Skaveńskie Q&A

Skaven

Moderator: Hoax

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bombaj
Chuck Norris
Posty: 471

Re: Skaveńskie Q&A

Post autor: Bombaj »

Arbiter Elegancji pisze:nic się nie dzieje bo nie możesz wylosować wtedy scorcha :P
jak dostaniesz z silą 5 w dzwon to rzucasz pojedynczą K6 na efekt, więc najwięcej ile możesz wyrzucić to 6, a schorch jest na 9-10 :)
jestem gamoń, nie umiem czytać ze zrozumieniem i w ogóle :) cofam pytanie

motomysz
Plankton
Posty: 2

Post autor: motomysz »

mam pytanie:)
jeste nowy i zamierzam grac skavenami. czy w najblizszym czasie wychodzi jakis army book czy moge sobie kupic stary??

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Ten
Obrazek
jest najnowszy i raczej to się przez najbliższe lata nie zmieni :wink:
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Sevi
Niszczyciel Światów
Posty: 4776
Lokalizacja: Legion Kraków
Kontakt:

Post autor: Sevi »

Jak wygląda udział w walce poganiaczy?
Wisła Kraków.

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Jak się stykają z wrogiem to z racji posiadania bicza są traktowani jakby mieli AHW. Jak sie nie stykają to zza jednego szeregu Rat-Ogrów lub zza max 3 GR wypłacają po jednym ataku.
Jak się z nimi nie stykasz to nie możesz w nich bić.

Jak chodziło ci o coś innego to doprecyzuj pytanie.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

W oddziale Giant Ratów walczą z trzeciego rzędu lub w oddziale Rat Ogrów walczą zza pleców ogrów.

Arbiter mnie ubiegł
Obrazek

Awatar użytkownika
Sevi
Niszczyciel Światów
Posty: 4776
Lokalizacja: Legion Kraków
Kontakt:

Post autor: Sevi »

Dzięki, o to mi chodziło :)
Wisła Kraków.

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5674

Post autor: Afro »

czy stormverminy mogą używać tarczy i broni jednoręcznej? bo ostatnio doszły mnie słuchy, że muszą używać halabard, co poniekąd przeczyłoby opcji dokupienia tarczy...
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3158
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Muszą używać halabard w walce, nie da się użyć zwykłej broni. Jedyne co dają tarcze, to chronią przed ostrzałem.
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

Rettah Dam
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 49

Post autor: Rettah Dam »

Mam takie pytanie do szczurowiczów na tym forum.. wiem wiem banalne ale..

U Skavenów są różne klany, czy wybór klanu ma wpływ na dostępne jednostki czy podział no klany to po prostu ogólno pojęty "flufffffff"

chodzi mi oto czy grając klanem np "mrocznych inzynierow" moge miec w rozpisce rat ogry ktore sa dajmy na to z klanu "podstepnych genetykow"?

po prostu chce w rozpisce miec doomwhel+monkow+stormvermin+dzwon+ratogry+jezzaile+ceanserbearer+gutter runners+night runers + slavy mozna tak? Czyli wszystko wymieszac w jednej armi?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5674

Post autor: Afro »

Możesz wszystkie wymienione jednostki umieścić w jednej rozpisce armii, nie ma żadnych przeszkód. W 6 edycji była możliwość tworzenia klanowych armii, ale to też raczej jako dodatek niż ogólna zasada.
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

można wszystko mieszać bez ograniczeń. Po prostu wynajmujesz dane jednostki z ich macierzystego klanu do swojej hordy.

edit: Afro mnie wyprzedził
Obrazek

Awatar użytkownika
Voodoo
Masakrator
Posty: 2990
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

Na jakiej podstawce umieścić katapultę?
Obrazek

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5674

Post autor: Afro »

Ja ostatnio grałem na 50x50
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
minosso
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 157

Post autor: minosso »

Sztormowe odpalamy na poczatku naszej tury czy przeciwnika? Bo w przekladzie jest to napisane tak jakbysmy to odpalali w naszej... Jaki jest wogole sens miec jakies catape/dzialka/jazzaile majac ja w rozpisce?

Awatar użytkownika
Pacek
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3404
Lokalizacja: XIII Kohorta Bydgoszcz

Post autor: Pacek »

na początku dowolnej tury - Twojej lub przeciwnika.
jezzailli nie ma sensu teraz : trafiają zazwyczaj na 7+ ze sztormiakiem, ale cos amsz za coś: Ty nie strzelisz z działa, przeciwnik nie strzeli z działa i 60 łuczników :) - oczywiście w dużym skrócie (działa na 4+ przecież mogą, a łucznicy jedynie mają -2)
The messanger bowed low. "Speak-speak" snarled the Grey Seer, to agitated to appreciate the fawning. "Unexpected complications, most powerful of the potentates" said the Scurrier. Before the creature finish,Grey Seer sent bolt of lightning to roast him alive."Bad news can always wait" thougt the mage..

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

...a moich rozpiskach jezzaile będą się pojawiać w liczbie 3x3 i każda z szarpszuterem albo i nie lub 4x4.... jezzy to bardzo szczurza jednostka z której ciężko mi zrezygnować bo jest strasznie klimatyczna i potrafi nakukać pancerniakom i innym twardzielom chociaż zamiast niej do takich zadań wolę nieocenionych globasków :D

Właśnie mi przyszedł do głowy plan żeby kilku globków przerobić na bottlków :D takich szczurasów ze spaczeniowymi koktajlami verinolortova :D

Awatar użytkownika
Pacek
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3404
Lokalizacja: XIII Kohorta Bydgoszcz

Post autor: Pacek »

ja bede czasami tez wystawiac, bo nie po to je zbierałem pieczołowicie i malowałem, aby odłożyć na półkie. Acz wartość bojowa jednostki znacząco spadła imo...
The messanger bowed low. "Speak-speak" snarled the Grey Seer, to agitated to appreciate the fawning. "Unexpected complications, most powerful of the potentates" said the Scurrier. Before the creature finish,Grey Seer sent bolt of lightning to roast him alive."Bad news can always wait" thougt the mage..

Awatar użytkownika
Breslauer
Chuck Norris
Posty: 611
Lokalizacja: Breslau

Post autor: Breslauer »

Witam wszystkich Bitewnych Wodzów wszystkich Klanów! :) Jako że sam dokańczam zbierać moją armię WoCh(3000pkt), następna w kolejce jest armia Skavenów (2000pkt) :twisted: Chciałem stworzyć Klan Renegatów wyklęty przez Radę Trzynastu w skład którego miałyby wchodzić jednostki Klanu Skryre i Klanu Moulder, jak oceniacie taki pomysł? =P~ I moje kolejne pytanie ilu minimum Szczurogrów polecacie w oddziale i jak oceniacie Koło Zagłady?

Awatar użytkownika
Pacek
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3404
Lokalizacja: XIII Kohorta Bydgoszcz

Post autor: Pacek »

Siriael pisze:Witam wszystkich Bitewnych Wodzów wszystkich Klanów! :) Jako że sam dokańczam zbierać moją armię WoCh(3000pkt), następna w kolejce jest armia Skavenów (2000pkt) :twisted: Chciałem stworzyć Klan Renegatów wyklęty przez Radę Trzynastu w skład którego miałyby wchodzić jednostki Klanu Skryre i Klanu Moulder, jak oceniacie taki pomysł? =P~ I moje kolejne pytanie ilu minimum Szczurogrów polecacie w oddziale i jak oceniacie Koło Zagłady?
Kołem zagłady na DMP zabiłem z zappów UncleanOne'a i w tej samej bitwie przejechałem oddziały za 1700pkt. w kolejnej zeszło od kilku strzał łuczników :) jak każda nasza jednostka- jest zajebiście losowe i w ten sposób kochane :)
The messanger bowed low. "Speak-speak" snarled the Grey Seer, to agitated to appreciate the fawning. "Unexpected complications, most powerful of the potentates" said the Scurrier. Before the creature finish,Grey Seer sent bolt of lightning to roast him alive."Bad news can always wait" thougt the mage..

ODPOWIEDZ