Bretonnia, a VIII Edycja

Bretonnia

Moderatorzy: Jagal, Milczek

ODPOWIEDZ
Wolfgar
Chuck Norris
Posty: 399

Re: Bretonnia, a VIII Edycja

Post autor: Wolfgar »

No taa ale kto grajac Bretką zaczyna jako pierwszy? [-o<

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

Ja przeciwko WE, DE (w zależności od rozpiski przeciwnika), imperium (w 7ed) :] ... a to że to jest twoja pierwsza tura to sie nie liczy ? Poważnie pytam ... bo byłem przekonany że w tym przypadku to kto zaczyna nie ma znaczenia.
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

Awatar użytkownika
Kervyn
Chuck Norris
Posty: 497
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kervyn »

Jeśli zaczynasz, Vanguardy nie mogą szarżować.

Jeśli bierzesz Blessing, to grasz drugi i pegazy siedzą we wrogich maszynach :D
Queek.

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

OK .. dzięki. Dobrze wiedzieć.
Sory regis że sie przyczepiłem.
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

emiel_regis
Oszukista
Posty: 837

Post autor: emiel_regis »

nie no, zaczynamy dopiero zabawę z nową edycją, i takie niepewności się zdarzają. Po prostu teraz jest 1 ważny powód więcej, żeby oddać zaczynanie. Nawet na DE teraz oddaję, dzięki czemu czarka z power scrollem boi się wyjść z kuszników :wink: btw. przeciwnicy ciągle zapominają o wardzie na flamingi. Dzisiaj na turnieju przeciwnik cisnął mi dużą kuźnię na IFce w lorda. Stracił dużą czarkę i połowę kuszników... Mina, jak zobaczył wardy na 2+ - bezcenna :wink:

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

Kervyn pisze:Jeśli zaczynasz, Vanguardy nie mogą szarżować.

Jeśli bierzesz Blessing, to grasz drugi i pegazy siedzą we wrogich maszynach :D
troche nie do konca tak jest.
blessing= oddanie przeciwnikowi decyzji kto zaczyna.
a czasami nie oplaca sie zaczynac

Awatar użytkownika
Kervyn
Chuck Norris
Posty: 497
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kervyn »

Zamień "to" i "i" miejscami :wink:
Queek.

hesus51
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 149

Post autor: hesus51 »

Czy teraz jest faktycznie tak, że jak zaczynasz jako pierwszy to i tak masz blessing? Ostatnio mnie ktoś przekonywał, że tak jest ale nie wiem z czego to wynika. Czy jest jakieś uściślenie, faq czy cuś?

Awatar użytkownika
The Miz
Chuck Norris
Posty: 507
Lokalizacja: WWE

Post autor: The Miz »

nie ma tak ;)
Because I'M The Miz and I'M AWESOME!!!!
http://www.youtube.com/watch?v=iMt-MJ1h ... ure=fvwrel

Awatar użytkownika
Soulferin
Falubaz
Posty: 1431
Lokalizacja: Nicea\Warszawa

Post autor: Soulferin »

Ponawiam pytanie kumpla zadane w innym temacie : Na jakiej podstawce jest Fay na Unicornie i dlaczego?A jeżeli na wiekszej niz kawaleryjska to jak ustawiamy w lancy?
"Wojny przychodzą i odchodzą a moi żołnierze są wieczni"

Awatar użytkownika
Gniewko
Masakrator
Posty: 2320
Lokalizacja: czasem Bielitz, czasem Breslau

Post autor: Gniewko »

Na takiej podstawce, jak wszystkie monstrous mounty. Zajmuje idealnie miejsce dwóch rycerzy - więc problemu nie widzę.
Lepiej doma iść za pługiem, niż na wojnie szlakiem długiem.

Awatar użytkownika
Soulferin
Falubaz
Posty: 1431
Lokalizacja: Nicea\Warszawa

Post autor: Soulferin »

Bałagan pisze:Lady Fay jedzie na jednorożcu który ma podstawkę taką jak kawaleria stoi w 2 szeregu pośrodku
Gniewko pisze:Na takiej podstawce, jak wszystkie monstrous mounty. Zajmuje idealnie miejsce dwóch rycerzy - więc problemu nie widzę.
Bałagan odpowiedział inaczej ale nie odpowiedział dlaczego na kawaleryjskiej...Dlatego szukam jakiegoś uzasadnienia :)
"Wojny przychodzą i odchodzą a moi żołnierze są wieczni"

Awatar użytkownika
Mortipher
"Nie po to jadę"
Posty: 350
Lokalizacja: Będzin / Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Mortipher »

Dębek pisze:
quas pisze:Dębek:
Muszę trochę odszczekać to co mówiłem na temat łuczników. Miałem 2x12 szt,m, braziers i super sie sprawdzili. Bynajmniej nie sciągałem mimi zadnych smieci, bo smieci chodzą teraz w sile minimum 40 chłopa, ale swietnie nadają się by zrobic dobry grunt pod interesy dla trebów, sciagając na cała turę regenerację z wrogich monsterow czy regimentów typu GG z Drakenhofem.
.
To płomienne ataki znoszą regeneracje na cala ture?
tzn jak wpakujemy hydrze rane z flamingów i poprawimy juz bez to ona juz nie ma regeneracji...czy cos źle kumam.

Awatar użytkownika
Gniewko
Masakrator
Posty: 2320
Lokalizacja: czasem Bielitz, czasem Breslau

Post autor: Gniewko »

Dobrze kumasz, jedna rana wbita płonącym atakiem kasuje regenkę do końca tury.

Wracając do Fay Enchantress - nie jeździ na kawaleryjskiej podstawce z trzech powodów:
- nie posiada konia czy innego rodzaju kawaleryjskiego wierzchowca, tylko jednorożca, który ma kilka woundów
- do pudełka z Fey Enchantress jest dołączona podstawka o odpowiedniej wielkości
- nawet bretoński podręcznik pokazuje ją na podstawce wielkości dwóch kawaleryjskich, a więc takiej jak od monstera

Dodam, że Fey Enchantress nie jest ani klasyfikowana jako Damsel, ani jako Prophetess of the Lady, ergo nie przysługuje jej miejsce pośrodku drugiego szeregu (po części ze względu na podstawkę). To imienna bohaterka z indywidualnym zestawem specjalnych zasad.
Lepiej doma iść za pługiem, niż na wojnie szlakiem długiem.

Buszman
Wodzirej
Posty: 712
Lokalizacja: murzynowo leśne
Kontakt:

Post autor: Buszman »

Gniewko pisze:Dobrze kumasz, jedna rana wbita płonącym atakiem kasuje regenkę do końca tury.
do konca fazy, a nie tury.

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

w przypadku strzalu z lucznikow to bez roznicy

Wolfgar
Chuck Norris
Posty: 399

Post autor: Wolfgar »

Aha czyli strzelam łukami, wbijam rane, poprawiam trebkiem i regenki nie ma tak?

tryton
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 157

Post autor: tryton »

strzelasz łukami wbijasz rane regenki nie ma poprawiasz trebkiem ;)

Awatar użytkownika
Gopal
Mudżahedin
Posty: 221
Lokalizacja: Warszawa, Ursynów
Kontakt:

Post autor: Gopal »

Soulferin pisze:
Bałagan pisze:Lady Fay jedzie na jednorożcu który ma podstawkę taką jak kawaleria stoi w 2 szeregu pośrodku
Gniewko pisze:Na takiej podstawce, jak wszystkie monstrous mounty. Zajmuje idealnie miejsce dwóch rycerzy - więc problemu nie widzę.
Bałagan odpowiedział inaczej ale nie odpowiedział dlaczego na kawaleryjskiej...Dlatego szukam jakiegoś uzasadnienia :)

No fajnie Panowie, ale czy znajdzie się odpowiedź, poparta jakimiś cytatami z książek?
@Gniewko: Czy monstrous mounty nie maja przypadkiem podstawek jak pegazy? Dwa razy większa niż podstawka kawalerii jest podstawka monsterów, a tym Unicorn nie jest na pewno...
Galeria rysunków: kliknij, na pewno Ci się spodoba! :D NSFW
http://jandraws.tumblr.com/

Awatar użytkownika
Loke
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 190
Lokalizacja: Bristol/Wodzisław Śląski
Kontakt:

Post autor: Loke »

Pegazy mają podstawki 40x40 - czyli właściwą dla Mcavalry i Minfantry, a Fay i jej Silvaron ma podstawkę 50x50, czyli Monser base, podobnie jak model Archaona (i innych demonicznych mountów chaosu) czy Valtena.
o.b-one pisze:
Barbarossa pisze:(..) co przynosi mieszaninę ulgi, że turlanina skończyła się, oraz niesmaku, że imba.
Podobne uczucia towarzyszą mi po czytaniu tych wszystkich żali. Pod koniec każdego takiego posta pozostaje niesmak i jednocześnie ulga, że to już koniec... :wink:

ODPOWIEDZ