze:t
a te fany to testowałes? bo fan ginacy na klocu slavow srednio mnie przekonuje. a pozatym w 6' panikuje mi klocek ng. (nadal jest panika w 6' jak cos zdechnie?)

Wg FAQ fanatyk nie panikuje nikogo.
Obrazek

Awatar użytkownika
ninjaska
Chuck Norris
Posty: 386

Post autor: ninjaska »

loko pisze:te klopy to jedyne co mam na 2 czolgi. obroza to tylko 5 pkt, wole sobie potem w brode nie pluc ze nie dałem. co to bh? i jaka horda na wilkach? ocb?

poza tymi uwagami to reszta jest uber PG rozumiem? :)
BCh to zakladam ze Boar Chariot.
Oczywiscie nie wiem, czy Twoja rozpiska jest dobra, wrzucilem tylko uwagi, ktore moga Ci pomoc.
A i jeszcze, nie myslales nad Power Scrollem? Jeden pewny czar? Waaagh, albo Bash'em Ladz, moze byc decydujace w krwawym boju. Nagle uderzasz jednoczesnie z elfami!
I pamietaj, ze jesli rzucasz czar na jednej kosci masz 33% szans na to, ze Ci nie wyjdzie.
Obrazek

katerek
Masakrator
Posty: 2986
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

loko pisze:te klopy to jedyne co mam na 2 czolgi. obroza to tylko 5 pkt, wole sobie potem w brode nie pluc ze nie dałem. co to bh? i jaka horda na wilkach? ocb?

a te fany to testowałes? bo fan ginacy na klocu slavow srednio mnie przekonuje. a pozatym w 6' panikuje mi klocek ng. (nadal jest panika w 6' jak cos zdechnie?)

poza tymi uwagami to reszta jest uber PG rozumiem? :)
No wiesz takim podejściem to ciężko jakąkolwiek rozpiskę złożyć. A co masz na 40 HE WL? Robisz rozpiskę w miarę uniwersalną czy na konkretnego przeciwnika? Poza tym nawet z 4 katapami miałbyś problem z 2 czołgami :).

Fanatyków testowałem i w 2 na 3 bitwy sprawdzili się miodzio. NG robiły za szwadron śmierci, mieli za zadanie wypuścić po 3 fanatyków i tyle. Praktycznie dzięki nim udało mi się zredukować hordę przeciwnika do znośnych rozmiarów zanim mnie dopadła. A i zwiększony zasięg SB czasem daje radę. Poza tym fanole nie panikują NG.

Skoro obroża to tylko 5 pkt. to lepiej daj ją większemu magowi bo jego strata to większy ból.

Tak BCH to Boar Chariot i całkiem fajnie sprawdzają się jako wsparcie dla jakiegoś dużego klocka w CC.

Nadal nie rozumiem co w takiej rozpisce chcesz tą "hordą" WR osiągnąć.
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

katerek pisze:A co masz na 40 HE WL?
3 klopy, 4 z duzego ła. pytanie co inni mają?

rozpa ma byc uniwersalna, jesli rozpisuje sie pod kogos to o tym pisze.
katerek pisze:A i zwiększony zasięg SB czasem daje radę
a jak chcesz go zwiekszyc? (SB=savage boyz?)

duzy mag ma najlepsze co moze dostac no moze opurcz mega warda.

nadal nie jestem przekonany do fanow . moze na elfy sa ok bo tam kazdy cel jest drogi a kloc lionow jest jeden. ale do reszty są za drodzy w porównaniu do tego co mogą zrobic. z reszta zawsze moge udawac ze w tych malych klocach siedzą :wink:

" Nadal nie rozumiem co w takiej rozpisce chcesz tą "hordą" WR osiągnąć. " co to WR? jedyny oddzial ustawiony w hordzie to ew savage boyzi po to by dale max atakow z siebie. 3 z 1 , 3z 2 i 1 z 3ego szeregu. (tak to działa?)

power scrol wart uwagi. pomysle pomysle...
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

Awatar użytkownika
ninjaska
Chuck Norris
Posty: 386

Post autor: ninjaska »

loko pisze:
katerek pisze:A i zwiększony zasięg SB czasem daje radę
a jak chcesz go zwiekszyc? (SB=savage boyz?)
SB wyklada sie na Short Bow. W tej edycji ma 2" wiecej zasiegu, tj. 18". Rzeczywiscie cenna uwaga, nic nie kosztuje, a moze warto tym Twoim 20-kom dac luki miast tarczy?
Obrazek

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

zwiekszenie zasiegu short bow nic nie zmienia. nadal pachnie shitem. chyba ze oddzial jest z zalozenia przeszkadzajka/zapchaj dziura to mozna sie zastanowic.
voley fire i ruch slabo kompatybilne a zasieg strzalu niweluje zwiekszony zasieg szarzy (4M + sr.ok 7" daje 11 a nie 8, no i nie traci sie cennych cali na wheele)

problem z szamanami teraz taki ze bronia sie T vs liczba atakow. albo trzyma sie je w ujowym klocku (ale wtedy mamy problem z animozja) albo ryzykujemy "upolowanie"
5T + ward...i ew.mozna liczyc na look out u solisty.

jako ze grywam w zasadzie gl bretka w tej edycji (zielonych moze odkurze na Silesian Mastera)to zapytam o wasze wrazenia:
-savage orcs (cena/mozliwosci/frenzy) vs boyzi.
-rydwany (tutaj troche ich zastosowanie mnie zastanawia)
-squig herd.

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

herdow nie probowalem i do nowego ab nie bede. boje sie ze savage przegraja z BO. są ciut tansze ale o wiele słabsze.ryzyko ze straca frenzy mnie przeraża. rydwany sa uber fajne , mysle nawet nad drugim takim. tanie, 5t , i wogole taki mobilny powiew w erze wielkich kloców. tak sobie mysle czy nie uzywac ich jako kierowanych pociskow na wrogow stojących w 1 szeregu. 2 swinie i 3 orki poweinny zabijac maga.

ed. a tak wogole to co wy tacy eksperci a sami rozp nie wrzucają , jakies spiski , tęgie rozkminy robicie uber komba czy jak? i wogole jehowa masoneria :roll:
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

narazie mam do rozegrania lokalna lige. a tam gram bretka. wiec jakis wiekszych podejsc do zielonych nie mialem.

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

a jakby tak zrezygnowac z warbosa i wcisnąc klotz czarnuchów? mamy ld o 1 gorsze, trzaba bardziej kitrac duzego szamana i jednoczesnie trzymac go rpzy trolach ale jaki to bonus!! nie trzeba sie bac ze ktos jednym kb zje prawie 250 pkt. a to jest 18 z banerem i muzykiem. uciac tu i tam i sie zrobi 25. płodze dzis posty wiem , ale pomyslow wiele czas dzis wolny i jak na zlosc nie mam skim zagrac.
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

9ld musi byc. mozna zrobic w wersji "tesco".

katerek
Masakrator
Posty: 2986
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

loko pisze:" Nadal nie rozumiem co w takiej rozpisce chcesz tą "hordą" WR osiągnąć. " co to WR? jedyny oddzial ustawiony w hordzie to ew savage boyzi po to by dale max atakow z siebie. 3 z 1 , 3z 2 i 1 z 3ego szeregu. (tak to działa?)
To była ironia a WR to Wolf Riders...

Charioty teraz dają wypas wsparcie dla jakiegoś mocnego kloca
NG teraz to tylko zapchaj dziury nawet w hordzie są cienkie jak barszcz...no chyba że jako przechowalnia szamanów :). Jedyne na co się przydają to fanatycy i ewentualnie SB wtedy ściągają jakiegoś freda na siebie 3 x fanatyk i stand and shoot.

Savage dopóki nie wyjdzie nowy AB są nadal lepsi od BO bo nie zajmują slota specjal. Grałem na dużym klocku z 2 broniami i super się sprawdzali z rydwanem u boku dawali radę.

A duży mag w tej rozpisce zginie od jakiegoś syfu bo AoP przeciwko strzelaniu czy czarom to kicha, bo nie można szumnie zakładać że będzie go bił kolo z 1+ASv/4+WSv :). Testowałem praktycznie takiego samego freda i w 2/3 bitwach zaciukał go jakiś cieć zbożowy bez sejwa.
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

ODPOWIEDZ