Cookie-szkielecik

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Cookie Monster
Łysy oszukista
Posty: 1710

Cookie-szkielecik

Post autor: Cookie Monster »

Witam, Warhammerem interesuje się od dłuższego czasu. Po przeczytaniu paru poradników postanowiłem sam spróbować sił w malowaniu;) Jest to moja pierwsza figurka, proszę o krytkę i porady co jest źle i co poprawić;) Ze szmatek nie jestem zadowolony, ale to moj pierwszy raz wiec mam nadzieje, że będzie lepiej;)
Ostatnio zmieniony 21 gru 2018, o 17:00 przez Cookie Monster, łącznie zmieniany 46 razy.
Komentuję to co widzę na zdjęciach. Jeśli chcesz żeby ludzie oceniali Twoje prace to licz się z krytyką.
Więcej wszystkiego:http://lysymaluje.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Cormagh
Dr. House
Posty: 365
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Cormagh »

Pomysł megafajny =D> =D> =D>
Taka figurka na stole bardzo dużo dodaje armii.
No, nad malowaniem to trochę musisz popracować, choć wydaje mi się, że głównym problemem jest brak porządnego cieniowania (na szmacie wali jak żarówa), bo reszta jest w porządku.
I pamiętaj o solidnym dociążeniu podstawki, bo inaczej figurka będzie się głównie prezentować na leżąco :lol2:
Nic tak nie przekona w dyspucie, jak dwie stopy krasnoludzkiej stali między łopatkami. Trudno zignorować tak celny argument.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mam w sobie taki potencjał, że gdybym tylko chciał, rzuciłbym do swych stóp cały świat. Na szczęście dla świata jestem na to zbyt leniwy...

Awatar użytkownika
kubon
Falubaz
Posty: 1048

Post autor: kubon »

Z tego co widze to nie jest tragicznie. Wystarczyło by poprawić niebieska szatkę (dodać cieniowanie) no i lekko czerwoną bo wyjechałeś pare razy niebieskim.
‎... And then God said 'Let metal bands have the most insanely awesome, twisted, kickass music videos known to man'.

And Satan said 'That's what I was thinking'.

Awatar użytkownika
Booxi
Falubaz
Posty: 1066
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Booxi »

rozjaśnić kostki odrobinkę wg mnie, zcieniować niebieski, zamalować niebieski na czerwonym (tutaj cieniowanie jest dobrze) i będzie git majonez! a pomysł jest poprostu MEGA

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Bardzo dobry pomysł i - jak na pierwszy raz - malowanie. Widać próby cieniowania. Tragiczna niebieska szatka - jeden kolor. Albo bardzo rozjasnić aż do białego ( nie polecam), albo najpierw przyciemnić mocno niebieski i rozjaśniać do jasnoniebieskiego, a nawet do białego. Potem np można washa assurmen blue - złagodzi przejścia. A czerwoną szatkę IMHO lekko bym rozjaśnił...

Awatar użytkownika
Dr. Lobo
Mudżahedin
Posty: 279
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dr. Lobo »

j.w.
Wielkie brawa za kreatywność. =D>
Łajdaki nie usłyszą kiedy przyjdę. Nie kiedy powyrywam im uszy!

Doman-
Wodzirej
Posty: 775
Lokalizacja: K-ce

Post autor: Doman- »

drobne rozjaśnienia przydałby się na całości :wink:
sam pomysł genialny :D
teraz zostaje tylko wyważyć dobrze podstawkę :D

Awatar użytkownika
Cookie Monster
Łysy oszukista
Posty: 1710

Post autor: Cookie Monster »

dzięki za rady, jak jutro będzie czas to postaram się spróbowac poprawić to;)
Komentuję to co widzę na zdjęciach. Jeśli chcesz żeby ludzie oceniali Twoje prace to licz się z krytyką.
Więcej wszystkiego:http://lysymaluje.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Nicpoń
Mudżahedin
Posty: 283

Post autor: Nicpoń »

To jakiś model oryginalny, czy skonwertowany ? Bo bardzo przypadł mi do gustu... :wink:

Malowanie jak na pierwszy raz to uważam, że jest bardzo udane. :wink:

Awatar użytkownika
eliah91
Masakrator
Posty: 2759
Lokalizacja: Warszawa Czarne Wrony

Post autor: eliah91 »

Szmatę całą pociągnąć na niebieski i pocieniować.
A jeżeli chodzi o konwersyję to zajebista jedna rzecz mi tylko nie leży, wolę szkielety z ahw a nie z włócznią ale jakoś to przeboleję ^^.

Jak na pierwszy model to robi ogromne wrażenie. =D>
Obrazek

Awatar użytkownika
Cookie Monster
Łysy oszukista
Posty: 1710

Post autor: Cookie Monster »

Model w oryginalnie wygląda tak:
Obrazek

A szmatki może dopiero jutro poprawie, bo czasu było brak. A gdy go miałem to po siłowni mi się już nie chciało za to zabierać;p
Komentuję to co widzę na zdjęciach. Jeśli chcesz żeby ludzie oceniali Twoje prace to licz się z krytyką.
Więcej wszystkiego:http://lysymaluje.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

łeee... a już myślałem, że całość to zajbiaszcza konwersja ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Cormagh
Dr. House
Posty: 365
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Cormagh »

Nie ma co marudzić, konwersja i tak jest bardzo dobra. Przede wszystkim brawa za świetny pomysł - nawet najbardziej skomplikowana robota jest diabła warta, kiedy efekt końcowy jest do bani. A tu - prosty pomysł (bo konwersja już nie tak bardzo), który daje przygniatający efekt. I tak trzymać !!!

P.S. to Reaper? Bo tak mi wygląda...
Nic tak nie przekona w dyspucie, jak dwie stopy krasnoludzkiej stali między łopatkami. Trudno zignorować tak celny argument.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mam w sobie taki potencjał, że gdybym tylko chciał, rzuciłbym do swych stóp cały świat. Na szczęście dla świata jestem na to zbyt leniwy...

Awatar użytkownika
Cookie Monster
Łysy oszukista
Posty: 1710

Post autor: Cookie Monster »

Tak Reaper. Dalej walcze z tymi szmatkami;/ i efektu dobrego dalej brak;/ Więc zdjęć na razie nie daje;)
Komentuję to co widzę na zdjęciach. Jeśli chcesz żeby ludzie oceniali Twoje prace to licz się z krytyką.
Więcej wszystkiego:http://lysymaluje.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Delikatnie cieniuj, musisz położyć parę warstw rozwodnionej farby.

Awatar użytkownika
gerald_tarrant
Masakrator
Posty: 2630
Lokalizacja: Liverpool/Wrocław

Post autor: gerald_tarrant »

świetny figs na priesta z jarem
full WYSWIG :)

Awatar użytkownika
Szemkel
Chuck Norris
Posty: 662

Post autor: Szemkel »

Bardzo fajna konwersja. Koncept mega.
Naród polski jest wspaniały! Tylko ludzie kur...

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Cookie Monster pisze: Dalej walcze z tymi szmatkami;/ i efektu dobrego dalej brak;/ Więc zdjęć na razie nie daje;)
Może warto wykorzystać zdjęcie niepomalowanej figurki - na nim cienie i rozjaśnienia padającego światła całkiem nieźle wskazują na sposób malowania i cieniowanie... Nie jest to może idealne, ale przy braku pomysłów jest to jakaś droga... Chodzi mi tu oczywiście o zwisający długi element szaty, bo szata okalająca miednicę jest bardzo wdzięczna do cieniowania :D . Najjaśniejszym kolorem - krawędzie szaty i okolice dziur...

Awatar użytkownika
Cookie Monster
Łysy oszukista
Posty: 1710

Post autor: Cookie Monster »

Witam, szybka pytanie: która z opcji najlepsza? Choć wiem, że wszystkei wyglądaja jak g...;) ale to jest zrobione tylko po to żeby zobaczyć ogólną koncepcje, nie nazwałbym tego nawet prowizorka ani baaardzo wczesnym wipem. jak już któraś wybiorę to zabiorę się za nią na poważnie, bez wykałaczek itp;D i proszę nie mówić mi o nadlewkach itp bo figurka nie oczyszczona tylko wyjęta z blistera;)

Opcja pierwsza( coś na wzór Flail of Skulls, wiem, że czaszki nie pasują, ale chwilowo tylko takie były pod ręką od znajomego):
Obrazek

Opcja druga (miało by to robić za Spear of Antarhak, ostrza na górze gdybym sie za to opcję zabrał były by bliżej siebie i nie tak koślawo):
Obrazek

Opcja trzecia:
Obrazek

Wiem, ze biednie to wygląda ale to tylko zrobione na szybko żeby zobaczyć co lepsze.Liczę na jakieś propozycje i komenatrze;)
Komentuję to co widzę na zdjęciach. Jeśli chcesz żeby ludzie oceniali Twoje prace to licz się z krytyką.
Więcej wszystkiego:http://lysymaluje.blogspot.com/

Doman-
Wodzirej
Posty: 775
Lokalizacja: K-ce

Post autor: Doman- »

wersja nr 1

ODPOWIEDZ