Szybkie pytania

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
BoB miniatures
Chuck Norris
Posty: 629
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Szybkie pytania

Post autor: BoB miniatures »

Mam pytanie... Może trochę głupie ale mnie to zastanawia. Po jakim czaszie CMoN dodaje moją fotkę do galerii? Bo niby wstawiło, ale wyświetla mi "Status: waiting" i nie znajduje go w wyszukiwarce...

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4463
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

belaras pisze:Mam pytanie... Może trochę głupie ale mnie to zastanawia. Po jakim czaszie CMoN dodaje moją fotkę do galerii? Bo niby wstawiło, ale wyświetla mi "Status: waiting" i nie znajduje go w wyszukiwarce...
Różnie, zależy od tego zrobią aktualizację galerii.

Awatar użytkownika
BoB miniatures
Chuck Norris
Posty: 629
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: BoB miniatures »

Ale tak średnio? raz na miesiąc / tydzień / dzień?

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4463
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

belaras pisze:Ale tak średnio? raz na miesiąc / tydzień / dzień?
Dzień. Choć w weekend może być dłużej.

Awatar użytkownika
BoB miniatures
Chuck Norris
Posty: 629
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: BoB miniatures »

A jeśli status jest teraz active, a dalej wyszukiwarka nic nie znajduje, to znaczy że coś ja skopałem, czy tak się zdarza?

EDIT: ok już działa ;)

Awatar użytkownika
Eriks281
Chuck Norris
Posty: 538

Post autor: Eriks281 »

Widziałem temat o lakierach ,więc pytam. Opłaca się lakierować(matowo oczywiście) armie VC ,a jeżeli tak to czym? Mowię ,że gram tylko w domu z kolegami ,więc nawet rzadko będę transportował armię.
- Klnę się na Sigmara - nigdy nie weźmiecie mnie żywcem, upadli słudzy ciemności!

- Nigdy nie zamierzaliśmy. Zastrzelcie go.

Takaris Fellblade, kapitan Czarnej Arki "Udręka"

Awatar użytkownika
Matijjos
Wodzirej
Posty: 744

Post autor: Matijjos »

chopaki, bo pytałem się jakie polecacie połączenia kolorów farbek gw, ktośtam costam odpowiedział aloe mi chodziło dokładnie o farbki i może nawet proporcje warstw, a w necie mało jest o tych farbkach, więc teraz będę kupował na allego farbki valejjlo i proszę o pomoc w wyborze do nmm'owych metalików i złota - kupuję na allegro więc wybór mam taki http://allegro.pl/vallejo-game-color-fa ... 16785.html jakby ktoś fotki wrzucił jak np sam nimi malował i co wyszło to by było wogóle ekstra

Awatar użytkownika
jachu_ka
Chuck Norris
Posty: 497
Lokalizacja: Bray, Eire

Post autor: jachu_ka »

Eriks281 pisze:Widziałem temat o lakierach ,więc pytam. Opłaca się lakierować(matowo oczywiście) armie VC ,a jeżeli tak to czym? Mowię ,że gram tylko w domu z kolegami ,więc nawet rzadko będę transportował armię.
Ja lakieruję wszystkie modele, nawet jeśli są tylko na półkę. To się zdecydowanie opłaca - jeśli przypadkiem spadnie ci waliza to naprawianie szkód zajmie o wiele więcej niż ta circa jedna godzina jaką trzeba przepracować żeby lakier w spreju kupić.
Co do samego lakieru to celuj w satynowy, jest najbardziej "neutralny". Producent tak naprawdę obojętny.

Awatar użytkownika
czaros357
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 161

Post autor: czaros357 »

Ma moze ktos spisane gdzies jakie farkbki GW odpowiadaja Vallejo Game Color ??? Niestety nazwami troche sie roznia a patrzac na sama palete jest dosc ciezko. Bylbym wielce wdzieczny za pomoc.
KUPIE FIGSY DO CHRONOPII -->oferty na priv
KUPIE DOGS of WAR PO ROZSADNEJ CENIE -->oferty na priv

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4463
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

czaros357 pisze:Ma moze ktos spisane gdzies jakie farkbki GW odpowiadaja Vallejo Game Color ??? Niestety nazwami troche sie roznia a patrzac na sama palete jest dosc ciezko. Bylbym wielce wdzieczny za pomoc.
Możesz sprawdzić TUTAJ.

Awatar użytkownika
czaros357
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 161

Post autor: czaros357 »

Podziekowac Falubaz

I teraz kolejne tez do Ciebie pytanie. Patrzac na to co jest w linku wynikaloby ze wiele kolorow vallejo nie ma odpowiednika w cytadelkach np scab red ktore ma powstac przez zmieszanie tan + dark fleshtone?? Jezeli zle rozumuje to popraw mnie.

Troche mnie to zbilo z tropu bo chcialem kupic vallejo ze wzgledu na cene i pozytywne oceny(procz metalikow i inkow ktore kupie z GW) i po to mi byla paleta odpowiednikow zeby bylo mi latwiej malowac jako poczatkujacej osobie wg schematow GW. Niestety jezeli jest tak jak mysle to mimo mniejszej ceny vallejo musialbym kupic wiecej kolorow i tyle by z tego bylo.

Dlatego prosilbym uprzejmie o pomoc w tej sprawie i wytlumaczenie jak krowie na miedzy co i jak :)
Z gory dziekuje
KUPIE FIGSY DO CHRONOPII -->oferty na priv
KUPIE DOGS of WAR PO ROZSADNEJ CENIE -->oferty na priv

Awatar użytkownika
Matijjos
Wodzirej
Posty: 744

Post autor: Matijjos »

a mną ktoś się zainteresuje?

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Wyżej masz link do strony możesz sobie przeczytać jaki jest odpowiednik Koloru "enchanted blue", dla ułatwienia nazwy są podobne np. dla "enchanted blue" odpowiednik Vallejo to "Magic blue".

Tak jak ci już ktoś odpisał;
Do srebrnego NMM albo
Czarny, enchanted blue i biały
albo
czarny, shadow grey i biały
to już kwestia gustu którą kombinacje wybierzesz, oczywiście jest jeszcze więcej możliwości ale te dwie są najbardziej popularne.
Złoty najczęściej robi się tak:
czarny, Snakebite Leather i biały
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
czaros357
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 161

Post autor: czaros357 »

To teraz ja sie przypomne i prosilbym o odpowiedz na to co powyzej pisalem.
Z gory komus dziekuje.
KUPIE FIGSY DO CHRONOPII -->oferty na priv
KUPIE DOGS of WAR PO ROZSADNEJ CENIE -->oferty na priv

Awatar użytkownika
jachu_ka
Chuck Norris
Posty: 497
Lokalizacja: Bray, Eire

Post autor: jachu_ka »

Przypominasz się, bo nikt ci nie odpowiedział w ciągu 5 godzin? Litości...

Awatar użytkownika
czaros357
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 161

Post autor: czaros357 »

A tak bardzo Ci to przeszkadza ze musisz sie czepiac? Nie kazdy jest takim ekspertem jak Ty. Ja niestety zawsze bylem w "goracej wodzie kompany" :lol2: a chce jak najszybciej zamowic sobie komplet farbek zeby zaczac malowac to co stoi w szafce a ze podchodze do tego na powaznie i nie chce nabyc byle czego dlatego tez pytam Swiatlych Ludzi tego forum:D A watki niestety maja tendencje do szybkiego zapominania i malo kto idzie wzwyz kolego sympatyczny stad ma prosba z przypomnieniem.
KUPIE FIGSY DO CHRONOPII -->oferty na priv
KUPIE DOGS of WAR PO ROZSADNEJ CENIE -->oferty na priv

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

To raczej nie chodzi o mieszanie farb tylko wymienione są najbardziej podobne kolory gdy nie ma dokładnego odpowiednika. W większości przypadków pomaga kierowanie się podobną nazwą (np. do Snakebite Leather najbardziej podobna jest cobra Leather mimo że wymienione jest kilka farb). Niestety większość odpowiedników różni się od pierwowzorów Citadel (Cobra leather np. jest ciemniejsza i bardiej brązowa niż Snakebite Leather).

Awatar użytkownika
czaros357
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 161

Post autor: czaros357 »

Zatem mam kolejne pytanie :D Prosilbym o podanie takiego podstawowego zestawu farbek tak do ok 15 kolorow bede malowal troche DOW, Lizaki i WOCh. Mam chyba goblin green, mithril silver i jakas ciemna brazowa + troche czarnej wiec tez trzeba kupic. Prosilbym uprzejmie o podanie kolorkow z Vallejo. Oraz pytanko ktore metalliki GW czy Vallejo bo rozne kraza opinie.
KUPIE FIGSY DO CHRONOPII -->oferty na priv
KUPIE DOGS of WAR PO ROZSADNEJ CENIE -->oferty na priv

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Jeśli srebro to GW a jeśli złoto to metalajzery Vallejo

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

a jeśli złoto to metalajzery Vallejo
Mnie ostatnio przypasila zlota P3 ... chyba zaczynam miec dobry patent na zloty ... :wink: Uzywam tez jakies francuskiej farby pebeo(?) ze sklepu dla plastykow .Jest o tyle dobra ,ze po wyschnieci prawie sie swieci (jak zloto w realu sic! do ostatecznych blinkow daje rade :wink: ) .
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

ODPOWIEDZ