Skaveńskie Q&A

Skaven

Moderator: Hoax

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Breslauer
Chuck Norris
Posty: 611
Lokalizacja: Breslau

Re: Skaveńskie Q&A

Post autor: Breslauer »

Ja ogólnie myślę nad opcją Abomka + Koło jeśli chodzi o rzadkie jednostki :-k

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3158
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Mocne, bo uniwersalne, chociaż ja turniejowo bez dwóch dział nie mam zamiaru wychodzić z domu, są po prostu za dobre jak na swoją cenę. Mina przeciwnika, któremu w środku oddziału wylądował placek z chociażby S4 robiący D6 W magicznych ataków nie pozwalających na AS jest powalająca :twisted:
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

Awatar użytkownika
Breslauer
Chuck Norris
Posty: 611
Lokalizacja: Breslau

Post autor: Breslauer »

Na 2000pkt. można wrzucić Koło, Działo + Abomkę :twisted:

Awatar użytkownika
Denis
Falubaz
Posty: 1351
Lokalizacja: ZKF Zabrze

Post autor: Denis »

uwazam ze opcja 2 abomki i latarka lub 2 (zalezy od pkt turnieju) lepiej sie sprawdza miałe 2 latarki koło i abomka i koło ani razy sie niespłaciło a w walce teraz mozna powiedziec jest słabe
” Rozejrzyj się dookoła. Zobaczysz ludzi, bez których ten świat byłby lepszy.”

Death Note

Galeria :
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=35349
Strona Malarska na Facebooku:
https://www.facebook.com/pages/Fallen-A ... 9393055688

Awatar użytkownika
Breslauer
Chuck Norris
Posty: 611
Lokalizacja: Breslau

Post autor: Breslauer »

Ja chcę zebrać armię Skavenów na 2000pkt ;) Nie biorę udziału na turniejach :wink:

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Klan renegatów wyklęty przez Radę Trzynastu z dostępem do bestii i machin...? No wai ! ^^ Poza tym - abomka 2x działo 2 x maortar i 6 ogrów - jak już fluffowo ; )

Awatar użytkownika
Breslauer
Chuck Norris
Posty: 611
Lokalizacja: Breslau

Post autor: Breslauer »

Qc-Rat pisze:Klan renegatów wyklęty przez Radę Trzynastu z dostępem do bestii i machin...? No wai !
Czemu? Gdy zostali wyklęci zabierali (wykradali) co się da, nie mniej jednak Klan ten tworzą wcześniejsi członkowie Klanu Skryre i Moulder... :twisted:

Awatar użytkownika
Pacek
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3404
Lokalizacja: XIII Kohorta Bydgoszcz

Post autor: Pacek »

Denis pisze:uwazam ze opcja 2 abomki i latarka lub 2 (zalezy od pkt turnieju) lepiej sie sprawdza miałe 2 latarki koło i abomka i koło ani razy sie niespłaciło a w walce teraz mozna powiedziec jest słabe
Jak napisałem w poprzednim poście - koło jest w stanie zabić wszystko. Do walki nie służy, chyba, że jako support już walczących. Chodzi o zappy. przy maksymalnym szczęściu jesteś w stanie zadać 18 ran z siłą 10 :shock: Na dmp weszły mi takie właśnie zappy. Jednego koleś wywardował, rzutem na rany dwu pozostałych wyszło: 4,6. 10 Woundów w jedną turkę z jednej jednostki pojedynczej w demona z rodzaju "nie-do-zajebania-na-szybko". W mojej rozpie na większe punkty (takie, gdzie są już smoki i inne demony wieloranne) koło zawsze będzie miało zaszczytne miejsce. Inna sprawa, że teraz latarki wracają do łask bezapelacyjnie. Właśnie zamierzam kupić drugą :)

Na kohortex pojadę w składzie abomka+WLC. W testach ten zestaw mi się sprawdza dość dobrze.
The messanger bowed low. "Speak-speak" snarled the Grey Seer, to agitated to appreciate the fawning. "Unexpected complications, most powerful of the potentates" said the Scurrier. Before the creature finish,Grey Seer sent bolt of lightning to roast him alive."Bad news can always wait" thougt the mage..

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

fajne te wasze skaveńskie q&a :evil:

Rettah Dam
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 49

Post autor: Rettah Dam »

Mam pytanie do futrzastej gawiedzi czy tye małe szczurki które są w boxach monkow mogą być wykorzystane jako giant raty? Czy też muszę kupować boxy z rat ogrami i poganiaczami żeby mieć te "wielkie szczury" pytam bo dopiero składam armie, a gdyby sie okazało, że te małe futrzaki, mog "udawać" wielkie gigantyczne raty to kupując 100 monków miałbym od razu około 100 szczórów czyli 1000 pkt ;] Pozdr i dziękuje z góry za odp.

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

Ja tam używam szczurów z monków jako GR (oczywiście tych większych) - i nikt nigdy nie protestował -ale gram wyłącznie towarzysko...

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5674

Post autor: Afro »

sporo ludzi używa tych właśnie szczurów jako giant ratów, wątpię, żeby ktoś robił z tego powodu problemy.
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3158
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Ja używam mieszanki tych ze starych clanratów, tych z monków, tych z batalionu i tych z doomwheela, daje bardzo dobrą mieszankę. Te małe szczurki można dawać po dwa na podstawkę jakbyś chciał ją dobrze zapełnić i już :-)
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

Rettah Dam
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 49

Post autor: Rettah Dam »

Dzieki za odp;] - ech to wychodzi na to że skaveni to w sumie nie taka droga armia - tu sie kupi doomwhela tam monków gdzieś tam klanów i nagle mamy darmowy odział;] To mi się podoba;]

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3158
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Też tak myślałem, ale szybko odkryjesz, że to jest wyjątek i to niewiele znaczący, bo tak naprawdę najpierw chcesz zapełnić wymagane 25% core (do którego giant rats się nie liczą), a później kombinować nad resztą jednostek. A jak już dojdziesz do tego etapu, to często stwierdzisz, że kurak chcesz coś innego niż te giant rats, coś, co by np. potrafiło zrobić krzywdę przeciwnikowi.
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Sirael, tu wiesz wchodzi kwestia skavena jako istoty nie tylko stadnej, ale i klanowej. Klan renegatów nie ma sensu życia, a pozbawione podstawy istnienia szczury są smutne, niemrawe i raczej nie mają po co funkcjonować. Z punktu widzenia psychologicznego, socjologicznego i biologicznego oraz pamiętając o ideowości i głębokiej, wręcz idealistycznej, postawie skavenów wobec świata (czyt. "Kill - Kill!) realizacja ich celów życiowych wymaga działąnia w wielokalnowej hordzie, i tacy renegaci, którzy nie mają szans na powrót (Pestylki czy Eshinowcy mieli, nic nikomu nie kradli) prędzej czy później zaczęli by popełniać masowe samobójstwa z desperacji i frustracji że sami świata nie zdobędą ; ( O iel Rada Trzynasty ich nie zabije wczesniej ;p

Awatar użytkownika
Breslauer
Chuck Norris
Posty: 611
Lokalizacja: Breslau

Post autor: Breslauer »

@Qc-Rat - Dzięki za opinię ;) Jednakże pozostaję przy swoim pomyśle :twisted:

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

Myth pisze:... chcesz coś innego niż te giant rats, coś, co by np. potrafiło zrobić krzywdę przeciwnikowi.
Nie mogę się zgodzić. Giant Raty robią bardzo, bardzo dużo. Za 55 punktów masz 12 ataków z siłą 3 (7 ed.) lub 15 ataków z siłą 3 (8 ed.) a to pozwalało (w 7 ed. ) zdjąć 10 demonetek, lekką kawalerię, ciężką kawalerię (EMP) i inne śmieci. Na 8 ed. jeszcze należycie nie testowane
Obrazek

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

graty to obowiązkowy oddział w każdej mojej rozpisce! nie wyobrażam sobie skansenów bez tej "masy"...
czytałem, że niektóre z gratów osiągają wielkość wilka albo sporego psa co przy szaleństwie moulderskich mutatorów i wynaturzoncej mocy warpsołna jest bardzo prawdopodobne! a nie podoba mi się, że niektórzy zamykają wielkość gratów w rozmiarach gratów z pudła od ratogrów... jakieś kurduple miałyby niby być groźne żeby pojedyńczo zasuwać na podstawce i walić z siłą 3? mój kolejny oddział albo nawet dwa to będą takie właśnie duże poczwary zdolne ładnie upitolić w nogę :D
ostatnio widziałem bitwe gdzie koleżka miał 50 gratów w hordzie... ze skweelem... ale to pięknie napierdalało imperialistów, jak poszły po flance to zjadły pistoliersów, handgunersów, 20 milicjantów i cały nieszczęsny park maszynowy potem wbiły się w bok swordsmenów i zatrzymały na knightach bo się bitwa kończyła :D

Awatar użytkownika
Voodoo
Masakrator
Posty: 2990
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

Czy takie ustawienie oddziały Clanratów z Dzwonem i BSB jest legalne?:

:? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :? :?
:? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :badgrin: :?
:? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :? :?
:? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :? :?
:? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :? :?
:? :? :? :? :? :?
:? :? :? :? :? :?

:mrgreen: dzwon
:badgrin: BSB
:? Clanraty
Obrazek

ODPOWIEDZ