Chwalebne bitwy stoczone przez DoW

Dogs of War

Moderator: esgaroth

ODPOWIEDZ
Klops
Falubaz
Posty: 1062

Re: Chwalebne bitwy stoczone przez DoW

Post autor: Klops »

rakso tylko że gwardia w krasiach to słaba opcja bo się sypią od razu i nie mogą maszerować

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

fakt, pewnie dlatego ludzie tak nie robią tam ;)

<koniec offtopu z mojej strony>
Obrazek

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

JUż w najbliższą sobotę kolejny turnieju. Tym razem na 1200 punktów i bez możliwości powtarzania oddziałów... Czyli w moim rozumieniu ideał dla psów, gdyż ani nie zobaczymy dwóch armat, ani nawet 2x10 kuszników krasnoludzkich/łuczników czy driad nie wspominając o flashhuondach. Tak więc jadę!

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

W najbliższą sobotę gram z kolegą bitwę DoW kontra Skaven, na 6000 punktów. Mam nadzieję że będzie chwalebna ;D Choć przy mocy skavenów słabo może to wyglądać. Mimo wszystko postaram się napisać parę słów o tym jak mi poszło.
Kilka jednostek - zwłaszcza pikinierzy, zostali przeze mnie zmodyfikowani punktowo za porozumieniem z przeciwnikiem.
Moja armia:

Z zasad specjalnych - dopóki suma poziomów w obu armiach łącznie przekracza 16, na wiatry rzucamy 3d6 kości (do dispela 2 największe), gramy Battleline, 7 tur, wystawienie za zasłonką - jednoczesne

Borgio the Besieger - generał
Truthsayer
Mercenary General - ward 4+, stubborn, enchanted shield, morning star, brace of pistols
Wizard Lord l4(raczej Fire) - book of ashur i MR2
Asarnil the Dragonlord
Wizard l1 (Fire) - dispel scroll
Wizard l1 (Beast) - ring of ruin, scroll of shielding
Captain - barded warhorse, brace of pistols, MR3, ironcurse icon, tarcza, morning star
Mydas the Mean +24 bodyguards, Sheikh Yadosh

30 Leopold's Leopard Company
30 Riccos Republican Guard
30 Pirazzo's Lost Legion
30 Pikemen -Heavy armour, fcg, razor standard
10 Vesperos Vendetta
12 Volands Venators
14 Marksmen of Miragliano
12 Crossbowmen
2x8 duellists - pistols
10 long drongs
4 golgfags ogres
13 lumpin croop fighting cocks
10 Mengil Manhide Manflayers
2x cannon
1 bronzino galloper gun
1 halfling hotpot
2 fenbeasts

Przeciwko mnie będzie dywanik szczurków, około 480 modeli, z czego 120 to będą slaves, 200 clanrats, na pewno będzie abomka, verminlord, działa, katapulty itd itp :D Mam nadzieję że coś powalczę ;)

Wieszkto
Chuck Norris
Posty: 588
Lokalizacja: Piekło

Post autor: Wieszkto »

Tak na sucho to na pewno bym wywalił bronzino galloper gun ma mały zasięg i jest drogie zamiast niego bym wziął 2 Hot Pt , fenbeasts też bym się nad nimi porządnie zastanowił niewiele robią według mnie . W rzadkich najczęściej widać teraz 2 działa , 2 Hot poty , Malakaja z maszynką rzadziej giganta ale też bywa .
Co do specjali to na pewno więcej Halflingów , ror i standardowi oczywiście z łukami ,
W Corach bym polecił zmniejszenie liczby pikinierów dużo nie robią 2 25 starczą , wstaw więcej dualistów , Meaksmeni to dobry wybór nasiekają co nieco =D> , Kawaleria teraz jest średniawa więc nadaje się Tylkowo pilnowania skrzydeł albo polowania na maszyny .
Jeżeli ci horda jest potrzebna to weź Norsmenów albo Bodygardów oni mają lepsze pierdolnięcie od pik , piki spisują się tylko przy oddziałach kawy i tymi ze słabym WS , leka kawa też by się przydała .
-Qc- pisze:Sie naucz - to jest TROLL. Ja jestem ARTYSTĄ (artystOM dla groszka - ogladasz fulham w niedzielę nie?)

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Wystawiam co mam, poza tym chodzi o dobrą zabawę - niekoniecznie chcę maksymalizować siłę. Uważam że maksymalizowanie siły ma sens tylko na turniejach, w grze towarzyskiej gram tym czego normalnie nie wystawiam.

Pikinierzy nie są rzeźnikami, dlatego jak pisałem zostali potanieni o 2-3 punkty na model. Jak dostaję szarżę to wypłacam 30 ataków z ASFem więc nie jest to takie tragiczne - na szczury powinno coś pozabijać.
Jazda słaba też nie jest, prawdopodobnie zaszarżuję i pokroję każdy skaveński klocek który nie będzie miał dzwona/furnace, no może jeszcze stormvermini mnie bolą, ale siedzi w nim 3 herosów - borgio, voland i kapitan z mr3

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3126
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

A miała być niespodzianka co do rozpy :-P Znaczy się nie mam zamiaru się pod nią składać, ale miałem nadzieję na małe zaskoczenie ;-)
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

Wieszkto
Chuck Norris
Posty: 588
Lokalizacja: Piekło

Post autor: Wieszkto »

debelial pisze:Jazda słaba też nie jest, prawdopodobnie zaszarżuję i pokroję każdy skaveński klocek który nie będzie miał dzwona/furnace, no może jeszcze stormvermini mnie bolą, ale siedzi w nim 3 herosów - borgio, voland i kapitan z mr3
No i się wysypałeś :D
Ale szczerze jak dla funu to niezłą rozpa może niezbyt silna ale jak na to patrzę to coś potnie u szczurów.
-Qc- pisze:Sie naucz - to jest TROLL. Ja jestem ARTYSTĄ (artystOM dla groszka - ogladasz fulham w niedzielę nie?)

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Myth, przecie mówiłeś Ci jakie oddziały wziąłem ;] Tylko ilości nie znałeś, poza tym może zrobię jakies minimalne przetasowania jeszcze ;]

Awatar użytkownika
X.Maciek
Falubaz
Posty: 1445
Lokalizacja: Lubelskie Stowarzyszenie Gier Bitewnych "Moria"

Post autor: X.Maciek »

i co z tym raportem?

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3126
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Płodzi się jakiś tekst do zdjęć, niedługo w dziale raportów zjawi się stosowny temat ;-)
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3126
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

ODPOWIEDZ