Circle of Orboros

O dwóch takich, co są z Privateera.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Skaven
Masakrator
Posty: 2993
Lokalizacja: Wrocław/Kraków
Kontakt:

Post autor: Skaven »

Znaczy tak, podstawke jakoś na dniach kupuję, kupiłem sobie Eiriskę z mercenary bo mi się podobają jej zasady więc będę nią grał plus na pewnao wezmę shifting stony i bloodtrackeki. I co do tego by sie jeszcze przydało wziąść, myślałem nad purebloodem albo tym dużym construcktem?

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Eryss nie mozesz grac , bo hordy nie moga brac mercanaries tylko mininow... Jesli chcesz grac na podstawkowym warlocku (kayi) to odradzam duze drzewo ( ono jest idealne dla baldura albo krugera) , a polecam pureblooda... Bloodtrackerki i stony z kaya dzialaja spoko...

Awatar użytkownika
Skaven
Masakrator
Posty: 2993
Lokalizacja: Wrocław/Kraków
Kontakt:

Post autor: Skaven »

Eh, no cóż wiedziałem ze coś z nią nie tak, ale i tak kupiłem ja na półkę to się nie zmarnuje :wink: A co do grania czymś konkretnym to się wszystko wyklaruje jak kupię sobie booka i przeczytam pełne zasady do jednostek itp, a co do warcastera to pewnie będę miał wszystkich na wymianę i w zależności od pogody będę grał określonym :)

Awatar użytkownika
Gobos
Falubaz
Posty: 1090
Lokalizacja: Strefa Zero/Poznań

Post autor: Gobos »

zamierzam zaczac grac w hordy, i wybrealem sobie orboros - klimacik mi najbardziej podchodzi :D

mam bardzo male pojecie o grze i mechanice (czytalem podstawowe zasady ze strony PP :lol2: )

mam pytanie, czy oplaca sie kupowac podstawke? czytalem tu ze startowy warlock jest 'sredni', jak starterowe bestyjki? warpwolf wydaje sie mocny, a pieski? czy uzywal ktos woldwyrda? (fajna figurka)

na razie przy planach zakupowych kieruje sie glownie wygladem figsow, a nie chcialbym wywalic sporych pieniedzy na nieprzydatne jednostki :D

Awatar użytkownika
Skaven
Masakrator
Posty: 2993
Lokalizacja: Wrocław/Kraków
Kontakt:

Post autor: Skaven »

Ja gram na Kai i ihmo jest dosyć mocna i idealnie pasuje do mojego stylu gry, ale każdy ma tam swoje zdanie, ogólnie w tej grze taka jest prawda że nie ma większego znaczenia zym zagrasz, ważne żeby umieć tym zagrać. Podstawke opłaca się kupić bo za 15 zł masz figsy któr e pojedynczo kosztują jakieś 250zł a masz sideowe figsy, pieski ogólnie sa fajne a wilczek jak wpada to zabija.

Pozdro

Awatar użytkownika
Gajowy
Masakrator
Posty: 2710
Lokalizacja: Białe Błota
Kontakt:

Post autor: Gajowy »

Skaven pisze:Ja gram na Kai i ihmo jest dosyć mocna i idealnie pasuje do mojego stylu gry, ale każdy ma tam swoje zdanie, ogólnie w tej grze taka jest prawda że nie ma większego znaczenia zym zagrasz, ważne żeby umieć tym zagrać. Podstawke opłaca się kupić bo za 15 zł masz figsy któr e pojedynczo kosztują jakieś 250zł a masz sideowe figsy, pieski ogólnie sa fajne a wilczek jak wpada to zabija.

Pozdro
kaya niby spoko ale jednak nowsze rzeczy bardziej bola pzeciwnika.

ma znaczenie czym grasz i to mocno, nie tak jak w wfb czy 40k ale ma. dla przykladu jak widze cryx i 20-30 bane knightow to wiem ze mam wpierdal raczej. skarre bomba to samo.

na inne armie co innego dziala, dla przykladu orboros prubujacy cos zrobic z victoria haley to cos dziwnego.

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Gajowy gralem z Halyejka 3 razy i nie mialem zadnych problemow , tylko na to trzeba miec po prostu odpowiednia rozpe , ja akurat mialem...

Kaya jest obecnie niestety najslabszym warlockiem , szczegolnie po wyjsciu kromaca...

W H&W decydujaca sprawa jest to na jakim warcasterze/locku grasz , bo to naprawde pod niego uklada sie rozpy...

Awatar użytkownika
Gobos
Falubaz
Posty: 1090
Lokalizacja: Strefa Zero/Poznań

Post autor: Gobos »

Ziemko pisze: Kaya jest obecnie niestety najslabszym warlockiem , szczegolnie po wyjsciu kromaca...
po porownaniu kosztow podstawki i figsow z osobna wychodzi ze generalnie placisz tyle samo i dostajesz ta kaye za free - czyli oplaca sie czy nie?

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Ja bym nie kupowal...

Awatar użytkownika
Gobos
Falubaz
Posty: 1090
Lokalizacja: Strefa Zero/Poznań

Post autor: Gobos »

i chyba tak zrobie... zwlaszcza ze constructy bardziej mi sie podobaja :D

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Rozpa na Baldurze i worldwardenach jest mocniejsza duzo... Sam wlasnie nia najwieksze sukcesy odnosilem , choc teraz mam zajawe na Kromaca , pierwsze 2 bitwy dzisiaj sprawil sie dobrze ;)

dive11
Plankton
Posty: 1
Kontakt:

Post autor: dive11 »

co k***a po*****o was? Kaja słaba? sorry za wyrażenia ale kaja rządzi!
czary kaji wcale nie są bezużyteczne np możesz walic czarem za 2 furie (w sumie 6 furii + drugie 6 za feata =12 razy) z powerem 11. mozesz teleportując kaje shifting stonami rozgromic warlocka i spowrotem teleportować się spirit doorem (nie tylko teleportuje bestie do kaji ale też kaje do bestii [używają c tej strategi przegrałem tylko z vladimirem z khadoru])
moją drugą strategią jest wystawienie 3 warwolfow i zajście locka od tyłu.
Lord of the feast też może się teleportować i 3 razy zaatakować locka.
Satyr może slamować jakąś bestie z przodu z podwójnym efektem, po pierwsze oczyszcza droge do warlocka, a po drugie powala go.
Sam nie wiem po co to pisze ale mam następujące figsy:

Kromac the Reavenous
Kaya the Wildborne
Lord of the Feast
3X Warwolf
Warpwolf
Pureblood Warpwolf
Gnarlhorn Satyr
Shifting Stones
Sentry Ston & Mannikins
2X Argus
Druids of Orboros (set)

Polecam Orboros każdemu.

Awatar użytkownika
Whydak
Chuck Norris
Posty: 625
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Whydak »

Trochę odgrzebie temat. Przymierzam się do testowania Circle

Spodobał mi się Kromac i raczej będę na nim grać. Stawiam raczej na żywe potworki bo mi się bardziej podobają. Wg tego co przeczytałem powinno to w miarę działać.
Mam pytanie o piechotę. Podobają mi się modele (Reeves najbardziej )ale chyba zbyt popularna nie jest. Jest sens na niej grać czy pakować ile wlezie bestii ?
Podobają mi się Blackclad Wayfarer i Gnarlhorn Satyr. Pasują to Kromaca ?
Myślę że w końcu doszedł bym do tego sam ale reszta zaczęła grać w to trochę wcześniej i muszę nadrobić tyły :P
pzdr
Hordes of Chaos.... To było to....

Awatar użytkownika
mazgier
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 47

Post autor: mazgier »

michau5300 pisze:Trochę odgrzebie temat. Przymierzam się do testowania Circle

Spodobał mi się Kromac i raczej będę na nim grać. Stawiam raczej na żywe potworki bo mi się bardziej podobają. Wg tego co przeczytałem powinno to w miarę działać.
Mam pytanie o piechotę. Podobają mi się modele (Reeves najbardziej )ale chyba zbyt popularna nie jest. Jest sens na niej grać czy pakować ile wlezie bestii ?
Podobają mi się Blackclad Wayfarer i Gnarlhorn Satyr. Pasują to Kromaca ?
Myślę że w końcu doszedł bym do tego sam ale reszta zaczęła grać w to trochę wcześniej i muszę nadrobić tyły :P
pzdr
Kromac w aktualnej wersji jest jednym z lepszych warlocków w grze. Reeves... no cóż. Figurki śliczne, użyteczność mocno dyskusyjna. Nie znaczy to, że są niegrywalni tylko że Obora ma sporo innych, chyba lepszych opcji. Sugerowałbym, żebyś poczekał z ich zakupem/wystawianiem do czasu aż się trochę "ograsz" z systemem i armią. Pomyśl może nad Druidami z UA albo Blood Trackerkami?
Bestie w armii mieć musisz bo tak działa mechanika furii. Z tego samego powodu jednak nie "ile wlezie". ~2 ciężkie i 1-2 lekkie to optimum (w każdym razie na 35-50 pkt.). Blacklad to bardzo dobry solos a Satyr powinien dawać radę. Można także pomyśleć nad wstawieniem Woldwardena lub Megalitha bo Kromac bardzo lubi ich animusy.
Fecit quod potui, faciant meliora potentes...

Awatar użytkownika
r0m
Chuck Norris
Posty: 643
Lokalizacja: Twierdza Alkarin-Leszno

Post autor: r0m »

http://mgla.pl/index.php?p=14&&id_k=195&&id_p=1208 czy te figsy odpowiadają mniej więcej rozmiarom treekina? bo szukam jakiejś taniej alternatywy

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

r0m pisze:http://mgla.pl/index.php?p=14&&id_k=195&&id_p=1208 czy te figsy odpowiadają mniej więcej rozmiarom treekina? bo szukam jakiejś taniej alternatywy
Do Treekinów to im daleko, prędzej driady chude :D

Awatar użytkownika
r0m
Chuck Norris
Posty: 643
Lokalizacja: Twierdza Alkarin-Leszno

Post autor: r0m »

szit, też tak mi się zdawało

dz0dz0
Warzywo
Posty: 12

Post autor: dz0dz0 »

witam,

zaczynam sie interesowac hordami i orborosem, mam w zwiazku z tym kilka pytań:
1. czy figurka pureblooda moze robic za ferala? oprócz postawy wydają się dość podobne, a feral jakos estetycznie mi nie podchodzi :/
2. czy ktos sprawdzil w bitwie Warpborn Skinwalkers? Szukałem jakis opini o nich, ale po polsku nie znalazlem - bedę wdzięczny za wasze doświadczenia
3. Znajdzie sie ktoś chetny do podzielenia sie wrazeniami z gry Mosharem pustynnym spacerniakiem? Jakie unity i bestie (zywe, konstrukty?) sie z nim dobrze komponują?
4 czy nowy lock (taki z drzewem) juz wyszedł i ktos nim grał?

jestem całkiem zielony w tym temacie i wdzieczy bede za oswiecenie :p

Awatar użytkownika
mazgier
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 47

Post autor: mazgier »

dz0dz0 pisze:1. czy figurka pureblooda moze robic za ferala? oprócz postawy wydają się dość podobne, a feral jakos estetycznie mi nie podchodzi :/
W grze towarzyskiej, kwestia proksowania zależy od Ciebie i Twojego przeciwnika. Na turniejach (przynajmniej tych na zasadach oficjalnego formatu) raczej nie.
dz0dz0 pisze:2. czy ktos sprawdzil w bitwie Warpborn Skinwalkers? Szukałem jakis opini o nich, ale po polsku nie znalazlem - bedę wdzięczny za wasze doświadczenia
Chwilowo nie znam nikogo kto by ich miał/wystawiał ale pewnie niedługo zaczną być używani więc opinie się pojawią. Zaglądaj na warmachina.pl, tam najprędzej czegoś się dowiesz.
dz0dz0 pisze:3. Znajdzie sie ktoś chetny do podzielenia sie wrazeniami z gry Mosharem pustynnym spacerniakiem? Jakie unity i bestie (zywe, konstrukty?) sie z nim dobrze komponują?
Napewno jakaś tania, żywa piechota - Wilki albo Trackerki zeby korzystać w pełni z możliwości jakie daje Sands of Fate. Do tego Warden lub Megalith do rzucania Crevasse. Reszta to już kwestia gustu/preferencji. Mohsar zdecydowanie lepiej sprawdza się w grze przeciwko Hordom (feat!) ale radzi sobie i z Maszyną. Wymaga jednak trochę ogólnego ogrania w systemie bo do najłatwiejszych w prowadzeniu nie należy.
dz0dz0 pisze:4 czy nowy lock (taki z drzewem) juz wyszedł i ktos nim grał?
Nie, dopiero wyjdzie.
Fecit quod potui, faciant meliora potentes...

dz0dz0
Warzywo
Posty: 12

Post autor: dz0dz0 »

ok, kolejne pytanie:
jak sie zorientowalem, zupgradowano zasady (mkII). Zakładam, że w części, jeśli nie w większości kupowanych obecnie modeli będzie karta ze statami z mkI. Czy mk II zmienia jakoś statystyki postaci? Czy np nowe staty są w odpowiednim mkII dexie (orborosu, minionów, trolli itp, ew w primalu)? I w związku z tym czy warto kupić coś takiego : http://allegro.pl/hordes-circle-orboros ... 48347.html ?

ODPOWIEDZ