Szybkie pytania

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
cahir
Falubaz
Posty: 1025
Lokalizacja: Londyn

Re: Szybkie pytania

Post autor: cahir »

cahir, pomijając fakt że mam wrażenie że walczysz o każdego posta i piszesz w związku z tym bzdury
Po primo - złe odnosisz wrażenie, po prostu od czasu do czasu przejrzę sobie wszystkie fora i udzielę się tam gdzie mam coś do powiedzenia.
Po drugie primo - to nie są bzdury, kolory nie wyszły srakowato. No ale jeśli wg Ciebie bzdurami są rady innego (nawet niedoświadczonego) malarza, no to sorry, chyba coś jest nie tak.
IMO na tym polega forum, a nie jak sądzisz na beznamięnym spamowaniu, panie 482 posty 8)
"Jeździec patrzy na nią. Ciri widzi błysk oczu w szparze wielkiego hełmu, ozdobionego skrzydłami drapieżnego ptaka. Widzi odblask pożaru na szerokiej klindze miecza trzymanego w nisko opuszczonej dłoni."

Awatar użytkownika
Aron_Banalny
Masakrator
Posty: 2167
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Aron_Banalny »

na swoje 483 posty i miano chucka norrisa cięzko pracowałem spamując tak jak teraz.

słuchaj, kiedyś też próbowałem low-badżetowo otrzymywać kolory. to się po prostu nie kalkuluje

marnujesz więcej farby
wygląda gorzej niż gotowa farba
nie tracisz czasu na uzyskiwanie satysfakcjonujących proporcji

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

A ja akurat widzę to całkiem inaczej, mam tylko podstawowe kolory, plus kolory, bez których się nie obejdzie w dużych ilościach w moim przypadku. Jeszcze nie brakło mi jakiegoś koloru, wszystko byłem w stanie sam wytworzyć. Z marnowaniem farby, to też nie do końca tak strasznie. Jak masz dobry plastik do mieszania farby, to wykorzystasz całą mieszankę i nic się nie zmarnuje. A jeśli chodzi o ilość wytworzonej/wymieszanej farby to po pewnym czasie doszedłem do stanu, gdzie wiedziałem ile muszę wymieszać, żeby wystarczyło na daną część modelu, wszystko kwestia wprawy.
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
cahir
Falubaz
Posty: 1025
Lokalizacja: Londyn

Post autor: cahir »

UP +1
Np mam taką fajną srebrną farbę posiadającą dziwne właściwości - jeśli się ją zdrybryshuje to wygląda jakby już była zwashowana. Natomiast jak położę ją normalnie pędzelkiem na powierzchni to jest jasna i się świeci... :roll:

Co do marnacji farby - tego się nie da uniknąć na dłuższą metę, spojrzyj sobie tylko do kubka, w którym moczysz pędzelki... Albo zostaw na dzień dwa i odlej wodę. Ile się tego marnuje!
"Jeździec patrzy na nią. Ciri widzi błysk oczu w szparze wielkiego hełmu, ozdobionego skrzydłami drapieżnego ptaka. Widzi odblask pożaru na szerokiej klindze miecza trzymanego w nisko opuszczonej dłoni."

Awatar użytkownika
czaros357
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 161

Post autor: czaros357 »

Jak fajnie pomalowac w mengil manflayers plaszcze ( te z ludzkiej skory) Mi chodzi po glowie pomalowanie bone white z vallejo potem washem develan mud a potem znowu bone white a dalej rozjasniac ja biala. Co myslicie o moim pomysle... NIe pogardze innymi pomyslami rowniez.
KUPIE FIGSY DO CHRONOPII -->oferty na priv
KUPIE DOGS of WAR PO ROZSADNEJ CENIE -->oferty na priv

Awatar użytkownika
puszkin
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 189
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: puszkin »

A nie lepiej elf flesh ->bleached bone i w między czasie jakiś wash ?

Awatar użytkownika
czaros357
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 161

Post autor: czaros357 »

O jakiejs typowej cielistej tez myslalem na poczatek wiec skoro i ty tak uwazasz to moze nie taki zly pomysl. A tak step by step jak by to zrobic...
KUPIE FIGSY DO CHRONOPII -->oferty na priv
KUPIE DOGS of WAR PO ROZSADNEJ CENIE -->oferty na priv

Awatar użytkownika
puszkin
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 189
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: puszkin »

Szczerze to poczekaj na kogoś kto więcej malował bo nie mam doświadczenia z tym kolorem i w ogóle ze skórą - maluję lizaki xD

Ja bym to zrobił tak [elf flesh - wash - elf flesh +b.bone i na koniec b. bone] można by białą jeszcze ale nie wiem czy się nie przesadzi ale proponuje i tak poczekać, ja tam dobrym malarzem nie jestem.

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3443
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

W WD nr 369 był poradnik jak malować taką skórę. Wyglądało to tak:
1. Zaczynasz od jednej z mieszanek: Tallarn Flesh + Rotting Flesh/Fortress Grey/Camo Green (wszystko 1:1)
2. Rozwodniony wash fioletowy, następnie czerwony
3. Rozjaśnienie mieszanką jaka została użyta na początku
4. Kolejne rozjaśnienie tą samą mieszanką, ale z dodatkiem Rotting Flesha
5. Dalsze rozjaśnienie RF, a potem białym po krawędziach.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
czaros357
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 161

Post autor: czaros357 »

Wielkie dzieki na pewno ineteresijaco to wyglada :D Szkoda ze nie mam tylko takich kolorow farb.... A co myslicie o tym co wyzej napisalem ja jeden z kolegow.
KUPIE FIGSY DO CHRONOPII -->oferty na priv
KUPIE DOGS of WAR PO ROZSADNEJ CENIE -->oferty na priv

Awatar użytkownika
puszkin
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 189
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: puszkin »

Prędzej czy później i tak trzeba będzie trochę w farby zainwestować, a figsy będą pomalowane raz a porządnie. Warto się nad tym zastanowić.

Awatar użytkownika
czaros357
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 161

Post autor: czaros357 »

O to chodzi ze wlasnie zainwestowalem :D I kupilem ok 17 kolorow+mialem 3 co daje 20 wiec uwazam ze to nie malo jak na poczatek :P Dlatego musze sobie poradzic tym co mam poki co i dlatego ciagne dalej ten watek.
KUPIE FIGSY DO CHRONOPII -->oferty na priv
KUPIE DOGS of WAR PO ROZSADNEJ CENIE -->oferty na priv

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3443
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Tallarn flesh można zastąpić np. dwarf fleshem. Rotting flesha można zrobić, mieszając bleached bone z zielonym, na fortress grey to taki jasny szary po prostu. Tylko washe muszą być takie jakie są.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Klafuti pisze:Tylko washe muszą być takie jakie są.
też niekoniecznie, można zwyczajnie użyć baaardzo rozwodnionej farbki (można dodać odrobinę płynu do zmywania jeśli komuś wygodniej) i kłaść cienką warstwą. Efekt bardzo podobny (bardziej matowy)
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
czaros357
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 161

Post autor: czaros357 »

Juz gdzies cos z tym plynem slyszalem i sie zastanawialem po co go dodawac ?????
KUPIE FIGSY DO CHRONOPII -->oferty na priv
KUPIE DOGS of WAR PO ROZSADNEJ CENIE -->oferty na priv

voodooml
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 41

Post autor: voodooml »

czym malować skóre wood elfów? i jak dokładnie pomalować i pocieniować twarz?

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

czaros357 pisze:Juz gdzies cos z tym plynem slyszalem i sie zastanawialem po co go dodawac ?????
Chodzi o to by żeby złamać napięcie powierzchniowe wody przez które pigment jest wypychany na krawędzie plamy.
Jak zrobisz kroplę z mieszaniny wody (dużo wody) i farby i zostawisz do wyschnięcia to zauważysz że pigment zamiast równo się rozłożyć stworzy obwódkę. Płyn ma to zjawisko złagodzić.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

voodooml
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 41

Post autor: voodooml »

powtorze, zeby nie poszlo w zapomnienie :P czym malować skóre wood elfów? i jak dokładnie pomalować i pocieniować twarz?

i jaki podkład do wood elfow (spray) - chodzi mi o czarny kolor ale nie wiem jaka firme, czy orginalny GWshop czy sa spraya rownie dobre ale nie w cenie 38 zl za puszke.

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

podkład gw.
skóra:
dwarf flesh (dwie cienkie warstwy żeby podkład nie prześwitywał. -> ogryn flesh wash -> dwarf flesh -> dwarf flesh z białą 3:1 -> dwarf flesh z białą 2:1-> dwarf flesh z białą 1:1 -> dwarf flesh z białą 1:2
ja maluje tak.

voodooml
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 41

Post autor: voodooml »

sorka jestem zolty, ale podklad GW (czyli?) a nie bedzie za duzo warst? nie za grubo to wyglada? i sie cieniuje?

ODPOWIEDZ