Ogry na Kohortex :D

Poczytaj jak słaby i dziurawy jest dany pomysł na armię, zanim nie przyniesie on wygranej na następnym masterze.

Moderatorzy: Yudokuno, PAWLAK

ODPOWIEDZ
szeregowiec ryan
Mudżahedin
Posty: 315

Ogry na Kohortex :D

Post autor: szeregowiec ryan »

Bruiser - 189 Pts
General, Heavy Armour, Luck Gnoblar (przerzut As lub Warda raz na gre)
Gold Sigil Swordm (I 10)
Mawseeker (+1 T i głupota)
Wyrdstone Necklace (Ward na 5+)
Potion of Foolhardiness (Devastating charge)

Butcher - 185 Pts
Tooth Gnoblar (+1 do casta)
Hellheart (miscast rywala na dublecie)

6 Bulls 288 Pts
Light Armour, Iron Fist
Standard, Musican

6 Ironguts 343 Pts
Standard, Musican, Look -out Gnoblar
Runemaw Standard (przerzut czaru na oddział w 6 calach)

30 Gnoblar Warriors - 60 Pts

2 Leadbelchers - 120 Pts
Musican

3 Leadbelchers - 175 Pts
Musican

Scraplauncher - 165 Pts

Gorger - 75 Pts

Do przemyslenia jeszcze przede wszystkim skład itemów na Herosach (boje sie troche głupoty bez BSB... plus czy rzeczywiscie bez lordów przyda sie hellheart czy moze lepiej scroll i bound spell) ale trzon armii pozostanie ten sam. Zobaczymy jak sprawdza sie dwa a w zasadzie trzy klocki :D

Awatar użytkownika
Pająk
Masakrator
Posty: 2669
Lokalizacja: Gdynia/Poznań- BWT Klika

Post autor: Pająk »

+1 T bez BSB to samobójstwo. Pokombinuj z czymś innym.

Zostaw Hellhearta, ewentualnie może być scroll i bound z fireballem.

W bullsach też przydałby się look-out gnoblar.

Olałbym gorgera i jednych leadów, za to bym wrzucił więcej gnobów i drugą scrapę.

szeregowiec ryan
Mudżahedin
Posty: 315

Post autor: szeregowiec ryan »

Gnob w Bullach jest bezsensu - Herosi beda w Ironach :D co do Butchera to sie zgadzam - Bound sie zawsze przyda a i scroll moze na te punkty wystarczyc (chociaz Hell zawsze wyłacza najbardziej niebezpieczna faze magii kiedy rywal rzuci z 10 kostek) Bruiser.... ciezko o jakis konstruktywny pomysł Swor i Wyrdsotne zostaje, Potion tez sie moze przydac czyli co proponujesz za te 10 pkt- moze enchanted shield (wtedy sv na 3+) albo Dragonhelm?

Ze smieciarka nie da rady - nie wrzuce drugich byków zeby wystawic drugie gnoblary - za mało punktów :D

Awatar użytkownika
Pająk
Masakrator
Posty: 2669
Lokalizacja: Gdynia/Poznań- BWT Klika

Post autor: Pająk »

Herosi nie zawsze będą chcieli chodzić w ironach... uwierz mi... ten gnoblar, to tylko 5 pkt. a może bardzo się przydać.

Zapomniałem o tej zależności gnobów od bullsów... A zamiast jednych leadów nie lepiej 2 maneaterów z pistolami?

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

No chyba pkt nie wyjdzie.
Maneater to lekko 90 a lead 55..
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Pająk
Masakrator
Posty: 2669
Lokalizacja: Gdynia/Poznań- BWT Klika

Post autor: Pająk »

Tam jest też jedna trójka :-P

a jeśli będzie brakowało jeszcze tych kilka pkt. to można wyrzucić kilka gnoblarów:-P

szeregowiec ryan
Mudżahedin
Posty: 315

Post autor: szeregowiec ryan »

Nie no Maneatersi na te punkty odpadaja - 2 za trzech Leadów, a schodza jak kaczki... W Leadach mimo wszystko jest potencjał jebnięcia kilkunastu pocisków a nie oszukujmy sie - dwójeczka Ludojadów nie dotrwa do CC zeby wykorzystac Stubborn

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8786
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

dając 2 lookout gnoblary zwiększasz możliwości taktyczne - mówisz że bohaterowie będą w ironach, ok ale co jeżeli w trakcie bitwy stopnieją i lookouta nie będą już dawali a obok będą 4 bulle które mogłyby być oazą...
to takie detale decydują o zwycięstwie...
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Pająk
Masakrator
Posty: 2669
Lokalizacja: Gdynia/Poznań- BWT Klika

Post autor: Pająk »

szeregowiec ryan pisze:Nie no Maneatersi na te punkty odpadaja - 2 za trzech Leadów, a schodza jak kaczki... W Leadach mimo wszystko jest potencjał jebnięcia kilkunastu pocisków a nie oszukujmy sie - dwójeczka Ludojadów nie dotrwa do CC zeby wykorzystac Stubborn
jak tam chcesz, ja w zeszłym roku grałem na dwóch/trzech- nie pamiętam teraz dokładnie, nie zginęli mi ani razu. Są lepsi niż 3 leadów, ale jak kto woli.

A leadzi mają potencjał wysadzenia się i nie oszukujmy się- jak raz wystrzelą na nic innego się nie przydadzą.

_reszka
Chuck Norris
Posty: 556

Post autor: _reszka »

2 maneatersi lepsi niż 3 ledzi.

nie wiem, czy wejdzie, ale ja bym:

zdjął ledów 295, zamiast nich trapersów, scrapę, gorgera i cosik jeszcze zostanie.

tryton
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 157

Post autor: tryton »

toc pisza ze byki by trzeba i gnoby drugie

szeregowiec ryan
Mudżahedin
Posty: 315

Post autor: szeregowiec ryan »

@ Pająk
No tak ale wtedy to była 7 edycja i raczej nie było zagrozenia szarzy w 1 turze i nie lało Cię 30 goblinów. Wtedy taki spam był przydatny bo przeciwnik nie miał na czym ognia skupić i coś zawsze doszło (na takie punkty sam grywałem conajmniej 3 trójkami Byków) Teraz i jeszcze w kontekscie takich małych punktów jedynym sensownym rozwiazaniem z Maneaterami byłaby opcja kilku takich parek i prawdziwego zalania wroga liczba wystawien lub jeszcze smieszniej - wystawiania solistów, no ale jest ograniczenie dublowania Rarów...

Co powiecie na taki skład na Bruiserze - Heavy Armour, Luck Gnoblar, Gold Sigil, Dragonhelm, Wyrdstone, Potion?

Awatar użytkownika
Pająk
Masakrator
Posty: 2669
Lokalizacja: Gdynia/Poznań- BWT Klika

Post autor: Pająk »

imho masz złe spojrzenie na to, ale każdy gra tak jak mu się podoba.

Ja bym Bruisera złożył w siegebreakera, wyrdstone necklave, luck gnoblar i heavy armour. Żebyś miał magiczną broń z dużą siłą przebicia. Ale ten build co teraz zaproponowałeś też nie jest zły.

szeregowiec ryan
Mudżahedin
Posty: 315

Post autor: szeregowiec ryan »

Pająk pisze:imho masz złe spojrzenie na to
Ale na co? :D To wyjasnij mi swoje - moze cos z tego wyciagne :D

Co do Bruisera - Twój typ to był 7edycyjny standard :D mysle ze jeszcze za dobrze nie przeskoczyłes na 8... Siege bije ostatni i przez to Bysior moze juz nie oddac, szczegolnie ze ma tylko 5 WS 5 T i 4 W. Gwardia i inne pierdoły moga go łatwo zmielić niestety. Przy Sigilu jednak zawsze te 4 (opcjonalnie 5) ataków z siła 5 wejdzie co pozwala jednak troche pole wyczyscic i wyeliminowac potencjalne 2-4 ataki w siebie (licze na 2 trupki statystycznie)

Chociaz trzeba przyznac ze bez Lorda moja rozpiska mocno kuleje... Jak na ostatnim lokalu na 1600 miałem Tyrana to wiedziałem ze w czelendżu przyjmie na klate kazdego i dzieki Tenderowi nałupie sporego overkilla (tak wygrałem 3 kombaty w bitwie z HE). Teraz klocek nie jest juz tak wytrzymały niestety i trzeba nim bedzie ostroznie manewrowac

Awatar użytkownika
Pająk
Masakrator
Posty: 2669
Lokalizacja: Gdynia/Poznań- BWT Klika

Post autor: Pająk »

Rzeczywiście, grając ok. 50 bitew na 8 ed. myślę jeszcze 7edycyjnie:-P

Maneaterzy>Leadów. Nie wysadzają się, jest ich dwóch, czyli lepsza manewrowość, więcej ataków niż trzy modele. strzelają na większy zasięg, lepszy WS, lepsza I, lepsza Ld, nie zwieją z paniki, a nie masz przecież bsb... Mało?:-P

Bruiser jak walczy z gwardią, to nieważne czy bije przed nią, czy po niej... a z S5 gorzej rani. A dlaczego nieważne? Bo jest jej tyle, że te rany nic nie znaczą, a z dwurakiem wali równocześnie z nią. A zazwyczaj gwardia będzie miała też regenkę, więc warto dostawić się nim do bsb i ranić na 2+, a nie na 4+...

Z resztą będziesz grał nie tylko z VC, a gościu z S8 więcej rzeczy potrafi pokarać. I akurat w ograch to co się sprawdzało na 7 ed może sprawdzać się na 8. Btw. nie grałem na 7 ed. na tak złożonym bruiserze ani razu :P

ODPOWIEDZ