Szybkie pytania

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wru
Chuck Norris
Posty: 651
Lokalizacja: "Kieł" Kielce

Re: Szybkie pytania

Post autor: wru »

Mam zamiar zabrać się za pewną konwersję, która wymaga odcięcia a raczej wydłubania z otwartego hełmu głowy :D Czy jest jakiś ciekawy sposób oprócz mozolnego dłubania skalpelem. Może go podgrzać i wtedy będzie lepiej szło?
Come crawling faster, obey your Master...

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Wiertłem, od strony szyi (tak jakbyś nabijał głowę na pal :twisted: ). zostają najczęściej resztki twarzy które łatwo wyciąć skalpelem.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
J.B.
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 163
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: J.B. »

podgrzewania odradzam, możesz zniekształcić hełm, plastik się może brzydko ciągnąć (zachowuje się jak karmel) raz się tak załatwiłem jak pinowałem na gorąco jakiś kijek
Obrazek

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Jak prawidłowo wycieniować broń - miecze, topory - jakich używacie technik. Jakoś moje wypociny mnie nie przekonują.

Awatar użytkownika
antonio
Chuck Norris
Posty: 529
Lokalizacja: Front Wschodni

Post autor: antonio »

Pytanie do chemików: czy to coś - http://www.modelmania.com.pl/product_in ... ts_id=6283 można normalnie malować akrylami i kleić superglue? :mrgreen:
Obrazek

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

Z superglue to wątpię, ale akryl jak najbardziej.
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"


Awatar użytkownika
BoB miniatures
Chuck Norris
Posty: 625
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: BoB miniatures »

Jak otrzymać ciemnoniebieski? bo mam jasno niebieski i parę innych podstawowych kolorków, a potrzebuje tego szybko, więc "idź kup" mnie nie zadowoli ;d

Grabz
Kretozord
Posty: 1540
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Grabz »

A próbowałeś dodać czarnego?

Awatar użytkownika
BoB miniatures
Chuck Norris
Posty: 625
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: BoB miniatures »

Ta szary wychodzi

Awatar użytkownika
gerald_tarrant
Masakrator
Posty: 2630
Lokalizacja: Liverpool/Wrocław

Post autor: gerald_tarrant »

to zrób zwykły niebieski z zielonego i żółtego i dodaj czarny

Awatar użytkownika
BoB miniatures
Chuck Norris
Posty: 625
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: BoB miniatures »

lol ;D zielony + żółty = jasny zielony a nie niebieski ...

Awatar użytkownika
gerald_tarrant
Masakrator
Posty: 2630
Lokalizacja: Liverpool/Wrocław

Post autor: gerald_tarrant »

fakt, coś mi się ostro popieprzyło :oops:
chodziło mi, że żółty+niebieski=zielony, ale to nie ma nic do rzeczy :mrgreen:
męczący dzień...ide spać...

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

belaras pisze:Jak otrzymać ciemnoniebieski? bo mam jasno niebieski i parę innych podstawowych kolorków, a potrzebuje tego szybko, więc "idź kup" mnie nie zadowoli ;d
Też kiedyś mialem ten problem, jedyne w miarę sensowne rozwiązanie to pomalować "średnim" niebieskim i glazy z czarnego, ale efekt to też nie granat.
Tak naprawdę to musisz kupić ciemno niebieską farbkę, to jedyny sposób.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

a próbowałeś wg tabelki podanej niedawno?
4 chaos black + 5 enchanted blue daje najciemniejszy niebieski z gamy gw
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Te tabelki to jakiś żal, ogarnijcie chociażby proporcję w kolorach Regal Blue i Midnight Blue:
W kolorze jaśniejszym większy procent mieszaniny stanowi czerń niż w kolorze ciemniejszym :roll: Co więcej spróbujcie wymieszać 11 części czerni i 2 części niebieskiego, nie trzeba być geniuszem by stwierdzić że z tego na pewno nie wyjdzie Regal Blue.
Tak samo jak z mieszaniny białej i żółtej farby nie ma opcji żeby wyszedł nam kolor Rotting Flesh :roll:
To tylko najbardziej rzucające się w oczy przykłady, myślę że z całą resztą nie jest wiele lepiej...
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

Podejrzewam, że jedna jedynka za dużo się komuś wpisała. Wiadomo, że ślepo mieszając to tak jak jest napisane czasem może wyjść coś dziwnego, ale jako taki ogólny wyznacznik jest całkiem ok.
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
cahir
Falubaz
Posty: 1025
Lokalizacja: Londyn

Post autor: cahir »

Uzywając swojej wąskiej palety barw wpadłem na takie rozwiązanie:
Ciemny niebieski - ice blue i chaos black, jak wyjdzie szary to dodajemy niebieskiego aż do uzyskania efektu, który nas satysfakcjonuje.
Ciemny zielony - goblin green i chaos, reszta jak wyżej.
Bardzo fajne kolorki, a potem jak się washuje czarnym to efekty również są niezłe.
"Jeździec patrzy na nią. Ciri widzi błysk oczu w szparze wielkiego hełmu, ozdobionego skrzydłami drapieżnego ptaka. Widzi odblask pożaru na szerokiej klindze miecza trzymanego w nisko opuszczonej dłoni."

Awatar użytkownika
Aron_Banalny
Masakrator
Posty: 2167
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Aron_Banalny »

cahir, pomijając fakt że mam wrażenie że walczysz o każdego posta i piszesz w związku z tym bzdury, łączenie kolorów by uzyskać ciemniejszy kolor z czarnym to kiepski pomysł. poza tym założę się o 100000000000000000000000000000000000000000 złotych że autor pytania spróbował tego wcześniej i nie był usatysfakcjonowany.

zmieszane kolory, które podałeś w porównaniu z kolorem z oryginalnej palety wychodzą srakowato. można to zrobić, ale, niestety, niektóre kolory po prostu TRZEBA kupić (tak jak powiedział Arbiter). efekt lepszy, figurka ładniejsza

dexterzg
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 134
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: dexterzg »

widział gdzieś ktoś jakies tutoriale jak malowac takie modele?
Obrazek
skala 20-30cm

ODPOWIEDZ