2700- totalna abstrakcja... 2x Slann...

Moderator: Ziemko

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Pająk
Masakrator
Posty: 2669
Lokalizacja: Gdynia/Poznań- BWT Klika

2700- totalna abstrakcja... 2x Slann...

Post autor: Pająk »

tak jak w tytule, nudziło mi się w ciągu dnia i wymyśliłem coś głupiego, ale co może zadziałać:-P

Slann Mage-Priest @ 325.0 Pts
2 Discipline; Magic Level 4; Lore of Shadow
# Focused Rumination [0.0]
# Higher State of Consciousness [0.0]

Slann Mage-Priest @ 350.0 Pts
General; 2 Discipline; Magic Level 4; Lore of Life; Battle Standard
# Focused Rumination [0.0]
# Focus of Mystery [0.0]

Skink Priest @ 440.0 Pts

Magic Level 2; Lore of Heaven
Dawnstone [25.0]
Dispel Scroll [25.0]
Engine of the Gods @ [290.0] Pts

Skink Priest @ 105.0 Pts

Magic Level 1; Lore of Heaven
Cube of Darkness [40.0]

26 Saurus Warriors @ 304.0 Pts
Shield; Standard; Musician

3x10 Skinks @ 56.0 Pts
Javelin; Shield; Musician

3x10 Skink Skirmishers @ 70.0 Pts
Blowpipe

24 Temple Guard @ 444.0 Pts
FCG

2x8 Chameleon Skinks @ 96.0 Pts

Blowpipe

2x1 Salamander Hunting Packs @ 80.0 Pts


Models in Army: 136


Total Army Cost: 2698.0

Co myślicie o czymś takim? Wiem, że nie mam Łapek, ale inne armie bez tego dają radę. Poza tym generał będzie rzucał czar ochronny z life dla siebie więc jest ok. Myślałem o dwóch oddziałach TG, ale stwierdziłem że potrzebna jest kontra w postaci Enginu. Dalej uważam, że TG są do dupy, ale w teorii w tego typu rozpie powinni dawać radę. W tym tygodniu pewnie to wypróbuję:-P

Awatar użytkownika
ŁukaszŻelazek
Mudżahedin
Posty: 219
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: ŁukaszŻelazek »

W tej edycji należy wziąć pod uwagę, że TG nie tylko mają słaby save i nawet jak zaszarżują to dostają ale także miscasty Slannów. Miscasty leżące w strefie najbardziej prawdopodobnych 5-6 i 7 sprawiają, że chce się skreślić TG w armybooku.

Ja bym chował Slanny po kohortach, i dodał zamiast TG jakiś oddział mogący solidnie przywalić, Cold ones ze sztandarem Huanchi mają 4xD6 + 7" szarży, średnio 21"+/-2". Wydają się niezłą opcją, bo 2+save ochroni ich przed strzelaniem i zdążą dobiec, nawet jak spalą szarżę to przesuną się do przodu malutko i nie wystawią się na kontrę.

Respekt za pomysł z dwoma Slannami, myślę że niedługo będzie to mocno nadużywane, magia ognia i śmierci na raz z taką mocą czarów sporo namiesza.
Ostatnio zmieniony 5 wrz 2010, o 19:05 przez ŁukaszŻelazek, łącznie zmieniany 1 raz.
Galeria http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... k#p1256100
Moja strona z większą ilością zdjęć: http://lukaszzelazek.com
Maluję zamówienia.

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7842
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Jaki miscast na 1,1 ???

Awatar użytkownika
Byqu
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Byqu »

Ktoś nie doczytał zasad?

Widzę Pająk, że jeden ze slaanów bierze shadow i takie cos przyszło mi do głowy...
Czy oddział na który rzucono Okkams mindrazor może użyć zmodyfikowanej wartości siły do testu np. w dwellers below?

Awatar użytkownika
ŁukaszŻelazek
Mudżahedin
Posty: 219
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: ŁukaszŻelazek »

Za błąd przepraszam, pomyliło mi się z tym innym efektem kiedy suma rzutu 2 kostek wyniesie 2.

Geralt w opisie czaru jest wyraźnie napisane: "Models in the target unit use their Leadership instead of Strength when rolling to wound with all close combat attacks whilst spell remains in effect..."
Czyli tylko w Close Combat na woundowanie, co oznacza że nie modyfikuje to armour save i nie może być użyte w testach.
Galeria http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... k#p1256100
Moja strona z większą ilością zdjęć: http://lukaszzelazek.com
Maluję zamówienia.

Awatar użytkownika
Byqu
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Byqu »

aha, dzięki
Na shadole jeszcze nie grałem, a nie mam rulebooka, ani kart magii aby przeczytać.
Zastanawiam się czy jest sposób na obronę przed dwellers below. Poza scrollami i dispelem oczywiście.

Awatar użytkownika
Pająk
Masakrator
Posty: 2669
Lokalizacja: Gdynia/Poznań- BWT Klika

Post autor: Pająk »

Jeden Slann jest w TG- ten z life i on rzuca zawsze na początek RiPa kasującego na 2+ miscasty... drugi biega sam albo w skinkach... TG mocno potrafią przyłożyć w CC, z resztą są przydatni też ze względu na Death & Glory... a w CC pomimo słabego save'a boostujesz/wskrzeszasz ich z czarów więc jest sympatycznie.

Awatar użytkownika
Byqu
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Byqu »

I to jak.
Slaan 350pkt
TG 444pkt.
Zobaczyć mine przeciwnika, gdy po ciężkim starciu wskrzeszasz 7 TG- Bezcenne :)

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Jesli TG to slann w nich imho MUSI miec raczki.
Tak analizuje, analizuje ta edycje i imho magia najbardziej wypacza gre. Czary typu dwellers, slonko wypaczaja na maxa gre.

Awatar użytkownika
Pająk
Masakrator
Posty: 2669
Lokalizacja: Gdynia/Poznań- BWT Klika

Post autor: Pająk »

Jak ma life, to niekoniecznie... na jednym Slannie na pewno będą rączki, ale jak są dwaj, to po prostu pkt. brak...

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

ŁukaszŻelazek pisze:Geralt w opisie czaru jest wyraźnie napisane: "Models in the target unit use their Leadership instead of Strength when rolling to wound with all close combat attacks whilst spell remains in effect..."
Czyli tylko w Close Combat na woundowanie, co oznacza że nie modyfikuje to armour save i nie może być użyte w testach.
Modyfikuje AS. Zostało to uściąlone/sfaq-owane nie chce mi się teraz tego szukać. Ale modyfikuje na 100%


Co do rozpy to jest mocna, dopóki nie spotkasz z drugiej strony magii life albo comba life+shadow. Wtdy musisz ostro kitrać tych slanów. Niby masz daleki zasięg magii, ale i tak trzeba bardzo uważać.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Pająk
Masakrator
Posty: 2669
Lokalizacja: Gdynia/Poznań- BWT Klika

Post autor: Pająk »

No cóż... to combo będzie bardzo często... ale ono jest dobre właściwie na wszystko...

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Tak, to prawda. Jedynie HE mają na to wyjebane :)

Ciekawe jest jeszcze wrzucenie żabiego scrola. Wtedy taki np. wampirzy lord na 5+ zamienia się w żabę z S 1 :)

Nie myślałeś o power scrolu na slanie z lifem? Dzięki niemu masz pewność, że jak już uda Ci się obniżyć siłę o 2-3 to wejdzie Ci ifka i nikt nie zatrzyma tego scrolem ani fartownym rzutem na dispel.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Pająk
Masakrator
Posty: 2669
Lokalizacja: Gdynia/Poznań- BWT Klika

Post autor: Pająk »

nie mam za co go wrzucić... lordowie są na max. dostępnych pkt. nie mają nawet magicznych przedmiotów:-P

żabi scroll jest śmieszny, ale już chyba bym wolał feedback scrolla z bane headem.

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Faktycznie, dopiero teraz spojrzałem na sprawę od strony punktów.

Pająk pisze:już chyba bym wolał feedback scrolla z bane headem
O kuźwa, mocne :shock:
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Pająk
Masakrator
Posty: 2669
Lokalizacja: Gdynia/Poznań- BWT Klika

Post autor: Pająk »

Mocne, ale później nie ma pkt. na inne przydatne rzeczy...

ODPOWIEDZ