Idzie nowe...

Orcs and Goblins

Moderator: Kołata

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Szemkel
Chuck Norris
Posty: 662

Re: Idzie nowe...

Post autor: Szemkel »

Poprosiłbymy o dokładny kosztorys z upami NG, SO i BO.

Z góry dzięki.
Naród polski jest wspaniały! Tylko ludzie kur...

Awatar użytkownika
krilan
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 143

Post autor: krilan »

To ja napiszę o nowym pająku do orków...

M WS BS S T W I A Ld
SPIDER 7 4 - 5 6 8 4 8 -
GOBLINS - 2 3 3 - - 2 1 6

TROOP TYPE: MONSTER....

SPECIAL RULES: Forest strider, Immune to psychology, Large Target, Obstacle
Strider, Stubborn, Swiftstride, Terror, Wall-crawler,
Poisoned Attacks (Arachnarok spider only)

Howdah Crew: The Arachnaok Spider is ridden by a small mobof goblins. Spider and its howdah crew have their own characteristics, but are treated as a single model. If the spider is removed as a casualty, then the Forest Goblin crew are removed along with it.

When moving, the model alvays uses the Movement characteristics of the spider. The Spider and crew use their own Weapon Skill, Strenght, Initiative and Attacks characteristics when they attack. Each can attack any opponent that the model is in base contact with. The crew use thei own Ballistic Skill when making shooting attacks.

All hits upon the Arachnarok Spider are resolved using the Spidder's Toughness and Wounds. In combat, enemy models attacking the Arachnarok Spider use the Spider's Weapon Skill when rolling to hit. However, we assume the crew to be in complete control of the monster, so the Arachnarok Spider's Leadership is never used.

An Arachnarok Spider is treated as a monster in all other respescts, as described in the Warhammer rulebook. It may be taken as a ridden monster for a Goblin Great Shaman, in wchich case any shooting attacks against the Arachnarok Spider will hit the monster on the D6 roll of 1-4 , and the Great Shaman on a roll of 5+, as normal.

Natural Armour 4+ The Arachnarok Spider is protected by a thick, chitinous hide, granting in an armour save of 4+,

Venom Surge- The Arachnarok Spider uses a jolt of poison from is huge, envenomed fangss to kill more formidable opponents. Before rolling to hit, nominate one of the Arachnarok's attacks to be made with the Venom Surge, and roll it separately. In addition to being Poinsoned, this attack has the Multiple Wounds D6 special rule.

Z najnowszego white dwarfa..... pozatym przeglądałem nowy kodeks...

Aha i w specjalach został spear chukkaaa, a reszta maszyn to rary, jedynym z pocieszenień są trole w SPECJALACH... Spider to rare oczywiście, koszt 290 pkt do 320 pkt, zależnie od sprzętu....

Awatar użytkownika
likaon
Kretozord
Posty: 1862
Lokalizacja: Warszawa, Białystok

Post autor: likaon »

katerek pisze: 9. Goblińskie rydwany unit size 1-3 (lecz jeśli rydwan jest jako "wierzchowiec" bohatera wtedy unit size 1 więc tym samym bohater nie może się dołączyć do jednostki rydwanów) 50 pkt każdy +5 extra wilk, +5 extra obsługant, D6+1 impactów.
Zaraz czyli ,że postacie nie mogą wchodzić do jednostek rydwanów nawet jeżeli są w rydwanie? Przecież postać na rydwanie ma "typ" rydwan więc powinna wchodzić do jednostek
"Księga Armii Nocnych Goblinów"( 09.11.2011
http://www.docstoc.com/docs/94525591/No ... 99ga-Armii

Awatar użytkownika
Yahoo82
Kradziej
Posty: 970
Lokalizacja: XIII Kohorta Bydgoszcz

Post autor: Yahoo82 »

Czy wiadomo w końcu na jakiej podstawce są manglery?
I jakiej wielkości jest template pod DD?
Obrazek

I może następnym razem ktoś łaskawie napisze co jest nieregulaminowe w podpisie zanim go wypierdzieli?

Awatar użytkownika
likaon
Kretozord
Posty: 1862
Lokalizacja: Warszawa, Białystok

Post autor: likaon »

W obu nie ma infa acz
- dwa olbrzymie paszczun nie zmieszczą się na podstawce od termosa więc pewnie będzie to podstawka od dreadnouta
- w przypadku DD chodzi pewnie o podstawkę od modeli latających, w nowym WD ma być bitwa z nowymi orkami więc pewnie to wyjaśnią
"Księga Armii Nocnych Goblinów"( 09.11.2011
http://www.docstoc.com/docs/94525591/No ... 99ga-Armii

Awatar użytkownika
krusk
Chuck Norris
Posty: 545
Lokalizacja: Nikt się nie spodziewa...

Post autor: krusk »

likaon pisze:
katerek pisze: 9. Goblińskie rydwany unit size 1-3 (lecz jeśli rydwan jest jako "wierzchowiec" bohatera wtedy unit size 1 więc tym samym bohater nie może się dołączyć do jednostki rydwanów) 50 pkt każdy +5 extra wilk, +5 extra obsługant, D6+1 impactów.
Zaraz czyli ,że postacie nie mogą wchodzić do jednostek rydwanów nawet jeżeli są w rydwanie? Przecież postać na rydwanie ma "typ" rydwan więc powinna wchodzić do jednostek
W RB jest napisane, że postacie na rydwanach nie mogą dołączać do żadnych oddziałów.
Infernal Puppet pisze:Skavenom udaje się 100%, nieudane projekty to sabotaże konkurencji więc się nie liczą :wink: .

katerek
Masakrator
Posty: 2978
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

krilan pisze:To ja napiszę o nowym pająku do orków...
Kilka postów wyżej zarzuciłem link ze zdjęciami strony Manglerów i pająka więc nie ma co dywagować i zastanawiać się :) niedługo ten link zdejmę także ściągajcie ściągajcie...

@Likaon w podręczniku jest zapis "Goblin wolf chariot can be taken in units 1-3 models unless they are taken as a character mount, in which case must be fielded as a single model."

Co do DD jest napisane DD's base więc chodzi o podstawkę od lotnika czyli te przeźroczyste coś na którym jest on zamontowany.

NG : 3 pkt model; unit 20+; HW, Sh; boss, muzyk, sztandar +10/każdy;albo włócznie albo zamiast tarcz łuki za free; nettersi +45; fanatyk +25/każdy (max 3)
SO: 8 pkt model; unit 10+; HW; Boss +15; muzyk, sztandar +10; włócznie +1; łuki +1; AHW +1; tarcze +1; BS +20; big'uns +2/model
BO: 12 pkt model; unit 10+;HA, masa broni; boss, muzyk, sztandar jak wyżej u SO; tarcze +1; magiczny sztandar do 50pkt

EDIT : Krusk AB> RB jakby w AB była taka możliwość to by mogli tak jak u TK mogą :)
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

Awatar użytkownika
Kubi
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 148
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Kubi »

katerek pisze: Kilka postów wyżej zarzuciłem link ze zdjęciami strony Manglerów i pająka więc nie ma co dywagować i zastanawiać się :) niedługo ten link zdejmę także ściągajcie ściągajcie...
no właśnie czytałem te zasady manglerów i chyba wychodzi na to że można je zabić jakimś śmieciem ruszając się w styk z nimi. Myślałem że to ograniczenie że nie można szarżować sprawia że można je zabić tylko z shootingu lub magi. troche lipa, no nic, kosztują prawie tyle samo co jakiś fast więc się na pewno spłacą
a może by pokazać małe co nieco np. ze strony z magic itemami :D albo z zasad fanoli, albo jeszcze jakąś ciekawostkę
pozdr

katerek
Masakrator
Posty: 2978
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

@Kubi jeśli chodzi o zabijanie działa to tak samo jak u fanatyków wchodzisz na jednostkę przyjmujesz hity i po rybach :)
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

ugh
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 105

Post autor: ugh »

może ktoś napisać dokładnie jak działa Lucky Shrunken Head - 50pts (Arcane Item)

czy moge wsadzic do oddziału Black Orców Savage Warbossa i Savage Shamana z Shrunken Head i dalej miec na nich dwóch ward sava na +5 ?

Awatar użytkownika
Yahoo82
Kradziej
Posty: 970
Lokalizacja: XIII Kohorta Bydgoszcz

Post autor: Yahoo82 »

Savage wciąż bez GW... Szkoda.
Obrazek

I może następnym razem ktoś łaskawie napisze co jest nieregulaminowe w podpisie zanim go wypierdzieli?

Awatar użytkownika
krilan
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 143

Post autor: krilan »

katerek pisze:
krilan pisze:To ja napiszę o nowym pająku do orków...
Kilka postów wyżej zarzuciłem link ze zdjęciami strony Manglerów i pająka więc nie ma co dywagować i zastanawiać się :) niedługo ten link zdejmę także ściągajcie ściągajcie...
Nic nie dywaguję, to są oficjalne zasady z nowego white dwarfa, pozatym przeglądałem już nowy army book w sklepie gw. Savage orki dostali łuki i dodatkowo big stabba: niesie to dwóch i mają D3 Strength 5 impaktów przy szarży. Trole są w specjalach a z maszyn tylko spear chukka została w specjalach, reszta to rary, jak pisałem wcześniej.

nindza77
Wodzirej
Posty: 770
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: nindza77 »

@up
Savage w zeszłym booku też mogli łazić z łukami.
Natomiast wszystkim prawicowym purystom ideologicznym, co to rehabilitują nacjonalizm, moge powiedziec że odróżanianie nacjonalizmu od faszyzmu, przypomina poznawanie rodzajów gówna po zapachu;-)).

katerek
Masakrator
Posty: 2978
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

1. Główka działa tak : Może być wzięta jedynie przez SOSH lub GSOSH. Zwiększa ona Warpaint jego i jego jednostki z 6+ na 5+. Jeśli w tej jednostce jest Wurzag to jego Warpaint wzrasta do 4+. Czyli mająć główkę w BO to każdy model który w tym regimencie ma Warpaint będzie miał 5+ warda. To jest ARCANE!

Krilan nie ma co się licytować ja mam AB w domu, a Ty po prostu nie opisałeś całego pająką i stąd była moja uwaga ale spox.

Nasty Skulkers - staty jak zwykły goblin boss; infantry (character) więc chyba pojedynku mogą żądać; zasady : ASF, AP, Fear Elves, Animosity. Muszą się ujawnić w pierwszej rundzie, pierwszej walki ich jednostki. Ustawiani wtedy są w jednostce zgodnie z zasadami ustawiania bohaterów w jednostce z RB. Mają Killing Blow ale tylko w tej rundzie w której się ujawniają. Jednostka może mieć do 3 NS za 10 pkt każdy. Cyli mając 3 i FCG trzeba mieć min 6 modeli w szeregu żeby wszyscy mogli uderzyć

Warto zwrócić uwagę że pająk nie ma statystki Ld!

EDIT: Zabieram się właśnie za pliczek do AB :P
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

katerek pisze:EDIT: Zabieram się właśnie za pliczek do AB :P
popieram inicjatywe!
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

Awatar użytkownika
Thomas
Falubaz
Posty: 1207

Post autor: Thomas »

sorry za off top ale w czym ten pliczek będziesz edytował?

katerek
Masakrator
Posty: 2978
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

Thomas pisze:sorry za off top ale w czym ten pliczek będziesz edytował?
w ABCeatorze
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

Awatar użytkownika
krilan
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 143

Post autor: krilan »

katerek pisze: Krilan nie ma co się licytować ja mam AB w domu, a Ty po prostu nie opisałeś całego pająką i stąd była moja uwaga ale spox.
Ja będę miał swój AB w sobotę 5 marca, wtedy więcej się dowiem :wink: Opisałem to co wiem, może ktoś z tego skorzysta. A ci nasty skulkersi też są niczego sobie z killing blowem. Można ich do nocnych gobosów wrzucić czy tylko do zwykłych?

Awatar użytkownika
likaon
Kretozord
Posty: 1862
Lokalizacja: Warszawa, Białystok

Post autor: likaon »

tylko do zwykłych, nocniki nie biorą czachulców. podobnie jak zwykłe gobliny scullersi najlepiej spawdzają się w charakterze modeli szufladowych
"Księga Armii Nocnych Goblinów"( 09.11.2011
http://www.docstoc.com/docs/94525591/No ... 99ga-Armii

Awatar użytkownika
Dasieq
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 151
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Dasieq »

katerek pisze:
Warto zwrócić uwagę że pająk nie ma statystki Ld!
Czyli co? nie korzystamy wtedy z ld ekipy na górze?
Jak mamy to traktować?
"Kobieta powinna być na tyle wykształcona, żeby przyciągnąć głupich mężczyzn i na tyle wulgarna, by kusić inteligentnych"

ODPOWIEDZ