Krasnoludy Grześka - up 2014.08.10 pierwsze norsy

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Doman-
Wodzirej
Posty: 775
Lokalizacja: K-ce

Re: Krasnoludy Grześka - up 2011.03.08 Slayers

Post autor: Doman- »

Booxi pisze:ja nie przepadam za aż tak "bogatymi" podstawkami
e to chyba nie jest bogata podstawka :wink:
tylko standard =korek +piasek+ trawka 8)
Mi się podobają :D

Awatar użytkownika
Booxi
Falubaz
Posty: 1066
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Booxi »

umm źle mnie zrozumiałeś. Wolę bardziej płaskie podstawki,bez takich dużych skał i pagórków. ale każdy ma swoje upodobania.

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

A ja lubię podstawki z dużą ilością skał... Przynajmniej moje rezuny będą mogły łupnąć przeciwnika trochę wyżej niż po kostkach :wink: :D .
Często wbrew pozorom zdarzają się płyty skalne, z których większa spoczywa na mniejszej - nie jest to niczym nienormalnym... I szpary pomiędzy nimi są widoczne... Nawet w Polsce :


Obrazek

I co :?: ? Czyżby płyty betonowe :?: :wink: :D .

Awatar użytkownika
Booxi
Falubaz
Posty: 1066
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Booxi »

wiem o czym mówił Cormagh i przypatrz się jeszcze raz podstawką to sobaczysz. są za bardzo regularne za bardzo kwadratowe w niektórych miejscach

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Rozumiem o co wam chodzi. Problem bierze si.ę stąd, że z powodu lenistwa nie chciało mi się mocować dla paru zdjęć statywu i po prostu postawiłem aparat "na glebie". Fotki są więc robione z poziomu stołu, stąd wrażenie, że skałki są "kwadratowe". Zaręczam , że w rzeczywistości - patrząc z normalnej perspektywy - wrażenie jest zupełnie inne...

Awatar użytkownika
kubon
Falubaz
Posty: 1048

Post autor: kubon »

Ważne, ze tobie sie podobają ;)
‎... And then God said 'Let metal bands have the most insanely awesome, twisted, kickass music videos known to man'.

And Satan said 'That's what I was thinking'.

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Otóż to :!: :D Niemniej jednak właśnie dzięki Takim Waszym postom mam motywację do dalszego ulepszania podstawek skałkowych :D 8) .

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

bardzo udane pancury =D>]
ja bym dodał jeszcze przynajmniej jedną warstwę rozjaśnień na brodach i włosach ;)
No i tatuaże, ale pisałeś, że nie lubisz więc rozumiem.
Obrazek

Awatar użytkownika
Cormagh
Dr. House
Posty: 365
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Cormagh »

No i wyszło, że się czepiam... :?

Pomysł ze skałą łupkową jest jak najbardziej OK (też kiedyś łaziłem po górach :wink: ), mnie chodziło tylko o to, że zbyt wyraźnie widać, gdzie się jedna tafla kończy, a druga zaczyna. Jak na twór naturalny, jest to nieco zbyt regularne - jeśli przyjrzeć się uważnie zdjęciu skały, to granice między poszczególnymi jej warstwami raz są wyraźniejsze, a raz mocno zamazane; poza tym szczyt każdej z nich jest wuoblony z powodu działania tzw. zjawisk naturalnych.
Na przyszłość (to tylko moja nieśmiała sugestia) proponowałbym nieco większy udział szpachlówki i pilnika i będzie cacuszko. Teraz tez w zasadzie jest, tylko troszkę mniej :wink:
Nic tak nie przekona w dyspucie, jak dwie stopy krasnoludzkiej stali między łopatkami. Trudno zignorować tak celny argument.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mam w sobie taki potencjał, że gdybym tylko chciał, rzuciłbym do swych stóp cały świat. Na szczęście dla świata jestem na to zbyt leniwy...

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Broń mnie panie boże Cormagh( szacun :!: ), żebym Cię obwiniał o czepialstwo, cieszy mnie zawsze, gdy ktokolwiek zadaje sobie trud, żeby skomentować moje figsy. Zwłaszcza uwagi krytyczne mile widziane. Motywują do zmian i progresji... Stwiedziłem, że muszę faktycznie poprawić skałki, ale to już w drugiej turze figsów, bo te co teraz robię mają już skałki zrobione...
DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM ZA KOMENTARZE I PROSZĘ O DALSZE [-o< :D [-o< .

Awatar użytkownika
Booxi
Falubaz
Posty: 1066
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Booxi »

btw jakim kolorem robisz słoje na styliskach ?

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Podstawa to scorched brown, potem bestial brown, słoje green ochre Vallejo MC nr70914, na koniec całość gryphone sepia i szlus...

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

I znou slayerzy :D . Próbowałem trochę poprawić skałki, nie wiem czy się udało, oceńcie sami... Obiecuję, że następne fotki jakie zamieszczę to już nie będą slayerzy :wink: , chociaż mam jeszcze kilka bardzo fajnych figsów... :

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Zdjęcia - jak zwykle - nie najlepsze ( nie wiem czemu ostatnie fotki wyszły większe #-o ). Komentarze mile widziane...

Awatar użytkownika
Booxi
Falubaz
Posty: 1066
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Booxi »

Zajebiste gemy jak je malujesz? mi takie nie wychodzą :( bardzo też podoba mi się kontrast brody ze spodniami. Bardzo fajniutkie !
"Not that I have anything against senseless violence, manling, but why exactly are you strangling that old man?"
+++ Gotrek Gurnisson, Trollslayer +++
facebook.com/HammerhoodGames <--- takie tam o grach
Stare Dwarfy oraz O&G KUPIĘ

Awatar użytkownika
Dr. Lobo
Mudżahedin
Posty: 279
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dr. Lobo »

bardzo udana praca. Najbardziej podobaja mnie się gemy. Fajne metaliki. Jedyne co, to proponował bym bardziej skontrastować skórę. Obecnie jest troszkę płaska (szczególnie na plecach - fotka 2 z prawej, oraz 4,5 i 7 środkowy midel). Ogólne wrażenie: =D>
Łajdaki nie usłyszą kiedy przyjdę. Nie kiedy powyrywam im uszy!

Awatar użytkownika
Cormagh
Dr. House
Posty: 365
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Cormagh »

Ja to właściwie mogę się już tylko powtarzać :lol2:
Pomijając moje osobiste wizje, kraśki są pomalowane bardzo OK, a do skałek już się nie mam jak czepiać :mrgreen: Jako amator w kwestii cieniowania mogę tylko powiedzieć, że dla mnie jak najbardziej w porządku. A gemy pierwsza klasa (zawsze mam z tym mały problem :( ). Może dzięki takim fotkom sam się wreszcie zmuszę do finalnego pomalowania moich Zabójców.
Jedyna uwaga techniczna - jak się dokładnie przyjrzysz swoim Slayerom (a nawet pomacasz), to zauważysz, że nie wszyscy są obok "irokezów" ogoleni tak zupełnie na łyso, tylko mają drobną szczecinkę :wink:


P.S. nie wiem, czy pamiętasz jeszcze mój wpis o bardziej różnorodnej kolorystyce ubiorów - mam nadzieję, że po umieszczeniu większej liczby zdjęć moich regimentów lepiej rozumiesz, o co mi chodziło
Nic tak nie przekona w dyspucie, jak dwie stopy krasnoludzkiej stali między łopatkami. Trudno zignorować tak celny argument.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mam w sobie taki potencjał, że gdybym tylko chciał, rzuciłbym do swych stóp cały świat. Na szczęście dla świata jestem na to zbyt leniwy...

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Pamiętam wszystkie Twoje posty, Cormagh i bardzo je sobie cenię - poszło PW. Z tymi jeżykami obok Irokezów to wiem o tym, ale nie mam na to pomysłu, jak to zrobić - może ktoś coś podpowie jak pomalować taką szczecinę :?: [-o< "Pomerańcz " odpada.
Co do różnorodności ubiorów, to akurat slayerzy ubiory te mają nieco , hm... ograniczone i jakoś nie bardzo mi się chce wymyślać jakieś cuda - wianki.

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Prace udane ale niestety brak tatuaży :/
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
Grazbird
Kretozord
Posty: 1887
Lokalizacja: KGB Klub Gier Bez Prądu

Post autor: Grazbird »

szczecinkę potraktowałem zwykłym flesh washem. ładnie wychodzi w połączeniu ze skórą.

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Bardzo ładne, zarówno figurki, jak i zdjęcia, tylko brody i grzebienie mogły by być nieco bardziej pomarańczowe. Generalnie praca-klasa. =D>
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

ODPOWIEDZ