Wiara, Religia, Kościół

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

Zablokowany
Awatar użytkownika
Jedy Knight
Forma Skrótowa
Posty: 3439

Re: Wiara, Religia, Kościół

Post autor: Jedy Knight »

Ziemko pisze:Przeczytalem ostatnie 2 strony.
I mam schemat na twarzy :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: #-o #-o #-o #-o #-o #-o #-o #-o #-o #-o

Dobrze, ze rzadko wchodze na ploty :roll: :wink:

Ostatnie dwie strony prawie, że poziom trzymają. Wiem, mnie też to szokuje.
Obywatelu, zrób sobie dobrze sam.

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Tomash pisze:
Fluffy pisze:Troszkę to chaotyczne, ale ciesze się że zajęliśmy wspólne stanowisko w kwestii ateizmu, zgodzimy się że jest nierozsądny.
Chryste Panie.
A, przeoczyłbym, Owszem, zgodziliśmy się, że ateizm jest o tyle mniej rozsądny od agnostycyzmu, co nie wierzenie w św. Mikołaja w stosunku do przyjęcia stanowiska "nie wiem, nie widziałem".

Owszem, wg zasad czystej logiki, istnienie św Mikołaja jest równorzędną tezą z jego nieistnieniem. Obie opcje są niemożliwe do udowodnienia.
Ostatnio zmieniony 10 sty 2011, o 17:18 przez Barbarossa, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16598
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Fluffy idz pograj w stara, a nie tracisz czas na glupoty, skill Ci przez to leci ;)

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

Barbarossa pisze:
A, przeoczyłbym, Owszem, zgodziliśmy się, że ateizm jest o tyle mniej rozsądny od agnostycyzmu, co nie wierzenie w św. Mikołaja w stosunku do przyjęcia stanowiska "nie wiem, nie widziałem".

Owszem, wg zasad czystej logiki, istnienie św Mikołaja jest równorzędną tezą z jego nieistnieniem. Obie opcje są niemożliwe do udowodnienia.
zle porownanie.
sw Mikołaj to postac jak najbardziej historyczna. jak dobrze pamietam biskup.

za to rubaszny pajac w czerwonych portkach to produkt jak najbardziej komercyjny- jego genezy nalezy szukac w Coca Coli

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8654
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

Ziemko pisze:Przeczytalem ostatnie 2 strony.
I mam schemat na twarzy :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: #-o #-o #-o #-o #-o #-o #-o #-o #-o #-o

Dobrze, ze rzadko wchodze na ploty :roll: :wink:

Pierdolisz :D w 2 miesiące to się temat roku zrobił :]

Awatar użytkownika
Virgo
Chuck Norris
Posty: 583

Post autor: Virgo »

Fluffy pisze:Jako ateista twierdzę że Boga nie ma. Agnostyk twierdzi ze nie wie. Spoko. Wierzący twierdzi ze na pewno jest jest. Na jakiej podstawie ten ostatni pogląd jest racjonalny? WTF?
Fixed for ya :wink:

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Im back!
Troszkę to chaotyczne, ale ciesze się że zajęliśmy wspólne stanowisko w kwestii ateizmu, zgodzimy się że jest nierozsądny.
FFS, ciekawe. Jakoś przejrzałem zaległe strony tematu i ni chuja nie widzę potwierdzenia twojej tezy.
Po pierwsze - wykazujesz się głębokim niezrozumieniem współczesnej demokracji przedstawicielskiej. Demokracja ta nie polega na tym, że lud wybiera sobie co miesiąc, którą mniejszość teraz będzie się nurzać w smole i pierzu. To by się nazywało tyranią większości. Współczesna demokracja opiera się na liberalnych zasadach równości, wolności słowa itd, w szczególności na poszanowaniu praw mniejszości (np. narodowych, etnicznych, wyznaniowych itd.). Częścią tego kanonu jest właśnie "wara państwu od mojego wyznania, o ile nie obejmuje ono ofiar z ludzi". Stąd państwo neutralne światopoglądowo - a nie dotujące po cichu jedną z sekt.
:wink:

Druga istotna sprawa to fakt, że trochę przeceniasz popularność kleru w III RP. Niestety, referendum w sprawie aborcji nie było możliwe gdyż, jak zauważył któryś abepe, w sprawie życia nie można głosować... czy jakośtam. Podobnie jest niestety z takimi sprawami jak in vitro, konkordat czy finansowanie kościoła pod stołem - klasycznie są one załatwiane przez gorliwych wierzących urzędników, a lud do gadania nie ma nic. Niestety nawet za rządów SLD i wbrew woli ich elektoratu realizowana była polityka prokościelna, w imię "wyższego dobra", czyli wejścia do UE.
Tudzież mylisz antyklerykalizm z ateizmem.
Reasumując - obecny wpływ kościoła katolickiego na państwo stoi w sprzeczności z obiema definicjami demokracji - zarówno tą prymitywną (jeśli wierzyć sondażom - i nie chodzi mi o deklarowaną wiarę, ale o konkretne odpowiedzi na konkretne pytania), jak i tą nieco bardziej wyrafinowaną. Dużo mówiłeś o "fundamentalistycznym ateizmie" - szczerze mówiąc, czego się spodziewasz? Tak samo jak fundamentalistyczny antykomunizm w PRLu- jak ktoś próbuje się rządzić, podkrada ci kasę i sprzedaje coś, co postrzegasz jako dęte bajeczki... z czasem staje się obiektem silnej niechęci. Akcja rodzi reakcję. Tak jak bycie lub niebycie Boga mam głęboko gdzieś, tak nie mogę się doczekać, kiedy w Polsce do władzy dojdzie jakiś Zapatero (nie mylić z Napieralskim) i zrobi porządek z wpływami kościoła w polityce.
Religia ( w przypadku wolski katolicka) stanowi w naturze swej element irracjonalny, niezbyt tożsamy z zasadami Demokracji w wydaniu XXIw. Samo źródło tej sprzeczności znajduje się wszak w piśmie śniętym, liczącym ponad 2k zbiorze zasad mających charakter wyznaczników moralnych/zbioru historyjek mających na celu podparcie danych tez/niezłego dark fantasy. Powiedzcie mi zatem, jak fundament waszej wiary może być aktualny po tylu latach? Wszystko dostosowuje się do nowych realiów, inaczej umiera i odchodzi na śmietnik historii. Czy przejawem działań "aktualizujących" jest zakaz stosowania prezerwatyw? Pytam serio, bez ironii. :)

Awatar użytkownika
Virgo
Chuck Norris
Posty: 583

Post autor: Virgo »

http://www.youtube.com/watch?v=gVLqOus2_4E
You know the interesting thing about sceptics is that we're always looking for prove. The question is what on earth would we do if we find it?

Inspired by a true story.

I believe people prefer to lie to themselves than face the truth.

You can only defeat it when you believe in it.
:shock:
Mało nie umarłem ze strachu jak opętany z nagrania zaczął mówić nom nom nom...

Awatar użytkownika
Pieta
Chuck Norris
Posty: 493
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Pieta »

Virgo pisze:
Fluffy pisze:Jako ateista twierdzę że Boga nie ma. Agnostyk twierdzi ze nie wie. Spoko. Wierzący twierdzi ze na pewno jest jest. Na jakiej podstawie ten ostatni pogląd jest racjonalny? WTF?
Fixed for ya :wink:
Jeśli dobrze widzę oryginalny post, to mamy kolejne postawienie równości pomiędzy wierzącymi a ateistami.
Varinastari pisze:Religia ( w przypadku wolski katolicka) stanowi w naturze swej element irracjonalny, niezbyt tożsamy z zasadami Demokracji w wydaniu XXIw. Samo źródło tej sprzeczności znajduje się wszak w piśmie śniętym, liczącym ponad 2k zbiorze zasad mających charakter wyznaczników moralnych/zbioru historyjek mających na celu podparcie danych tez/niezłego dark fantasy. Powiedzcie mi zatem, jak fundament waszej wiary może być aktualny po tylu latach? Wszystko dostosowuje się do nowych realiów, inaczej umiera i odchodzi na śmietnik historii. Czy przejawem działań "aktualizujących" jest zakaz stosowania prezerwatyw? Pytam serio, bez ironii. :)
Czyżby coś się zmieniło przez ostatnie 2 tysiące lat w kwestii wiary? Dla mnie zbiór morałów pisma "śniętego" jest na tyle uniwersalny, że nie ma znaczenia czy odbiorcami byliby jaskiniowcy ery kamienia łupanego czy futurystyczni zdobywcy kosmosu. Prezerwatywy zdaje się są starsze od Nowego Testamentu. Nie widzę zakazu, a jedynie sugestię drogi "dobrego" postępowania. Czy nią pójdę czy nie, moja sprawa.

Awatar użytkownika
Akadera
Falubaz
Posty: 1349
Lokalizacja: Białystok - Front Wschodni

Post autor: Akadera »

Co do sensownosci moralow, przykazan itp to juz ktos sie rozpisywal kilka stron wczesniej wiec sobie daruje. Co do sugestii postepowania to mysle ze papiez by sie z toba nie zgodzil skoro je potepia a jakos tak glupio nie zgadzac sie z jedynym na swiecie nieomylnym czlowiekiem. Zwlaszcza ze zawsze moze jakas ekskomunike na deser nalozyc ;)

katerek
Masakrator
Posty: 2983
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

Temat masakra niezły materiał na pracę magisterską 8) co ja mówię na jedną...dla całego roku by wystarczyło.
Ciekawe czy to nadmiar farby (citadel humbrol czy innego badziewia) czy brak odpowiednich FAQ do religii tak go nakręca. =D>
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Ten brak FAQów. Bóg jak zwykle wydał niespójny i dziurawy ruleset do swojej nowej religii, wymieszał fluff z zasadami itd. Potem wszyscy zaczęli grać w ten nowy system, zrobił się popularny, ale po pierwszych kilku Księgach (armii?) nie wyszły żadne update'y przez stulecia. Problemem zajęła się więc lokalna lista sędziowska w Watykanie, ale słabo im szło i podjęli sporo kontrowersyjnych, stronniczych decyzji. W pewnym momencie spora część środowiska stwierdziła, że będzie grać na oryginalnym rulebooku, bez nieoficjalnych watykańskich dodatków, za to niektórzy na własnych houserulesach. Np. Luter przybił swój własny autorski mod do systemu na drzwiach gralni w Wittenberdze.

Obecnie środowisko jest podzielone do tego stopnia, że wyznawcy poszczególnych rulesetów nie potrafią nawet ze sobą zagrać partii ze względu na różne zasady, a pierwotny developer nadal nie daje znaku życia. Tzn. wiele osób twierdzi, że dodzwoniło się do siedziby wydawcy gry, ale każdy dostaje inną odpowiedź.

Jak w życiu :twisted:

katerek
Masakrator
Posty: 2983
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

=D>
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Świetny post Barb :D
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Barbarossa pozamiatał, proponuję zamknąć temat :D
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

Jedy Knight pisze:Nie wiem jak w partiach z Jankielem mogłem taki wpierdol dostawać.
Deus le volt! :lol2:

Ż

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14644
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Jesus Christ Action Figure! Throw the first stone!

http://www.youtube.com/watch?v=haitxwIY ... r_embedded#!

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

Amen.
Obrazek
T

Zablokowany